Dragon Princes of Caledor

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

Zablokowany
Awatar użytkownika
Elgrond
Wodzirej
Posty: 699
Lokalizacja: Festung Posen

Post autor: Elgrond »

Menace pisze:Hmm, nie wiem czy to dobre miejsce, ale chyba tu najbardziej pasuje to pytanie. Otóż myślałem nad wyposażeniem dragon princów w banner of Elyrion i mam pytanie: czy pozwala on na swobodne poruszanie się przez lasy (innymi słowy, czy las kwalifikuje się do określenie trudny teren)
Dokładnie tak jak mówisz, ameryki nie odkryłeś bo tak wszyscy grają :D Fajnie jest powiedzieć przeciwnikowi szarża (on myśli,że jeżeli jego odział stoi za lasem to jest bezpieczny :twisted: )a my tak z znienacka wpadamy w niego i jest rzeźnia. :D
a nie lepiej wrzucić do rozpuszczalnika i później szczoteczką?

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

pamietajcie jeszcze ze Ellyrion pozwala biegac po zaoranych polach, co tez czesto sie przydaje - ale bieganie po lasach to jego głowna zaleta. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Fensir
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Fensir »

Fajnie by się kombiło z ithilmar bardingiem :(
Ale teraz też jest dobrze, zawsze mamy 16" szarży, co nie jest złym wynikiem. Tylko najbardziej chyba boli siła bazowa 3 :/ Jak się nie przebijemy to tkwimy i powoli jesteśmy eliminowani...

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Fensir pisze:Tylko najbardziej chyba boli siła bazowa 3 :/ Jak się nie przebijemy to tkwimy i powoli jesteśmy eliminowani...
zawsze tak było.. taka specyfika elfów.. jesli sie nie przebija w pierwszej turze to moze byc juz tylko gorzej. (choc ASF na elitarnej piechocie troszke to zmienił, ale tu rozmawiamy o kawalerii)
ale teraz i tak jest lepiej niz w 6 edycji.. te 15A nawet pomimo siły 3 moga cos zrobic... no i skonczyły sie czasy, ze to HE musiały zawsze pierwsze szarzowac bo inaczej to nie było zadnyc szans.. teraz mozna przyjac na klate jakas szarze (nawet Dragonami).
Obrazek

Awatar użytkownika
Menace
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 160

Post autor: Menace »

Dzięki za odpowiedź, tak myślałem, ale nie byłem pewiem. Teraz już wiem, że mój master plan się powiedzie :twisted:

Awatar użytkownika
Solefald
Warzywo
Posty: 12
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

Post autor: Solefald »

A to nie jest tak, ze jak coś stoi za lasem to tak w 90% przypadków oddział nie widzi tego co tam stoi? =p No chyba ze mowa o tych 10% że coś tam jednak wystaje. Bo Elyrion banner chyba nie likwiduje ograniczenia widoczności w lesie? ( a ograniczenie to wynosi 2" jeżeli się nie mylę )
Obrazek

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4745
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

sztandar daje ci tylko mozliwosc poruszania sie po trudnym terenie jak po otwartym ale ograniczenia co do widocznosci nadal sa...
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

ale chyba każdy jest na tyle sprytny by ustawić sie tak by widzieć coś kantem ;)

Awatar użytkownika
Kris
Oszukista
Posty: 780
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: Kris »

Widzieć kantem, ale nie kantować :)
Chieftain (Skaven Hero - 45pkt.) Toughness: 4
Goblin Big Boss (Goblin Hero - 35pkt.) Toughness: 4
Elf Prince (High Elf Lord - 150pkt.) Toughness: 3
I gdzie tu sprawiedliwość na świecie :?:

Awatar użytkownika
Szrederator
Chuck Norris
Posty: 646
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Szrederator »

Chyba, że przeciwnik postawi figurki tak aby niemożna było widzieć czegoś chyba że sie wystawisz na szarże, lub maszynę od boku :wink:

Awatar użytkownika
Fensir
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Fensir »

I dlatego jestem zwolennikiem magii w HE. Możemy sobie utorować drogę przez wroga zawsze...

Awatar użytkownika
Szrederator
Chuck Norris
Posty: 646
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Szrederator »

ja niestety nie do końca nie wychodzi mi magia zupełnie :cry:

Awatar użytkownika
Fensir
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Fensir »

To zmień armię na chaos :P

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Szrederator pisze:ja niestety nie do końca nie wychodzi mi magia zupełnie :cry:
zacznij grac na małej ilosci magów (max 1-2)... zaczniesz doceniac kazdy czar..i nauczysz sie szybko dobrze te czary wykorzystywac..
a zaoszczedzone punkty na magach dasz w regimenty :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Fensir
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Fensir »

Albo arcy + caddy. Niby jest 2, ale jeden co turę rzuca drain magic ;)

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

ja bez arcy sobie życia nie wyobrażam jak masz popychadło to pchasz princesski z BB i ellyrionem na pałe w 1 turze na flance i gość jest leko w dupie ;)

Awatar użytkownika
Fensir
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Fensir »

Wiem że grasz HE, ale żeby tak od razu pchać DP ;)

Arcymag to akurat ma kilka fajnych konfiguracji, ale nie wiadomo czemu najpopularniejsza jest ta z BoH :D

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

BoH to jedna z rzeczy ktora daje prawdziwego powera w magii i czyni magie HE lepsza od innych.. w erze gdzie sa VC i Demony, ktore moga wystawi sie na 20 PD.. nasze 15 jest dosc skromne.. i nie az tak skuteczne (brak channelera oraz tylko jeden seer).

poza tym by skutecznie popychac DP to trzeba miec jakas pewnosc ze ta popychaczka wejdzie :)
Obrazek

Valarian
Plankton
Posty: 3

Post autor: Valarian »

Niby to temat o dragon prince'ach, widzę jednak że dyskusja dotyczy też sztandarowego. Mam więc jedno pytanie- można mu dać magiczne przedmioty ? ( o ile wiem w podręczniku głównym pisze że nie ale widzę że mu je dajecie , jestem więc lekko zdezorientowany :-s )

Żeby tak do końca nie offtopować :P dla jakiej armii najlepsi są dragon prince (chodzi o punkty bo nie wiem czy jak mam na razie armię na mniej więcej 1200 1300 pkt to opłaca się teraz w nich inwestować - przeraża mnie trochę ich koszt potrzebna do ich wystawienia , bo to że są skuteczni widać po statystkach :wink: )

pozdrawiam i dzięki za odpowiedź ( i cierpliwość w stosunku do nowicjusza :P)

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

Mozesz dac magiczne przedmioty jesli nie wziales magicznej szmatki.
Jesli jednak zdecydujesz sie na jakis konkretny magiczny sztandar, wtedy na BSB mozesz wrzucic tylko zwykle przedmioty ;)

Zablokowany