HE v1.9

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

HE v1.9

Post autor: Kosa »

Zacznę nowy wątek, może w przyszłości zeedytuję się nazwę na 2.0

Co powiecie o takim gostku jak:

Prince High Warden z włócznią, tarczą oraz dragon armourem:
-Silver of the blazing dawn (spear z +1S, oraz dodatkowym -2AP i każde trafienie to dwa trafienia)
-Protection of Dorac (dodatkowe +2 sava oraz +2 do DS na dragon/heavy armour)
-Williows Wards (dodatkowe +1 do sava na tarczy oraz impacty nie mają żadnego AP :D)
-Rangers Boots (+2 do Adv oraz +4 do marszu, strider)

Zabijaka i twardziel, Gil-galad ostatni król Noldorów z Władcy Pierścieni, pogromca zła :P

gostek ma 1+ save oraz 4+ ward (co chyba będzie niezłym wyjątkiem w tych czasach), do tego impacty go mogą pomiziać bez żadnego AP. Dodajmy do tego jeszcze bonusik ochronny w postaci 1MR (czyli -1 do casta). DS 9 czyni go dosć trudnym do trafienia. No i jeszcze 2+ ward na ogień,
Bije przyzwoici ze swoją dzidą 4 ataki S5, każde trafienie to dwa hity, czyli spora szansa na 6 hitów czy nawet i 8! obniża sobie pancerz tylko o 4 w standardowych warunkach no i ma divine ataki sam z siebie.
Buciory pozwolą mu "biegać" solo, albo lepiej wyszarżowywać z rymy bannera na unicie :D
No i jeszcze ma fearless, w końcu nie boi się niczego i flee też dawać nie zamierza.

Dodajmy do tego obstawę w postaci arcymaga z kosmologią oraz BSB loremastera, czyli mamy dwa czary zwiększające mu siłę o 1 plus całą inną gamę czarów defensywnych. Bolą go nieco tylko thunderstompy, ale jest bardzo dobry save, jest ward, jest elficki spell, jest leczenie od BSB. Da mu ktoś radę? :D

Koszt chłopa to 635 pkt.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

AndrzejAndrzej
Chuck Norris
Posty: 531

Post autor: AndrzejAndrzej »

No niby spoko, ale zawsze pozostaje pytanie, czy splaci sie bardziej, niz kloc WL czy 2 peniksy za podobną cenę. Imo nie.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Jak myślsiz, jak szybko stopnieje Ci klocek 20 white lionów (bo około tylko tyle wystawisz za te punkty)po spotkaniu takiego chłopaka? :D plus masa innych piechot, kawalerii?
A feniksy będą musiały latać z dala od niego bo też raz dwa je położy.
No i gratis 10LD generalskie przecież.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

AndrzejAndrzej
Chuck Norris
Posty: 531

Post autor: AndrzejAndrzej »

Kosa, w battlu nie chodzi o pojedynki 1v1 poszczególnych jednostek, to nie gladiatus ;)

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

No jasne, ale z chłopakiem wchodzi przecież cała armia, obstawa magów, 2 ptaszki również i 2 sloopy co zapragniesz :D, a sam kręci oddziały jak chce. Nie ma smoka to jest GilGalad, wyjdzie mi to na dobre :P

No i odnosząc się do krojenia WL miałem na myśli po prostu piechotę i inne unity. WL ze wszystkim sobie nie poradzą, szczególnie, że teraz jest +1I w szarży (chociaż to oni powinni to robić).
Z potworami sobie też poradzi nie tylko z feniksami przecież.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

AndrzejAndrzej
Chuck Norris
Posty: 531

Post autor: AndrzejAndrzej »

