Turnieje Kosy (Świdnik)

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Turnieje Kosy (Świdnik)

Post autor: Kosa »

Aby się motywować postanowiłem sobie założyć taki temacik, będę wrzucał z każdego turnieju na którym będę rozpiskę i fotkę armii, abym miał tez wspomnienia jak armia się zmieniała itd. (wiele tego nie będzie, bo założyłem sobie 10 turniejów w roku zrobić, wszystko jedno jakiej rangi). Może i czasem jakiś raport zrobię ale to jest mocno wątpiące.

Więc zaczynam posta masterem w Zielonej Górze 25-26.08.2018 (turniej na sierpień)

Rozpa:

High Prince: General, Queen's Companion, Spear, Longbow (0+), Moonlight Arrows, Heavy Armour, Shield, Sliver of the Blazing Dawn, Protection of Dorac, Lucky Charm, Willow's Ward, [525]
Mage Master: Wizard Master, The Divination, Asfad Scholar, Master of Spellcrafting, Book of Meladys, Rod of Battle, [620]
Commander: BSB, Queen's Companion, Great Weapon, Longbow (1+), Moonlight Arrows, Light Armour, Banner of Becalming [340]

1x19 Citizen Archer: FCG, [392]
1x29 Sea Guard: FCG, Rending Banner, [733]
1x25 Lion Guard: FCG, Navigator's Banner, [780]
1x5 Knights of Ryma: Musican, [360]
2x1 Sky Sloop [265]
2x1 Reaver Chariot, [110]
Total: 4500

Obrazek
Obrazek

wszelakie komenty mile widziane. Zachęcam innych do podobnych wątków w swoich działach, może dzięki temu posty w działach armii nie będą tylko w działach sprzedam/kupię ;)

Pozdro!
Ostatnio zmieniony 22 lis 2018, o 17:21 przez Kosa, łącznie zmieniany 1 raz.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

Fajowy pomysł.
Piękna armia
To ile masz jeszcze tych turniejów do zrobienia?

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

Bardzo fajny pomysl, przed masterem w Poznaniu zrobie podobny topic:)

Armia super sie prezentuje!
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

@PSz
zaczynam rok od sierpnia ;)

@Galharen
Nooo, koniecznie, koniecznie, na starość będzie co pooglądać ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4745
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

Fajny pomysl. Ladna masz ta armie:)
Czekamy na raport.
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Raporty, będę się starał ale obiecać nie mogę, chociaż może dzięki temu jakoś mnie to zmobilizuję, choć nawet do raportu jednej bitwy. Heh. Ale zawsze podam ile punktów ugrała i jak nisko była, hehehe :D

Ładna, nie ładna, ciekawe jak będzie walczyć. Pierwszą gram z Wywerną i jego krasiami a z tego co pamiętam i widziałem to te krasie też ładniutkie są więc się ciesze z tego powodu :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Dobrze Kosa , dobrze . Rób fotki z gier i wrzucaj z jakimś komentarze krótkim , takie malowanie to przyjemnie oglądać nawet jeśli to HE :D

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

pisz jak idzie;)
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

Pięknie Kosa, fajny pomysł, motywujący ;)
kurrrrrrrde, spróbuje coś takiego zrobić przed Poznaniem dla moich DE!

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

no to dawaj teraz raport i fotki z bitew:)
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

hehe, za duże oczekiwania na szczegółowe raporty i fotki z bitew ^^ tylko pokrótce co nieco opisze aby coś się działo :)

1). Wyrwena i krasnoludy z 2 katapkami, działo, 2x turbo kloce (hamki+dziadki), 2x2 żyro, bomber i 14 strzelców.
Wyszło 7-13. Nie kwapiłem się zbytnio do bitwy bo argumenty miałem słabe, jedyne co sobie upatrzyłem zabić wszelaki latajki, udało się zabić oddział żyrków i bombera. Niestety w ostatniej turze strzelania krasnoludy pokazały niesamowitą klasę zabijając jakiś około 13 łuczników i tym samym BSB i mag zostali bez przydupasów i jeszcze starczyło aby działo trafiło i zabiło maga :( (ech te trafienia na 5+).

2). Danrakh i tym razem pomarańczowe krasnoludy. Tutaj już można było pokombinować, gdyż miotane toporki, kusze w skirmiszu i 3 bolce to nie jest nawałnica kamiennych kul, które dewastują biedne elfiki :( Raz dwa udało się zapestkować i zamagować jeden kloc slayerów. WL z babką społowili drugi taki sam kloc. Jednakże rozczarowaniem była szarża rydwanu i dragon princów na 8 dziadków, nie przebili się przez co nie udało mi się zrobić scenariusza i wyszło 13-7 po tym co zabiłem nie oddając żadnego małego punktu, a nie 16 :(

