T9A:FB 2.0 - przecieki i dyskusja

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Re: T9A:FB 2.0 - przecieki i dyskusja

Post autor: Shino »

feniks bez ward ale z lepszym save, a drugi z wardem i save. I mozliwosc wrocenia do gry na 3+

lord na wozku rzeczywiscie do szafy. Tak jak kazdy lord na wozku w tej grze prawie, wiec nie wiem czy mozna to nazwac nerfem he, a nie nerfem wozkow, aleniech Ci bedzie

wl bez stubborna jak kazda inna piechota w grze, gdzie nie ma stubborna, ale jest bodyguard, tak? bo jego to oni wciaz maja. Wystarczy, ze masz tam tego szeryfa z patykiem, ktory i tak jest w tej armii

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1039

Post autor: Dancaarkiiel »

Otwierasz Army Buildera, wybierasz HBE a tam ziomek z super wykałaczką automatycznie. "xD"
Obrazek

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

@barbara
Nie, dlaczego tak sądzisz? Wardach na czym? Na lordzie za 600 pkt? No bez warda to bym takiego modelu nie brał. Dobrych save? Na czym? Większość piechoty ma 5+, poza WL, którzy mają 4+/3+ na shooting. Przy S5 nie ma czegoś takiego jak save w tej armii (na piechocie ofc, kawalerii zostaje 4+, ale ta poza 5tkami jest niewystawialna). Hereditary jest skopane, ale głównie dlatego, że kasuje mankament grania na piechocie za 25/27 pkt za model i bez sensownego save, czyli strata modeli. Tak samo skopane byłoby w KoE czy innych ograch. Nie zmienia to postaci rzeczy, że bez tego te modele giną jak muchy.

@Shino
Ta możliwość jest za 75 pkt i dalej jest to model z gigantic, na który czeka każdy cannon.
Lord na wózku to przykład. Lord na smoku też do szafy, jak jeszcze "naprawią" tego z dzidą, to lord w żadnym złożeniu nie będzie grywalny
Wystarczy pociąć typa z patykiem i już masz sam nerf, a nic w zamian. Bannery też zostaną pewnie zfixowane.

Śmieszną sprawą jest to, że dzięki hereditary i temu strasznemu druidyzmowi (który w bestiach czy KoE nikomu nie przeszkadza) w końcu ktoś wystawił flame wardensów, mimo, że ten oddział z założenia ma nie tracić modeli, a żeby się tak stało potrzebne były OP czary.

Nie twierdzę, że HbE są słabe, bo jestem w stanie nawet przyznać, że combo bannerów, hereditary i lorda jest za mocne, ale nie chcę się jutro obudzić w rzeczywistości, gdzie to wszystko zniknie, a w zamian dostane 5 punktów mniej na czariocie z 3HP. Takie nerfienie bez buffów w innych rejonach kończy się takim bookiem jak WDG, któremu zabrano wszystko co było mocne i teraz nikt tym nie chce grać. Każdy unit, który ma być grywalny musi mieć jakąś mocną stronę (zasady specjalne, mocny statline, dobry shooting weapon albo absurdalnie niski koszt), jak się krok po kroku te mocne strony zabiera, a w zamian nic nie daje to zostaje chłopek z mieczem, którego zjada na śniadanie wszystko, co jeszcze (albo nigdy) nie dostało nerfhammerem.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

JarekK pisze: Ta możliwość jest za 75 pkt i dalej jest to model z gigantic, na który czeka każdy cannon.
W sensie kazdy z tych 4 armii, ktore moga je brac, tak? 4 z 16? a mimo to zaslaniaja go tereny takie jak gorka czy obelisk?

masz racje. Jak grac!?
Lord na wózku to przykład. Lord na smoku też do szafy, jak jeszcze "naprawią" tego z dzidą, to lord w żadnym złożeniu nie będzie grywalny
racja. Furion zupelnie nie gral na 3 roznych lordach. Nie da sie. Smoka tez nie da sie wystawic, bo ma tylko item ochronny w tarczy a i elf na gorze nie moze byc dobrze zlozony. Tylko, ze moze
Wystarczy pociąć typa z patykiem i już masz sam nerf, a nic w zamian. Bannery też zostaną pewnie zfixowane.
pierwsze zdanie zupelnie nie ma sensu. Tak. Jesli na to psojrzysz w ten sposob to tak. Tylko, ze juz wielokrotnie pisali, ze beda tez obnizac koszta slabych rzeczy. Co prawda nie do poziomu wczesniejszego armii, ale beda. Niemniej jesli jak napisales bierzesz tylko problem speara to watpie aby dostal buff, a jedynie nerf. Najprawdopodobniej dlatego, ze zupelnie nie przystaje do innych przedmiotow wzgledem jakos/cena
Śmieszną sprawą jest to, że dzięki hereditary i temu strasznemu druidyzmowi (który w bestiach czy KoE nikomu nie przeszkadza) w końcu ktoś wystawił flame wardensów, mimo, że ten oddział z założenia ma nie tracić modeli, a żeby się tak stało potrzebne były OP czary.
Serio nie widzisz problemu w tym, ze jest to jedyny czar rasowy, ktory nagle ma atrybut i to jeden z najlepszych atrybutow w grze? nie widzisz problemu w cenie motc? nie widzisz problemu w tym jak dzialaja czary, ktore on posiada w synergii z atrybutem z druidyzmu i rasowym czarem? nie pamietasz placzu na tokeny z white magic z bretce? bo to co jest teraz jest mocniejsze, gdyz dziala tam gdzie chcesz (w 18" od maga, wiec w bablu o srednicy 36". Jest to polowa dlugosci pola bitwy oraz 29.5% jego powierzchni.

