Kolejny polski kanał na YT?

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Abrasus
Falubaz
Posty: 1031
Lokalizacja: Wrocław

Kolejny polski kanał na YT?

Post autor: Abrasus »

Hej,
Dzisiaj zaczynam trochę zabawy z filmikami na YouTube, oczywiście w języku angielskim. Więcej informacji o tym co możecie znaleźć u mnie tutaj:
https://www.youtube.com/c/Abrasus
Na początek dwa filmiki o ciekawych rozpach z tegorocznego ETC. Chętnie przyjmuję wszystkie pytania i uwagi. Można mnie też znaleźć na twiterze. facebooku i forum T9A:
https://twitter.com/AbrasusYT?lang=en
https://www.facebook.com/AbrasusYT/
https://www.the-ninth-age.com/index.php ... ost1079371

Pozdrawiam,
Konrad
Ostatnio zmieniony 14 paź 2018, o 13:55 przez Abrasus, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

good!
czyli grasz? :)
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Abrasus
Falubaz
Posty: 1031
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Abrasus »

Nie, nie gram ;]. Na pewno nie turniejowo. Typowo chcę zrobić kanał pod komentarz, robienie list i jakieś podstawowe rozkminy.

Awatar użytkownika
jawor
Oszukista
Posty: 866
Lokalizacja: Animosity Szczecin, Poznań

Post autor: jawor »

Pomyśl nad zrobieniem serii, gdzie będziesz dzielił jednostki danej armii na tiery i te najlepsze głębiej analizował. Jak wykorzystać potencjał, najlepsze złożenia itp.
Obrazek

Ushi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 144

Post autor: Ushi »

polski kanał
oczywiście w języku angielskim
Co ?
Pozdrawiam
Ushi

Awatar użytkownika
Abrasus
Falubaz
Posty: 1031
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Abrasus »

Kolejny film, miejmy nadzieję, że od następnego będzie już sensowna jakość dźwięku. Tym razem coś bardziej ogólnego:

https://www.youtube.com/watch?v=is0wOZshte4

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Gratulacje kanału Abrasus i brawo za wysiłek, masz moją subskrypcję ;-) proponuję, żebyś robił na koniec filmu podsumowanie, ponownie wypunktuj to, co omówiłeś w jego trakcie. Wydaje mi się również, że pominąłeś rolę terenu przy składaniu rozpisek. Ja na przykład kilka razy złożyłem rozpę, miało być pięknie, ale ku swojemu zaskoczeniu nie mieściłem się w deployu w logiczny sposób ze względu na np. las lub górkę tuż przed strefą wystawienia albo dom lub impass w strefie.

Jako pomysły na przyszłość - może pokusiłbyś się o analizę mapek i scenariuszy, żeby pokazać na liczbach czy faworyzują określony typ gry lub promują jakieś konkretne złożenia. Ciekawa mogłaby też być analiza rozpisek z ETC pod kątem liczby ofensywnych i defensywnych złożeń, trendów ogólnych i może nawet trendów na scenach turniejowych w poszczególnych krajach.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

8/10 moja ocena . Byłoby więcej ,ale coś cicho cie słychać :)
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Romek
Chuck Norris
Posty: 533
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Szczecin

Post autor: Romek »

Jeżeli masz podobne zdanie jak ja to fajnie jakbyś dał znać, że mapki T9A są słabo zbalansowane.

Awatar użytkownika
Abrasus
Falubaz
Posty: 1031
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Abrasus »

Myth pisze:Gratulacje kanału Abrasus i brawo za wysiłek, masz moją subskrypcję ;-) proponuję, żebyś robił na koniec filmu podsumowanie, ponownie wypunktuj to, co omówiłeś w jego trakcie. Wydaje mi się również, że pominąłeś rolę terenu przy składaniu rozpisek. Ja na przykład kilka razy złożyłem rozpę, miało być pięknie, ale ku swojemu zaskoczeniu nie mieściłem się w deployu w logiczny sposób ze względu na np. las lub górkę tuż przed strefą wystawienia albo dom lub impass w strefie.

