Fluffowe pytania

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Re: Fluffowe pytania

Post autor: Azurix »

Mistrz Miecza Hoetha pisze:Królestwem jest np. Chrace, Caledor
Czyli poza Królem Feniksem i Wieczną Królową, w każdej z tych Krain są Królowie, no bo Królestwo nie może istnieć bez Króla?
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Ryosuke
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 199
Lokalizacja: Kraków/Wieliczka
Kontakt:

Post autor: Ryosuke »

Tak.Pozwolę sobie zacytować fragment kodeksu z 7 edycji Ulthuanem rządzi cały zbiór książąt,księżnych i magów którym przewodzi król feniks.Wydaje mi się że działa to trochę na zasadzie feudalnej japoni każdym królestwem rządzi inny klan tutaj ród.Ale i tak wszyscy podlegają królowi feniksowi.
Chcesz zarabiać na prowizji od sprzedanych gier? Zapraszam do programu dla każdego youtubera,streamera oraz dla ludzi mających wśród znajomych graczy.G2A.COM

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Jeśli krainami rządzą Książęta, to chyba są to Księstwa, nie? A zbiorem tych Księstw było by Królestwo rządzone przez Króla Feniksa, prawda? :)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Mistrz Miecza Hoetha
Falubaz
Posty: 1011

Post autor: Mistrz Miecza Hoetha »

W ab pisze królestwa, oprócz tego chyba Imrik ma tytuł króla, tak więc zakładałbym że każdym królestwem rządzi oddzielny władca/król, zaś nimi wszystkim włada król feniks,
Moja Galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 9#p1076079
"Ludzie uwierzą w każdą prawdę, jeśli tylko podasz ją w cudzysłowiu i podpiszesz nazwiskiem kogoś znanego".
Naviedzony

Awatar użytkownika
Młody Pajak
Kradziej
Posty: 945
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Młody Pajak »

Przeglądam sobie ab 7ed i znajduje takie cuda:
Ulthuan itself is divided into the Outer and Inner Kingdoms.
Ulthuan is ruled by the Twin Thrones of The Phoenix King and the Everqueen, a tradition leadership that has been unbroken for many thousands of years. Beneath the King and Queen are Ulthuan's noble families...
Czyli Ulthuan jest podzielony na królestwa, którymi rządzą szlacheckie rody pod kierownictwem Króla Feniksa i Wiecznej Królowej.

Było pytanie apropo Tyriona i Teclisa. W ich żyłach płynie krew Aeneriona czyli byłbym skłonny powiedzieć, że tak jakby pochodzą z Shadowlands (Nagarythe), ale nic jednoznacznego nie mogę znaleźć.

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Man... oni mają krew Aeneriona ale to taką rozcieńczoną chyba trochę - w końcu dzieli ich 4500 lat :roll:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Havelock
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Havelock »

Eltharion pisze:Man... oni mają krew Aeneriona ale to taką rozcieńczoną chyba trochę - w końcu dzieli ich 4500 lat :roll:
ok tylko trzeba pamiętać że to dużo mniej pokoleń niż u ludzi :)
Ludvik pisze:Wystawianie np. Black Knightów jako Blood Knightów uważam za osobistą obrazę

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4747
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

9 pokolen wiec nie jest tak zle ;)

pytanie za 100 punktow ile lat ma Morathi?
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Pixel
Wodzirej
Posty: 709

Post autor: Pixel »

Jak liczylem tak na szybko to od Aenariona do "teraz" mineło ok 7028 lat. Także Malekith ma ok. 7000 lat, a matka nie wiadomo ile miała lat, jak go urodziła. Ile wogóle elfy mogą żyć. Wiadomo, że długo, tylko ile to? 1500lat, czy jak Malekith ponad 7000 lat? Może on poprostu zejdzie z starości i wojna z DE zostanie wygrana? :wink:
- W życiu nie zobaczysz dwóch rzeczy: pierwszego stołu i cycków.

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Elfy w warhammerze żyją średnio jakoś 1000 - 1500 lat
Ale tak Malekith jak i jego matka to nie zwykłe elfy (oprócz nich jest jeszcze jeden mroczny elf który jest równie stary jak oni - zgadujcie kto :P )
Fluffowo jest to wytłumaczone jakos tak że przez ciągle używanie mrocznej magi ich życie zostało nie naturalnie zwiększone
Dodatkowo Malekith mógłby żyć tyle napędzany sama czysta nienawiścią (dlatego właśnie Pixel nie zdechnie tak o :mrgreen: ) więc mu to rybka
A jego matka to 7 tys seks bomba (jak ty Pixel naliczyłeś 7 tys lat ?) dzięki ciągłym kąpielą we krwi i małej pomocy Khaina
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Pixel
Wodzirej
Posty: 709

Post autor: Pixel »

Wziąłem ab i policzyłem wszystkie lata rządów phoenix king'ow. Suma dała 7028 lat :wink:
- W życiu nie zobaczysz dwóch rzeczy: pierwszego stołu i cycków.

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Aha no fakt
Nie wiem czemu sobie ubzdurałem że przed sigmarem jest tylko 2000 lat :mrgreen:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

A everqueen i bliźniaki - ile mają lat?

Everqueen chyba też jest jakaś długowieczna.
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

Już tak nie wnikajcie w ten fluff za bardzo, bo to nie historia powszechna, a ściema pisana w każdym booku przez innego autora, więc nie ma sie co zastanawiać :wink:

Awatar użytkownika
Pixel
Wodzirej
Posty: 709

Post autor: Pixel »

W booku pisze tak, że to jest chyba 10-11 everquen od czasó Aeneriona. Zwyczaj taki panuje wśród elfów, że wieczna królowa jest żoną krola feniksa i pierwsza pierworodna córka z tego związku będzie przyszłą królową, bo wiadomo, że feniks jest elekcyjny :wink:
- W życiu nie zobaczysz dwóch rzeczy: pierwszego stołu i cycków.

Awatar użytkownika
Mistrz Miecza Hoetha
Falubaz
Posty: 1011

Post autor: Mistrz Miecza Hoetha »

Z tego co mi wiadomo elfy żyją 500-1500 lat
Moja Galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 9#p1076079
"Ludzie uwierzą w każdą prawdę, jeśli tylko podasz ją w cudzysłowiu i podpiszesz nazwiskiem kogoś znanego".
Naviedzony

Awatar użytkownika
Ryosuke
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 199
Lokalizacja: Kraków/Wieliczka
Kontakt:

Post autor: Ryosuke »

Trudno w sumie ocenić ile żyją ponieważ chyba tylko jeden król feniks zmarł ze starości.
Chcesz zarabiać na prowizji od sprzedanych gier? Zapraszam do programu dla każdego youtubera,streamera oraz dla ludzi mających wśród znajomych graczy.G2A.COM

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

diuk pisze:bliźniaki - ile mają lat?
są prawie dziećmi ;)... na elfie standardy ale to nic, że takie dziecko wywala Wiedźmiego Króla do warpa pstryknięciem palca :D
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Mistrz Miecza Hoetha
Falubaz
Posty: 1011

Post autor: Mistrz Miecza Hoetha »

Ja bym obstawiał że mają ok 200lat
Moja Galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 9#p1076079
"Ludzie uwierzą w każdą prawdę, jeśli tylko podasz ją w cudzysłowiu i podpiszesz nazwiskiem kogoś znanego".
Naviedzony

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

nie jestem pewien, nie chce mi się sukać ale kiedyś mi zapadło, że około 300-350, młodziaki :D
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

ODPOWIEDZ