co do sztandarow, to ograniczenie 0-3 jest na prawde iluzorycznym ograniczeniem. To jak ward 3+ na ataki zasiegowe w plaszczyku de i to, ze kb i d3 woundy byly w 1szej turze walki (teraz tylko w szarzy, wiec juz jakies jest). Rownie dobrze moglaby byc ich nieograiczona ilosc. Trudno aby ich nie zmienili, gdyz w jasny sposob chyba sa zbyt tanie, a banner of becalming jest w kazdej rozpisce ze wzgleduna wspomaganie wlasnej magii i ograniczenie magii przeciwnika, ktorego za duzo nie ma
Nie twierdzę, że HbE są słabe, bo jestem w stanie nawet przyznać, że combo bannerów, hereditary i lorda jest za mocne, ale nie chcę się jutro obudzić w rzeczywistości, gdzie to wszystko zniknie, a w zamian dostane 5 punktów mniej na czariocie z 3HP. Takie nerfienie bez buffów w innych rejonach kończy się takim bookiem jak WDG, któremu zabrano wszystko co było mocne i teraz nikt tym nie chce grać. Każdy unit, który ma być grywalny musi mieć jakąś mocną stronę (zasady specjalne, mocny statline, dobry shooting weapon albo absurdalnie niski koszt), jak się krok po kroku te mocne strony zabiera, a w zamian nic nie daje to zostaje chłopek z mieczem, którego zjada na śniadanie wszystko, co jeszcze (albo nigdy) nie dostało nerfhammerem.
to, ze nikt nie chce nim grac to jest mocne naduzycie, Wciaz jest spory odsetek graczy wodg i zakladam, ze przywroca ciekawe marki, ktorych jest za duzo

a co do chlopkow z mieczami, to witam w swiecie armii, kotre nie sa elfami i wampirami. Tak, tak. Takie jeszcze istnieja

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

:lol2: :mrgreen:
Pięknie oranie HE. Wincyj proszę !!!! =D>
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Hereditary i MoTC pełna zgoda. Za mocne. Pytanie czy jednocześnie trzeba do tego nerfić i bannery i dzidę. Moim zdaniem będzie to prowadzić do overnerfa Hbe, który jest niepotrzebny. Szczególnie patrząc, że już sama zmiana z 1.3 na 2.0 nie obyła się bez nerfów, a buffy, które zostały wprowadzone właśnie znikają. Oznacza to, że w dłuższej perspektywie (od 1.3 do po fixie) HbE wyjdą z nerfami, a nie sensownym balansem między nerfami a buffami.

Chętnie zobaczę twoje złożenie smoka.

Furion grał na 3 lordach, bo mógł abusować H+MoTC. Zaraz nie będzie mógł i się wszyscy lordowie spotkają się na półce.

To zdanie ma sens. Jak wyleci z rozpisek lord z dzidą, bo będzie nieefektywny, to pośrednio dostanie się WL.

Obniżanie kosztu lodowego feniksa nie sprawi, że nagle ten model zacznie grać. Bądźmy rozsądni, zmniejszą koszt o 20-30 pkt? Jest sporo jednostek w HbE, na które po prostu nie ma pomysłu, a obniżanie kosztu o kilka pkt nic nie zmienia.

