Lion Riders - fantazja

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Anearion
Wałkarz
Posty: 56
Lokalizacja: Warszawa

Lion Riders - fantazja

Post autor: Anearion »

Strasznie żałuję, że lepiej nie wykorzystano lwów bojowych, tym bardziej, że figurki bardzo mi się podobają. Wpadłem na pomył zrobienia kawalerii na lwach. Wyglądałoby to mniej więcej tak:

0-1 War Lion Riders - 35 pts (Rare)

M,Ws,Bs,S,T,W,I,A,Ld
5,,5,,,,4,,4,3,,1,5,1,,8,,Lion Rider
5,,5,,,,4,,4,3,,1,5,2,,8,,Great Lion
8,,5,,,,0,,5,4,,1,4,2,,-,,War Lion

Unit Size:
3-10
Weapons & Armour:
Great weapon, Heavy armour, Lion cloak
Special rules:
Valour of Ages, Speed of Asuryan, Cause fear, Hunter pack
Options:
Upgrade one Lion Rider to Great Lion - 20 pts
Save:
4+/2+ (shooting)
Hunter pack - jednostka jest specialem jeśli w armii jest oddział White Lionów

Jednostka nie miałaby opcji na sztandarowego ani muzyka, ale to nie powinno jej przeszkadzać. No i jak się wam podoba?

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

cakiem ciekawe.. mi sie podoba.. ale fajnie gdyby jednak mieli opcja sztandarowego i muzyka.

bo championa za 20 pkt i tak nikt nie kupi (20 pkt za jeden atak :/)

sztandar 20, muzyk 10, moga brac magiczny sztandar do 50 pkt.
wtedy byli by juz bardzo fajni

byli by bardzo powazna konkurencja dla DP - wyplacaja tyle samo ataków -> 3, ale zawsze ataki sa z S5 :)

no i skasowałbym to 0-1 (to przezytek 6 edycji - teraz juz nic nie jest 0-1).. i zostawił ich w rare - bez mozliwosci wejscia do speców (dzieki temu nie trzeba bedzie podnosic im ceny)
wybor pomiedzy nimi, RBT a orlem byłby naprawde trudny :)


ogolnie bardzo fajny pomysł.. jak juz GW postanowiło poskromic te lwy chaosu (takie były chyba w 5 edycji).. to mozna je osiodłac ;-)

edit: ewentulanie mozna im dac łażenie po lasach bez kar..ale wtedy cena musiała by chyba wzrosnac
Obrazek

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

Pomarzyć każdemu wolno :wink:

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

skonwertowac, napisac sensowne zasady.. i mozna w domu grac.. ja bardzo chetnie zagrałbym armia skaldajaca sie glownie z białych lwów. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Anearion
Wałkarz
Posty: 56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anearion »

Asassello z większością twoich pomysłów się zgadzam (właściwie ze wszystkimi oprócz woodsmena :) ) tylko że pisałem te zasady tak jakby je prawdopodobnie GW pisało. A oni zawsze przywalą jakiś poważny minus (w tym wypadku brak sztandarowego i muzyka). A figurki i owszem planuję zrobić, jak tylko skończę przemalowywać 14 white lionów... agrr jak mi się nie chce :evil:

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

IMO za tani jak na to co potrafia.
kazdy koles to 3 ataki z s5. DP za 30pkt ma 2 ataki z S3/5, 1 atak z S3.
DP maja save na 2+ - Ci przeciwko strzelaniu taki sam (a glownie to boli oddzial, jak wpadnie w cokolwiek to raczej nikt nie odda)

IMO kolo 38 powinni kosztowac od sztuki. bez mozliwosci bycia w specjalach.
Albo dac 40pkt od sztuki, a lwom zasade jak swiniaka - ze maja jakby +2 do AS za gruba skore (dla jezdzca ofc)

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

ja juz mam 2 lewki kupiłem na allegro czekam aż ktos znowu wystawi :D bo odrazu pomyślałem o tym samym kawaleria n lwach :D

Niestety Gw jest durne i musi wyprzedac magazyny i nie funduje nam odmłodzonej armi jak Vampirom

