HE w 9th AGE by ETC - ROZPISKI I ROZKMINY

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pixel
Wodzirej
Posty: 709

Re: HE w 9th AGE by ETC - ROZPISKI I ROZKMINY

Post autor: Pixel »

Taki off top.
Jak wystawiacie klocki WL? Po ilu chłopa w szeregu, ile szeregów Np. wystawiając 24 wl to najlepiej w ustawieniu 8x3? Bo jak dobrze doczytałem, horda to 8 chłopa, dostają fier, ale nie korzystają z bonusów za szeregi, tak?
- W życiu nie zobaczysz dwóch rzeczy: pierwszego stołu i cycków.

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4745
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

Tak.
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Ja wystawiam 23-24 z bennerem z distractingiem w hordzie. Niewiele rzeczy chce się z tym naparzać.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
SZKODNIK-HE
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 130

Post autor: SZKODNIK-HE »

Taki pomysł
Nie testowane i raczej nie prędko mi się uda zagrać więc to tylko papierowy szkic
Co myślicie ?

Highborn Elves (Highborn Elves 2.0 Beta) [4500pts]

Commander [470pts]: Battle Standard Bearer, Dragonforged Armour, Great Weapon, Longbow (1+), Master of Canreig Tower, Shield
. Special Equipment: Magical Heirloom - Dominant, Rod of Battle

High Prince [610pts]: Army General, Heavy Armour, High Warden of the Flame, Longbow (0+), Shield, Spear
. Special Equipment: Lucky Charm, Protection of Dorac, Sliver of the Blazing Dawn, Willow's Ward

Citizen Archers [262pts]: 14x Citizen Archer, Musician

Citizen Spears [498pts]: Champion, 29x Citizen Spear, Musician, Standard Bearer
. Banner Enchantment: War Banner of Ryma

Elein Reavers [190pts]: Bow (3+), 5x Elein Reaver

Elein Reavers [190pts]: Bow (3+), 5x Elein Reaver

Lion Guard [905pts]: Champion, 30x Lion Guard, Musician, Standard Bearer
. Banner Enchantment: Navigator's Banner

Grey Watchers [180pts]: 5x Grey Watcher, Shield

Grey Watchers [180pts]: 5x Grey Watcher, Shield

Sky Sloop [260pts]

Sky Sloop [260pts]

Phoenix [495pts]: Fire Phoenix, Warden's Bond

Total: 4500pts

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4745
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

scialbym lewkow do 24 bo i tak po 8 chodza, a za punkty masz prawie 2 orly :)
Obrazek
Highborn Elves Only!

Michu
Plewa
Posty: 5

Post autor: Michu »

Dobry wszystkim!

Zaczynam przygodę z 9th, po długoletnim graniu w 40k i totalnym zmęczeniem tym systemem i jestem po dwóch grach z kumplem gra Infernal Dwarves i graliśmy 2,5k i przymierzamy się do 4,5k, po małych przemyśleniach i poczytaniu forum, wyrzeźbiłem coś takiego, zamierzam również dozbierać modelowo tą rozpiskę i pojeździć nią dalej niż poza własne podwórka, więc każdy komentarz bd mile widziany.

Oto rozpiska:

Commander [320pts]: Battle Standard Bearer: [B. Ench.]: War Banner of Rhyma, Great Weapon: [W. Ench.]: Touch of Greatness, Dragonforged Armour

Mage [670pts]: Army General, Wizard Master, Honour: Asfad Scholar, Elven Horse
Special Equipment: Book of Meladys, Binding Scroll

40x Citizen Spears [680pts]: Champion, Musician, Standard Bearer
Banner Enchantment: Rending Banner

5x Elein Reavers [190pts]: Bow (3+)

17x Citizen Archers [296pts]:

Giant Eagles [100pts]:

Giant Eagles [100pts]:

5x Knights of Ryma [340pts]

24x Lion Guard [743pts]: Champion, Musician, Standard Bearer
Banner Enchantment: Navigator's Banner

10x Queen's Guard [280pts]:

10x Queen's Guard [280pts]:

Phoenix [495pts]: Fire Phoenix, Warden's Bond

++ Total: [4494pts] ++

Zamysł prosty, Comander z Lionami, wspomagani czarami Maga kitrającego się przy Reaversach, a resztę już gra pokarze, czy to ma sens, proszę o komentarze nawet ostro krytykujące, bo pomoże mi się to szybciej wdrożyć w ten intrygujący system. Pozdrawiam ;)

Romek
Chuck Norris
Posty: 533
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Szczecin

Post autor: Romek »

Tak na szybko to za bardzo nie masz gdzie chować tego konnego Maga. Za Elyrianami i Knight of Ryma to trochę ogranicza Twoja manewrowość.
Pozostaje jeszcze teren ale wtedy nie poczarujesz ofensywnie, lub będzie to utrudnione/ pociągało niepotrzebne ryzyko.
W rozpisce musisz też określić który Lore masz na Magu (na stale w rozpisce)

Lepiej byłoby go na piechotę dać.
Reszta wygląda zgrabnie.