No jasne, wszystko zależy od tego, czy będą w mecie rzeczy, na które będzie on potrzebny. HE zawsze miały problem z twardymi kowbojami, a nie z hordami piechoty. Czy taki gostek poradzi sobie np z takim lordem wochu, lizaków czy innym zabijakom? Trzeba będzie poczekać aż się pojawią pierwsze bulidy. Jak będzie statystycznie rozkręcał takich kozaków, to może znajdzie swoje miejsce w rozpach.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Sporo trafia, wochowca na 3+ zaś lizakowego na 2+, rani nieco gorzej ale nadrobi podwójnymi hitami, pancerz ściaga mocno, rerol na wardy ma. Problemem są regenki. Kwestia jak on długo pożyje. Kto kogo pierwszego itd. ale stawiam na elfa w ciemno póki co ^^
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Generalnie build fajny. Z problemów masz to co pisał andrzej czyli koszt. Jak sobe wrzucisz do rozpy tego zabijake, bsb maga i maga i cory to juz masz w ciul punktów wydane. Do tego potrzebujesz czegos do bicia się, bo koles sam wszystkiego nie rozkręci. Jak już sobie pododajesz te rzeczy, to na koncu ci wyjdzie, że czegoś brakuje. Albo odginaczek, albo cięższego strzelania, albo scoringów. Granicy 4500 nie przeskoczysz.

Doklej rozpe do tego gościa to ci szybko wskarzemy gdzie ta dziura u ciebie jest.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Gostek
BSB loremaster z +1 do casta iGW
Wizard Asfald z ksiażką i dodatkowym channelem

2x ogniste ptaki
2x sloopy
~14 SM z rymą /7 DP
i cory trzebaby było skonfigurować ale mniej więcej
3x 10 łuki (jedne z kradziejką tokena)
25 speary z rymą (nie dla spearów rzecz jasna)
prawie 150 pkt w magiczne szmaty na corach, można ciąć. Można dać 2x10 łuki i porządny klocek spearów. Opcji sporo.

Loremastera też można zamienić i złożyć BSBeka pod łuki. Nie jest aż tak konieczny przecież tutaj.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

AndrzejAndrzej
Chuck Norris
Posty: 531

Post autor: AndrzejAndrzej »

No spoko, tylko powstaje wtedy takie papierowe MSU, gdzie są różne fajne rzeczy, ale nie ma za bardzo głównego trzonu armii. Ciężo powiedzieć, może będzie to grało, trzeba by było poczekać aż się meta ukształtuje. Ja myślę, że znacznie praktyczniejsze jest po prostu danie BSB potki siły i za 25pkt masz na 1 turę siłę jebnięcia porównywalną do gostka za 650pkt :P

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

jak zdąży uderzyć ten papierowy BSB ^^ czyli de facto nigdy nie użyjesz tej potki bo nie będziesz chciał aby jej użył :)
Jedyna opcja to ward 3+ na magu i potka, to może być śmieszno-ciekawe :D
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Grasz gold diggera i przegrywasz z automatu. We flagasz tez masz słabiutko. W starej rozpie furiona zamieniłeś typa na chariocie na tego chłopka z dzidą. Nie masz też odginaczek. Brzmi słabo.

Ja bym jednak kombinował dużego smoka z tą nową lancą i honorem. 6a z tymi bajerami brzmi fajnie, a ciężko go odstrzelić teraz. Zostaje 50 pkt na trinkety (reroll save + breath/crush attack). Dokładasz do tego bsb z magią i wgl robi się fajne.

Tak btw, jak wybiera czary ten bsb z honorem? Moze wygbrac 1 z alchemi i 2 z druidyzmu czy musi z jedego lora? I przy okazji może dokupować znajomość kolejnych spelli czy tylko prince moze?
Ostatnio zmieniony 21 gru 2017, o 02:35 przez JarekK, łącznie zmieniany 1 raz.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

gość na smoku=brak silnego strzelania więc masz dziurę w założeniach swoich ;). Nie po to malowałem tydzień skysloopy aby nimi nie grać :P (to ma tez istotne znaczenie dla mnie :)
Dziesiątki łuków to nie jakieś tam odginaczki? Fasty zwyczajnie są za drogie na to, a nic nie robią poza tym, a orzeł nie ejst w corach, ciężko w tych czasach u elfów o dobre odginaczki :)

