Jak zostać Generałem - pytania o HE

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kisiel
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 143

Re: Jak zostać Generałem - pytania o HE

Post autor: Kisiel »

Czy oddział będący w kontakcie z 2 Frosheart feniksami będzie miał -2 S?
War, War Never Changes....
Obrazek

Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Kisiel pisze:Czy oddział będący w kontakcie z 2 Frosheart feniksami będzie miał -2 S?
Ponoć nie, bo 2 takie same Zasady Specjalne się nie kumulują, o ile nie jest napisane, że się kumulują ;)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Pixel
Wodzirej
Posty: 709

Post autor: Pixel »

KayolPixel pisze:Jak działa atrybut z HM z parry savem czy ironcurse icon? Podbija go jeżeli zaczyna działać, czy może mamy tylko te 6++ wynikające z tego, że wcześniej nie mielśmy normalnego warda?
up
- W życiu nie zobaczysz dwóch rzeczy: pierwszego stołu i cycków.

Horus
Warzywo
Posty: 14

Post autor: Horus »

Azurix pisze:
Kisiel pisze:Czy oddział będący w kontakcie z 2 Frosheart feniksami będzie miał -2 S?
Ponoć nie, bo 2 takie same Zasady Specjalne się nie kumulują, o ile nie jest napisane, że się kumulują ;)
to ciekawe bo przy ulepszeniu dającemu -1 do casta corpse carta masz zaznaczone że się NIE kumuluje

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Według mnie nie podbija. Po prostu w momencie wrzucenia na oddział atrybutu z HM dostajesz 6+ warda (o ile nie masz), a potem kiedy aktualizuje się sytuacja, w której przedmiot daje Ci warda, dostajesz po raz drugi warda 6+, który już się nie kumuluje. Dalej masz więc 6+. Ale mogę się mylić, ja tylko tak bym to interpretował.

Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Horus pisze:
Azurix pisze:
Kisiel pisze:Czy oddział będący w kontakcie z 2 Frosheart feniksami będzie miał -2 S?
Ponoć nie, bo 2 takie same Zasady Specjalne się nie kumulują, o ile nie jest napisane, że się kumulują ;)
to ciekawe bo przy ulepszeniu dającemu -1 do casta corpse carta masz zaznaczone że się NIE kumuluje
Co z tego, że jest taki zapis w podręczniku do VC. Równie dobrze +1 To Hit z Wózków w Imperium też powinno dawać +2 To Hit jak są 2 Wózki, a się nie kumuluje. Ja mówię tylko to co jest napisane w Rule Booku ;)

Naviedzony pisze:Według mnie nie podbija. Po prostu w momencie wrzucenia na oddział atrybutu z HM dostajesz 6+ warda (o ile nie masz), a potem kiedy aktualizuje się sytuacja, w której przedmiot daje Ci warda, dostajesz po raz drugi warda 6+, który już się nie kumuluje. Dalej masz więc 6+. Ale mogę się mylić, ja tylko tak bym to interpretował.
Imho, czar się utrzymuje, więc jak Maszyna strzela to jest sprawdzane czy jest Ward jakiś, a jest, więc podbija do 5+, a jak coś innego strzela lub bije, to jest sprawdzane czy jest Ward jakiś, a nie ma, więc nie podbija, tylko daje 6+. Ja to tak rozumiem :)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3289
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

A czy z atrybutem z HM nie jest tak jak z Mark of Tzeench? Mark się kombuje z parry save oraz iconą....

Awatar użytkownika
Equos
Chuck Norris
Posty: 410
Lokalizacja: Warszawa/Fenris

Post autor: Equos »

Frostheart daje ASL i -1S całemu oddziałowi czy tylko modelom w BtB?

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

mam pytanie

czy lothern skycutters może się poruszać i strzelać z bolca bez kar ?

jest napisane w AB:

" ... and can be fired by one of the skycutter's crew in place of his bow, even if the skycutter moves.. " ?

Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

To oznacza, że możesz się ruszyć i strzelać, ale strzelanie z RBTy oznacza 1 strzał z Łuku mniej w tej turze :)

Equos pisze:Frostheart daje ASL i -1S całemu oddziałowi czy tylko modelom w BtB?
Unitowi :)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4745
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

jest -1

ciekawostka czy blizzard aura sie kumuluje?

ktos moze dac wording, bo ciekawi mnie czy mozna obnizyc do 0 ;)
Ostatnio zmieniony 4 maja 2013, o 20:50 przez Semi, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Equos
Chuck Norris
Posty: 410
Lokalizacja: Warszawa/Fenris

Post autor: Equos »

Azurix pisze:To oznacza, że możesz się ruszyć i strzelać, ale strzelanie z RBTy oznacza 1 strzał z Łuku mniej w tej turze :)

Equos pisze:Frostheart daje ASL i -1S całemu oddziałowi czy tylko modelom w BtB?
Unitowi :)

czyli zajebiste to combi szarż :mrgreen: kupiony :D

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

Semi pisze:jest -1

ciekawostka czy blizzard aura sie kumuluje?

ktos moze dac wording, bo ciekawi mnie czy mozna obnizyc do 0 ;)
a r ju aiur ?

Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Hmm, w polskim Rule Booku jest napisane, że model nie może odnosić korzyści ze stosowania tej samej zasady specjalnej wielokrotnie, ale przed chwilą sięgnąłem po angielski i jest tam tak napisane:

Obrazek

Zna ktoś dobrze angielski i potrafi to prawidłowo przetłumaczyć? :?
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

"Jeśli nie jest to inaczej zaznaczone, wielokrotny efekt zasad specjalnych jest kumulatywny"

Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Czyli że -1S i ASL od Frosthearta będzie się kumulować, a w Polskim RB jest zupełnie na odwrót? :P
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Pixel
Wodzirej
Posty: 709

Post autor: Pixel »

ASF i ASL się nie kumulują.
- W życiu nie zobaczysz dwóch rzeczy: pierwszego stołu i cycków.

Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

KayolPixel pisze:ASF i ASL się nie kumulują.
Przy tych zasadach specjalnych jest dopisek, że ich wielokrotność się nie kumuluje :)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Polecam też zapoznać się z faq do RB, a konkretnie z tym fragmentem:
Page
66

Special Rules, What Special Rules Does It Have.
Change “[...]the effects of multiple special rules[...]” to “[...]the effects of different special rules[...]”Add “However, unless otherwise stated, a model gains no additional benefit from having the same special rule multiple times.” to the end of the first paragraph.
A dyskusja nad kumulowaniem się aury feniksa z tego co się orientuję rozpoczęła się na LS.
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

No to dobrze mi się zdawało, że 2 takie same zasady specjalne się nie kumulują, ale nie mogłem tego odnaleźć w Rule Booku teraz :)

Czy o kumulacji tych samych Czarów też coś jest, czy też się kumulują normalnie, tak jak napisane w Rule Booku? ;)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