rozpiski elfów v2

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

rozpiski elfów v2

Post autor: Kosa »

"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Proch
Chuck Norris
Posty: 365

Post autor: Proch »

Co postawilibyście vs TK na 1200 pts

z moich przemyśleń wyszło że przydało by się maga lub 2 ew nobla z dobrym ward save (tomb scorpiony z killing blow)

2x łucznicy
ze bolec ( trza będzie zdjąć czymś te posrane Ushabti i bone gianta) a z dwoma moze byc problem bo TK jak wystawi sie na rydwanach to szybko sie pojawią i zwiaza walka a skorpion albo swarm sie zakopie i wykopie kolo bolca i 100pts w dupie
PG bo twarde to i nie muszą zdawać fear
dodał bym SW bo kingsy raczej nie strzelają więc można ich wykosić albo skorpiona co zaatakuje strzelców
orzełek?
no zastanawiam się DP czy lion chariot?

oto moja pierwsza rozpiska jaka przyszła mi do łba:

-Mage: 2x dispel scrol + silver wand, 2 level
-Noble: helm of fortune, sword of battle, barded steed, shield, dragon Armor
-10 Archers x2
- 5 SM + Bladelord
-15 PG + champion + BoS
- bolec
- 5 DP do nich podpinam nobla i jadę skasować hierofanta :)

taktyka taka:
bolec kasuje najtwardszych, achers wiadomo kosić to co miękkie by nekro wydawał pnkty na wskrzeszanie wlasnych jednostek

PG trzymają garde i przepychają wszystko co odważy się podjechać pod moje strzelające
SM koszą to co sie do mnie dokopie itd
a DP i nobel wystawiają sie na koniec w tym krańcu gdzie wystawi sie hierofant i pojadą go zdjąć :wink:

na razie mam taki plan ew zamiast DP pojade skasować hierofanta lion chariotem, nie ma szans wytrzymać ipactów i lwich paszczy :D a jak stracą swoje serce to co ture mumie sypać się będą :twisted:

jakieś pomysły? przemyślenia?

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Moim zdaniem jest dobrze.
można by wprowadzać kosmetyczne zmiany - ale to już bardziej by zależało od preferowanego stylu gry...
Jedynie tego nobla można by było złożyć na standardowego BSB puszkę (HoF i SoM) oraz wywalić jednych łuczników (w He wystarczy jeden core na te punkty) a za te punkty można coś jeszcze wsadzić - np drugiego bolca. :)

Twoja rozpiska nie ma błędów taktycznych, jedyne do czego można się przyczepić to to że zbyt dużo rzeczy zakładasz z góry (co przeciwnik będzie miał w rozpie i że łatwo dopuści Cię do klocka z hierofantą) - no chyba, że to Twój kumpel, który zawsze gra tym samym.
Obrazek

Awatar użytkownika
Proch
Chuck Norris
Posty: 365

Post autor: Proch »

po prost staram się przewidzieć co może wystawić... bone giant to sieczkarnia TK i na 80 % sie pojawi. a pakując nonbla w DP zakładam że skasują wszystko co ewentalnie stanie im na drodze :D

a czy przypadkiem nie jest w 7ed tak ze trza 2 cory wystawić?

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

w 6ed tak bylo, teraz na mniej niz 2k pkt 1 core powyzej 2k pkt 2 cory i tak sie zwiekrza co 1

Awatar użytkownika
Proch
Chuck Norris
Posty: 365

Post autor: Proch »

ah te angielskie AB :D ale dzięki bardzo! kurdeeeee a ja non stop na 2 corach grałem choć nie musiałem #-o

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Proch pisze:ah te angielskie AB :D ale dzięki bardzo! kurdeeeee a ja non stop na 2 corach grałem choć nie musiałem #-o
to jeszcze raz spójrz na tabelkę.. i upewnij się, że ograniczenia na <2000 pkt są takie: core 1+, special 0-5, rare 0-2 :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Master of reality
Oszukista
Posty: 833
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Master of reality »

Wy też tak macie że każdy z kim grasz narzeka na ilość naszych slotów specjal :?: 8)

