T9A:FB 2.0 - przecieki i dyskusja

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Re: T9A:FB 2.0 - przecieki i dyskusja

Post autor: Keller »

Się specjalnie nie wychylają, aby nie dostać tak nerfbatem zbyt szybko :P

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

AndrzejAndrzej pisze:Dokładnie, vs sa naprawdę mocne w tym momencie, brakuje tylko kierowców, żeby ta armia zaczęła dominować turnieje.
Myślę że Król się chętnie z tobą zamieni armią na turnieju 4 marca :wink: :mrgreen:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

AndrzejAndrzej
Chuck Norris
Posty: 531

Post autor: AndrzejAndrzej »

Nie sądzę ;)

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

@ślivek
A Hristo czemu odszedł? Faktycznie projekt ugina się pod presją płaczu?

AndrzejAndrzej
Chuck Norris
Posty: 531

Post autor: AndrzejAndrzej »

swieta_barbara pisze:@ślivek
A Hristo czemu odszedł? Faktycznie projekt ugina się pod presją konstruktywnej krytyki?
Poprawiłem.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Szczerze nazywasz placz na forum he konstruktywna krytyka?

szczerze uwazasz, ze sloopy ktore sie pojawialy w prawie kazdej turniejowej rozpie (czesto 2) nie byly zbyt tanie wzgledem efektywnosci?

uwazasz, ze zmiany zaproponowane przez ludzi od he byly w porzadku (czyli daleko nie szukajac: "ryma jest za dobra, wiec zabierzmy +1 do ap dla oddzialow z dwurakami, ktore go uzywaja". Nie pamietam czy przy tym nerfie zaproponowali zmniejszenie ceny. Pamietam, ze z spearem zaproponowali aby go nie zmieniac, bo "mozliwe, ze jest za mocny, ale na razie go zostawmy i zobaczmy"

gdzie tam byla konstryktywna krytyka?

oraz ostatnie 2 pytania

1) czy uwazasz, ze hbe po zmianach sa w dolnej polowie armii wzgledem sily?

2) jakie miunsy i plusy sa w elfach Twoim zdaniem (zakladam, ze bedzie ich tyle aby sie rownowazyly)

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

https://www.the-ninth-age.com/index.php ... post915545

Tu napisał. Szkoda w sumie, bo raczej rozsądny gość. Ale nie 1szy, nie ostatni.

AndrzejAndrzej
Chuck Norris
Posty: 531

Post autor: AndrzejAndrzej »

1) Tak uważam, dlatego zmieniłem armię na lizz, która w mojej ocenie przed hotfixem była na bardzo podobnym poziomie, a teraz jest znacznie silniejsza.

2) Może zamiast + - napisze moje ogólne odczucie co do armii. Była ona mocna? Była. W górnej połowie, ale na pewno nie top3. Czy parę rzeczy zasługiwało na nerfa? Jasne. Ale to co oni zrobili w tym hotfixie to bylo przegięcie pały, nazwanie tego nerfhammerem to mało. A w międzyczasie np vc, najmocniejsza armia przed i pp hotfixie, w porownaniu do he została potraktowana bardzo łagodnie. VS, także mocniejsze od he, prawie żadnych nerfow.

Ja mam to szczęście, że mam drugą, mocną obecnie armię, więc nie mam z tym dużego problemu. Ale współczuję wszystkim graczom he bez takiej możliwości.

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Wydaje mi się, że gdyby wszystkie teamy od Armybooków starały się zachować balans to nie byłoby takich kwiatów jak Hereditary HBE, Ryma czy Spear. Niestety niektórzy tylko patrzą jak tutaj napakować ile się da do kieszeni - tak żeby Balancing Team nie zauważył :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

ktore armie byly w top3, skoro he tam nie bylo?

vs o ile sie nie myle dostalo sie najlepszemu weapon teamowi. kosztuje wiecej i ma 1pkt ap mniej. Najlepszy w moim odczuciu oddzial w core (i jeden z najlepszych w booku) stracil pkt ap i potanial niewspolmiernie do straty (wiec zostal sciety)

nie nazwalbym tego nerfami

im wiecej czytam placzu he, tym mniejsz mam empatie do nich. Ewidentnie nie potrafi ich wokalna wiekszosc spojrzec na ta armie ogolnie. Niemniej coz. Dla mnei lepiej, ze bedzie ich mniej. Jak pozmieniaja armie, to bedzie latwiej na turniejach, gdyz pewnie na gorsze armie

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

HbE dostały za mocno, nieznacznie, ale jednak. Praktycznie wszystko co grało poszło do góry.

Banner of ryma:
- Nerf kompletnie z pupy. Ten banner był bardzo dobry, ale głównie dlatego, że dawał swiftstride, co efektywnie zwiększało pole zagrożenia szarżą przez klocek. Powinni byli skasować +1S +1Ap, nie swiftstride. 40-50 pkt za samo 3d6 na szarże dawałoby możliwość grania piechotą bardziej ofensywnie niż stanie i strzelanie

Sloop:
- Nie wiem. Za mało na nim grałem, żeby ocenić, czy te 20 pkt robi różnicę.

