Druga frakcja

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Druga frakcja

Post autor: QQrydza »

Hej, ciekawi mnie to i lubię takie dyskusje :D Jakbyście mieli wybrać sobie druga frakcję - u mnie akurat do lizaków - w co byście szli?

Prosiłbym o pomysły z uzasadnieniem dlaczego i ewentualnie pomysłami na alternatywne modele. Bo Argumenty estetyczne i playstylowe są równie ważne :D
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Ja bym się sugerował tylko playstylem. Kupować armię, bo ci się modele podobają można jak się jest początkującym i nawet nie wie się jakie playstyle są, i który się preferuje. Zmieniałem armie wiele razy na przestrzeni lat od krasi do ostatnio hajów. Ogarnąłem w tym czasie, że lubię w armii mieć cannona (nie bolca), jakiś shooting, niekoniecznie spory, dużo ruchu, jakieś single modele i klocek typu deathstar, więc teraz cisnę ogrami i z jednej strony poprawiły mi się wyniki (co przy hajach akurat nie jest dziwne), a z drugiej dużo bardziej bawi mnie sama gra. Doświadczenie masz, zdefiniować sobie co lubisz pewnie też umiesz i rozpy z DMP i ETC masz dostępne. Nic tylko posprawdzać i kupować :wink:
W sumie nie polecałbym też armii na jedno kopyto, jeśli nie jesteś pewny, że lubisz tak grać. Taki woch/bestie/krasie/imperium, które muszą albo iść na pałę, albo gimnastykować się w swoim deployu, dużo szybciej się nudzą.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Temat nie tylko dla mnie (wciąganie nowych zawsze spoko), ale faktem jest że dużo racji jest w tym co piszesz. Zwłaszcza, ze w 9th generalnie można sobie pozwolić na bardzo sensowne count asy
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

podstawowe pytanie co lubisz :mrgreen: lizaki to taka armia kombinowana trochę defens trochę offens takie w sumie wszystko i nic(chyba że jakiś zajazd monster-truck)

weź sobie drugą armią w jakąś skrajność albo mocny defens albo srogi offens.

Skoro tak mocno klimatem to szczury(choć nie wiem jak tam teraz lore 9age, ale kiedyś to było wojna w Lustrii)

Drugą armię weź może taką z którą lizakami masz dla siebie najbardziej pod górą, wtedy będzie mógł się oswoić ze swoim nemezis :D

Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Post autor: WarX »

Albo weź drugą armię, która ssie tak samo jak SA i się udręczaj...

Ja tak w sumie zrobiłem i nie narzekam (jeszcze).

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5709
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Jak nic nie zmienią w tych HE, to trzeba będzie wreszcie zrobić ten reroll na lizaki, chociaż są jeszcze bardziej beznadziejne od HE...

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

@Furion, I dare you to do it! Weź lizaki, wygraj mastera. Chcę to zobaczyć!
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

C-chłopaki, jak Thyro niedługo potanieje o 10pt a wszystko z guerilli pójdzie do góry o kolejne 5pt to będzie można grać!

Obrazek
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

JarekK pisze:@Furion, I dare you to do it! Weź lizaki, wygraj mastera. Chcę to zobaczyć!
Szybciej ja wygram mastera lizzy niz Furek :*

Więcej opinii może? Na razie skłaniam sie ku armii ogrów ;P
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

Ogry to takie lepsze lizaki :lol2:

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Widać napracowanie Dancaarkiiel. :mrgreen:

Odnośnie tematu, to dla mnie zawsze istotne były wygląd figurek, to co sobą dana frakcja reprezentowała, oraz dopiero na końcu mechanika. Jeżeli masz armię, która Ci się podoba ze względu na swój szeroko rozumiany klimat, to moim zdaniem jest większy zapał do kolekcjonowania/malowania takich pacynek i jest się bardziej przywiązanym do armii. Inna sprawa jak nie interesuje Cię aspekt modelarski, to wtedy tak, możesz patrzyć wyłącznie na playstyle.

