Glorious Lands - nowa gra od Assault Publishing

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
MKG
Mudżahedin
Posty: 230

Glorious Lands - nowa gra od Assault Publishing

Post autor: MKG »

Miło mi poinformaować, że reaktywowane Assault Publishing (jako Assault Publishing Studio) wypuściło nową grę - Glorious Lands! Jest to "powiększony skirmish" (czyli skala 1:1 modele podstawkowane osobno, po kilkadziesiat na stronę, ale działające w oddziałach 4-12 ludków). Gra bazuje na mojej, bardzo mocno zmodyfikowanej mechanice Heroic Ballads (polska wersja: "Ballady o Herosach").

Z ciekawostek:
  • System aktywacji bazujący na inicjatywie oddziałów ustawia częściej bohaterów w roli dowódców a nie siepaczy. Mogą oni wprawdzie często namieszać również w walce, są lepiej wyszkoleni/fartowniejsi/chronieni przez bogów, ale zdecydowanie nie są nieśmiertelni - jeden udany cios i do piachu, więc zawsze trzeba sie zastanowić, czy warto aby ryzykowali, szczególnie, że mają ważniejsze rzeczy do roboty takie jak aktywacja oddziałów na ich inicjatywie, zbieranie oddziałów czy wzywanie posiłków.
  • Scenariusze są generowane losowo z 1-3 celami o równej wadze punktowej - od zbobycia czegoś do zabicia wrogiego generała.
  • Prosta sztuczka w zasadach czyli możliwość atakowania tylko jednego z 2 najbliższych oddziałów powoduje, że ważna jest zarówno inicjatywa jak i wzajemne ustawienie oddziałów.
  • Starałem się aby każda z jednostek miała jakąś sensowną rolę na polu bitwy. Piechota, szczególnie z możliwością utworzenia muru tarcz, trzyma linię, łucznicy i maszyny zmiękczają przeciwnika przed walką i pow, ciężka jazda i potwory przełamuje linię etc.
  • Testy złamania zależą od konkretnego ataku, ale ich efekt niezdania od całości strat. Np. oddziały które nie straciły 1/4 stanu zdają testy automatycznie, a im bardziej pocharatany oddział tym bardziej skory do ucieczki.
  • Gra bardzo fajnie działa w 3D, oddziały mogą się wspinać, przeskawiwać rozpadliny czy zeskakiwać. Przy standardowym stole ma to małe zastosowanie, ale można sobie urządzić walki w podziemiach lub miastach ze skakaniem po dachach :)
  • Działa w dowolnej skali między 15mm a 32mm.
  • Ma dość klasyczne, generyczne listy armii, umożliwiajace bitwy w najpopularniejszych settingach.
  • Gra jest do pobrania za darmo i jest w wariancie "printer friendly".
Więcej szczegółów na http://www.assaultpublishing.com

Pozdrawiam,
Marcin

MKG
Mudżahedin
Posty: 230

Post autor: MKG »

Dzisiaj wypuściłem wersję 1.1 zawierającą uwagi i poprawki zebrane przez pierwszy miesiąc. Na razie nie planujemy kolejnych updatów w ciągu najbliższych kilku/kilkunastu miesięcy.

Obrazek


http://assaultpublishing.com/glorious-lands/

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Czym były zrobione zdjęcia? Jakąś starszą komórką?

MKG
Mudżahedin
Posty: 230

Post autor: MKG »

Szczerze mówiąc to tak :P To zdjęcia z jednej z bitew z dawnego konwentu. Jak będę miał okazję to zrobię coś fajnego - czekam tylko na porządną, niebłyszczącą matę.

ODPOWIEDZ