To, że istnieje ktoś kto gra WDG nie znaczy, że jest ok. Rozmawiamy na top poziomie, a tam poza Janusem (?) chyba nikt się nie ostał.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

@Jarek

Mam nadzieję, że HbE staną się najsłabszą armią po fixie,
Ja nimi nadal będę grał :)

Przecież znajdziesz coś dla siebie więc w czym problem? ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

@Kosa

Nie życze Ci, i sobie, przechodzenia przez granie bookiem kadłubkiem. Miałem to z wochem, a poza nim i HbE nie mam innych armii. :(
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Wysokie elf się ma w serduchu jak każdą inną armię ;)
Reszta to tylko cyferki ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Kosa pisze:@Jarek

Mam nadzieję, że HbE staną się najsłabszą armią po fixie,
Ja nimi nadal będę grał :)

Przecież znajdziesz coś dla siebie więc w czym problem? ;)
Dołączam się do życzeń :)
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

swieta_barbara pisze: Nie mogę się doczekać kolejnych reworków, dopiero jak wszystkie armie będą miały full rework (z równie rygorystycznie jak w WDG potraktowanymi ASAW - a tak właśnie będzie, bo widzę jak metodycznie pracuje nad tym m.in. Fryderyk i Eryk) + kilku takich Calcathinów odejdzie z prjektu i wtedy będzie można krytycznie spojrzeć na balans. Chwilowo to wciąż dziki zachód, naleciałości z GW i 1.0-1.3 i polityczne wpływanie na balans.
Zgadzam sie tak w 10% z tym stwierdzeniem (tzn. tez czekam z utesknieniem na nowe AB).
Az sobie zmienie stopke :)
A poza tym moglbys wyjasnic na czym obecnie w projekcie polega polityczne wplywanie na bilans? I jak powszechne to zjawisko?
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

Jarek agiliity 5+ , dobra niech będzie, ale co u diabla robi tam jeszcze lighting reflexes przy tak wysokim ws?
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Klaudel pisze:A poza tym moglbys wyjasnic na czym obecnie w projekcie polega polityczne wplywanie na bilans? I jak powszechne to zjawisko?
Nie mogę wyjaśnić niestety.

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Z osobistych doświadczeń Hereditary jest gięty bo jest bąblem 18 cali. Czyli ustawiając się na dwa kombaty nie możesz wejść w żaden jeżeli bąbelka przepchniesz. Masz ograniczenie w postaci veil tokenów, ale ktoś stwierdził, że gracze za bardzo się zmęczą pamiętajac o tym, więc z czarów generujesz te veiltokeny. Zróbcie z tego aure 6 lub pojedyńczy cel w 18 lub nawet permament na jeden oddział z końcem działania jak skorzystają z efektu. Ale nie bąbel 18 cali.

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Janus pisze:Jarek agiliity 5+ , dobra niech będzie, ale co u diabla robi tam jeszcze lighting reflexes przy tak wysokim ws?

A czy wyobrazasz sobie takiego elfa z GW który bije ostatni ? Wysoki WS oraz I nic mu nie daje bez LR chyba ze modele będą tansze oraz liczniejsze ,ale na to nie licze bo z załozenia Elfy mają byc elitarną armią .
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
PiotrekN
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: PiotrekN »

Przecież przez długi czas tak było :P I nikt nie narzekał, dopóki ktoś nie wpadł na pomysł aby w szarży też bić po inicjatywie ^^
Obrazek

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

kangur pisze:
Janus pisze:Jarek agiliity 5+ , dobra niech będzie, ale co u diabla robi tam jeszcze lighting reflexes przy tak wysokim ws?

A czy wyobrazasz sobie takiego elfa z GW który bije ostatni ? Wysoki WS oraz I nic mu nie daje bez LR chyba ze modele będą tansze oraz liczniejsze ,ale na to nie licze bo z załozenia Elfy mają byc elitarną armią .
no spoko to dla GW, ale co walką spearami itp.? czemu mają mieć +1 to hit?
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

+1 to hit z LR ma być rekompensatą za niski T modelu . Mają łatwiej trafiać ,ale byc tez łatwiej ranione. Ktoś to tak wymyślil :) W 8 edycji LR dawał jeszcze przerzuty na hita w większości przypadkow i nie czytało sie ze to super mocne poza bohaterami bo ta zasada ginęła wśród innych giętych złozen ;)
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
G@lahad
Chuck Norris
Posty: 550
Lokalizacja: Vanguard/Łódź

Post autor: G@lahad »

A widzieliście jaka chadecja jest biedna? :(

Przecież to aż żal patrzeć na tę armię... jest aktualnie gdzieś koło WotDG jeśli chodzi o power i możliwości... Będę nadal coś próbował nią ugrać, ale po masterze w Krakowie to z utęsknieniem czekam na tego hotfixa.
Obrazek

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Dobrze jest mieć 2 armie Galahad. Wersje 1.3 przegrałem na chłopskiej KoE a DE były od czasu do czasu wystawiane . Teraz po cięciach i bonusach jest odwrotnie :D
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

ODPOWIEDZ