Fluffowe pytania

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Master of reality
Oszukista
Posty: 833
Lokalizacja: Warszawa

Fluffowe pytania

Post autor: Master of reality »

nie widziałem nigdzie takiego tematu, a mam kilka pytań co do fluffu.

1)
Czy Slannowie pomagali w tworzeniu Vortexu? O ile pamiętam to w VI ed. było coś o tym napomknięte (niestety nie moge sprawdzić) (możliwe że było to w lizardmeńskim AB) a teraz nie ma. Jak to w końcu jest?

2)
Dlaczego elfy nie korzystają z katapult? Przecież to nie jest taka zaawansowana ani niebezpieczna technologia.

3)
Czy Helfy miały jakieś historyczne zatargi z Tomb kingsami? Myślałem nad jakimś powodem dla sojuszu z nimi. macie jakieś pomysły?

Awatar użytkownika
Kris
Oszukista
Posty: 780
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: Kris »

@2 i mało precyzyjna i nieprzewidywalna - poza tym krasnale muszą się w czymś wykazać :wink:

@3 Myślę, że elfy nie są skoro to sprzymierzania się z żadnymi umarlakami ani innymi wynaturzeniami, bardziej można by rozważać sojussz DE-TK jako, że mroczniaki chaosem nie gardzą...
Chieftain (Skaven Hero - 45pkt.) Toughness: 4
Goblin Big Boss (Goblin Hero - 35pkt.) Toughness: 4
Elf Prince (High Elf Lord - 150pkt.) Toughness: 3
I gdzie tu sprawiedliwość na świecie :?:

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Tyle, że zjawisko nieśmierci ma niewiele wspólnego z chaosem jako takim (poza spożytkowaniem tej samej energii magicznej, którą chaos się karmi), a nieumarli nie są stworami chaosu w żadnym swoim aspekcie.

Co do sojuszy czy czegokolwiek w tym stylu...myślę, że przedmówcy bardziej chodziło o czasy, kiedy Nehekhara była ludzkim królestwem (ponad dwutysiącletni okres, jeśli się nie mylę). Wtedy z pewnością dochodziło do kontaktów z elfami - czy to handlowych, czy to w sensie militarnym.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

poza spożytkowaniem tej samej energii magicznej, którą chaos się karmi
codzi ci o warpstone'y? czy o druchi sorcery?

co do sojuszu tk z de to watpie :P tk sa przedstawione jako rasa dumna i pamietliwa ;] takze watpie zeby utrzymywali jakikolwiek sojusz z de, ktore w swoim czasie zbieraly slave'ow z zandri na swoich arkach :)

co do sojuszow z h e sa o tyle watpliwe, ze tk poza odbieraniem swoich terenow z badlandow nie bardzo sie rusza ze swojej pustyni ;)

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Ani o jedno ani o drugie. Nie wiem skąd Ci przyszło do głowy Druchi Sorcery, skoro mówiłem o nieumarłych (chyba, że DE bawią się nekromancją). Mówiąc o "karmieniu się" miałem na myśli to, że istnienie tworów chaotycznych jest bezpośrednio uzależnione od obecności energii magicznej w świecie. To samo tyczy się nieumarłych - kiedy energia zanika, trupy wracają do tego, czym zawsze były, czyli bezładnej sterty kości.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Nie wiem skąd Ci przyszło do głowy Druchi Sorcery, skoro mówiłem o nieumarłych (chyba, że DE bawią się nekromancją)
z liber necris i ogolnie historii nekromancji oraz nieumarlych.. a dlaczego pytasz?

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

Gniewko - Shino miał na mysli fakt że Nagasz stworzył nekromancje przy "współpracy" - nie całkowicie dobrowolnej :wink: czarodziejów Dark Elfów - bo w tych czasach u Ciemniaków było jeszcze równourawnienie w tej branży :lol2:

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

Tak nagasz torturując magów de nauczył sie sztuki magi nekrmancji itp i sam sobie ją udoskonalił. W kronikach De zdarzenie to nazywało sie wielkim porwaniem Morathi strasznie to zabolało

Awatar użytkownika
Master of reality
Oszukista
Posty: 833
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Master of reality »

myślę, że przedmówcy bardziej chodziło o czasy, kiedy Nehekhara była ludzkim królestwem
Tak. Trochę nie precyzyjnie się wyraziłem sorry

Awatar użytkownika
Mortipher
"Nie po to jadę"
Posty: 350
Lokalizacja: Będzin / Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Mortipher »

nie wiedziałem gdzie to wrzucic a ten temat wydaje sie najodpowiedniejszy.
Mam prośbe ma może ktoś mapy Ulthuanu ale w dużej rozdzielczości(do druku o formacie a3) najlepiej kolorowe. Skan z ab nie rozwiazuje tego problemu wiec zwracam się z prośba o pomoc.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

są gdzieś na googlach... przelącz na grafike, wpisz Ulthuan, czy high elves+warhammer.

Da się znaleść, bo kiedyś widzialem, ale nie mam ich na kompie :/
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Pretor
Chuck Norris
Posty: 428
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Post autor: Pretor »

generalnie obrazów ulthuanu jest duużo. problem może być z odpowiednią rozdzielczością... :roll:

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Eerion
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 137
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Eerion »

Same T4 O_o

God of battle, jakiś duch. Ło jezusicku, ktoś miał bujną wyobraźnię :P

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

ło kutwaaaa... gość sie nieźle zjarał...

Nawet ja taki PG nie stworzyłbym takich cudów... :D

Yourself
Mudżahedin
Posty: 295
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Yourself »

Elfy z T4 co jeszcze ? Może siła 10 i 5 ataków?:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
matilizaki napisał:
Na brete

wybiegac biegaczem do przodu i wbijac sie od tyłu w kawalerie jak sie wyjdzie z tyłu

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

Widac nie graliscie w 5 edycje...

Eerion
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 137
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Eerion »

Nie graliśmy :P
Ale nie ma co akceptowac idei, bo podobna była 2 edycje temu :P
Co do postaci to tu jest gwałciciel
Profile M WS BS S T W I A Ld
The Ghost King 7 10 0 6 6 6 10 6 10
I skille takie jak ten
# Daemon Slayer: The Ghost King is brutally efficent in combat with his most hated enemy, daemons of chaos. All daemons fighting in HtH combat with the Ghost King suffer -1 attack as they shie away from this terrible warrior. All hits from the Ghost King against daemons automatically wound, inflicting not 1, but d3 wounds. No save is possible, as it negates the daemonic aura.

Chaos to pikuś :P

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

Ok niektozy sa przegieci jednak zeby lord mial t4 to juz jest przegiete ? o czym wy mowicie ludziie?? zwykly bohater szczorow lub goblinow ma t4 a nasz prince t3.

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Shadow Warrior pisze:Elfy z T4 co jeszcze ? Może siła 10 i 5 ataków?:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:shock:

Zawsze zadziwiały mnie takie opinie, wskaż opisy rasy elfickiej (oficjalne teksty GW), w których napisane jest, że elfy to anorektycy pozbawieni tkanki mięśniowej.

ODPOWIEDZ