Awatar użytkownika
Proch
Chuck Norris
Posty: 365

Post autor: Proch »

Qmpel mi dzis stwierdził że to chyba bonus z to że mamy takie drogie jednostki :D
bo np: taki gobas kosztuje 3pkt a spear elf az 9pkt :wink:

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

ale spear elf ma wiecej lidera, atak z 3 rank, asf i inne pierdolki, wiec to jednak dobra cena w prownianiu do gobosa.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Master of reality pisze:Wy też tak macie że każdy z kim grasz narzeka na ilość naszych slotów specjal :?: 8)
ja sam też narzekam na ilość slotów special u HE... często 1-2 brakuje :/
Obrazek

Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1212
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: Ukalez »

Asassello pisze: ja sam też narzekam na ilość slotów special u HE... często 1-2 brakuje :/
hehe :D

Ja zawsze narzekam na koszt punktowy, szczególnie jak gram z mrocznym kuzynostwem...
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także.

Shino: "Rb strona67 jakbys szukal zrodla"
Żaba: "raczej 65 jeśli już"

I love this game... :D

Awatar użytkownika
Phelot
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Phelot »

Ukalez pisze: Ja zawsze narzekam na koszt punktowy, szczególnie jak gram z mrocznym kuzynostwem...
Nie jestem graczem HE (moj brat byl pare lat temu), ale masz racje - to juz widac przegladajac army booki :<
Obrazek

Awatar użytkownika
Proch
Chuck Norris
Posty: 365

Post autor: Proch »

Nie spamujcie :P

mam coś ciekawego:

graliśmy z kumplami 2vs2
rozpiska każdy ma 2000
sojusze HE+O&G vs Bretonnia+TK

oto moja armia :D


Dragon mage-dragon sun, lev 2, Guardian Phoenix (+5 WSv), dispel scroll / 430 pkt

Mage- lev 2, dispel scroll x2, high magic, General / 175 pkt

Noble - SoM, HoF, Talisman of protection, steed barded, lance, shield, dragon armor/ 163pkt

10 Archers- golasy / 110pkt

10 Archers- -''-

5 DP- champion, fcg, lion standard / 225pkt

5 SM- champion, musican/ 93 pkt

5 SM- champion / 87 pkt

15 PG- champion, fcg,/ 225 pkt

G eagle / 50 pkt

bolec /100
bolec /100
bolec /100

razem 1998 pkt

Walka była piękna bo orki tez wystawiły się defensywnie i miały z 6 czuk, lobbera i 2x doom diver :D także 1/3 sil wroga padła zanim doszlo do combata :twisted:

PG sprawdzili się rewelacyjnie przyjęli szarżę skeletal steed bez strat!! zdejmujac kilku a następnie zaszażowaly ich 3 rydwany, stracilem 1 PG a ostatecznie rozwalilem 3 rydwany, 15 jazdy i zjadłem priesta który się za nimi chował :D

łucznicy zachowali się jak legolas pod helmowym jarem (ich pancerz jest słabszy przy szyi i pod ramieniem :D ) salwa na erreant knight 2 zdjęli, zaszarżował ich skorpion, zadali 2 rany, tracac 1 archera. później knighty zaszażowali lanca i skorpion znów dowalil to się posypali :)

ogólnie wyszlo na Solid victory dla HE + O&G a co najlepsze UWAGA!!
Straty: X oznacza ze nie wiem dokładnie ile
Bretonnia - ponad 16XX
TK - ponad 14XX
O&G - ponad 12XX
HE - 192 8) Yeah!! to się nazywa zwycięstwo!!

niestety musieliśmy skonczyć kończonc 4 turę, zaznaczę tylko że w piątej smok szarżował w plecy 7 erreantów, 6DP mialo combata z skorpionem, 1 bolec strzelal w yeoman, 2 bolec w 2 rydwany stojące bokiem no i magowie mogli walic spelle bo zaden hero nie spadl i PG mogli sarżować gryfa z 2 woundami :)

