Jak zostać Generałem - czyli początkującego pytań kilka

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

Zablokowany
Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak zostać Generałem - czyli początkującego pytań kilka

Post autor: Jab »

Co się przydaje on orki?
Jakby ktoś mógł tutaj przytoczyć jakąś konkretną taktykę przeciw nim byłbym zobowiązany :)
Paskudny uśmiech power gamera

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

andmiz pisze:1. Czy dodatkowa kość dragon maga liczy się do ograniczeń z BP?
Semi pisze:1. tak analogicznie do slana
2. tak, masz wyraznie napisane ze jest high elf mage (byla jakas erata do tego ze mimo ze jest magiem HE to nie moze brac high magic, ale nie jestem pewien)
3. nie i nie. orzel nie jest single model jest monsterem i widzi 90 stopni
Semi pisze:1. tak analogicznie do slana
Semi pisze:1. tak analogicznie
Semi pisze:1. tak
:?: :?: Pierwszy raz o tym słyszę :?: :?:
Paskudny uśmiech power gamera

Scytalus
Warzywo
Posty: 12

Post autor: Scytalus »

A jeszcze pytanie amatora. Jakiego figsa kupić jako cannon ? Jest figs do dogs of war do dostania ?

Awatar użytkownika
Proch
Chuck Norris
Posty: 365

Post autor: Proch »

najlepiej kup canona ze skull pasa (najtańszy) albo wcale.. w domu możesz zaproxować a na turniej lepiej pożyczyć :wink: HE rzadko grają na kanonach.. ale free will :)

Awatar użytkownika
Master of reality
Oszukista
Posty: 833
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Master of reality »

Semi pisze:2. tak, masz wyraznie napisane ze jest high elf mage (byla jakas erata do tego ze mimo ze jest magiem HE to nie moze brac high magic, ale nie jestem pewien)
Tego że nie może brać HM nie ma nie gdzie napisane. Jest tylko że Eltharion nie może, a o RGoH nic takiego nie ma.
andmiz pisze:1. Czy dodatkowa kość dragon maga liczy się do ograniczeń z BP?
Semi pisze:1. tak analogicznie do slana
Pozwolę sobie się nie zgodzić.
W BP jest napisane że kostkę zabiera tylko moc/skill/jednostka/przedmiot generójący stalą liczbę kości. DM nie generuje stałej lczby. W przypadku slanna ta moc jest oznaczona jako zabierająca kostki w sekcji przedmiotów
I sold my soul for rock'n roll

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4747
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

Dragon mage'a nie bylem pewniem, zasugerowalem sie umiejetnoscia slanna, wiec moj blad
Wiedzialem ze obilo mi sie o uszy cos z gemem, ale najwidoczniej bylo to do elthariona...
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4747
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

mozesz tez kupic krasnoludzkiego albo imperianego cannona...albo zrob to sam :P
Obrazek
Highborn Elves Only!

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Semi pisze:1. tak analogicznie do slana
Oczywiście, że nie analogicznie do slana. Polecam dokładniejsze przeczytanie BP, zanim wprowadzisz początkujących graczy w błąd

Awatar użytkownika
Luciu
Mudżahedin
Posty: 235

Post autor: Luciu »

Do HE kupujemy łuczników, łuczników i jeszcze raz łuczników, czy jako core lepiej dawać włóczników jednak? Do tego WL, WL, WL, Bolce (ze 3) i orły tak??? A kawalerię jakąś albo rydwany?

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

w corach łuki, w specialach jak kto woli (WL, SM, DP, Fasty, ew. PG), rary to IMO najuniwersalniej 3rbt+1orzeł, ale niektórzy grają także na 4rbt (wtedy więcej fastów by sie przydało :D) lub 2rbt+2orły - bardziej sie sprawuje kiedy reszta armii jest ustawiona bardziej na ofens.

Awatar użytkownika
el Victor
Oszukista
Posty: 782
Lokalizacja: Kraków & Lewa Flanka Mielec

Post autor: el Victor »

co to jest "caddy" ??:D
Traye MAGNETYCZNE + magnesy neodymowe http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=35481
kanał #1 YouTube (stary) - http://www.youtube.com/user/cotojest1000?feature=watch
kanał #2 YouTube (NOWY !) - http://www.youtube.com/channel/UCstzjTR ... ture=watch
Każdy wymiar, kolor, typ, opcja, dodatek... - ZAPRASZAM ! -->>> http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=35481

Chmuruś
Chuck Norris
Posty: 464

Post autor: Chmuruś »

1 poziomowy mag z dwoma Dispell Scrolami (Zwojami Rozproszenia)

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

hahha

nie było mnie 2 tygodnie ale widzę że się zbytnio nie wysilaliście w pisaniu ;)

skoro już jesteśmy przy rar'ach to ja imo wole 4xRBT bo jako odginaczki lepsi ER - drożsi ale mają większy front a i tak gonisz środek-środek

mam takie pytanie:
czy jak deklarujemy szarże na powiedzmy takiego VC lorda na piechotkę z 2 stron to czy dostajemy premię za atak z tyłu/flanki?
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

