rozpiski elfów VIII ed.

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

Zablokowany
Pabis
Mudżahedin
Posty: 282
Lokalizacja: Gdańsk-Snot

Re: Jak zostać Generałem - czyli początkującego pytań kilka

Post autor: Pabis »

Elegancka rozpiska , mega gruba kmina widze , gratuluje wyśmienitego pomysłu , bardzo ciężko byłoby mi z tym zagrać...

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Moja finalna wersja na Euro 2012 ;)

Archmage @ 335 Pts [High Magic]
General
Magic Level 4
Vortex Shard [75.0]

Noble @ 168 Pts
Armor of Caledor, Dawnstone
Battle Standard
Great weapon


17 First Archers @ 239 Pts
Hawkeye, Standard Bearer, Musician
Light armor
Banner of Eternal Flame [10.0]

17 First Archers @ 229 Pts
Hawkeye, Standard Bearer, Musician
Light armor

11 First Archers @ 132 Pts
Light armor


25 White Lions @ 460 Pts
Guardian, Standard Bearer, Musician
Banner of Sorcery [50]
Ironcurse Icon [5]

25 White Lions @ 435 Pts
Guardian, Standard Bearer, Musician
Standard of Discipline [15]
The Amulet of Light [15]


Repeater Bolt Thrower @ 100 Pts

Repeater Bolt Thrower @ 100 Pts

Repeater Bolt Thrower @ 100 Pts


Great Eagle @ 50 Pts

Great Eagle @ 50 Pts

Razem: 2398
Ostatnio zmieniony 4 maja 2011, o 22:26 przez Soulferin, łącznie zmieniany 1 raz.
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Standard of Balance :mrgreen: kosztuje 45 nie 15 :wink:
Tak po za tym to nudny standard :roll:
Ja bym dał na wesoło :D za jednych WL SM wywalił jednego bolca bo jeden w tył czy w przód róznicy nie robi a WL dopakowałbys do porządnej 30 (wywalajac przy okazji Standard of Balance :mrgreen: )
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Kurna znowu sie rypnąłem.Tam nie ma Balance tylko Discipline :? Poprawione.Jaki standard? Prawie nikt na bolcach nie gra ! A ja jeszcze 3 wrzuciłem zeby z Arrow Attraction robiło uber kombo ;) Co do WL jest uzgodnione ze mają większą przezywalnosc ;)
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

A tam poprostu rozleniwiliscie sie (jako gracze HE bo ja gram na SM) byscie tylko brali 2 hordy WL i do przodu na pałe a jak przychodzi do myslenia to juz nie bo słabe :roll:
A i tak z doswiadczenia to lepsza opcja sa LSG (25) i 20 łuczników niz takie wyciskanie na hama pk na łucznikach :wink:
Brakuje mi małego maga z lifem (idealnie skomponował by sie do tych SM :mrgreen: ) i lepsza aty magia jest imo niszczarka i kradziejka :roll: jedna tura magi to średnie zabezpieczenie (ofc fajna opcja na wampiry ale nie tylko z nimi bedziesz grał)
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Korhil
Chuck Norris
Posty: 580

Post autor: Korhil »

oryginalnie komentarz do rozpiski ainuin'a przeniesiony z innego wątku:

rozpa jak dla mnie beznadziejna, żadnej siły przebicia oprócz smoka który ma niskie szanse na dolecenie jak również na przebicie czegokolwiek. zerowa antymagia i zerowa magia nie wróży dobrze. lothreni to idiotyczny pomysł - jedna z najgorszych jednostek cost/effective w grze. Dp schodzą od byle kuszników. swordmasterzy sprawdzają się w 7 w 6 raczej dużo nie zrobią...
Imperial stormtroopers can never die. They can only go to hell and regroup.

Awatar użytkownika
ainuin
Chuck Norris
Posty: 473

Post autor: ainuin »

Korhil pisze:oryginalnie komentarz do rozpiski ainuin'a przeniesiony z innego wątku:

rozpa jak dla mnie beznadziejna, żadnej siły przebicia oprócz smoka który ma niskie szanse na dolecenie jak również na przebicie czegokolwiek. zerowa antymagia i zerowa magia nie wróży dobrze. lothreni to idiotyczny pomysł - jedna z najgorszych jednostek cost/effective w grze. Dp schodzą od byle kuszników. swordmasterzy sprawdzają się w 7 w 6 raczej dużo nie zrobią...
Zgadzam się, że smok może spaść zanim doleci, ale to się tyczy każdej jednostki na stole. Grając na smoku nie ma punktów na mocną antymagię i magię. W przyszłości wskoczy banner of sorcery. Twierdzisz, że DP schodzą od byle kuszników.