I jak smoka ciężko odstrzelić? Znacznie łatwiej moim zdaniem, dorzuć do zwykłej artylerii teraz znów bolce jesli się będą pojawiać, czy też jakieś strzelanie/pociski z S5. A najlepsze, ze jego problemem nie było tylko i wyłącznie strzelanie tylko bardzo krótka szarża, tutaj nic nie jest zmienione.

Co do LM:

commander zna 3 czary, prince 5.
Wybierasz z czarów nr1 spośród lorów: life, witchcraft, kosmologia, alchemia, shamanism. (czyli prince nie wybiera bo ma wszystkie), oczywiscie mozna sobie podmienic coś na spela elfickiego.

I co to gold digger? :D
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

AndrzejAndrzej
Chuck Norris
Posty: 531

Post autor: AndrzejAndrzej »

No tu jarekk faktycznie troche kiepsko uzyl tego pojecia :P

Tak czy inaczej, ja tego gostka nie widzę, chyba że będzie taka meta, że w większości rozp będą kowboje, których on będzie kroił.

Weź mi lepiej powiedz kosa, bo na pewno juz sie bawiles, da sie cos ciekawego złożyć na malym smoczku/gryfie?
Ostatnio zmieniony 21 gru 2017, o 02:38 przez AndrzejAndrzej, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Nowy scenariusz. 3 znaczniki na mape ktore trzeba zebrac. Zmienili nazwę na Spoils of war.

Jak skladasz turbo smoka to robisz ofens i nie bierzesz strzelania tylko pure combat.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

gdzieś pisałem o małym smoczku (to pewnie i do gryfa będzie miało zastosowanie)

Oczywiście kawalera odrzucamy na wstepie bo nie wezmiemy sloopów/bolców.

No i kminiłem dwie opcje:

nr1.
lanca i ochronę jaką wyciagamy to 3+/4++ (i na ogień),
nr2.
lanca, save 2+ (ward na ogień), hard target.

edit:
jeszcze taka dziwna opcja:
save 2+, ward 4+ (na ogień), przerzut magicznych zranień w niego w CC (niedorobiony stary hełm:P), hard target i styka na płonącą lance za 20pkt. Taki tanker co to może fasta pogoni ^^

Szału nie ma...
Ostatnio zmieniony 21 gru 2017, o 02:47 przez Kosa, łącznie zmieniany 2 razy.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

JarekK pisze: Jak skladasz turbo smoka to robisz ofens i nie bierzesz strzelania tylko pure combat.
Bardzo dobra rada, na pewno to przemyślę :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

AndrzejAndrzej
Chuck Norris
Posty: 531

Post autor: AndrzejAndrzej »

hard target to:

Glittering Lacquer (50 pts) - Cavalry models only.
The bearer gains Hard Target.

?

To typ na gryfie liczy się jako cavalry?

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Tak, dokładnie to.

Mały smok i gryf to teraz duża kawaleria.

A co do mojej rozpy, mogę wywalić jednego ptaka i ten oddział dodatkowy w postaci SM/DP i włazi 30 WL z jakimś z bannerów, no i gostek daje im ot tak stuborna bo jest jenerałem (niestety WL są w malowaniu bardzo wczesnym dopiero). No i mam wtedy kloca i andrzejowy trzon armii ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

AndrzejAndrzej
Chuck Norris
Posty: 531

Post autor: AndrzejAndrzej »

Hehe, no i git, ptaki ogniste są imo duzo slabsze, 1 ognisty i 1 lodowy beda graly imo.

Btw, jak to w koncu jest z tym wearer, bearer i wearer model's, co kiedy działą w kontekście smoka, a gryfa?

ODPOWIEDZ