Powiększanie środowiska. Jak i w którą stronę?

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Inferno
Falubaz
Posty: 1115
Lokalizacja: Białystok

Re: Powiększanie środowiska. Jak i w którą stronę?

Post autor: Inferno »

Eltharion pisze: Solo mi regularnie płacze jak to ten system jest z dupy bo co chwile wydają nowy patch a ty mi mówisz że nic nie wydają ? #-o
Gdzie napisalem ze nic nie wydaja?

Watpie by sie obrazili na swiat. Chlopaki byli na DMP.

Tak jak pisalem. Nie uwazam ze inicjatywa T9A jest zla. Po prostu uwazam ze nie przetrwa proby czasu. Chyba ze ktos podlapie sprzedania tego jako produktu.

Ja w T9A zagrac sprobowalem, czy Ty sprobowales zagrac w AoSa?

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Panowie, temat nie jest o zmianie systemu czy wyższości jednego nad drugim.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Tak gra jest prosta jak budowa cepa i generalnie fajerwerków nie ma . Z tak prostackim systemem łatwo się domyślić że cała gra opiera się o scenariusz. :|
I szczerze mówiąc nawet nie mam z tym problemu ale jak widzę cyborgokrasnoludy, drzewo i rybo elfy, chłopaków w złotych zbrojach to rzygać mi się chce. To główny powód że szybciej przestane grac w cokolwiek niż zacznę w AoSa [-X
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

Wypraszam sobie eltharion stwierdzenie, ze Białystok obraził się na świat. Wtf.
Ja od lat jeżdżę na mastery. Owszem, mega nieregularnie bo mam na głowie swoje obowiązki, ale kiedy tylko mogę to jestem. Nawet do poznania rok temu pojechałem sam. Mimo dziko niskiej frekwencji. Termin mi po prostu pasował.
Ja przez długi czas po wyjściu t9a nie grałem w ogóle. Jednym z powodów było to, ze system był niestabilny. Ja niestety tez uważam ze bez wsparcia bookow i fogsów mimo wszystko ten system polegnie. A wciąganie starych graczy to kolejny krok do trumny. Przepraszam ale ilu graczy, starych wyjadaczy zostało do zwerbowania? Poza tym trzeba sobie zadać pytanie.....z procentu starych graczy jak uda się już ich przywrócić ilu z nich zostanie na dłużej. Bez wsparcia figurkowego po prostu według mnie zestarzejemy się w końcu przy tym co jest...
Temat rzeka. Za mało nowych zeby to żyło niestety imho

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Inferno pisze:IMO. Moge postawic pieniadze na to ze T9A umrze, poniewaz jest nie skomercjalizowane. Gdyby strategia sie produktu sie zmienila moze i moglaby sciagnac nowych graczy.
To ja chętnie przyjmę zakład. 500 zł do stycznia 2028?

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8784
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

swieta_barbara pisze:
Inferno pisze:IMO. Moge postawic pieniadze na to ze T9A umrze, poniewaz jest nie skomercjalizowane. Gdyby strategia sie produktu sie zmienila moze i moglaby sciagnac nowych graczy.
To ja chętnie przyjmę zakład. 500 zł do stycznia 2028?

Też w to wejdę, w końcu nie skomercjalizowane rzeczy padają (patrz Wikipedia)
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
mnp21
Chuck Norris
Posty: 533
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mnp21 »

Ja tylko bardzo skromnie od siebie napiszę dwie rzeczy:

1)Jestem dumny z bycia graczem jedynego nieskomercjalizowanego systemu na tą skalę i uważam to za jedną z jego największych zalet.

2)Trwała tu bardzo fajna dyskusja. Padły konkretne pomysły, jak zrobienie strony internetowej, którą można by podlinkować zainteresowanym. A potem przyszedł Inferno, nic do tej dyskusji nie wniósł, walnął totalnego offtopa że nasz system nie ma szans i lepiej spróbujmy w AOSa. A my zamiast go zignorować i przenieść do odpowiedniego tematu (na pewno temat o wyższości AOS/T9A gdzieś już jest na forum i to pewnie niejeden) daliśmy się w to wciągnąć i wyszła kolejna gównoburza na te same argumenty, co zawsze.

Ciekawi mnie, co by się stało, gdybym wszedł do grupy AOS i napisał im, że ich system nie ma przyszłości i lepiej by se w 9th Age zagrali...
Kiedyś grejtsłordy to były grejtsłordy, a nie jakieś "miecz + tarcza"...

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

dostałbyś bana jak ja na FB ostatnio za wrzucenie zdjęć z DMP

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

mnp21 pisze:gdybym wszedł do grupy AOS i napisał im, że ich system nie ma przyszłości i lepiej by se w 9th Age zagrali...
co chwila tak jest xD trole działają w obie strony

Awatar użytkownika
JimMorr
Chuck Norris
Posty: 445

Post autor: JimMorr »

Brak komercjalizacji, a raczej brak wydawcy który by myślał o strategii długofalowej, o nowych graczach jak o budowie rynku dla siebie i dla producentów figurek nie pomaga. Gdy 90% ekipy to hardcorowi powergamerzy trudno się spodziewać cudów, takich choćby jak zorganizowanie konwentu, który nie będzie po prostu turniejem. Na naszym poziomie lokalnym nic się nie poradzi, jeżeli 'centrala' nie zmieni swojego podejścia i poza deklaracjami nie weźmie się na poważnie ze wspieranie hobby związanego z grą. Na razie wygląda to słabo i widać jak wiarę w powodzenie projektu tracą kolejne firmy wspierające.

Fireforge games dookoła którego wszyscy skaczą na forum T9A właśnie praktycznie wypiął się na T9A: tworzy nie tylko linię fantasy ale także własny setting a była to najsilniejsza z firm wspierających 9kę.