3). Glegut i dwa hipcie z dwoma lancami grali plus impaktowa lanca realmów. Było mi ciężko od samego początku. Trudno było coś zadziałać przeciw takiemu rycerstwu. WL w końcu dostali szarże grali na bok, ustali bodyguarda, obrócili się. Grale miały 6 tafa ale co z tego jak WL z generałem mieli +1 to hit i rerrol hitów wraz z divine atakami, jak w 7 edycji ale jeszcze lepiej ^^ i lanca dostała w bok 3 rydwany, oczywiście została brutalnie złamana i uciekła ale nie aż tak daleko bo tylko na 9 jednakże żaden z trójki rydwanów nie kulnął 9 aby gralowców złapać i zrobić jakieś punkty, no trudno. Ciekawym też combatem była walka 2x hipcie z seaguardami, do której potem dopchałem łuczników w rankach z BSB. Nawet udało się wygrać combat z CRa, i jeden hipcio odpuścił i uciekł, ale w końcu drugi doprowadził do brejka dwóch oddziałów i seaguardzi z magiem postanowili uciec, więc połowa pkt za oddział i maga oddana. Ostatecznie wyszło 4-16, przegrany scenariusz plus uwalona masa punktów (gralowce+seaguardzi z magiem).

4). Bałagan wraz z 3 sfinksami, 2x scrojuące rydwany, 2x uszatki z łukami, 2x klopa. w dwie tury udaje się zabić 2 sfiknsy (jeden na turę, pestki plus magia). WL z generałką dostają szarżę rydwanów-stoją na stubornie, potem umarlaki giną po paru combatach, kociakom pomogły też szarże dwóch skysloopów. Oddaje klocek seaguardów, których rozwaliły jedne uszatki i wpadły mi w łuki z kadrą ale dostały kontrę rydwanu na bok, tutaj ładnie spisał się BSB z great weaponem wbijając chyba 2 bardzo ważne woundy, uszaty rzecz jasna były nieco pokiereszowany przez seaguardów z wczesniejszego combatu. Po drodze straciłem jeszcze jednego tiranoca oraz w ostatniej z magi, pestek oraz ziania ostatniego sfinksa padł skysloop więc ostatecznie wyszło 12-8 dla mnie, bez scenariusza dla nikogo.

5).MikiChol i szczurki z dwoma wózkami, dzwon plus furmanka w odpowiednich oddziałach, spory klocuszek stormverminów, 9 jezzaili, 2x działo, jakiś śmietnik. Udaje się szybko wyelminować jezzaile i jedno działo i zabrać skarby WL ze środka stołu. Kotki potem poczęły jawnie spieprzać przed 3 klockami szczurów, które zaczęły je gonić, widocznie ten artefakt wykopany ze środka pola bitwy był z jakiegoś sera. Skupiłem potem magię i ostrzał na monkach z furmaną, potem udało się ją zaszarżować seaguardami z babką oraz DP na bok, została tylko furmanka, nie zdała już niskiego bo bez oddziału stuborna. Udało się wpaść w kloc z dzwonem, okazało się za chwilę, że seaguardzi z babką muszą się nisko brejkować #-o chyba na 4 z rerolem ale zdali za pierwszym razem, mieli też na sobie atrybut z divinacji więc tak zle nie było ale żeby taki kuźwa niski brejk od zwykłych sczurków? Heh. W następnej mojej wpadłbym w to od boku 4 DP, więc byłoby zdecydowanie lżej i to ja zmuszałbym chyba już na pewno do brejków ale czas na to nie pozwolił. Sporo zabiłem oddając jednego skysloopa oraz tiranoca. Ser, któy przechwycili WL udało się zatrzymać a w międzyczasie łucznicy zajeli drugi znacznik z spoils of war więc udało się zrobić 17-3

53 z bitew, jak dla mnie całkiem przyzwoity wynik patrząc, że ostatnią bitwę na 9age zagrałem na masterze DMK w styczniu (przed tym styczniowym masterem tez w zasadzie nic nie grałem). 14 miejsce, z którego jestem niezwykle zadowolony i uradowany zrobił mi maks z modelarki, jedyny na turnieju :D a gdyby się udało zrobić gdzieś 1 pkt więcej wskoczyłbym na 11 :D co już w ogóle byłoby mega-szczęściem. Także wolny czas poświęcany na malowanie swoich ludzików w miarę dobrze rekompensuje to, że nie mam czasu już ogrywać gry :)

Do tego zajebisty master, świetni przeciwnicy, grało mi się w każdej bitwe bardzo dobrze :)
Super organizacja, super miejsce. Bardzo dobrze spędzony weekend :)


I piszę tego posta tylko po to aby inni też zrobili takie tematy, rozpa+fota armii+ cokolwiek potem :D
Więc mam nadzieję, że się nie zawiodę :P:P
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4745
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

Gratki. Dobry wynik.
Jak oceniasz seaguardow? Spisali sie czy 40 spearow zrobiloby to lepiej?

Na Poznan napewno pojawi sie kilka takich watkow, a przynajmniej jeden:)
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

ciężko mi ocenić... jeszcze za mało gier. Ale w skali 1-5 dałbym powiedzmy 3, narazie.

