T9A:FB 2.0 - przecieki i dyskusja

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Re: T9A:FB 2.0 - przecieki i dyskusja

Post autor: Szamot »

stan jakby ci tak dowalili 0-1 na minosy w bestiach :D

Awatar użytkownika
JimMorr
Chuck Norris
Posty: 445

Post autor: JimMorr »

Shino pisze:poopowiadaj jakie to zrozniecowane rozpiki byly, gdy nie byotych ograniczen i wszyscy grali na 2 abominacjach i dzwonie

kazda lista wyglada tak samonie ze wzgledu na ograniczenia 0-1, ale na to, ze takie jednostki nie sa zbalansowane.Nie wiem jak tego mozna nie widziec
Ja tam twierdzę, że ograniczenia 0-1 same w sobie stanowią dowód, że jednostka nie jest zbalansowana. 0-2+ da się jeszcze uzasadnić dbałością o styl gry danej armii. Ale cięcie 0-1 kółka dla armii której głównym stylem ma być mobile, medium shooting to wdadzanie kija w szprychy ASAW. Co samo w sobie nie jest złe, tyle że nie TO powinni to robić. A ograniczenie 0-1 najchętniej bym z wahadła zdjął bardziej dla klimatu...

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Wszystko w tej grze powinno być 0-1 i nie byłoby problemu, nikt nie narzekałby na MSU, spam potworków, spam artylerii... świat byłby piękniejszy.
Obrazek

Awatar użytkownika
JimMorr
Chuck Norris
Posty: 445

Post autor: JimMorr »

Są gry, gdzie gra się predefiniowanymi listami, co najwyżej z delikatnym tweakiem. Zdaje się Ogniem i Mieczem działa na takich zasadach. Jest to dużo skutaczniejszy system balansowania, prostszy w utrzymaniu, a przy tym daje w sumie podobny efekt. Paradoksalnie mógłby dawać nawet większą różnorodność armii na turniejach gdyby były po 3-4 buildy na army booka.

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

PiotrekN pisze:Bez złośliwości, ale uważam że dużo więcej rzeczy w wielu army bookach powinno być 0-1 :wink:
A to ciekawe. Podasz przykłady?
Obrazek

Awatar użytkownika
PiotrekN
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: PiotrekN »

W zasadzie wszystkie pojedyncze, duże modele (monsterki itp.) które kosztują około 400 punktów w wzwyż za sztukę :)
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

ograniczenie fanatyków do 8 to przykłąd jak robic rozsądne ograniczenia
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
JimMorr
Chuck Norris
Posty: 445

Post autor: JimMorr »

Czyli ASAW'y lecą, przynajmniej w dotychczasowym restrykcyjnym wydaniu :)

https://www.the-ninth-age.com/index.php ... ost1166681

Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Post autor: WarX »

Czyli wszystko wybuchnie ;)

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Oddawać magiczne pociski!!!1
Obrazek

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

Obrazek
I bardzo, kurva, dobrze.
Obrazek

Awatar użytkownika
JimMorr
Chuck Norris
Posty: 445

Post autor: JimMorr »

Jeszcze w temacie WTC. Arwaker słusznie zauważył, że jeżeli TO próbują balansować grę na własną rękę, to takie turnieje nie mogą być brane pod uwagę przy analizie danych statystycznych. Czyli poprawiając balans na dużym turnieju de facto utrudniamy balansowanie gry. Bo bez danych z dużych turniejów zbalansować się jej nie da...

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Do tej pory nie było potrzeby balansować na własną rękę, teraz biurokratyczna machina jest opieszale i nieskuteczna - UD już przed ubiegłym ETC były gięte i nic się w tym nie zmieniło, podobnie z dysinacja - byla mocna i dodano jeszcze jedno fajne zaklęcie. DL to najsłabiej napisana książka w całej historii T9A.

Pytanie kto jest dla kogo?
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Dobra, rozesłał maile do kapitanów - imo zagłosują na nie. Dziękuję, można się rozejść.

Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Post autor: WarX »

Ja proponuję jeszcze zrobić małe zakłady: stawiam flachę do rozpicia na Orczym Gnieździe, że wszystkie drużyny z top3 na WTC będią miały DL i UD w składzie ;)

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Przyjmuję.

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Ale z compem czy bez? Bo to zasadnicza różnica.
Obrazek

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

WarX pisze:Ja proponuję jeszcze zrobić małe zakłady: stawiam flachę do rozpicia na Orczym Gnieździe, że wszystkie drużyny z top3 na WTC będią miały DL i UD w składzie ;)
ja również
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

SS nie ma demonów, a bez top3 nas nie widzę. Ale brzydze sie hazardem :(
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Abrasus
Falubaz
Posty: 1031
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Abrasus »

WarX pisze:Ja proponuję jeszcze zrobić małe zakłady: stawiam flachę do rozpicia na Orczym Gnieździe, że wszystkie drużyny z top3 na WTC będią miały DL i UD w składzie ;)
Przyjmę, nawet bez compa ;]

ODPOWIEDZ