HE w 9th AGE by ETC - ROZPISKI I ROZKMINY

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Re: HE w 9th AGE by ETC - ROZPISKI I ROZKMINY

Post autor: JarekK »

Stan pisze:Bo keeper nie ma strzelającej piechoty w core?
Bo keeper nie ma tak tanich odginaczek?
Bo keeper nie ma tak dobrych speciali?

Wycena modelu to nie jest 1:1 podobny model w innej armii.
Bo ancient dragon nie ma cannona w armii
bo ancient dragon nie ma warda 5+ na całej armii
Bo ancient dragon nie ma kombatowych jednostek w core

Może i nie jest. Ale jak widzisz model droższy od swojego o 200pkt (czyli mniej niż 20%?), który wszystko robi lepiej, to cię kurwica bierze...
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Zapomniałeś dodać, że cannon jest mobilny ;)

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Przecież to drobiazg :P
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Mogą przywrócić Banner of the World Dragon na zasadach z 8ED i Keeper nie będzie mi przeszkadzał :wink:
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4747
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

troche trzeba ponazekac ;)

argumentacja ludkow z 9th age ze smok z 7T byl nobrain-owy jest zenujaca, ja tam nie widzialem jakiegos wysypu SD na turniejach. Jak nie zmieni sie zasada cannonow to ten dodatkowy W nic nie zmieni, chyba ze zjada z kosztem punktowym, bo inaczej zwykly smok na ludzkiej podstawce tez z T6 bedzie jakims rozwiazaniem dla milosnikow gadow.
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Co by nie zrobili, zawsze na tym Smoku będzie siedział Książę, który podwoi koszt punktowy całej jednostki :wink:

Zgadzam się, że Smok w naszej armii był "no-brainowy". Żeby go wystawić na stół, musiałeś kierować się różnorakimi intencjami (miłość do Smoków, czy też walka o kosz warzyw od Diba w Krakowie), ale na pewno nie logiką :lol2:

Chyba poczekam na całokształt. W sumie to w 7ED podręczniku wszystkie Smoki miały T6, jeśli dobrze pamiętam :)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Nawet krasnoludy nie zrzędzą tak jak elfickie panny :D Zachęcam do zmiany armii, bo u nas na forum posucha, a przecież kowadło nam zabierają... jak to tak!?
Obrazek

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4747
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

Glowing Sigil [ name is WIP ]
Caster, Lasts one turn
Immediately after successfully casting the spell, add two Veil Tokens to your Veil Token(*) pool

When a unit within 18" of the caster would lose a Health Point, one Veil Token may be discarded instead (this is done after saves and Devastating Blow multipliers) and the Health Point loss is ignored. For Standard Infantry, up to 2 HP losses are ignored per token (provided that they are suffered simultaneously). A maximum of two Veil tokens may be spent per game phase for such purpose. Characters and Gigantic models can only ignore a single lost HP this way per phase.


Wydaje sie bardzo spoko
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

i to dziala 18 cali od castera. srogo...

AndrzejAndrzej
Chuck Norris
Posty: 531

Post autor: AndrzejAndrzej »

Jest ok, dupy nie urywa. Wolałbym 2d6 s4 ap2.

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Bardzo fajny spell. Moim zdaniem dużo lepszy od 2d6 s4 ap2, ale nie pod względem siły, a pod względem możliwych złożeń. Taki spell dokłada cegiełkę do składania się na smoku czy innych herosach. Mocno ugrywalnia piechotę.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

Nowe rydwany widzieli? Raczej tiranoców też na stołach nie zobaczymy, chyba, że będą mega tanie, a na to sie nie zapowiada...
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Na pewno pojedyńcze rydwany-czempioni/sztandarowi byliby w pytkę ale właśnie, jaki koszt?
Jeśli niewielki to z marszem na 14 cali mogą być też całkiem miłą odginaczką, która coś tam też potrafi pomóc w walce.

Ciekawi mnie dokładniej też dragon armour, który pokazali ale zbytnio nie wczytałem się w niego i znikł :P
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

Szczerze powiedziawszy to info o dragon armour w ogóle nie widziałem, co tam ciekawego podali?
Odginaczka odginaczką, ale orly z definicji będą tańsze i szybsze mimo wszystko;p
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Ma dawać oprócz standardowego fireborna i warda na 6+ dodatkowe +2 do sava i +2 do defensywnego WS... jednak nie jestem pewny czy to nie był enchant na zbroję :P

Co ciekawe, gość z community twierdzi, że będzie można złożyć chłopa z 1+ savem, 4+ wardem, divine atakami, bardzo dobrym defensywnym WS oraz z tą nową dzidą... oczywiście na piechotę bo włócznia, ciekawe...

A co do orła vs rydwan, waidomo, oreł bedzie tańszy ale o ile? Jak nie dużo to i rydwan może pełnić jego rolę a do tego pomagać w wielu innych aspektach, szkoda, że nie dali tych pieprzonych tiranoców do cora bądz chociaż w stylu jak mają teraz beasty i ich rydwany, że 3 w unicie przechodzą w core.

W zasadzie najlepszym rozwiązaniem długouchych corów to jest zmniejszenie ich przymusowego limitu :D
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

Z tymi rydwanami własnie jest największy problem, ze są w sekcji special, a tam wyborów jest aż nadto. 2x3 w corach nawet bym widział;)

Z resztą to jest problem, który od 6 edycji się nie zmienił i nikt nie wpadł na pomysł, żeby je przesunąc do core.
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

O przepraszam, w 6 edycji była to jedna z głównych sił HE :P potem odeszły w niepamięć ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

AndrzejAndrzej
Chuck Norris
Posty: 531

Post autor: AndrzejAndrzej »

Bo wszystko inne było jeszcze słabsze :P

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Pff, to były czasy, 15 silverków, 4-6 rydwanów, 4 bolce, z 10-15 swordmasterów, i 4 magów, tak mało ludzików, taka fajna armia :P raz dwa do kupienia, raz dwa do wymalowania, a nie teraz te hordy piechoty :P
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Panoply of the Forgotten Princes - Models on foot only.
Heavy Armour enchantment (includes Dragonforged Armour).
The wearer gains +2 Armour and +2 Defensive Skill

That +2 Armour is cumulative with the base armour bonus, which can be either Heavy armour or Dragonforged Armour. So you have the option of having an armour that grants a total of +4 armour, +2 Defensive Weapon Skill, a 6+ ward and fireborn. It's time for our armour to be envied
Nowa zbroja. Naprawdę byłaby super gdyby wykreslić to on foot only, a tak to mimo, że to wszystko fajne to na siłę chcą nam wcisnąć piechotnego gościa ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

ODPOWIEDZ