prezentacja armi i figurek dla nowego gracza, pomysły?

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

prezentacja armi i figurek dla nowego gracza, pomysły?

Post autor: esgaroth »

nowy potencjalny gracz który najwyraźniej szuka sobie zajęcia zapytał się mnie o wprowadzenie do tego naszego smutnego hobby, w pierwszym odruchu chciałem mu podrzucić linka do jakiejś książki czy strony w której będą zdjęcia figurek i krótki opis wszystkich armii, żeby się zaznajomił i sobie coś wybrał, niech sam stwierdzi czy mu się podobają podobają homoseksualne elfy czy niedorozwinięte krasnoludy ... ehh...

jakieś pomysły co podsyłać takim noobkom co nie mają pojęcia co to warhammer a co byłoby atrakcyjne wizualnie?

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

Gruby rulebook z 8mej edycji.
Były tam rozdziały dla każdej armii, z krótkim fluffem i fotkami modeli. Większość obowiązuje do dzisiaj, więc wstęp niezły.
Obrazek

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Ja bym mu przede wszystkim pokazał same figurki a nie tylko obrazki (najlepiej w akcji - zasady Quick Starter to 5 minut czytania)
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
wrogu
Falubaz
Posty: 1041

Post autor: wrogu »

Ale quickstart do 9ed :)

Awatar użytkownika
Kuros
Falubaz
Posty: 1471
Lokalizacja: białobrzegi/grójec/radom

Post autor: Kuros »


D0m1n1k
Wałkarz
Posty: 65
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: D0m1n1k »

Laik pisze:Ja bym mu przede wszystkim pokazał same figurki a nie tylko obrazki (najlepiej w akcji - zasady Quick Starter to 5 minut czytania)
Dokładnie. Na razie nie spotkałem prawie żadnej osoby która po zobaczeniu figurek (choćby i niepomalowanych) nie byłaby zainteresowana, ale niestety poziom skomplikowania i czas niezbędny do poświęcenia na samą grę jak i przygotowania większość odstraszył. Lepiej nie ograniczaj się jednak tylko do figurek. Ja sam wkręciłem się bez tego, ale myślę, że najlepiej stoczyć z nim małą bitwę jednocześnie wszystko powoli wyjaśniając i co najważniejsze pozwalając mu samemu grać z zaledwie pomocą ze swojej strony. A potem niech idzie obejrzeć turniej i się jak najwięcej nauczyć. 8 kwietnia pewnie napiszę więcej, bo jestem umówiony z kolegą na właśnie takie wprowadzenie.

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Najważniejsze to ładna makieta czy też pole bitwy z pięknymi terenami, na którym ścierają się modele - moim zdaniem nie ma bardziej zachęcającego bodźca do wejścia w hobby. Zatem najlepiej fajne intro w domowym zaciszu, przy herbatce/kawce/piwie/winie/napojach z przekąskami z uprzednio przygotowanym stołem zapełnionym pomalowanymi terenami.

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

esgaroth, co Ty pierooooolisz. Jakiego smutnego?
Po pierwsze - on wcale nie musi grać (nie bijcie!), albo inaczej, jeśli ma mało czasu na granie, to może AŻ malować!!!!!!
Jeśli chce pykać to albo luźna bitewka w klubie którą mógłby pooglądać, nauczyć się podstaw, kulnąć ze dwa razy kostką, itp. itd. albo nawet jakieś spotkanie żeby po prostu pogadać i właśnie! pooglądać ładnie pomalowane modele. Nie jakieś coolmini czy puttyandpaint. Zajebiste strony, ale tak się nie przyciąga ludzi do hobby. Jeśli chodzi stricte o 9th age to moja culpa, słaby post...Ale jeśli chodzi o hobby figurkowe W OGÓLE, to możliwości jest...milion! A kto wie co się z czasem z tego wykluje.

:oops:

D0m1n1k
Wałkarz
Posty: 65
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: D0m1n1k »

esgaroth pisze:krótki opis wszystkich armii, żeby się zaznajomił i sobie coś wybrał, niech sam stwierdzi czy mu się podobają podobają homoseksualne elfy czy niedorozwinięte krasnoludy ... ehh...
Krótki opis możesz sam przedstawić.

Awatar użytkownika
G@lahad
Chuck Norris
Posty: 547
Lokalizacja: Vanguard/Łódź

Post autor: G@lahad »

To może i ja się wypowiem, bo ostatnio zajmuję się tylko i wyłącznie wprowadzaniem nowych ludzi do gry :D.

Mam od dwóch miesięcy 8 nowych, młodych graczy i żeby zachęcić ich do grania to:

1. Pokazałem im najładniejsze modele i armie jakie mam

2. Opowiedziałem wszystko co powinni wiedzieć o samej grze i jak wygląda zabawa w takie hobby

3. Co tydzień organizuje tzw. "Niedzielne spotkania z 9th age" i uczę wraz z kumplami podstawowych zasad gry

4. Przesyłam filmiki z naszych największych eventów/turniejów żeby sobie pooglądali jak spektakularne jest to hobby :)

Podsumowując: To wszystko działa :)
Obrazek

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

dobra chyba źle napisałem albo nie skumaliście, ładna makieta i armie są, mi chodzi o coś online na pierwszy rzut gdy ktoś do mnie pisze na fb i żeby dać mu zarzutkę i sobie przetrawił przez kilka dni, chyba najlepiej mu coś z youtuba przesłać, coś co ma max 5 min, tłumaczy świat warhammera i tłumaczy czym są bitewniaki, myślałem że może ktoś coś ma, sam poszukam jak będe miał chwilę

Awatar użytkownika
Kuros
Falubaz
Posty: 1471
Lokalizacja: białobrzegi/grójec/radom

Post autor: Kuros »

no to chyba warhammer total war ma najładniejsze animacje i klimat

ODPOWIEDZ