Największy fart i niefart podczas bitwy:P

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
@Cichy
Mudżahedin
Posty: 289

Re: Największy fart i niefart podczas bitwy:P

Post autor: @Cichy »

Też się pochwałę dość dużym nie fartem..
Uruchamiają miejsce podczas gotowy TK. W swojej fazie magii rzuciłem na wł warda na 5+ i miałem spokojnie wytrzymać ostrzał z katapy i tak też się stało. Straciłem jednego wł i musiałem zdać LD na 9 z przerzutem
Rzucam i wypada 12, myślę będzie dobrze, przerzucać i wypada 11... W następnej rundzie chce zebrać ich i rzucam dwa razy 12... WL już nic nie zrobili i tylko 11 do przodu.

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

9 LD to za mało, ja się nigdy nie tłumaczę tym że nie zdałem breja/ paniki na 8/9 nawet z rerollem, bo to za mało. No prawie nigdy :)
10 LD to niestety też za mało ;(
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

Awatar użytkownika
Bercik
Chuck Norris
Posty: 494
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bercik »

Niestety ciężko zmieścić dyscyplinę, jak chce się mieć jeszcze łuczników/spearmenów z flamingiem. Może w nowym booku każdy unit corowy będzie mógł nosić magiczną szmatę :D

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

Olać flaming. Ważniejsze żeby WL doszli do walki niż żeby aboma miała ranę więcej wbitą wchodząc a CC.
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

Awatar użytkownika
Bercik
Chuck Norris
Posty: 494
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bercik »

Dzisiaj dla odmiany trochę farta. Grałem z Demonami, w 4 pierwsze tury wszedł mi 4 razy Banishment. Kolejno 13 hitów w Bestie (wbiłem 8W), 16 hitów w Soulgrindera (5W), 17 hitów w GUO (8W), i 15 hitów w Drony (9W). 5 tury już nie było...

Awatar użytkownika
Mistrz Miecza Hoetha
Falubaz
Posty: 1011

Post autor: Mistrz Miecza Hoetha »

Był to w sumie niefart przeciwnika, ale jego nie fart to przecież mój fart (wszystko w ciągu jednej gry z wochem na 7 edycyjnym podręczniku):
Wylosowaliśmy scenariusz krew i chwała, przeciwnik miał 2 sztandary graliśmy na 2400 :D
Przeciwnik na 6 kościach rzuca zdradę na WL, zabójczy wynik uzyskany na nich wynosi 8 :D
Błogosławiony bohater szarżuje na wl. Z dziewięciu na 4+ trafia 6 ranią wszyscy. Przeciwnik nie wybrania żadnej rany. :D
Jako, że przeciwnik ma słabe nerwy właśnie się poddaje. (Dalsza gra i tak byłaby bezsensowna ponieważ w kolejnej turze wojownicy chaosu dostaliby szarże od boku a mieli oni jedne z dwóch sztandarów). :D
Na dodatek trochę nie farta w tej samej bitwie:
Rzucam niewzmocnioną sygnaturkę metalu (10+) na 4 kościach. Wynik? Zabójcze 4.
:D
Moja Galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 9#p1076079
"Ludzie uwierzą w każdą prawdę, jeśli tylko podasz ją w cudzysłowiu i podpiszesz nazwiskiem kogoś znanego".
Naviedzony

Awatar użytkownika
Kubaf16
Chuck Norris
Posty: 570
Lokalizacja: Kraków "Vanaheim"

Post autor: Kubaf16 »

miałem takie szczęście:

Szarżuję SM na Warpfire Thrower. Wybiera reakcję stać i strzelać. płomień przelatuje 10" i wlatuje w sam środek innego oddziału klanbraci. 6 zabitych, panika na 9+ niezdana, uciekając przełazi przez moją jednostkę LSG, kolejne 4 modele zdjęte, i wybiegają poza stół :D 365 punktów do przodu :D
kubencjusz pisze:Że stronic zapisanych ilość, o jakości areny nie świadczy uświadomić sobie musisz, młody padawanie. Hmmmm.
Naviedzony pisze: A po co pomagać ludziom? Ludzie są niegodni elfiej pomocy. :P

