T9A:FB 2.0 - przecieki i dyskusja

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DarekH
Chuck Norris
Posty: 595
Lokalizacja: Kraków

Re: T9A:FB 2.0 - przecieki i dyskusja

Post autor: DarekH »

Gdyby ktoś jeszcze szukał inspiracji klik

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Jaka jest w ogóle idea tych pełnych booków na obecnym etapie gdzie ciągle są zmiany? Arty i fluff? SE i UD miały książki a teraz znowu wróciły do army listów więc po co to?

Awatar użytkownika
MikiChol
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MikiChol »

Fluff i arty to ważna cześć każdego systemu 8)
Poza tym UD i SE były trochę nieprzemyślane jeśli chodzi o rozłożenie. WDG mają to lepiej zrobione tzn. Fluff jest jako osobna część bez zasad totalnie (i to się nie będzie zmieniać) a drugą częścią jest dokładna kopia army listu tylko w kolorze. To zdecydowanie łatwiej edytować gdy zmieniają zasady. (Podręczniki UD i SE mają być dopasowane do tej formy, tylko nie wiem kiedy.)

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

MikiChol pisze:Fluff i arty to ważna cześć każdego systemu 8)
Poza tym UD i SE były trochę nieprzemyślane jeśli chodzi o rozłożenie. WDG mają to lepiej zrobione tzn. Fluff jest jako osobna część bez zasad totalnie (i to się nie będzie zmieniać) a drugą częścią jest dokładna kopia army listu tylko w kolorze. To zdecydowanie łatwiej edytować gdy zmieniają zasady. (Podręczniki UD i SE mają być dopasowane do tej formy, tylko nie wiem kiedy.)
Już są skończone, ale czekają na nową formatkę slim booka. Wyjdą pewnie w pakiecie z aktualizacją najbliższą.

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

A jest jakiś przybliżony termin aktualizacji booków w zakresie wniosków z gier? Kiedy planują "zamrażać" zasady?

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Na bank jakiś jest, ale przyznam, że nie śledzę ostatnio.

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9564
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Wystarczy czytać Dashboard na forum T9A.
14 stycznia jest hotfix.
Kolejny gruby patch pod koniec lutego.

A póki co to ciśnijcie na turnieje! :)

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Dla mniej ogarniętego...

Rozumiem, czym jest hot fix.
Czym jest gruby patch? :) i jakie ma to powiązanie z ostateczną wersją?

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9564
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Hotfix = poprawa szybko wyłapanych oczywistych błędów i ewentualnych totalnych przegięć
Patch lutowy = poprawki w balansie gry po 2 miesiącach testowania zasad, czyli krótko mówiąc nerfy i buffy

Obie te zmiany będą prowadzić do ostatecznej wersji zasad. Potem będą jeszcze chyba 2 patche, coś koło czerwca i po ETC. Ostatni etap (gdzieś za rok) to wersja GOLD którą już będzie można nabyć w pięknej oprawie bez obaw, że się zaraz zdezaktualizuje ;) Ale to lepiej doczytać, bo mogę się mylić.

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Kołata pisze:Hotfix = poprawa szybko wyłapanych oczywistych błędów i ewentualnych totalnych przegięć
Patch lutowy = poprawki w balansie gry po 2 miesiącach testowania zasad, czyli krótko mówiąc nerfy i buffy

Obie te zmiany będą prowadzić do ostatecznej wersji zasad. Potem będą jeszcze chyba 2 patche, coś koło czerwca i po ETC. Ostatni etap (gdzieś za rok) to wersja GOLD którą już będzie można nabyć w pięknej oprawie bez obaw, że się zaraz zdezaktualizuje ;) Ale to lepiej doczytać, bo mogę się mylić.
Dziękuję :)

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Patrząc po booku VC i gadając trochę z ofiarą tej armii myślę o 4 punktach do erraty:

1) Eatheral zamienić wszystkim na Fly i Suopernatural
2) Wrajtom zabrać sweeping atak
3) Mortisowi strzał z auro zamienic na boundspell z occultacji z aurą
4) Zombie zabrać scoring

Bo na razie armia ma odpowiedzi na wszystko jest dobra w kazdej fazie i ma swietna gre na scenariusze. Chyba że takie armie was bawią to spoko :D
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Szaitis
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: Szaitis »

-Qc- pisze:Patrząc po booku VC i gadając trochę z ofiarą tej armii myślę o 4 punktach do erraty:

1) Eatheral zamienić wszystkim na Fly i Suopernatural
2) Wrajtom zabrać sweeping atak
3) Mortisowi strzał z auro zamienic na boundspell z occultacji z aurą
4) Zombie zabrać scoring

Bo na razie armia ma odpowiedzi na wszystko jest dobra w kazdej fazie i ma swietna gre na scenariusze. Chyba że takie armie was bawią to spoko :D
Wróć do WMH :wink:

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

Akurat z czwartym podpunktem się zgadzam :)
Nowa tabelka jest znacznie na korzyść tej jednostki.
Obrazek

Awatar użytkownika
JimMorr
Chuck Norris
Posty: 445

Post autor: JimMorr »

Jeżeli ktoś przegapił ADT zbiera głosy co poprawić w szczurach w ramach fixów:

https://www.the-ninth-age.com/index.php ... post861892

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Szaitis pisze:
-Qc- pisze:Patrząc po booku VC i gadając trochę z ofiarą tej armii myślę o 4 punktach do erraty:

1) Eatheral zamienić wszystkim na Fly i Suopernatural
2) Wrajtom zabrać sweeping atak
3) Mortisowi strzał z auro zamienic na boundspell z occultacji z aurą
4) Zombie zabrać scoring

Bo na razie armia ma odpowiedzi na wszystko jest dobra w kazdej fazie i ma swietna gre na scenariusze. Chyba że takie armie was bawią to spoko :D
Wróć do WMH :wink:
Dobrze by było nie :*?
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

I tak prawie nie grasz w battla więc życzenie szaitisa ma na celu tylko zaprzestanie twojego bojkotu jego i tak słabej armii :mrgreen:
A co do twoich czterech punktów ... to można się sprzeczać i dyskutować na pierwszymi 3 ale co do 4 to pełna zgoda. Ktoś chyba mocno upadł na głowę dając zombie scoring. Co do mortisów tez poszaleli ale wystarczy że zabiorą im strzelanie w combat i będą nawet akceptowalne :wink:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

Zapytam, bo ciągle mnie to zastanawia: czy to ze bron ma przypisane na ile trafia ma jakis glebszy sens czy to taka zmiana 4fun zeby nie bylo współczynnika BS? :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9564
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Nie musisz przeliczac BSa na trafienie. Od razu masz przeliczone. Dla początkujących itp to drobne ułatwienie.

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

I np pozwala tworzyć sytuacje, gdzie model może być bardziej "wyćwiczony" w używaniu jednej broni i trafiać nią lepiej, a drugą posługiwać się trochę gorzej i trafiać gorzej.

Awatar użytkownika
Tofic
Chuck Norris
Posty: 448
Lokalizacja: Animosity

Post autor: Tofic »

Obrazek

ODPOWIEDZ