Jeden DP kosztuje 30pkt

Kusznik trafia go na 4+, rani na 3+ SV 3+. Statystycznie 0,22% szansy na ściągnięcie DP

Piechota special, w najlepszym formacie przeciwko kusznikom to WL koszt 15 punktów

Kusznik statystycznie ma taką samą szansę na zdjęcie WL. WL jednak poruszają się dwa razy wolniej od DP, a więc zanim dojdą do kuszników ginie ich 2x więcej od DP, dlatego też strata punktowa jest taka sama.

Lotherni faktycznie kosztują sporo punktów, ale niestety core nie rozpieszcza. Elfy z włóczniami z kolei to świetna piechota jak na swój koszt. Uważam, że wcale nie potrzebują boostów, aby poradzili sobie w bezpośrednim starciu z inną piechotą typu core o tym samym koszcie punktowym. Nie poradzą sobie natomiast z twardą kawalerią i thunderstompami, ale takie jednostki są przeznaczona dla smoka i DP, dodatkowo założeniem jest trzymanie DP i smoka w miarę blisko siebie.

6tki SM sprawdzają mi się.

W rozpisce są magicy. Jeden z High Magic, bierze flames of phoenix i vaula. Drugi metal asekuracyjny z ring of corin. Zabolał okrutnie brak kości, więc jak już wspomniałem w przyszłości wskoczy banner of sorcery. Przepchnięcie podwójnego Vaula pozwoli na ściągnięcie nieprzyjemnego przedmiotu magicznego (na przykład książki, warda, jakiegoś brzydkiego sztandaru czy broni). Od biedy można pocisnąć drain magic.

Jedni grają na arcyksiążce - brzytwa albo game over
Inny grają na smoku - dolecę i ściągnę wszystko sv>3+ albo game over
A inni grają jeszcze inaczej.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

ainuin pisze:Elfy z włóczniami z kolei to świetna piechota jak na swój koszt. Uważam, że wcale nie potrzebują boostów, aby poradzili sobie w bezpośrednim starciu z inną piechotą typu core o tym samym koszcie punktowym.
Ghoule, maruderzy khorna z dwurakami, saurusy, krasnoludzka piechota z dwurakami. To tak na szybko. Do walki są WL, nie speary :)


PS: Tak, za 2h mam maturę i rozmawiam o żołnierzykach :D
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Elt
Mudżahedin
Posty: 211

Post autor: Elt »

napisz wypracowanie z polskiego, negatywny wpływ środowiska na włóczników, a zastosowanie Białych lwów ..
Obrazek

Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1212
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: Ukalez »

ainuin pisze: Tarcza w HTH się przydaje.
Z jednymi się przydaje, z drugimi nie :wink: Zależy od S przeciwnika.
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także.

Shino: "Rb strona67 jakbys szukal zrodla"
Żaba: "raczej 65 jeśli już"

I love this game... :D

Awatar użytkownika
Szwentas
Masakrator
Posty: 2200
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Szwentas »

czasem jak poczytam co tu piszecie to mi sie smutno robi:/ najpierw piszecie ze lsg sa be a włuki super ze smok nic nie robi bo zginie odrazu. Jesli tak to jak ja te wyniki robie grajac na smoku i 35lsg od poczatku edycji...
Obrazek

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Szwentas pisze:czasem jak poczytam co tu piszecie to mi sie smutno robi:/ najpierw piszecie ze lsg sa be a włuki super ze smok nic nie robi bo zginie odrazu. Jesli tak to jak ja te wyniki robie grajac na smoku i 35lsg od poczatku edycji...
ciiii, bo jeszcze popsujesz taki fajny temat, tu jest teorii więcej jak ludzi (ja sam mam ze 3 ;-) )
Obrazek

Awatar użytkownika
ainuin
Chuck Norris
Posty: 473

Post autor: ainuin »

Dzięki temu tematowi, każdy przyszły maturzysta może poznać elficką epicką najprawdziwszą prawdę opartą o fakty autentyczne.