Jako, że w T9A można grać prawie wszystkim to musisz potestować co Ci lezy.

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Muzycy na piechocie to mus, tym bardziej na strzelającej piechocie.
Maga daj z buta i niech biega z łukami, ma wydłużony zasięg więc nie powinno z tym być żadnych problemów.
Bsb do zmiany. Koleś ma slabiutką przeżywalnosc, nie przeżyje tury w combacie. 2+ armour save to minimum.
Jeden orzeł wystarczy. Za drugiego jak masz możliwość to kup więcej ciał na np ryma knightach.
Obrazek

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4745
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

touch of greatness na GW slabo dziala jak doczytasz opis enchanta. zamiast pchac bsb w cc gdzie w zasadzie nie ma on czego szukac to lepiej daj mu jakis honor. albo strzelajacy albo czarujacy.
i masz o 41 pkt za duzo w core, niepotrzebnie, spokojnie mozesz wywalic tych 2 spearelfow.
Obrazek
Highborn Elves Only!

Michu
Plewa
Posty: 5

Post autor: Michu »

Dzięki wielkie za podpowiedzi ;)

Po waszych uwagach, takie coś wyszło:

High Prince [680pts]: Honour: High Warden of the Flame, Elven Horse, Shield: [Sh. Ench.]: Dusk Forged, Lance: [Wp. Ench.]: Blessed Inscriptions, Heavy Armour: [Ar. Ench]: Basalt Infusion
Special Equipment: Crystal Ball

Mage [620pts]: Army General, Wizard Master, Honour: Asfad Scholar, Path: Divination
Special Equipment: Book of Meladys, Binding Scroll

40x Citizen Spears [680pts]: Champion, Musician, Standard Bearer
Banner Enchantment: Rending Banner

25x Citizen Archers [460pts]: Musician

Giant Eagles [100pts]:

6x Knights of Ryma [484pts]: Champion, Standard Bearer
Banner Enchantment: War Banner of Ryma

22x Lion Guard [689pts]: Champion, Musician, Standard Bearer
Banner Enchantment: Navigator's Banner

10x Queen's Guard [280pts]:

Phoenix [495pts]: Fire Phoenix, Warden's Bond

++ Total: [4488pts] ++

Comander zamieniony na Princea, który idzie do Rymów, jeden oddział Queen's przycięty na rzecz odpasienia Princea i Rymów. Strasznie dużo pkt w tym HQ, ale zobaczę w najbliższym czasie jak się to sprawdzi, przy Księciuniu rozważałem opcje Honoru Master of Canreig Tower i alchemie, ale nie wiem czy starczyło by mi kości na wycastowanie wszystkiego.

Nie wiem jakie są realia tego systemu pod kątem innych armii i czy na księciu opłaca się ulepszać pancerz enchantem i wyciągnąć 6 armora i rerollować przy użyciu shielda, czy dać mu tylko Dragon arma i przyciąć Crystall Ball,a dać np, Amethyst Crystal, dla lepszego globalnego dispela?

Pytanie z innej beczki pod kątem oceny modelarki, czy Sea Guardsy, przejdą jako Citizen Spearsy, jeżeli w ramach rozpiski mam tylko zwykłe Spearsy? Bo logicznym dla mnie jest, że posiadając w jednej rozpie oba unity, w dobrym guście by było, aby modele były takie jak być powinny.

Czy z bazowym aegis 4+ i +2 do aegisa przeciw Flame, książe ma 2+ aegis na Flame?

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

High Warden of the Flame jest "Models on foot only", więc konik jest nielegalny dla takiego pana.
Obrazek
Plus Dusk Forged ma niewiele sensu na modelu z Aegisem - ta właśnie tarcza nie pozwala na używanie specialnych ochron (a taką jest Aegis).
Obrazek
Sea Guardzi spokojnie przejdą jako Citizen Spears i na odwrót. Byleby która jednostka jest która była jakoś rozpoznawalna (malowanie, inny tray, różne sztandary etc). Jest o wiele więcej luzu jeśli chodzi o modele niż "za czasów GW".
Basalty nie dają +2 do Aegisa, tylko Aegis 2+ na flamingi. Nawet jeśli nie masz warda sam z siebie, to masz 2+ właśnie na płonące.
Co do reszty - zwyczajnie pograj, zobacz co Ci się podoba i sprawdza a co nie. :)
Obrazek

