Dyskusja Ogólna

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Lenczek
Mudżahedin
Posty: 316
Lokalizacja: Giżycko

Re: Dyskusja Ogólna

Post autor: Lenczek »

poka poka :)

Awatar użytkownika
Bercik
Chuck Norris
Posty: 494
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bercik »


Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Myślę, że jest ok, chociaż nadal preferuję moje Feniksy :)

P.S.: Nie wiem, czy osobiście bym na Posąg nie malował takiego Fillerka, czyli bardziej w Skałę niż Ogień, bo to takie dziwne trochę, że im ognisko płonie na tyłach, jakby je po grochówce podsycali, idąc na wroga ;)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Lenczek
Mudżahedin
Posty: 316
Lokalizacja: Giżycko

Post autor: Lenczek »

Bo to są turbo PG :P

Lenczek
Mudżahedin
Posty: 316
Lokalizacja: Giżycko

Post autor: Lenczek »

Hejka.
Chłopaki potrzebuje porady odnośnie malowania, mam już swoje HE w bazowych kolorkach, ale z racji tego, że artysta ze mnie 0, to szukam sposobu jak ładnie zrobić cieniowanie. Niby washe są okej, ale do nich też trzeba mieć wyczucie, co i gdzie jaki użyc etc..... myślałem nad army painter quickshade..... warte to jest swojej ceny ? jak wygląda armia HE potraktowana tym czymś ? Ktoś ma może jakieś doświadczenia z tym czymś ?

Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Wszystko zależy od tego, jakie to są barwy. Jeśli masz Czerwienie i Zielenie na przykład, to najszybciej cieniowanie zrobisz Bejcą, ale na Niebieskim wychodzi średnio chyba. Washe są o tyle wygodne, że dobierasz sobie Kolor do Koloru, ale jak chcesz użyć tych z Army Paintera, to też są bardzo fajne, jednak także nie możesz z nimi przesadzić. Malujesz sobie bazową farbką, potem dajesz ten Wash od Army Paintera, następnie tą bazową farbką przejeżdżasz po wypukłych elementach, a na koniec rozjaśniasz bazową farbkę i krawędziujesz. To takie TT/TT+ będzie, w zależności od wykonania :)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Lenczek
Mudżahedin
Posty: 316
Lokalizacja: Giżycko

Post autor: Lenczek »

U moich HE przeważają następujące kolorki: trochę białego i brązowego, głównie jasny zielony, złoty i srebrny. Problem w tym, że jak nałożę wash zielony np to, ten mój jasny kolorek bazowy wygląda jakbym tego elfa przeciągną przez poligon, strasznie przybrudzony jest i bardzo średnio mi się to podoba ;/... Na srebrne elementy mogę dać nuln oila, który wygląda fajnie, ale co na złoto ? A no i co na konie jak są w odcieniach brązy i szarości ? A ten specyfik army paintera wydaje się być prostym rozwiązaniem.

Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Złoto możesz pociągnąć Seraphine Sepią, a Zielony malowałbym: Ciemna Zieleń + Lahmian Medium (tylko nie przesadzać z ilością farby na modelu), a potem rozjaśnić Jasnym Zielonym (można Drybrush) na wypukłościach, tylko to na Białym Podkładzie bezpośrednio ;)

Jeśli jednak chcesz to zrobić szybko, tanio i na TT zwykły, to imho Bejca + AntiShine :)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Lenczek
Mudżahedin
Posty: 316
Lokalizacja: Giżycko

Post autor: Lenczek »

Tak siedzę na Youtubie i oglądam jak to wychodzi, boje się jednego, że zastosowane przeze mnie kolorki, strasznie ściemnieją i będzie to badziewnie wyglądało. A płacić kilkadziesiąt złotych za małą puszeczkę quickshade i nic z tego to mieć to średnia przyjemność....

Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Jak uważasz, ale Washe z Army Paintera także są odcieniami brązu, więc jeśli na nich zakończysz malowanie, to efekt będzie przypominał Bejcę właśnie. Poza tym, Bejca chyba nie musi być Army Paintera, tylko jakaś zwykła do drewna, która droga nie jest ;)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Lenczek
Mudżahedin
Posty: 316
Lokalizacja: Giżycko

Post autor: Lenczek »

A jak z konsystencją ? bo te coś od army paintera wydaje się być takie "w sam raz" a zwykła bejca nie będzie zbyt gęsta ? Bo jeżeli zwykła bejca do drewna starczy i jest dobra, to jasne, że nie mam zamiaru przepłacać :D

Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Akurat nie używałem Bejcy, więc z konsystencją nie pomogę. Mówię tylko, że byli ludzie, którzy używali zwykłej do drewna i im to działało :)

P.S.: Washe/Bejca są do tego, aby przyciemnić model. Jeśli tego nie chcesz, to nie używasz Washy, tylko rozjaśniasz bazowy kolor do białego :wink:
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Lenczek
Mudżahedin
Posty: 316
Lokalizacja: Giżycko

Post autor: Lenczek »

Przyciemnianie, przyciemnianiem...... ale kurcze ten zielony taki brudny mi się wydaję :D ale coś poradzimy...

Lenczek
Mudżahedin
Posty: 316
Lokalizacja: Giżycko

Post autor: Lenczek »

Czy jest obojętne jaki lakier użyje ? wystarczy żeby był matowy i do plastikow?

edit.
jeszcze jedno, jakiej wielkości jest dopuszczalny filer ? 3x2 ? czy 4x2 ?

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

bejcowanie swietnie masz opisane w dziale malarskim. do hajow natomiast bedzie pasowalo jak kupa do talerza.
bierz zielony, cala powierzchnia oprocz wkleslosci jasniejszym i krawedziejeszcze jasniejszym.
srebrny i zloty null oilem. chyba zd do zlotego masz jakis innywash. a brazy delvan mudem, teraz chyba wystepuje pod nowa nazwa...
filler 4x2 juz za duzy i niezreczny. chyba, ze zrobisz na nim jakas fajna scene z modelami oddzialu, ale wtedypo prostu bedzie niezreczny. 3x2 jest duzy, ale ogolnie przyjmowany.
ps nie pamietam, czy odpisalem w koncu, ale blaszki jednak przelom czerwca lipca
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

Awatar użytkownika
Gorrador
Mudżahedin
Posty: 204

Post autor: Gorrador »

Witam!

Pytanie dot. Moaranion's wasyshard. Czy:
1) dodaje +1 bonus do woundów jeżeli jednostka posiada zasadę flaming attacks?
2) dodaje +1 bonus do woundów zapewniając jednocześnie zasadę flaming attacks?
Gaude Mater Bretonnia

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

chyba pomyliłeś przedmioty, ten o ktorym mowisz daje zasade ambush
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

Awatar użytkownika
Gorrador
Mudżahedin
Posty: 204

Post autor: Gorrador »

Galharen pisze:chyba pomyliłeś przedmioty, ten o ktorym mowisz daje zasade ambush
No przecież, że pomyliłem :shock: :? chodziło oczywiście o gem of sunfire!
Gaude Mater Bretonnia

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

odpowiedz nr1.

Czyli masz +1 do ranienia jesli owe ataki są ogniste.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Lenczek
Mudżahedin
Posty: 316
Lokalizacja: Giżycko

Post autor: Lenczek »

ma ktoś pod ręką link do mapek z etc ? chyba było tam ich w sumie z 8 ? Musze wydrukować a nie mogę ich namierzyć...;/

edit. Ok mam :D
https://docs.google.com/file/d/0B_DcPz0 ... hfTVE/edit

ODPOWIEDZ