Dyskusja Ogólna

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Re: Dyskusja Ogólna

Post autor: Azurix »

Aldean pisze:
Pixel pisze:Hej, chciałem was zapytać co sądzicie o naszych HE w kontekście wszystkich elfów, bo mamy teraz komplet. Na pewno dostaliśmy dobre przedmioty, mamy dobrą piechotę (szkoda mi tych SM, bo mieli okazję nam zrobić elitarną podzieloną: PG defens, WL defens/ofens, SM ofens) ale na tle innych elfów mamy bardzo powolną tą armię. Mamy najsłabsze strzelanie, bez żadnego AP, na które nie możemy brać bannera (chodzi mi o łuki, choć są najtańsi), fast słaby (mogli by choć dostać do dokupienia longbowy). SH moim zdaniem o 1 punkt za drodzy, jak na swoje możliwości, DP 2A nie ratują, bo i tak biją się później z S3. Jeden feniks OP, drugi niedorobiony. Siostry są ok, choć te 30" by im pasowało. Generalnie po roku grania na nim jestem zadowolony, ale po tych nowych bookach do de i we, mam jakiś mały niedosyt:P
boli mnie najbardziej zwykly dwurak na swordmasterach. powinno byc jak w 6ed. ze ten ich miecz nie mial always strike last. nawet z takim mieczem byliby wątpliwym wyborem ;]
nasz podrecznik opiera sie na 2 rzeczach. BotWD i fenix.
do WE brakuje nam lat swietlnych, z DE jest o wiele latwiej, ale tez nie jest rózowo. podreczniki maja moim zdaniem lepsze. ciekawsze zasady, jednostki.
nasi scouci w porownaniu do innych elfow sie chowaja, tak samo jak fasty.
w zyciu nie zagram inna armia, zeby nie bylo, ale bardzo slabo wypadlismy z "oddaniem" ASF dla innych elfow.

pozdrawiam

edit, a siostry z 24 cali zasiegu to kpina xD
Zabawne jest to, że DE i WE to nam zazdroszczą Army Booka :lol:

P.S.: Co do Sióstr, to spójrz sobie na stare modele Maiden Guard i rozmiar ich Łuków na plecach. Ja się cieszę, że teraz to nie Short Bow, tylko jakieś większe te Łuki zrobili na obecnych plastikowych modelach tych Sisterek :)
Ostatnio zmieniony 6 maja 2014, o 16:25 przez Azurix, łącznie zmieniany 1 raz.
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Zabawne jest to, że DE i WE to nam zazdroszczą Army Booka :lol:
Zazdroszczą nam wewnętrznego balansu, choć w sumie zbytnio nie ma czego. :D

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

Azurix pisze: Zabawne jest to, że DE i WE to nam zazdroszczą Army Booka :lol:

P.S.: Co do Sióstr, to spójrz sobie na stare modele Maiden Guard i rozmiar ich Łuków na plecach. Ja się cieszę, że teraz to nie Short Bow, tylko jakieś większe te Łuki zrobili na obecnych plastikowych modelach tych Sisterek :)
nawet przez chwile nie poczulem zazdrosci, sa to tylko moje osobiste spostrzeżenia,

P.S. wlasnie spojrzalem na te luki, sa to longbowy
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

A co ciekawego mają noWE?

My mamy spoko booka. Pamiętajcie, że mieliśmy dużo nudniej od WE - oni to mieli różnorodne rozpiski (wszystkie słabe :) ), a my tylko WL, morze WL. Mnie mimo, że złożeń nie ma miliard się bardzo podoba.
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Teraz WE mogą być nudne.
Łuki+wildzi+siostry+orzełki.
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

My mieliśmy łuki, WL, orły. ;)
Co tam jest nowego ciekawego?
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

:(
Ostatnio zmieniony 7 maja 2014, o 08:22 przez Asassello, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: nielegalna treść
Wisła Kraków.

Elt
Mudżahedin
Posty: 211

Post autor: Elt »

HEHEHE drzewiec ktory jest czarodziejem z lif`em i będzie sam się leczył/bufował :) w najlepszym możliwym wykonaniu to rzuci sobie Throna i buff+4 T, i armata tylko na +4 robi mu kuku.
Obrazek

Awatar użytkownika
Pixel
Wodzirej
Posty: 709

Post autor: Pixel »

Jaka ma wyjść kolejna armia po WE?
- W życiu nie zobaczysz dwóch rzeczy: pierwszego stołu i cycków.

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

9ed :)
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

Awatar użytkownika
Pixel
Wodzirej
Posty: 709

Post autor: Pixel »

Która "zapowiedziana" jest na lipiec-sierpień?
- W życiu nie zobaczysz dwóch rzeczy: pierwszego stołu i cycków.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Ploty były bodajże wrzesień-październik. Na razie będzie kolejna edycja 40k, podobno obecny starter jest już wycofany.

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Pytanio prośba, czy dysponuje ktoś zarówno modelem Archaon'a jak i gryfa z IoB? Potrzebował by fotkę porównawczą najlepiej z góry (rozpiętość skrzydeł w stosunku do ciała konia, mnie najbardziej interesuje)

Awatar użytkownika
Bercik
Chuck Norris
Posty: 494
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bercik »

Mam tylko gryfa, jak chcesz mogę Ci zmierzyć jego rozpiętość skrzydeł. Ktoś inny Ci poda wielkość Archaona i już wszystko będziesz widział ;)

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Chciałbym też przy okazji sprawdzić, jak z masywnością tych skrzydeł, ale dzięki za pomoc :)

Lenczek
Mudżahedin
Posty: 316
Lokalizacja: Giżycko

Post autor: Lenczek »

hejka.
Panowie macie może pomysł na filer do PG ? potrzebowałbym dwóch filerkow 4x4 [cm] (w sumie na 8 modeli).

Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Ja sobie kupiłem w tym celu takie: https://www.reapermini.com/OnlineStore/ ... /03001_w_3 modele. Muszę odebrać od znajomego jeszcze, bo dopiero w zeszłym tygodniu przyszły, ale jak będę miał je już w rękach, a miałbyś pytania, to będę mógł pomóc :)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Lenczek
Mudżahedin
Posty: 316
Lokalizacja: Giżycko

Post autor: Lenczek »

:O NICE. No właśnie coś takiego planowałem zrobić na takim małym podwyższeniu.

Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Można jeszcze dać Orła teoretycznie, albo Piramidę z czymś tam na szczycie, niesioną jak procesja, bo razem z Feniksem, to są takie 3 symbole Asuryana. No a jeśli chce się mniej finezji, to po prostu jakiś pierwszy lepszy posąg czegokolwiek, w tym Phoenix Guarda na Postumencie. Ja jednak preferuję Feniksa, bo imho najciekawszy, a dodatkowo może robić za Filler do dowolnego oddziału w tej armii, gdyż symbole Feniksa występowały w starszych modelach chyba wszędzie (Król Feniks w końcu włada Ulthuanem, na spółkę z Wieczną Królową oczywiście), jak np. w White Lionach z 6ED na Sztandarze :)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Bercik
Chuck Norris
Posty: 494
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bercik »

Ja mam figurkę feniksa z kolekcji Deagostini 'Smoki świata'. Zajmuje miejsce 6 modeli. Tylko, że chyba nie da się jej już kupić od producenta, trzeba by szukać na rynku wtórnym.
Jak chcecie mogę wam zrobić zdjęcie jutro za dnia ;)

ODPOWIEDZ