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Eltharion pisze:A tam poprostu rozleniwiliscie sie (jako gracze HE bo ja gram na SM) byscie tylko brali 2 hordy WL i do przodu na pałe a jak przychodzi do myslenia to juz nie bo słabe :roll:
A i tak z doswiadczenia to lepsza opcja sa LSG (25) i 20 łuczników niz takie wyciskanie na hama pk na łucznikach :wink:
Brakuje mi małego maga z lifem (idealnie skomponował by sie do tych SM :mrgreen: ) i lepsza aty magia jest imo niszczarka i kradziejka :roll: jedna tura magi to średnie zabezpieczenie (ofc fajna opcja na wampiry ale nie tylko z nimi bedziesz grał)
Ale ja bardzo lubię SM i z kumplami gram na nich czesto-bo wiem czym grają-natomiast na turniejach nie wiadomo na kogo trafie dlatego nie wystawiam ich bo nie chce zdjąc połowy z nich od jednego strzału z katapy.Taktyka grania WL i SM jest podobna mimo tego co nie oznacza ze zawsze lece nimi na pałę ;) Na razie gram na łucznikach bo taką mam taktyke i chce ja sprawdzic co nie oznacza ze na LSG nie bede grac.Tez mi brakuje drugiego maga ale sie nie zmiesci wiec imo lepsza jest utrata całej fazy magii dla przeciwnika niz jeden auto dispel.
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

Szwentas pisze:czasem jak poczytam co tu piszecie to mi sie smutno robi:/ najpierw piszecie ze lsg sa be a włuki super ze smok nic nie robi bo zginie odrazu. Jesli tak to jak ja te wyniki robie grajac na smoku i 35lsg od poczatku edycji...
masz jakis konkretny patent na dwarfy? narazie smokiem gralem głównie z pokurczami i ile razy z nimi gram, to WL dochodzą w opłakanym stanie i nie maja szansy sie przez nic przebić, kloc spearów to za mało żeby przepchnąć 30 dwarfów z GW(chyba ze na farcie :D), a smok niezle musi sie napocic, żeby dobiec(nie dolecieć, bo co ture kowadło tnie mu skrzydła ^^) do linii wroga i nie dostać kamyka na głowe. Do tego magią bez BoS także trudno sie przebić

Awatar użytkownika
Korhil
Chuck Norris
Posty: 580

Post autor: Korhil »

za to magią z BoH przebijasz się w każdej turze... ale i tak boh jest beznadziejny, powinien kosztować 20 punktów i ignorować miscasta na 2+... chyba musiscie tak myśleć bo jakoś nie widać książki w waszych pg rozpach
Imperial stormtroopers can never die. They can only go to hell and regroup.

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Euro za bardzo ogranicza BoH :roll:
Gdyby zrzerało tylko 2PD i i 1DD to by było nawet spoko i mysle zy by było w kazdej rospie :roll:
Ale zerowa antymagia bardzo boli :( (a BoH swoje kosztuje :roll: )
Ostatnio zmieniony 5 maja 2011, o 12:35 przez Eltharion, łącznie zmieniany 1 raz.
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

@Korhil
nie chodzi o to ile powinien kosztować... w swojej zajebistosci nie zauwazyles, że arcy z BoH posiada 4 czary(fakt teraz sie latwiej losuje, mozna wrzucic malego maga z tym samym lorem), grając na euro nie zawsze bedziesz mial @&^@&*#(@#* kości do czarowania a BoS ani JotD sie nie mieszczą. Na początku edycji grałem na brzytwie z BoH i było fajnie, tylko ze od kiedy jest euro, poprostu niekiedy w najważniejszej fazie magii, gdzie musisz rzucic brzytwe na oddział aby pokroic jakiś uber-kloc, poprostu nie starcza kostek powera. Czesto tez zdazalo mi sie wysadzać sobie arcymaga lub tracic na nim poziomy/czary w 1 lub 2 turze i było po grze. Pozatym jakby kazdy gral tak samo, to byloby troche nudno, nieprawdaz?

p.s. I jak masz taka zajebista taktyke opierającą się na BoH i przebijasz sie w kazdej turze, to czemu nie kręcisz wyników adekwatnych do tego co mówisz #-o ?
p.s. II nie Ciebie sie pytalem o zdanie... i nie chodziło mi tylko o przebijanie się magią...
Ostatnio zmieniony 5 maja 2011, o 12:39 przez Rabsp, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Ale ja nie gram na BoH :roll:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

nie do Ciebie pisałem :roll:
zedytowałem i chyba teraz juz powinines zauwazyć :roll:

Zablokowany