HE v1.9

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Luczi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 181
Lokalizacja: Ulthuan

Re: HE v1.9

Post autor: Luczi »

Czyli przez ture mag je nosi a w nastepnej turze muszą przejść do puli magii dobrze zrozumiałem? Z góry dziękuje.
He. BM.

Awatar użytkownika
Big Boss M.
Falubaz
Posty: 1236

Post autor: Big Boss M. »

tak, np. Masz zachowany 1 Veil token z początku fazy, udało Ci się wrzucić czar armijny, więc w Twojej puli są już 3 tokeny, jak ich nie zużyjesz na ratowanie woundów to możesz w kolejnej turze wymienić je na kostki;)

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

To jest chore
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Big Boss M.
Falubaz
Posty: 1236

Post autor: Big Boss M. »

Powiedział ten który ma slana z 6 czarami i możliwością zabrania 1 i 6:)

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Łaaał to faktycznie robi wrażenie przy całym tym hajelfickim zjebaniu =D> #-o
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

No ten kloc WL to jest przejebany. 1400 pkt za elfy z tafem 3, M5 i swiftstridem. Nigdy nie grałeś z deathstarem?

Swoją drogą imperium na 3 wózkach z piechotą trafianą na 5+ i 3 kozackimi pociskami co turę jest fully balanced.

Realtywizm jak w mordę strzelił...
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Co z tego ze t3 skoro i tak zazwyczaj bija poerwsze, maja as 3 plus na strzelanie i mozna je wskrzeszac/ niwelowac woundy z tokenow.
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Ja już się poddałem jeśli chodzi o tą "przegięta" imperialna piechotę bo te wózki są miękkie oddają kupę pk i bez nich nagle reszta się składa.
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Luczi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 181
Lokalizacja: Ulthuan

Post autor: Luczi »

Ten czar hereditary jest spoko ale przegięcia nie widze..
He. BM.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Wózki save 5+, 4 ataki z s3, zaszarżujesz byle czym nawet harpiami czy orłem i się łamią.
M7 bez możliwości marszu. Op as shit.

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Stan napisał co trzeba. Te wózki mogą na lajcie spłynąć od fireballa na strzała nie mówiąc już o popularnej tubie z cosmo xd
Obrazek

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

A kloc WL może do żadnego sensownego combatu nie wiejść. No poziom argumentacji świetny :roll:

Wydaje mi się, że 2 tuby z cosmologii, banishment (co prawda tylko 2d6), a to wszystko tylko z 7 kosteczek i wchodzi co turę to jest gięcie pałki. Jakie umieranie z fireballa? Przecież te wózki mają 5HP, 5Tafa i 5+ save... Potrzeba statystycznie 22,5 hita s4 ap0, żeby to zabić czyli 7d6.
Klocek WL jest mocny, ale ma sporo wad. Po 1 jest piechotą z 5M więc łatwo go ominąć. Po drugie kosztuje bardzo dużo, przez co trudno wsadzić do rozpy, coś co zablokuje możliwość objechania tego kloca (jakieś DPki czy coś). Po 3 to dalej jest 25-30 modeli taf 3 save 3+ na shooting 4+ na resztę. Da sie zredukować WL do takiej liczby, że po wjechaniu zostanie sam lord z brejem na -1. Jedyne do czego mogę się zgodzić, to to, że ta dzida jest lekko za mocna. Wystarczy jej zredukować ap do 4 a nie 5 i będzie git (zamienić +1s +2ap na +1s +1ap).
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

To teraz pozwol ze ja policze jak wyglada banishment duzy na kloc lwow...rzucam 3d6 srednio wypada 10-ale policzmy ze mam fart i wypadlo 14.... ranie na 4 plus.to jest 7 ran z ap1.czyli srednio zabijam 3,5 elfa ale wydajesz token i zabijam 1,5 lwa ( caly czas liczac ze mialem fart w rzucie na ilosc hitow z czaru)
W twojej turze rzucasz tron i jeden elf wstaje.rzucasz np zerowke z beasta i wstaje kolejny elf( bo wszedl wcześniej tron)....nie mam ppomyslu jak biale lwy zanihilowac do ilosci pozwalajacej moim tg na walke z szansa na zwyciestwo....
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

5Muva i Swift, no najwolniejsza piechota jak nic, w zasadzie to na wózkach inwalidzkich się poruszają. :^)
Elfów trzeba się pozbyć.
Obrazek

Awatar użytkownika
Big Boss M.
Falubaz
Posty: 1236

Post autor: Big Boss M. »

Teoryhammer;) Więcej grać mniej biadolić i na wszystko znajdzie się sposób!

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

@lwieserce - jak rzucasz baniszment w WL to gratuluję... Banishment leci w bolce/skysloopy przecież a nie duże klocki piechoty. Przelicz sobie co się dzieje jak rzucisz 2d6s4ap3 w taki klocek i ile razy musisz to rzucić. Grasz lizakami, to przelicz sobie pocisk z metalu. Obniżenie save przy masie strzelania typu skinki też boli.

@Dancaarkiiel - 5M, swift coś robi tylko jak szarżujesz. Ile razy musisz przywalić salamandrami i spearbackami, żeby ten kloc się złożył? Mając metal (patrz wyżej).
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

Z obniżeniem z metalu to tak 2 tury strzelania i wyparowali.
Tylko nikomu nie mów. :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Nie mamdostepu do tego czaru...to chyba jest kosmologia.
Ale by nie byc goloslownym policze....2d6 to srednio 7 hitow raniacych na 3..przyjmijmy zr raanie 4 razy...ap 3 to save na 6...zabijam 3,7 elfa....to dwa tokeny albo jeden token i tron w nastepnej turze.zabijam elfa albo dwa
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Big Boss M.
Falubaz
Posty: 1236

Post autor: Big Boss M. »

lwieserce85 pisze:Nie mamdostepu do tego czaru...to chyba jest kosmologia.
Ale by nie byc goloslownym policze....2d6 to srednio 7 hitow raniacych na 3..przyjmijmy zr raanie 4 razy...ap 3 to save na 6...zabijam 3,7 elfa....to dwa tokeny albo jeden token i tron w nastepnej turze.zabijam elfa albo dwa
Od tego nie ma żadnego sejwa bo sejw na +3 działa tylko na strzelanie;)

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Ok..to zabijam 4. Elfy(dwa tokeny) w zamiast 3,7 elfa.znaczy sie zabijal bym gdybym mial dostep do tej domeny
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

ODPOWIEDZ