Także Victoria HE mogła być jeszcze większa :D
Ostatnio zmieniony 24 paź 2009, o 13:26 przez Proch, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Zelgadis
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 121

Post autor: Zelgadis »

10 DP- champion, fcg, lion standard / 225pkt ??
Koszmarnie jest być kucharzem na służbie bogów chaosu:

- Nurgl je tylko ser pleśniowy i kiszoną kapustę
- Khorne uwielbia posiekane na plasterki, krwiste steki
- Slaanesh kocha babeczki przygotowywane w ogniu namiętności
- Tzeenth jest za zmianami więc ogłosił strajk głodowy

Awatar użytkownika
Proch
Chuck Norris
Posty: 365

Post autor: Proch »

ouh! sorry mistake! 5 DP :wink: już poprawiam

Awatar użytkownika
Zelgadis
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 121

Post autor: Zelgadis »

wywal z SM Czempionów, zmień Lion Standard na Ellyriona to ci starczy punktów na zwiększenie liczby SM do szóstek lub daj Czempionowi DP AoL i jak BSB ma jeździć z DP ro Daj mu lepiej BB - +K6+1 do CR to naprawde dużo.
Koszmarnie jest być kucharzem na służbie bogów chaosu:

- Nurgl je tylko ser pleśniowy i kiszoną kapustę
- Khorne uwielbia posiekane na plasterki, krwiste steki
- Slaanesh kocha babeczki przygotowywane w ogniu namiętności
- Tzeenth jest za zmianami więc ogłosił strajk głodowy

Awatar użytkownika
Proch
Chuck Norris
Posty: 365

Post autor: Proch »

no niezły plan ale...

jak zdejmą mi nobla razem z bb (np z balist lub skorpion walnie killing blow) to z punktami jestem strasznie w plecy.

a mając championów w oddziale SM walnąłem chalenge tomb kingowi który nie wytrzymal CR i sie posypał (hierofant padl wczesniej) ponadto wala 3 atakami a ich oddzialu zadanie to rozrąbać to co podejdzie do linii strzelających bo SM ma za małą przeżywalność a jak stoją w dużym klocku to wróg od razu wali w nich magią lub strzalami. choć niegłupi pomysł... zostawić im tylko muzyka

a lion standard byl mi potrzebny by nie zdawać feara i szarżować na co będę chciał

w zasadzie taktyka tej rozpiski sprawdziła się niemal idealnie :) super defens na 2000 z świetną jednostką kontrująco-wypadową do kasowania wszystkiego :D


poza tym że raz mialem dragom mage mist casta 3 jedynki #-o myślałem że padne... a poprzedni czar nie wyszedł o jakieś 6 [-o<

Awatar użytkownika
Master of reality
Oszukista
Posty: 833
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Master of reality »

czy guardian phoenix ci się sprawdził na DM? Ja raz czy dwa grałem na nim i mi się wydaje że warto mu dawaś silver wonda.
gdzie BOS?
Czy BSB ma to co myślę? talizamn of protection? ward 6+ :shock:

Awatar użytkownika
Proch
Chuck Norris
Posty: 365

Post autor: Proch »

Powiem tak mam manie Ward Seve :twisted:

na DM jak najbardziej się sprawdza bo ten dureń choć siedzi na smoku nie ma żadnej obrony to trza mu wsadzić płaszczyk po dziadku Phoenixie ten ward na 5 uratował mi ze 2 razy dupe a tym samym magus przeżyl do końca bitwy :wink:

a na Noblu si jest coś takiego

ej powiem wam ze jak nie mialem na nikogo zasięgu to rzciłem warda na bolca i został w poźniej zaszażowany dostał 2 rany i zgadnijcie co? kulam zeby wysejvovac.... trzęsę kościami... chucham w łapy..... i wypszczam z łapy piękne 5 i wspaniałe 6 oto bohaterska duet załoga bolca odpiera 2 rydwany :mrgreen: :D


BOS? banner of sorcery? szkoda mi bylo na niego punkty :wink: 50 pkt wybrałem te pierdoły z wardami dla herosów które w smie się przydały a power dic'ów mi wystarczało

ODPOWIEDZ