Fluffowe pytania

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Wojpajek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168

Re: Fluffowe pytania

Post autor: Wojpajek »

Dzięki za odpowiedź ;-)

Lubię mieć armie pomalowaną zgodnie z historycznymi uwarunkowaniami ;-)
Pytanie czy chcesz coś takiego robić ;)
Armie elfów były bardziej monotematyczne kolorystycznie czy mniej?
Bo nie wiem czy dobrze zrozumialem, że do wojny ruszały różne chorągwie...
Age of Sigmar - Skaven, Empire, High Elves
Hail Caesar - Republika Rzymska
Flames of War - Niemcy

Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Aż tak dokładnie to nie wiem. Czytałem sobie fluff ze wszystkich Army Booków do HE i nie tylko, ale nie kojarzę. Generalnie nie wiem, czy Ulthuańskie miasta-państwa nie są wzorowane na starożytnej Grecji i ich "Polis". Możesz oprzeć się na analogii do historii pod tym względem :wink:
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Wojpajek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168

Post autor: Wojpajek »

Na greckich polis? Bardzo ciekawe porównanie - zawsze patrzyłem na Elfy jak na Cesarstwo Rzymskie.

Oki dzięki będę próbował z tymi barwami ;-)
ZObaczymy co z tego wyjdzie jak zbiorą się oddziały z różnych stron Uluthanu.
Age of Sigmar - Skaven, Empire, High Elves
Hail Caesar - Republika Rzymska
Flames of War - Niemcy

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Witam, macie moze pomysl na niestandardowa armie he?

W tej chwili jestem na etapie armii he w pelni zrobionej z lizakow, skinki lucznicy kawaleria cokow itd ale obawiam sie ze tyrani wyswigu mnie zjedza :) znacie moze jakis ciekawy fluff?

Szukam tez atrakcyjnych modeli podatnych na konwersje z sekcji lucznicy kawalerie smoki :)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4745
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

Niestandardowe to moze byc malowanie czy modelowanie ale elf powinien byc elfem.
Lizaki zamiast elfow to juz ordynarny prox...
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Na dmp grała armia umrlakow jako breta i wyglądała zajebiście.
Jako haje też się powinno sprawdzić.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

No właśnie opcja martwiaków też jest fajna.

Ale zakąłdając, ze trzeba zyc z tymi modelami co mamy, to jakie elfy byłby ciekawe? Moze najemnicy tacy jak maneaterzy z ogrów? Każdy z innej armii w uzbrojeniu? Z zachowaniem Wyswigu ^^

A przez takich ludzi jak semi nie będzie armii skinków łuczników i kameleonów shadow warriorów :( a szkoda - popatrzcie chocby na taką armię: http://www.the-waaagh.com/forums/?showtopic=40466 "ordynarnych proxów"
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4745
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

Chcesz to rob, mapewno armia bedzie wygladala super a pomalowana hedzie jeszcze lepiej, ale w realiach turniejowych moze to nie przejsc.
Na dmp vc-brete widzialem i o ile rycki byly spoko to hexy za fasty juz srednio pasowaly. Ale co kto lubi ;)
Obrazek
Highborn Elves Only!

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Semi pisze:Chcesz to rob, mapewno armia bedzie wygladala super a pomalowana hedzie jeszcze lepiej, ale w realiach turniejowych moze to nie przejsc.
Na dmp vc-brete widzialem i o ile rycki byly spoko to hexy za fasty juz srednio pasowaly. Ale co kto lubi ;)
No wlasnie wiem, ze turniejowo ludzie moga miec wonty, dlatego pytam was czy jakiegos ciekawego fluffu nie znacie :P

Konie sa zwlaszcza są paskudne w oryginalnych modelach HE, lucznicy to tez problem w sumie
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Ja bym oparl się na nowych modelach, dp jako silverzy, sisterki jako lucznicy z flaming bannerem. Stare są okropne zwlaszcza silvery.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Stan pisze:Ja bym oparl się na nowych modelach, dp jako silverzy, sisterki jako lucznicy z flaming bannerem. Stare są okropne zwlaszcza silvery.
Albo isc w drugim kierunku, na oku mam wood elf scouts z 5 edycji metalowe na lucznikow, na pewno nowi scouci, najwiekszy problem jest z kawaleria, chyba bedzie trzeba robic z dark elfów
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Kapeć
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kapeć »

Heh, ciekawe akurat mam koncepcje zrobienia armii HE z Nagarythe - czyli pre dark elfów. W sumie wystarczy przesadzić CoKi na ładne konie, żeby powstali silverzy. Problem tylko w jednym - ładne elfickie konie, które są ogólno dostępne...
Obrazek

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Odlej sobie te z rydwanu.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Stan pisze:Odlej sobie te z rydwanu.
No wreszcie tez na to wpadlem, 10tka zalatwiona :)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Dobry pomysł>wysywig. Najlepszy skysloop jaki widziałem to ten od młodego Koconia.
Podobnie z armią brety jako kucyki pony. Pinky Party Cannon zamiast trebusza było genialne! (i mówię to jako osoba,która w ogóle nie kmini o co chodzi z tymi kucykami)

Kmiń Qcu, ja tego Twojego pomysłu nie widzę, ale kmiń.

ODPOWIEDZ