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

u HE brakuje mi jeszcze czegoś.. ale nie wiem sam co bym dołozył bardzo mi szkoda ze dali dragon maga zamiast Drakemastera z możliwościa wykupu Magic Itemów za 50 pts. to byłby naprawde wymiatacz. A tak to mamy 2 nowe jednostki które sa troche z palca wyssane bo żaden elf nie chodował lwa, i mało który mag latał na smoku(zdarzali sie naprawde sporadycznie, bo nawet teclis latął na gryfie)

a taka kawaleria w armi to naprawdę byłoby cacko :D nawet w rare za 35 pts z możliwościa dokupienia sztandarowego za 20 pts i muzyka za 10 (no i magic bannera) 0-1 nie dali by im bo to już nie jest w modzie GW

a czujecie co by było gdyby Lwa mozna było kupić jako mounta ?? Czyjecie BSB z BB i takim lewkiem to jest 5 A z trafianiem na 3+ i przebijaniem na 2+ w wiekszości przypadków siejący fear :D

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4747
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

i plewny save na 4+ :D sprawia ze nie oplacalo by sie brac lewka ;)
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

o i kto to mówi ? kto jak co ale ty byś chyba brał całe zastępy tych lwów Semi

Awatar użytkownika
Chodak
Mudżahedin
Posty: 259
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Chodak »

Pomysl ciekawy :) Ale lepszy save by sie przydał :)

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

moim zdaniem bycie w rare i save 4+/2+ - to spora cena jaka by sie placilo za to jednostke - byłaby to najdrozsza jednostka rare.
w punktach jej koszt 35-40 pkt to chyba optimum - przynajmniej patrzac teoretycznie na to co ta jednostka potrafi.
Obrazek

Awatar użytkownika
Marko
Mudżahedin
Posty: 305
Lokalizacja: ze Wroclawia

Post autor: Marko »

Nie czytałem co prawda, ale myślę, że może się przydać :)
Link do podobnej dyskusji

pzd

Awatar użytkownika
Kris
Oszukista
Posty: 780
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: Kris »

Elo - jedna tylko rzecz - czymu zapomnieliście o stuubbornie? IMO bardzo ważna zasad jeszcze bardziej przemawiająca za Lion riderami...
Chieftain (Skaven Hero - 45pkt.) Toughness: 4
Goblin Big Boss (Goblin Hero - 35pkt.) Toughness: 4
Elf Prince (High Elf Lord - 150pkt.) Toughness: 3
I gdzie tu sprawiedliwość na świecie :?:

Awatar użytkownika
Astragoth
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 198
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Astragoth »

konie - jasne, smoki i gryfy tak, orły - do podrózy
ale lwy?
a czy prawdziwy noble albo warrior elfów zdecydował by się na cos takiego? gdzie jego duma i wyniosłość? zreszta sam fluff lwich rydwanów z górzytego Chrace.....
TruePunk pisze: Kazdy gra jak lubi; ale czesc pomyslow nawet matka statystyka powinna z glowy wybijac;p

Awatar użytkownika
Szrederator
Chuck Norris
Posty: 646
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Szrederator »

moim zdaniem jakby byli za 40 p. można dokupić cd champion 20p. sztandar 20p. muzyk 10p. i możliwość magicznego sztandaru do 50 p. subborn, lion cloak,a lwy twardą skure jak świniaki. w sumie 3+sve na strzelanie 1+:)

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

to by wtedy byli za 45-50pkt. A i tak bym bral oddzialik bo jest swietny i przebija sie przez wszystko. Nawet chosenie nie maja tak dobze jak lwy. Toz to stubborn, fear, ld8, 3a z s5 do tego jeszzce as 1+ od strzelania. Cudek miodek i ozeszki.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

T3 i 1wound, gra w ogole nie warta świeczki :) bo koszt na pewno 50pkt.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Zakole
Plankton
Posty: 1

Post autor: Zakole »

Jednostka oraz figurka Lwich jeźdźców bardzo mi się podobają, jednak jakoś nie pasują do ogólnego całokształtu armii HE. Można sobie wyobrazic, po jednej stronie dumnych DP, a koło nich, WL przygarbionych, na lwach. Moim zdaniem jednostka taka wyglądałaby ciut dziwnie żeby nie powiedziec, że komicznie, na tle całej armii. Coś takiego bardziej pasowałoby do WE.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

sporo racji,
lion raiders jakoś nie pasują mi do wizji elitarnych i zdyscyplinowanych jednostek, zbyt dziko to wygląda, nawet sam lion chariot jest zbyt "dziki" ale ujdzie chociaż figurka cudowna ale ten plastik :(
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

ODPOWIEDZ