Na pewno prawie 50 pestek z quick to fire dobrze robiło. Niestety przyciągali wrogi ogień bardzo, ale czy aż tak niestety? Dzięki temu WL byli spokojniejsi. I jest to oddział, który może iść co nieco do walki, narazie zostawiam i próbuję dalej bo kiepscy nie byli ale odkryciem i objawieniem w słabych corach HE tez nie ;) I jest to jakieś wyjście chyba aby nie skłądać w corach samych łuków albo jakaś marna ich ilość co nic nie zrobi. Bo mamy łuków sporą liczbę plus oddział 30 spearmenów, chociaż tą ich zasadę to tylko raz użyłem :/ co jest słabe ale być może to kwestia ogrania?

WKlepałem sobie teraz w Ab, 30 seaguardów = 46 spearów. I nie wiem jaka opcja byłaby lepsza, na pewno nie mam aż tyle ładnych spearów więc w tej chwili lepsza jest dla mnie piechota morska. Ale jak rozwinę speary to zobaczy się :) bo jednak 15 ciałek moze zrobić różnicę ale z drugiej strony nie strzelają, a SG bardzo dobrze to robili z quick to fire, zasieg bowów nie przeszkadzał mi ani razu, gdyż i tak komasowałem ostrzał wiec zazwyczaj za nimi byli łucznicy :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

No to teraz mam nadzieję, że spotkamy się w Poznaniu na masterze;)
Straciłeś w którejś z bitew tych sea guardów? Cena ich robi wrażenie ostatecznie.
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

tak :D

z pierwszymi dwarfami -> znów katapy+żyrki plus pierwsza bitwa od 8 miesięcy i niezbyt ogarniałem o co w tej grze chodzi :D
uciekli z bretką po brejku, ale nie miało co ich gonić, z resztą teraz przemyślałem, że jak złożyłem w ranki łuczników, to kuźwa BSB mógł sobie wyjść i stać sam (nic mu nie groziło), niby strata +1 do CR, ale wtedy nie musiałbym odmówić ważnego chalanga :/ dlatego też uciekli i oddali połowę punktów.
Z TK, uszaty je rozsmarowały ale swoje w tej bitwie zrobili, łącznie z 4 rany na sfinksach, nieco podstrzelenie rydwanów no i po śmierci w walce z uszatami też parę ran wbili aby potem udało się je rozwalić, więc tutaj pomimo śmierci zasłużyli na pochwały.

W większości to wina mojej gry. Ale już mam na nie lepsze złożenie :D dam BSB-loremastera mimo wszystko. Z nim powinni być zdecydowanie lepsi, jakoś odżałuję brak qf na łukach i dzielenie kostek na maga (ale z niego zdejmę wszystkie itemy, bo już nie warto w takim wypadku inwestować w niego tyle pkt, ale tez da mi 27 cali zasięgu na pociski z divinacji). Podoba mi się ten oddział, nie był plewny ani mnie nie zraził wiec dam mu jeszcze parę szans bo wydaje mi się, że warto :)

@Poznań, zobaczymy co chłopakami z okolicy, wstępnie jakieś plany są aby się wybrać :) może się uda ale to takie 50-50.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

i co, przywozisz pokazac te elfy w Poznaniu?;)
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

urlop A. więc i mój ;) także lipa, no ale przynajmniej chyba musimy się umówić na wymienne turnieje aby zawsze jakieś ładne HE były :D

Celuję w Macki jako nastepny.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

kurde zagrałem tylko 2 bitwy na masterze, wiec za dużo do analizy nie ma, ale wiem, ze rozpiska mi nie siadła i musze sporo pozmieniać, eksperyment bez testów zaraz przed masterem to chybiony pomysł.
Ale widać, że kilka armii HbE się znalazło na turnieju;)
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Kosa co służy Ci za tło do robienia zdjęć armii? Czy to jest jakiś duży arkusz papieru? Zgaduję, że doświetlasz zdjęcia lampką?
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Dokładnie tak. Tło to największy arkusz papieru z papierniczego, nie wiem jaki to format papieru ale ma wymiary: 100x75 (przynajmniej po zmierzeniu). I sprytne ustawianie oddziałów ale i tak czasem trzeba sobie "sklonować" tło w jakimś programie graficznym (zwyczajnie czasem brakuje tego tła, a jak zaczniemy ciąć to figurki utnie ;), jakikolwiek darmowy photoscape czy gimp w 100% wystarczają.

Co do oświetlenia, ja używam 3 świetlówek fotograficznych, o takich:
https://www.fotoplus.pl/akcesoria-do-la ... -5400K-E27
dwie po boku, jedna z dołu. Gwint mają zwyczajny, wejdą do każdej lampki z biurka nawet. Zdjęcia wychodzą w zasadzie bez różnicy czy to o 12 w słoneczny dzień, czy o 1 w nocy :)
I oczywiście bez lampy w aparacie aczkolwiek to już samemu trzeba dojść zależnie kto jaki sprzęt ma. Tutaj wiele nie powiem bo się nie znam i wszystko metodą prób i błędów oraz intuicyjne robienie fotek :D Ale ISO jak najmniejsze, zabawa z przysłoną (czy jak to się tam zwie) też sporo pomaga. Ostrość na automacie w zasadzie robię, nie chce mi się kręcić obiektywem ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

ODPOWIEDZ