Taktyka: Odginanie szarż - czym to sie je?

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
noggin
Chuck Norris
Posty: 362

Re: Taktyka: Odginanie szarż - czym to sie je?

Post autor: noggin »

Może zrobić raz wheela + free align. Chyba nie ma już pivotów dla rydwanów, potworów, itp. (wheelują normalnie), ale nie pamiętam gdzie konkretnie to przeczytałem.

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

noggin pisze:Wystarczy że przyjmiesz nim tą szarże. 50 pkt za odgięcie czegoś ważnego to nie jest duża cena.
teraz ciezko cos odgiac... po 1. moze zrobic redirect, a po 2. po pogonieniu takiego orła lub zabiciu go w CC oddzial wroa moze zrobic reforma...

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Rabsp pisze:
noggin pisze:Wystarczy że przyjmiesz nim tą szarże. 50 pkt za odgięcie czegoś ważnego to nie jest duża cena.
teraz ciezko cos odgiac... po 1. moze zrobic redirect, a po 2. po pogonieniu takiego orła lub zabiciu go w CC oddzial wroa moze zrobic reforma...
albo goni albo robi reforma...
więc poświęcając 50 pkt jesteśmy wstanie wstrzymać szarżę wroga o jedną turę... co jest nadal bardzo cenne.
przeciwnik ustawi się tylko w najlepszej pozycji jaką może mieć w danej sytuacji - co nie oznacza że ta sytuacja nie może być dla niego nadal kiepska :D
Obrazek

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

taaaa, ale np nie ma juz mozliwosci tak jak w 7ed. "ustawienia" sobie przeciwnika bokiem :D a zwlaszcza przeciwnika z frenzy ;P

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Rabsp pisze:taaaa, ale np nie ma juz mozliwosci tak jak w 7ed. "ustawienia" sobie przeciwnika bokiem :D a zwlaszcza przeciwnika z frenzy ;P
nie ma.. ale za to nasza piechota jest teraz o wiele bardziej zabójcza..
a orły nadal można bardzo skutecznie wykorzystać. po prostu taktyka się trochę zmieniła...
Obrazek

Slayer
Chuck Norris
Posty: 650

Post autor: Slayer »

ogolnie turtorial fajnie wykonany ale jak uciekam w rekcji na szarze kawalerii to ja uciekam o 2k6 ( z zasada szybki krok) a on mnie goni o 2k6 ( z zasada szybki krok) + ruch wiec raczej nie ucieknie orzelek, albo jak zacznie uciekac to zmieni kierunek szarzy wiec uczieczka jest bez sensu. Ja biore 3 orzelki i jak np. gosciu w 5 turze podszedl hydra tak ze w nastepnej zaszarzowal by mi na luki z archmage z BoH i byl gen. to nie ciekawie bo nie mialem gdzie uciec bo przez teren i swoj jeden oddzial bylem troche przyblkowany to podlecialem 2 orzelkami jeden za drugim tak ze jak zaszarzowal mi w 6 turze w orzelka i wygral combat to z najezdzania wbil mi sie w nastepnego i go ochronilem wiec orzelki sie spisuja najlepiej jak jest ich min.3 na bitwie . Fajnie by bylo jak by ktos aktualizowal ten temat :lol2:

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

mamy 8ed, teraz odginanie wyglada troche inaczej... nie sugeruj się więc tym co zostalo napisane w pierwszym poście, chyba ze grasz na 7ed

Awatar użytkownika
The Miz
Chuck Norris
Posty: 507
Lokalizacja: WWE

Post autor: The Miz »

1 orzeł na bitwy do 2500pkt. starcza spokojnie. Na więcej punktów to już dwa.
Ja zamiast jednego orła wolę trochę punktów dopłacić i mieć 5 elyrianów.
Because I'M The Miz and I'M AWESOME!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=iMt-MJ1h ... ure=fvwrel

Slayer
Chuck Norris
Posty: 650

Post autor: Slayer »

ja biore min. 3 na bitwy od 2000pkt albo żadnego bo jeden to pestka dla przeciwnika zeby pozbyc sie kłopotu
Ostatnio zmieniony 24 paź 2011, o 14:24 przez Slayer, łącznie zmieniany 1 raz.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

3 odginaczki to minimum, optimum to 3 orły i 5 er, tyle że rzadko są pkt na er :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Slayer
Chuck Norris
Posty: 650

Post autor: Slayer »

nom lepiej ok.8 PG, WL albo SM dac niz lekka :cry: a szkoda bo nowa sie dosyc ladnie prezentuje i jedyna kawaleria którą jakos mi sie oplaca do rozpy jak juz dawac :roll:

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

Slayer pisze:ja biore min. 3 na bitwy od 2000pkt albo wo gule bo jeden to pestka dla przeciwnika zeby pozbyc sie kłopotu
co to jest wo gule ?
Gniewko pisze:
Zarost zarostem, ale kolory inne - u mnie kudły jednolicie czarne, u Jagala ciemny łeb, a zarost (tu cytując Kubę) "z jakimiś idiotycznymi rudawymi akcentami", co w połączeniu z niebieskimi oczami jest bzdurne i podniecające zarazem.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Zapewne skrót od Wielkie Okropne ghoule :P
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Ushi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 144

Post autor: Ushi »

Wybaczcie, że tak odkopuje ale temat jest interesujacy
Rabsp pisze:mamy 8ed, teraz odginanie wyglada troche inaczej..
To jak ta taktyka teraz wygląda ?

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Ushi pisze:Wybaczcie, że tak odkopuje ale temat jest interesujacy
Rabsp pisze:mamy 8ed, teraz odginanie wyglada troche inaczej..
To jak ta taktyka teraz wygląda ?
trzeba poświęcić orła :)

albo zastosować dwie odginaczki jednocześnie. Należy pamiętać, że przeciwnik może robić redirect tylko raz podczas szarży, wiec jak dwie odginaczki uciekną to przeciwnik na 100% pali szarżę.
Obrazek

Awatar użytkownika
Luciu
Mudżahedin
Posty: 235

Post autor: Luciu »

Jak odgiąć szarżę kosztem orła?:P

Awatar użytkownika
Lucyfer
Chuck Norris
Posty: 382

Post autor: Lucyfer »

Stwiasz orła pod kątem 1" od wroga i jak on szarżuje (I jak zabije orła) to albo stoi i robi reforma albo biegnie do przodu stojąc bokiem do pola bitwy...
Obrazek

Awatar użytkownika
Luciu
Mudżahedin
Posty: 235

Post autor: Luciu »

No ale nie musi przecież biec na wprost:S Tak czy inaczej orzeł w dzisiejszych czasach (VIII) to słaba odginaczka:P Elektryk lepszy:D

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Luciu pisze:No ale nie musi przecież biec na wprost:S Tak czy inaczej orzeł w dzisiejszych czasach (VIII) to słaba odginaczka:P
śmiem twierdzić, że HE nie mają lepszej odginaczki niż orzeł.
Poza tym, orzeł lata, elektryk nie :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Szwentas
Masakrator
Posty: 2200
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Szwentas »

elektryk nie lata tylko go tepeportuja:P
Obrazek

ODPOWIEDZ