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

A ja taki niefart:
Zdrowiutki Frosty dostał warda na 4+ z wiatrów i miał 8 tafa z flesz to stone. Gobliński rydwan deklaruje szarżę, którą bez większego lęku przyjąłem. Z impaktów weszło 4 rany (jak? :| ), z czego rzuciłem tylko jednego Ws (jak? :| ), w kombacie jeszcze jedną niewybronioną, sam feniks nie wbił nic (WTF?! :shock: ). Przegrana na -5, oblewa z przerzutem od BSB. Na ucieczkę rzuciłem 2+2+1, rydwan goni na 6+6+5... #-o
W tej samej bitwie, ostatnia tura, PG szarżują na gobasy, coby choć kilka pkt zgarnąć. Dystans 6". Zielone dają flee i uciekają o 2". Zacieram ręce, muszę rzucić 3... Dwie gały :shock:
Dwa takie smaczki z ogólnie mega pechowej bitwy... Obroniłby remis, gdybym:
1) złapał gobasy #-o
2) Nie wysadził mi się Arcy - gienek :x
3) Nie zaszarżował głupio jednym oddziałem reaversów :wink:
A tak 6-14... :(
Let the River of Blood flow...

Awatar użytkownika
FAZIK
Oszukista
Posty: 861

Post autor: FAZIK »

Kubaf16 pisze:miałem takie szczęście:

Szarżuję SM na Warpfire Thrower. Wybiera reakcję stać i strzelać. płomień przelatuje 10" i wlatuje w sam środek innego oddziału klanbraci. 6 zabitych, panika na 9+ niezdana, uciekając przełazi przez moją jednostkę LSG, kolejne 4 modele zdjęte, i wybiegają poza stół :D 365 punktów do przodu :D
Niezgodne z zasadami. Nie mógł zadeklarować S&S jeśli był choć cień szansy że templatka trafi własne modele, które nie są Slave'ami.
Life's a game with save and load features disabled.

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

FAZIK pisze:
Kubaf16 pisze:miałem takie szczęście:

Szarżuję SM na Warpfire Thrower. Wybiera reakcję stać i strzelać. płomień przelatuje 10" i wlatuje w sam środek innego oddziału klanbraci. 6 zabitych, panika na 9+ niezdana, uciekając przełazi przez moją jednostkę LSG, kolejne 4 modele zdjęte, i wybiegają poza stół :D 365 punktów do przodu :D
Niezgodne z zasadami. Nie mógł zadeklarować S&S jeśli był choć cień szansy że templatka trafi własne modele, które nie są Slave'ami.
A dlaczego? strzelając z warpfirethrowera, należy jedynie położyć templatkę by nie dotykała żadnych swoich modeli. po przesunięciu już może.
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
FAZIK
Oszukista
Posty: 861

Post autor: FAZIK »

Zawsze interpretowałem FAQ że te friendly models to Slaves. Bo do innych strzelać przecież nie wolno zgodnie z RB.
Jeśli faktycznie tak jest to oznacza ze grałem zbyt fer. Jak widać moja natura Skaveńska się nie ujawniła :>.

BTW Czy to oznacza również że mogę strzelać do walki? Trochę przerażająca wizja (dla przeciwnika ;) ).
Life's a game with save and load features disabled.

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

Q: When firing a Warpfire Thrower, can you place the template in
such a way that it could hit friendly models after moving the template
the distance rolled on the artillery dice? (p60)
A: Yes, though it cannot be placed over any friendly models
before you move it.

Według mnie mówi jasno, ciekawe czy działa również do innych templajtów np. z magii
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

ODPOWIEDZ