Michu
Plewa
Posty: 5

Post autor: Michu »

Patrzyłem tyle razy na ten zapis i nie doczytałem, że przy HWotF jest zapis ON FOOT ONLY... złożenie sensownego HQ, w tym systemie zajmuje z 10 razy tyle co całej rozpy w wh 40k, haha :D

Co do Dusk Forged zrozumiałem ten zapis tak, że w przypadku, gdy korzystam z re-rolla to nie mogę wykorzystać posiadanego Aegisa i wybieram, który w danej sytuacji save bd dla mnie lepszy. I wydawało mi się, że do zwary z masą ataków z niskim ap, dobry bd wspomniany re-roll, ale gdy przyjdzie do starcia z czymś solidniejszym to bd kulał aegisa. Popraw mnie jak się mylę proszę, ale Warding przy tym Shield Enchantcie zabrania używania w jednej fazie re-rollu savea i rzutu na aegisa, czy posiadanie na modelu specjalnej ochrony takiej jak aegis czy regeneration?

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

Imo to jest właśnie piękne - każdy może grać na swój sposób, opcji jest multum. :)
Zapis zrozumiałeś dobrze, zgadza się. Niemniej pompujesz naprawdę sporo punktów w ochrony dla tego gościa (Aegis ~~90, Dusk 50), więc musisz sobie zwyczajnie zadać pytanie czy warto tyle płacić za sejwy z których nie będziesz korzystał cały czas. Albo jeden, albo drugi - któryś na pewno będzie używany rzadziej.
I tak jak poprzednio - pograj i wyciągnij wnioski. :wink:
Obrazek

Michu
Plewa
Posty: 5

Post autor: Michu »

Dobra, finalny pomysł, teraz tylko grać! Dzięki za szybkie podpowiedzi ;)

High Prince [550pts]: Elven Horse, Shield, Lance: [Wp. Ench.]: Blessed Inscriptions, Dragonforged Amour
Special Equipment: Crystal Ball, Diadem of Protection

Mage [620pts]: Army General, Wizard Master, Honour: Asfad Scholar, Path: Divination
Special Equipment: Book of Meladys, Binding Scroll

42x Citizen Spears [714pts]: Champion, Musician, Standard Bearer
Banner Enchantment: Rending Banner

25x Citizen Archers [460pts]: Musician

Giant Eagles [100pts]:

7x Knights of Ryma [538pts]: Champion, Standard Bearer
Banner Enchantment: War Banner of Ryma

24x Lion Guard [743pts]: Champion, Musician, Standard Bearer
Banner Enchantment: Navigator's Banner

10x Queen's Guard [280pts]:

Phoenix [495pts]: Fire Phoenix, Warden's Bond

++ Total: [4500pts] ++

Awatar użytkownika
Big Boss M.
Falubaz
Posty: 1236

Post autor: Big Boss M. »

Na queens Quardach warto dać muzyka,podobnie na knights of ryma;)

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

1. Czy ktoś wyjaśni jak Prince z Master of Canreig Tower ma wybrać 5 czarów, skoro ma dostęp do 1,2,3,4,H z czego H zastęuje 1 z zasady "Protean Magic" :>

2. czy The Oaken Throne działa dla czarów z innych niż Druidyzm domen?
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

Robson pisze:1. Czy ktoś wyjaśni jak Prince z Master of Canreig Tower ma wybrać 5 czarów, skoro ma dostęp do 1,2,3,4,H z czego H zastęuje 1 z zasady "Protean Magic" :>
haslo klucz to jest Protean Magic ktore mowi ze wybierasz tylko sposord jedynek dostepnych lorow czyli jesli masz commandera masz 3 czary i wybierasz 3 czary z jedynek z alchemii kosmo, druidyzmu szamanizmu i wichrafta i Hereditiary, do tego w bonusie znasz oaken thron

jesli masz princea to po prostu zasada jw ale masz w sumie 5 czarow + oaken throne
2. czy The Oaken Throne działa dla czarów z innych niż Druidyzm domen?
nie

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

ok, zasugerowałem się, że muszę wybrać 1 konkretny lore.
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

tez tak myslalem za duzo tych hasel porobili bo de facto ta zsada odnosi sie do 3 miejsc w rulebooku i w army booku imo bez sensu mogli od razu napisac ze wybierasz same jedynki z tych lorow np 1 z A 1 z W i 1 z C a jak masz princea to znasz dwie jedynki wiecej, do tego mzesz zamienic 1 na H a w bonusie zawsze znasz Oaken Throne no ale coz, ulatwili jak w urzedzie bo napisali protean magic :D

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

zaraz, czyli on nie może znac czarów 1-4 + H jak normalny wizzard adept?
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

ODPOWIEDZ