Awatar użytkownika
JimMorr
Chuck Norris
Posty: 445

Post autor: JimMorr »

A że wątek jest o pomysłach na wspieranie rozwoju środowiska: jaka jest szansa na zrobienie jakiś iwentów czysto hobbystycznych? Na forum 9ki zaproponowałem kampanię narracyjną online. "Nie da się", "My projektujemy dobrze przemyślany setting, nie będziemy go tworzyć z wyników gier", bla, bla, bla...

ślivek
Kretozord
Posty: 1659

Post autor: ślivek »

Mnie tam się wydaje że ty to głównie masz problem komunikacyjny. Pamiętasz jak pisałeś o Magic flux co dłuższy czas nic nie dało a jak potem popchnąłem temat to nagle się ruszyło?
Osobie z poza projektu jest ciężko. Campaign team forsowałem od dawna. Powstał. Inna sprawa że nie wytworzył. Chyba niczego sensownego za bardzo a przynajmniej ja nie zauważyłem ale nie mogę być wszędzie i i tak się cieszę że faktycznie exb utworzyło taki Campaign team. To że nieproduktywny to kwestia osób już które tam są. Mniej wina "góry" na którą znowu wylewasz żale.
Obrazek

Awatar użytkownika
JimMorr
Chuck Norris
Posty: 445

Post autor: JimMorr »

Obawiam się, że to nie kwestia 'góry'. 'Góra' (a co najmniej jej część) bardzo by chciała otworzyć bardziej projekt, tylko nie bardzo ma kim. Takie przynajmniej wrażenie sprawia np. Calisson. Wręcz aktywnie zwalcza stwierdzenia, że T9A to system turniejowy... tylko, że zwalcza wyłącznie stwierdzenia a system z każdą iteracją robi się bardziej turniejowy. Nie dlatego, że go góra ciągnie w takim kierunku, tylko dlatego, że 90% członków Team'ów wyłącznie taką wartość w systemie postrzega. A jeżeli już się trafi jakiś casual to jest wypychany do teamów typu Campaign czy ACS by nie przeszkadzał za bardzo... tak to przynajmniej wygląda z zewnątrz.

MKG
Mudżahedin
Posty: 230

Post autor: MKG »

No dobra, sprawdźcie się...

Ułatwię wam, zadanie, macie mój profil "klienta":
37 lat, rodzina, dzieciaki, odpowiedzialna praca (czytam mało czasu). Prócz tego 20 lat w bitewniakach, 7 autorskich systemów, z czego 4 wydane komercyjnie, 3 darmowe. Ulubione skale 15mm i 3mm. Pokładałem wielkie nadzieje i mocno się zawiedłem AoS.
W WFB zagrałem ostatnio 20 lutego 2006 roku (schyłek 6 ed.), i nie żałuje patrząc na dalszy rozwój aż do 8 ed. - ale zorientowany w temacie tyle o ile. Typowo nieturniejowy gracz, "casual" nastawiony na fun.

Przekonajcie mnie abym spóbował 9-ki...

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

MKG pisze:Przekonajcie mnie abym spóbował 9-ki...
Najlepsze melanże, ludzie, atmosfera. Gry to dodatek. Powiedzmy 10%. Reszta to weekend bez starej i gówniaków.

Spytaj dowolnych czterdziestkowców czy maszynkowców.
Ostatnio zmieniony 31 lip 2018, o 16:43 przez swieta_barbara, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Zagraj :mrgreen: (najwyżej stracisz max 3 h)
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

MKG
Mudżahedin
Posty: 230

Post autor: MKG »

swieta_barbara pisze:Najlepsze melanże, ludzie, atmosfera. Gry to dodatek. Powiedzmy 10%. Reszta to weekend bez starej i gówniaków.

Spytaj dowolnych czterdziestkowców czy maszynkowców.
0 punktów. Argument z czapy. Znam wiele półświatków, bywałem na różnych imprezach. Melanże mi już nie imponują. Atmosfera rzecz gustu. Na weekendy też wyjeźdżam od czasu do czasu, na konwenty zagraniczne również. Dzieci i żona to dla mnie nie problem.
Eltharion pisze:Zagraj (najwyżej stracisz max 3 h)
- 1 punkt. Argument absolutnie zniechęcający. Z kategorii masturbuj się w centrum handlowym, najwyżej stracisz 48 godzin.

Dalej, dalej... Adwokat Diabła czeka. :twisted:

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

@MKG #-o
Po 1. Język...
Po 2. Nie podałeś informacji o posiadaniu armii/funduszy.
Po 3. Ciężko jest kogoś anonimowego przekonać do swoich racji przez internet. Szczególnie jeżeli może, a priori, mieć przeciwne zdanie. Zalatuje to takim "przekonaj mnie, że partia X nie rujnuje kraju".

Jak nie chcesz zagrać, to nie zagrasz. Tu się nie da przytoczyć argumentacji definitywnej. Można Cię, co najwyżej, zachęcić, ale nie przekonać.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

MKG nie każdy produkt jest dla każdego, być może 9th Age nie jest dla Ciebie.

Awatar użytkownika
JimMorr
Chuck Norris
Posty: 445

Post autor: JimMorr »

@MKG
Zagraj w system, który możesz współtworzyć - nawet jeżeli nie stając się członkiem Team'u to aktywnie uczestnicząc na forum i dyskutując z twórcami systemu.
Zagraj w system tworzony z pasją, w którym zmiany są wprowadzane wyłącznie po to by go ulepszyć, a nie by opchnąć zalegające w magazynie sterty plastiku.

ODPOWIEDZ