Ja do lizaków jako drugą frakcję dobrałem sobie tomb kingi, ale miało to miejsce za czasów 8 edycji GW, więc była to mniej kosztowna sprawa. Poza tym undying dynasties oferują coś innego zarówno pod względem estetycznym jak i w sposobie gry niż jaszczurki.
Ostatnio zmieniony 30 lip 2019, o 11:22 przez Okoń, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Armia może w sumie zostać zbudowana od zera. Tombkingi sa tymi lepszymi undeadami, a fajne modele widziałem na dmp (przynajmniej sand stalkerów), ale chyba coś zywego mnie kręci :D

Sentymenty kierują mnie tez w stronę elfów. Ale nie wiem czy w takim wypadku nie szedłbym w cos szalonego jak konwersję z harlekinów i taka armie pajacy probowac uskutecznić :)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

Okoń pisze:Widać napracowanie Dancaarkiiel. :mrgreen:
[...]
Nienawiść do ogrów podsyca mój płomień nienawiści, pozdro dla kumatych :^)
13 hours in paint btw
Obrazek

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Kucyk, zaskocz wszystkich i zrób sobie elfy...

Wymyśl tak aby zawrzeć w tym wszystkie 3 frakcje elfickie. W realiach 9age na bank się da to zrobić w większości jeden model styknie na 2 czy 3 różne odpowiedniki z całej gamy elfich oddziałów, wiadomo o co mi chodzi ale dla przykładu:

-phoenix guard/black guard
-white lion/ranger
-swordmaster/exek
-war dancer/witchka
-shadow warrior/sisterka/waywatcher
-glade guard/archer
-smok/smok/smok
-wszelacy magowie, herosi mogą być wszędzie tacy sami.

wiadomo, że niektóre rzeczy będa musiały byc tylko do jednej rasy vide drzekwa przykładowo czy wszelakie kusze u DE.

Jednak wybrałbym na start jedną frakcję elfów i do niej kompletował modele ale myśląc cały czas, że w przyszłości będa służyć w innych elfich nacjach.

Dostaniesz 3 armie w cenie 1,5 armi ;)

Teraz nikt Ci nie ściagnie DE jako HE (czy na odwrót?, jak to było), hehe, pozdro Ajs ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Głównie to monstery byłyby do danej armii. Łuki na lajcie jako kusze, to samo jako shejdy, fasty to fasty etc.
Obrazek

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Dancaarkiiel pisze:
Okoń pisze:Widać napracowanie Dancaarkiiel. :mrgreen:
[...]
Nienawiść do ogrów podsyca mój płomień nienawiści, pozdro dla kumatych :^)
13 hours in paint btw
chyba 0.13 hours, hyhy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

Slayer Zabójców pisze:chyba 0.13 hours, hyhy.
Od razu wiadomo że staroć can't into maymays :P
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Kosa pisze:Kucyk, zaskocz wszystkich i zrób sobie elfy...

Wymyśl tak aby zawrzeć w tym wszystkie 3 frakcje elfickie. W realiach 9age na bank się da to zrobić w większości jeden model styknie na 2 czy 3 różne odpowiedniki z całej gamy elfich oddziałów, wiadomo o co mi chodzi ale dla przykładu:

-phoenix guard/black guard
-white lion/ranger
-swordmaster/exek
-war dancer/witchka
-shadow warrior/sisterka/waywatcher
-glade guard/archer
-smok/smok/smok
-wszelacy magowie, herosi mogą być wszędzie tacy sami.

wiadomo, że niektóre rzeczy będa musiały byc tylko do jednej rasy vide drzekwa przykładowo czy wszelakie kusze u DE.

Jednak wybrałbym na start jedną frakcję elfów i do niej kompletował modele ale myśląc cały czas, że w przyszłości będa służyć w innych elfich nacjach.

Dostaniesz 3 armie w cenie 1,5 armi ;)

Teraz nikt Ci nie ściagnie DE jako HE (czy na odwrót?, jak to było), hehe, pozdro Ajs ;)
To jest jedna z koncepcji :D ale w elfiki trudno się ingeruje konwersja i :) bo malutkie i cieniutkie. Skłaniam się do niej tbh bo każda frakcja elfów chce się grac

Baza projektu byłby pewnie idoneth sylvanethy :) i wyszłoby się od woodow

Bonus - na macki jedna armia <3
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

ODPOWIEDZ