To zależy. Pierwsza szarża zawsze dochodzi na przód, a druga na odpowiednią strefe. Strefa dla dla drugiego oddziału jest ustalana przez 1 odział. Trochę to zagmatwane :)

Ogólnie rzecz biorąc, jeżeli szarżujemy na pojedynczego piechura 2 odziałami, to maksymalnie jesteśmy w stanie dostawić z tyłu/boku tylko jedną jednostkę(tą która szarżowała ostatnia, bo pierwsza zawsze idzie na przód) Jest to tzw. manewr zrobienia boku/tyłu skirmishowi który nie ma boków/tyłów :) (dopiero w walce zaczyna mieć)

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

no i o to mi chodziło

taki VC lord wzięty od przodu i od tyłu nawet przez lekką jazdę jest skazany na śmierć
jak nie nabiją wounda to i tak z jedną ze stron na 100% przegra jak nie z oboma i dostaje ranę
a potem kolejną ;)

looknijcie do rozpisek
wstawiłem tam swoją kawaleryjską i zastanawiam się nad opcją Andrzeja (smok), raz że bardziej to killerskie a dwa, że dostane dodatkowy 1 pkt - idealnie na muzyka do ER starczy i na łukach - zostało mi w tej chwili 16 pkt. ;(
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

Awatar użytkownika
Havelock
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Havelock »

Zwolin pisze:jak nie nabiją wounda to i tak z jedną ze stron na 100% przegra jak nie z oboma i dostaje ranę
nie można przegrać z jedną stroną a z drugą nie, albo wygrywasz albo przegrywasz ze wszystkimi
Ludvik pisze:Wystawianie np. Black Knightów jako Blood Knightów uważam za osobistą obrazę

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

no i o to mi chodziło

taki VC lord wzięty od przodu i od tyłu nawet przez lekką jazdę jest skazany na śmierć
jak nie nabiją wounda to i tak z jedną ze stron na 100% przegra jak nie z oboma i dostaje ranę
a potem kolejną ;)
Bo ja wiem... Lord VC całkiem nieźle się bije, ma 4 ataki, 7 WS i 5 S. Zabija przynajmniej 2 ellyrianów, przegrywa o 1 i dostaje ranę. Tyle, że potem może się leczyć.
Poza tym, trzeba jeszcze 2 razy zdać feara i nie sądzę, aby jakiś gracz VC biegał sobie beztrosko samotnym generałem po polu bitwy :wink:

A rozpa spoko, tyle że naprawdę niepotrzebny ten lvl na magu.

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

już naprawione

czasem się taki generał - mag trafi
najlepsza jest w tym wszystkim mina przeciwnika który nagle nie może rzucać czarów :)

jaki byłby najlepszy zestaw Herosów na 7k?
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Rozumiem, że bez BP i bez Specjali? Myślę, że coś takiego dałoby radę:

Unnamed7000 Pts - High Elves Army

1 Prince @ 621 Pts
General; Halberd
Armour of Caledor [25]
Vambraces of Defence [55]
Amulet of Light [15]
1 Dragon: Star @ [370] Pts

1 Prince @ 620 Pts
Star Lance [40]
Helm of Fortune [25]
Guardian Phoenix [25]
Talisman of Loec [10]
1 Dragon: Star @ [370] Pts

1 * Prince @ 638 Pts
Halberd; Dragon Armour; Shield
Temakador's Gauntlets [30]
Bow of the Seafarer [60]
Gem of Courage [10]
1 Dragon: Star @ [370] Pts

1 Archmage @ 350 Pts
Magic Level 4
Silver Wand [10]
Ring of Fury [40]
Dispel Scroll [20]
Dispel Scroll [20]

1 Archmage @ 315 Pts
Magic Level 3
Seerstaff of Saphery [30]
Dispel Scroll [20]
Dispel Scroll [20]
Dispel Scroll [20]

1 Archmage @ 355 Pts
Magic Level 4
Vortex Shard [75]
Dispel Scroll [20]

1 Mage @ 175 Pts
Magic Level 2
Ring of Corin [20]
Dispel Scroll [20]

1 Mage @ 170 Pts
Magic Level 2
Jewel of the Dusk [15]
Dispel Scroll [20]

1 Mage @ 150 Pts
Magic Level 1
Trickster's Pendant [30]
Dispel Scroll [20]

1 Mage @ 175 Pts
Magic Level 2
Dispel Scroll [20]
Dispel Scroll [20]

1 Noble @ 218 Pts
Lance; Dragon Armour; Shield; Battle Standard
Battle Banner [80]

1 Elf Steed: Barded @ [0] Pts

Casting Pool: 21

Dispel Pool: 12

Models in Army: 14


Total Army Cost: 3787


Są trzy smoki, mocna antymagia, 12 DD i 11 DS (co jest ważne, bo co jak ktoś weźmie np. 6 slannów?) Do tego sporo przedmiotów o działaniu na cały stół (Vortex Shard, Trickster's Pendant) Do tego na jakimś czempionie weź dragon horn.

Awatar użytkownika
Master of reality
Oszukista
Posty: 833
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Master of reality »

Ja bym wziął jeszcze pendant of venegence,na takie pkt, na bank będzie kowadło :wink: (jeśli grasz z krasiami)
I sold my soul for rock'n roll

Zablokowany