The Old World is back

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Vesemirus
Mudżahedin
Posty: 278

Re: The Old World is back

Post autor: Vesemirus »

JimMorr pisze: 16 lis 2019, o 08:20
Soulferin pisze: 16 lis 2019, o 01:58 Ciekawe skąd taki pomysł? Czyżby poszli po rozum do głowy i chcieli odzyskać graczy 9th age?
Obawiam się, że chcą raczej odzyskać graczy KoW. Być może zablokować Warlorda ze zrobieniem im poważnej konkurencji. My to się niespecjalnie liczymy w świecie finansów.
Pytanie: jest jeszcze sens próbować wydrukować podręcznik T9A (gdy już będzie, pewnie jeszcze kilka tygodni / miesięcy?)
Za 2-3 lata...
Nagash is coming...

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8783
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Ja jestem mocno sceptycznie nastawiony, od 5 lat gramy w fajną grę, przesiadanie się na coś by GW to duży krok w tył...
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

Purple Sun z 6 kości i lecimy :D
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Znając polską scenę - jeśli ETC wybierze nowego warhammera zamiast t9a, to t9a zniknie.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

debelial pisze: 17 lis 2019, o 19:42 Znając polską scenę - jeśli ETC wybierze nowego warhammera zamiast t9a, to t9a zniknie.
+1

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

A na co tak naprawę liczycie? że GW wróci do edycji 8.1 i napiszę Wam zasady na nowo? czy wyda modele które i tak już macie i których nie kupicie?

Mam obawy, że żyjecie sentymentem i tyle. Trochę jak powrót Frugo czy gumy Turbo...niby to samo a jednak nie cieszy jak za dzieciaka.


Prawda jest taka, że jak ktoś chce grać to będzie grał (w 9tke, AoS czy 40') a jak ktoś szuka powodu by nie grać (bo straszne GW nas nie słucha) to nawet w poprzednim systemie znajdzie powody.
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

To będą jaja jak GW wezmie teraz zasady od 9th age, użyje z powrotem swoich nazw jednostek i dopracuje zasady = produkt gotowy i miliony $$.
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1039

Post autor: Dancaarkiiel »

>GW
>dobrze napisane i grywalne zasady
Wybierz jedno i tylko jedno :^)
Obrazek

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Ja bym się nie zdziwił jakby to była gra na okrąglakach (nakładka na AoS)+ odświeżony mordheim. Trochę modeli ze starego świata i portfel sam się otwiera w kieszeni.

Awatar użytkownika
Robo
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Robo »

Może z tej okazji moje kraśki opuszczą znów twierdzę Karak-Case i zejdą z gór Mojoszafowych żeby znów zmierzyć się z zielonoskórymi...

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

wind_sower pisze: 17 lis 2019, o 22:45 Ja bym się nie zdziwił jakby to była gra na okrąglakach (nakładka na AoS)+ odświeżony mordheim. Trochę modeli ze starego świata i portfel sam się otwiera w kieszeni.
Gdyby gw nie zrobiło bitewniaka rank and file tylko jakieś inne osadzone w starym świecie gry, byłby to najlepszy scenariusz.
Zarówno t9a by skorzystało z nowych modeli, jak i powstała by jakaś gierka z dawnym klimatem.

Na ten moment liczę na to, że panowie z t9a się opamiętają, że nie mają całej wieczności na wymyślanie i zaczną wypuszczać FABy nie czekając na fluff.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

No ploty puszczają, że kwadraty wracają i że jakby co ma byc komaptybilnośc okrąglaków i kwadratów - coś czego w 9th age bardzo brakuje ;(
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Post autor: WarX »

-Qc- pisze: 18 lis 2019, o 17:31 No ploty puszczają, że kwadraty wracają i że jakby co ma byc komaptybilnośc okrąglaków i kwadratów - coś czego w 9th age bardzo brakuje ;(
A jak sobie wyobrażasz tę kompatybilność, jeżeli okrąglaki są dużo większe niż kwadraciaki?

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Chociażby tak:

Obrazek

Młotek na tej mechanice byłby amazing :D
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Post autor: WarX »

@Kosa tylko rozumiem, że tam gdzie masz 4 ziomków w szeregu w naszej grze jest 5?

O tym właśnie mówię - z tego co kojarzę najmniejsza okrągła podstawka to 25mm i odpowiada temu co u nas jest na kwadracie 20mm. Niestety jest coś, co sprawia, że te tych dwóch światów nie da się pogodzić... Nazywamy to geometrią ;)

Ponieważ nie wierzę w zbiegi okoliczności rozumiem, że rozmiary okrągłych podstawek zostały tak dobranenie tylko, aby modele były bardziej zajebiste, ale również by nie pasowały :p

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Wtedy jest ułatwiona mechanika dostawiania, tzn albo równo albo pół na pół, bez corner to corner, ktoś kto grał w grę o tron będzie wiedział o co chodzi.
Co za problem żeby był oddział krasnoludów po 4? Kiedyś zdaje się tak było.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

WarX

Nie do końca tak. Te 8 zimków na jednym, prostokątnym trayu to tak jakby 8 woundów i 8 ataków. Ot ludziki to jakby countery woundów i ataków.
Liczy się wymiar prostokątnego traya. W tej grze są tylko dwa, pod piechotę i pod kawalerię. Monstery latają sobie normalnie na okrągłych.

Z resztą to tylko "przestarzały" i niedoceniony war of the ring sprzed 10 lat. Może ktoś rozjasni jak gra się w figurkową GoTę czy Runewarsa, tam też figurki są kółkach, a gra się w kwadraty. To robi się modne. Zapewne GW to wie i przeliczyło, a najśmieszniejsze jest to, że właśnie 10 lat temu GW wydało grę w kwadraty na miarę dzisiejszych czasów, HEHE.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Post autor: WarX »

Nie chodzi o to ile ich jest ;)

Chodzi o rozmiar podstawek. Mamy wielokrotności 20x20 i 25x25 + całą masę wynaturzeń w postaci jednostek w Skirmishu.

Ale jeżeli minimalny wymiar dla okrąglaków to 25mm to nie uda się poprawnie sformować oddziału używającego podstawek 20x20.

Ludzie potrafią się kłócić o każdy mm, wy chcecie, aby oddział 6 krasnoludów miał front 125mm bo taki jest najbliższy wymiar 'kółek'? ;)

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Myślę, że bez problemu da się to zrobić tak jak chłopaki piszą.

Co do spin - wydaje mi się, że ich już prawie nie ma w bitewniakach. To gra dla ludzi i do zabawy a nie się nadymać. Wygrywa się skillem nie kłoceniem. Itd
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

to jeszcze raz WarX

Piechotna podstawka w WotR ma wymiar 110x60mm. Wchodzą tam 2 rzędy 4 ludzików na podstawce o średnicy 25mm. Ma być ich 8 na niej.
Chyba zmieścisz w takim razie na tej podstawce 110x60 osiem kwadratowych 20mm podstawek?
:)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

ODPOWIEDZ