High warden:
- Kompletnie bez sensu zabrano divine attacki. Samo podrożenie speara już kasuje najbardziej Op build.

Spear:
- Spoko. Lorda dalej da się z nim złożyć, ale teraz nie biega tak daleko.

Maledys:
- spoko

Banner distractingu:
- zabranie 0-3 brzmi jak dobre posunięcie, gdyby ryma została zmieniona tak jak opisałem powyżej. Mimo to nie ma to dużego znaczenia, a kasuje opcje 2x distractingu, który był za mocny.

Droższy feniks:
- spoko, nie jest to ogromna zmiana

Hereditary:
- Był gięty, dostał nerfa, teraz jest w miarę ok, ale przechyla się na stronę słabego czaru. Takie 5/10. Nie wiem czy nie lepiej było po prostu zwiększyć CV do 11+ i skasować możliwość brania go na MoCT, bo głównie z tym był problem. Z używaniem tego przed wardami, znowu wycieli flame wardensów z gry. Nie wiem po co zabierali tokena. Za dużo nerfów na raz.

Buffy:
- SM o 1 pkt mniej, niewiele ale fajnie
- Czariot powinien był dostać 4tego wounda a nie 10 pkt mniej. W o&g takie grają bo mają jednorazowo 10M no i 4 woundy, a nie 3. Wgl nietrafiony buff, wynikający z niezrozumienia jednostki.
- sea guardzi, na tą jednostkę nie ma pomysłu od 2 lat i zmienianie kosztu pkt nic w tej kwestii nie da. Moim ulubionym pomysłem było przywrócenie(?) im strzału przed grą i danie długich łuków. Da się przed tym obronić w fazie wystawiania, bo wystarczy stanąć 30,01" od nich i jest git, a daje większe pole do grania piechotnego defensu/ ustawienia sobie stołu samą piechotą.

Taki mój dream, to large dla bolców, ewentualnie tall.

Moje odczucie jest takie, że nerfy się należały, jakiś pomysł na nie był, HbE dostały sierpowym, ale tak dla pewności, jeszcze kopnęli leżącego. Czasami jak patrzę na te zmiany, to wydaje mi się, że są losowo wybierane (albo, bo jest na coś płacz + czasami rzeczywiście jest za mocne), bez spojrzenia na to, dlaczego coś gra. Dlatego właśnie jest tyle jednostek, które są bezużyteczne.
Był płacz na HbE, to i HbE teraz płacze na nerfy. Normalna kolej rzeczy.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Niech płaczą do woli. Należało im się :wink: ja bym to jeszcze mocniej ciął :wink:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
JimMorr
Chuck Norris
Posty: 445

Post autor: JimMorr »

VS dostali nerfem tam gdzie byli już i tak słabi - w bloki do combatu (VG stracili AP). Zupełnie jakby ktoś chciał wymusić gunline. I to jest główny zarzut do hotfix'a. Czy ktoś tak naprawdę chce szczuroludzi grających na nieuchwytny gunline mordujący elity? Styl ten wydaje się mocno podatny na dramatycznie nierówny pairing czy jak się tam nazywa brak balansu z niektórymi przeciwnikami...

AndrzejAndrzej
Chuck Norris
Posty: 531

Post autor: AndrzejAndrzej »

Eltharion pisze:Niech płaczą do woli. Należało im się :wink: ja bym to jeszcze mocniej ciął :wink:
+1, niech tną, będę miał lepszy paring lizz :P

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Ale z Bretą jest bardzo podobnie, dobre rzeczy, które dostaliśmy zostały skopane na ziemii.
-Banner z Impactami dostał podwyżkę 100% i obecnie kosztuje 100pts
-Forteca praktycznie straciła sens (dostała 4 nerfy!)
-Zabrali blessing od AP, no ale to nasze wspaniałe community chciało, chyba jedyne, które żąda osłabiania własnej armii.

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Nikt nie marudzi i płacze tylko gracze he a to gracze wochu jako jedyni mają prawo płakać bo ten hot fix dla nich to jakiś żart ( dla vc też ale po prostu już przywykłem że tej armi nigdy nie zbalansuja :( )
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1039

Post autor: Dancaarkiiel »

"Chcemy blessingu od siły! Chcemy być ruchani przez Alchemię, Toxic Attacks, wykałaczki, snajperki i inne rzeczy które negują nasz pancerz!"
Po prostu brainlets
Obrazek

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Trigger Warning! Elf nerf

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Dancaarkiiel pisze:"Chcemy blessingu od siły! Chcemy być ruchani przez Alchemię, Toxic Attacks, wykałaczki, snajperki i inne rzeczy które negują nasz pancerz!"
Po prostu brainlets
Dodaj jeszcze do tego: Zrobili nam zajebisty build chłopski! Znerfić! Znerfić! Chcemy grać na kawalerii!!

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Zawsze wiedziałem że gracze bretonii są trochę sado-maso :mrgreen:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

ODPOWIEDZ