Jak zostać Generałem - pytania o HE

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Re: Jak zostać Generałem - pytania o HE

Post autor: Stan »

To źle świadczy o Tobie, nie o nich. Jak gram ogrami to nie czytam podręcznika HE, ufam przeciwnikowi gdy pytam go o zasady :)

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

no ja tak samo ufałem przeciwnikom, pewnie tam podobne pomyłki chodziły, jednak zasada bicia się z maszynami to ogólna zasada a nie armijna a jednak .. co do zasad to nie mają znaczenia jeśli są jednakowe dla obu stron w danej bitwie więc spoko :)

a i w między czasie grałem kilka mirrorów ;)

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

to na początek pamiętaj, że elfy z GW nie mają +1 do hita, tylko biją po inicjatywie wtedy :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

tak to akurat wiedzałem nie miej dopiero wczoraj przeczytałem zasadę lighting reflex :D po prostu myślałem że to stare ASF

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Jak działa essence of free mind z commenderem z master of canreig tower?
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

JarekK pisze:Jak działa essence of free mind z commenderem z master of canreig tower?
Nie działa. Jest ładnie napisane w honorze:
This cannot be combined with Essence of a Free Mind.
Obrazek

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Dzięki Okoń!

Musze w końcu przestać ogarniać zasady tylko w Army Builderze #-o
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
PAWLAK
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PAWLAK »

JarekK pisze: Musze w końcu przestać ogarniać zasady tylko w Army Builderze #-o
:mrgreen: Armybuilder jest dla batlowcow jak Legalis dla prawników
"W sumie nie zmienia to nic tylko tyle że wyczułeś okazje i ją wykorzystałeś a ja byłem naiwny i dałem się wykorzystać. Nie martw się następnym razem nie będe uprzejmy i miły" AS1 vs. Dymitr

majk
Mudżahedin
Posty: 251

Post autor: majk »

Czesc czy sky sloop jest grywalny na zasady 9th? Warto inwestowac pkt?

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Zależy czego potrzebujesz do rozpiski. Jak chcesz mieć mobilną baliste strzelającą tylko wielokrotnym strzałem to bardzo fajna opcja. Dodatkowo jest to czariot czyli jakimiś impaktami może postraszyć i ciężko go zdjąć ze strzelania przez hard target.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Pixel
Wodzirej
Posty: 709

Post autor: Pixel »

Cześć,
Zamierzam powrócić do wfb po dłuższej przerwie. Jestem jeszcze przed lekturą podręcznika głównego, tylko go pobieżnie przeglądałem. Widziałem nasz nowy podręcznik i mam mieszane uczucia. Wydaje mi się, że poza paroma wyjątkami został lekko przycięty. Mam nadzieję, że resztę podręczników również tak potraktowano ;) Mam takie pytanko, bo nie wiem, czy dobrze zrozumiałem:
- gryf/orzeł jest teraz monsterous mount i jak ktoś go dojeżdża to mamy T i W od wierzchowca, a ASv od jeźdca? Przeglądając rozpiski widzę, że nikt z tego nie korzysta, a było to sprawdzane w rozpiskach?
- Jeździeć na smoku dodaje tylko swoje ataki? reszta to profil smoka (T,W, ASv)? Trochę szkoda, mógł jeździeć dodać choćby swoje W

Na pewno po przejrzeniu forum i podręczników zrodzi się w głowie więcej pytań, ale na razie tylko tyle ;)
Dzięki z góry!
- W życiu nie zobaczysz dwóch rzeczy: pierwszego stołu i cycków.

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4745
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

jest tak jak piszesz. A przyczyna dlaczego gryfy i oorly sa niewystawialne jest zasada ordnance z maszyn, ktora zabija ci takiego pana na orle gdy zrani a gryfa zostawia na 1 W albo przy odrobine szczescia tez kladzie na raz ;/
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Pixel
Wodzirej
Posty: 709

Post autor: Pixel »

Czyli na rydwanie koleś jest pomimo wszystko lepszy? Widzę że rydwan daje asv, ale gryf mobilniejszy i można go chyba lepiej schować. Rydwan ma wygar bo ma impact hity, ale z tego co widzę gryf ap, +1 S i A w szarży, ale musi trafić ;) Chyba aż tak źle się nie prezentuje :) Jak kolo ma WSv to dostaje cały model? Czyli rydwan i gryf? Canony strzelają teraz na BS? Niby zawsze były lekko OP i ta edycja nie zmieniła tego za bardzo.
Jak sprawdza się nasza zasada armijna martial discipline? Widzę, że nie udało się twórców przekonać, aby dali nam coś bardziej praktycznego? Do czego nam się ona przydaje? Do zdawania marszu i reform po przegranym cc? Mając muzyka z automatu zdajemy swift reform? Niby to czytam w podręczniku ale nie zawsze umię to zrozumieć więc się dopytuje, a ilość zmian trochę przytłacza ;)
- W życiu nie zobaczysz dwóch rzeczy: pierwszego stołu i cycków.

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Martial disci jest spoko.

Zdawanie marszu na jakiejś samotnej jednostce na flance na trzech kostkach jest spoko. Zbieranie się na trzech też. Zdawanie feara, terroru, combat reform.
Obrazek

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Terror zdajesz na 2, bo jest panic testem.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

EmpGeX
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 181

Post autor: EmpGeX »

Jesli bohater jezdzi na latajacym rydwanie to mozliwe jest strzelania e z long bow bohatera i balisty w tej samej turze czy to sie liczy ze bohater strzela z balisty ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

Bohater jak ma luk to strzela oddzielnie i niezaleznie od balisty na swoim BS a balista na BS obslugi skysloopa

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Nie jest przypadkiem tak że koleś może użyczyć swojego bsa i użyć broni z rydwanu?
Obrazek

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

A to przypadkiem nie jest tak, że opcje strzelania są 2?
1. koleś wali z balisty na pogładzie na swoim bs i nie może wtedy strzelać ze swojego łuku
2. koleś wali z łuku na swoim BS, a obsługa wali z balisty na pokładzie na bs obsługi
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Bercik
Chuck Norris
Posty: 494
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bercik »

Potwierdzam to co pisze Jarekk, była nawet niedawno dyskusja o tym na forum.

ODPOWIEDZ