Jako pomysły na przyszłość - może pokusiłbyś się o analizę mapek i scenariuszy, żeby pokazać na liczbach czy faworyzują określony typ gry lub promują jakieś konkretne złożenia. Ciekawa mogłaby też być analiza rozpisek z ETC pod kątem liczby ofensywnych i defensywnych złożeń, trendów ogólnych i może nawet trendów na scenach turniejowych w poszczególnych krajach.
Fajne pomysły, dzięki. Nad podsumowaniami pomyślę przy filmikach z taktykami, o terenie planuję na pewno zrobić jakiś filmik osobno i jak będą nowe mapki to pewnie jakąś ich analizę. Nie chcę się skupiać tylko na rozpach i pomysłach z ETC, bo to jednak dość mocno specyficzny klimat potrafi być ;]
Romek pisze:Jeżeli masz podobne zdanie jak ja to fajnie jakbyś dał znać, że mapki T9A są słabo zbalansowane.
Nie wiem czy się zgodzę, mi się w tym roku bardzo dobrze na mapkach grało. Jest jedna albo dwie mapki bez los blockera w jednym z deployów, co faktycznie jest słabe, ale generalnie uważam, że są ok. Przynajmniej te grane na ETC, nie wiem jak inne. Pewnie trochę rzeczy bym delikatnie pozmieniał, ale nie uważam, żeby było źle.


A na deser kolejny filmik, tym razem z ciekawszymi rozpiskami z Poznania:
https://www.youtube.com/watch?v=nVEqeMCHO3Y

argh
Wałkarz
Posty: 63

Post autor: argh »

Drobiazg, ale to trochę dziwnie wygląda na filmach... Proponuję wyłączyć sprawdzanie pisowni lub włączyć angielski jako dopuszczalny język. Bo wszystkie wyrazy są podkreślone jako błędne :wink:

Awatar użytkownika
Abrasus
Falubaz
Posty: 1031
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Abrasus »

argh pisze:Drobiazg, ale to trochę dziwnie wygląda na filmach... Proponuję wyłączyć sprawdzanie pisowni lub włączyć angielski jako dopuszczalny język. Bo wszystkie wyrazy są podkreślone jako błędne :wink:
Argh ;] Tak, tak, jak nie odpalam prezentacji to zapomniałem, że jest sprawdzanie pisowni, a korzystam z nowego programu do nagrywania, więc nie zajarzyłem tego. Dzięki bardzo.

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9564
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Bardzo fajny kanał. Filmiki krótkie i treściwe. Keep it comin! =D>

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Lepsza jakość dźwięku, ekstra :-)

Mam jeszcze kolejny pomysł, może skusiłbyś się spróbować zarekomendować mniejsze formaty punktowe na turnieje i pokrótce je opisać oraz zastanowić się czy będą potrzebowały dodatkowych ograniczeń kompozycji armii. Od 7 edycji nie zagrałem ani jednego border patrolu na stare 600-800 pkt, a to były idealne punkty na wprowadzanie nowych graczy.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

I potem pół europy będzie grało rozpiskami z Poznania xD
I believe in Honour.!

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Przecież i tak organizator podał je wszystkie w paczce do pobrania w temacie, a ponoć nasze forum jest często odwiedzane przez zagramanicę.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Abrasus
Falubaz
Posty: 1031
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Abrasus »

I trochę dłuższy opis (już zwycięskiej) rozpiski z Poznania:

https://www.youtube.com/watch?v=SdUs1Sb ... e=youtu.be

Awatar użytkownika
Abrasus
Falubaz
Posty: 1031
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Abrasus »

Trochę bazowych porad taktycznych:

https://www.youtube.com/watch?v=P4TWJ_mV5kU

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Spoko odcinek, szkoda, że nie poświęciłeś kilku minut na temat ustawiania chaffu. Zwróciłbym też uwagę na rolę muzyków na jednostkach mających chaffować, nie zawsze chaff zaczyna ruch w zasięgu LD generała. No i dalej w trakcie prezentacji slajdów miga ekran.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Abrasus
Falubaz
Posty: 1031
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Abrasus »

Myth pisze:Spoko odcinek, szkoda, że nie poświęciłeś kilku minut na temat ustawiania chaffu. Zwróciłbym też uwagę na rolę muzyków na jednostkach mających chaffować, nie zawsze chaff zaczyna ruch w zasięgu LD generała. No i dalej w trakcie prezentacji slajdów miga ekran.
Nie zauważyłem tego problemu wcześniej, zobaczę co da się z tym zrobić, ale mam nagrane już trochę do przodu, więc chwilę zajmie dostosowanie.

ODPOWIEDZ