Karty fluksów ;)

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Karty fluksów ;)

Post autor: WarX »

Hejka!

Pewnie część z was zastanawia się nad tym skąd obczaić fajne karty fluksów... Bo drukowanie ich w domu daje efekt 3/10 ;)

Za moją namową jedna firma sprzedaje takowe na allegro:

https://allegro.pl/oferta/the-nineth-ag ... 7798476823

Wykomane są one w technologii grawerowania sklejki drewnianej (3mm). Według mnie wyglądają 8/10. Będziecie mogli się o tym przekonać już na DMK, ponieważ będę miał takie na stole (Andrzej również ;)

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

Całkiem całkiem. Szkoda tylko, że nie ma opcji spersonalizowania. :'(
Obrazek

Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Post autor: WarX »

Dancaarkiiel pisze:Całkiem całkiem. Szkoda tylko, że nie ma opcji spersonalizowania. :'(
Ocxywiscie, ze jest!

Gosciu ci zrobi co chcesz, jest tylko jeden haczyk: w CNC placisz za czas jaki maszyna wycina - im bardziej skomplikowany wzor, tym drozej ;)

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

WarX pisze:Ocxywiscie, ze jest!

Gosciu ci zrobi co chcesz, jest tylko jeden haczyk: w CNC placisz za czas jaki maszyna wycina - im bardziej skomplikowany wzor, tym drozej ;)
Miałem na myśli jakieś grafiki, kolorowe krawędzie etc. :cry:
Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Nie ma potrzeby, bez i tak wygląda zajebiście.

Jak ktoś będzie chciał, to niech podbije do mnie w Krakowie, będę je miał :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Dancar akurat lubi wyrażać siebie przez kolorowe karty do magii, kostki czy tęczową armię kosmitów.
Obrazek

Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Post autor: WarX »

Jeżeli chodzi o awers (czyli tę stronę, na której są napisy), to specjalnie jest ona tak prosta.

Jak zobaczycie na żywo to sam ten grawerunek jest wystarczającą ozdobą (zdjęcia tego nie oddają). Tam jest usuniąta pierwsza warstwa drewna i te wgłębienia robią robotę.

Oczywiście możnaby pomyśleć nad jakimiś ozdobnikami (np. lilijki / jakieś celtyckie esy-floresy w narożnikach), ale yo wymaga eksperymentów na docelowym materiale, a nie tylko kilkania w programie graficznym ;)

Awatar użytkownika
Abrasus
Falubaz
Posty: 1031
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Abrasus »

Wszystko super, ale jak duże to jest? Jakieś porównanie skali, cokolwiek byłoby na pewno pomocne...

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

Abrasus pisze:Wszystko super, ale jak duże to jest? Jakieś porównanie skali, cokolwiek byłoby na pewno pomocne...
Mają wymiary jak te oficjalne, dostępne na stronie T9A - tak przynajmniej jest napisane w opisie aukcji. Oficjalny wymiar to 63x83mm.
Obrazek

Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Post autor: WarX »

Dancaarkiiel pisze:
Abrasus pisze:Wszystko super, ale jak duże to jest? Jakieś porównanie skali, cokolwiek byłoby na pewno pomocne...
Mają wymiary jak te oficjalne, dostępne na stronie T9A - tak przynajmniej jest napisane w opisie aukcji. Oficjalny wymiar to 63x83mm.
Dokładnie takie, w końcu ja to robiłem :p

Awatar użytkownika
Abrasus
Falubaz
Posty: 1031
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Abrasus »

WarX pisze:
Dancaarkiiel pisze:
Abrasus pisze:Wszystko super, ale jak duże to jest? Jakieś porównanie skali, cokolwiek byłoby na pewno pomocne...
Mają wymiary jak te oficjalne, dostępne na stronie T9A - tak przynajmniej jest napisane w opisie aukcji. Oficjalny wymiar to 63x83mm.
Dokładnie takie, w końcu ja to robiłem :p
Jak będziesz miał w Warszawie to chętnie zobaczę, trochę duże się wydają - do tej pory nie zgubiłem jeszcze tych z zeszłego WTC i są świetne, ale może można by w takie bardziej profejsonalne się dla repy zaopatrzeć ;].

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Widziałem je na żywo i polecam.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Klops
Falubaz
Posty: 1062

Post autor: Klops »

jak rewers nie jest jednolity to kupa bo karty będą znaczone

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Sa jednolite
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

Niestety maja słoje.
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Post autor: WarX »

Tirit pisze:Niestety maja słoje.
Jak tylko nauczysz sie rozrozniac 8 kart po ukladzie slojow, to bede poddawal wszystkie nasze gry do zera ;)

A tak zupełnie poważnie: wiedziałem, że problem słojów się pojawi... Na szczęście BRB rozwiązuje na poziomie zasad - zerknij na dół strony 53: kartę fluksów losuje gracz reaktywny, więc technicznie rzecz biorąc nie-właściciel kart :p

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Macie problemy.. Wystarczy losować karte ze spodu decka.

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

Ja bym się bał, że ktoś mnie posądzi o wałowanie na jakimś lokalu grając (jeśli tak się kiedyś stanie) o pierwsze miejsce. Byłby wielki ból pupy później...
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
PiotrekN
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: PiotrekN »

Nic nie stoi na przeszkodzie aby je z tyłu pomalować albo nakleić na plecki jakiś papier samoprzylepny :)

Z innej beczki - czy kojarzycie kogoś kto wykonuje dość trwałe karty magii do 9th age - zasady w tej części na tyle się ustabilizowały że myślę nad zaopatrzeniem się w coś fajnego w użyciu.

Pozdrawiam
Obrazek

Baszut
Mudżahedin
Posty: 282

Post autor: Baszut »

Shady drukował takie ładne na tekturkach, zapytaj go.

ODPOWIEDZ