[Tutorial] Jak zacząć grać na Universal Battle

Moderatorzy: Dymitr, Duke

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

[Tutorial] Jak zacząć grać na Universal Battle

Post autor: Gokish »

No z wielkim opóźnieniem ale jest ;) Taki wstępniak. W weekend dopracuje to i napiszę o zaletach konta PRO


Czym jest Universal Battle?

Najprościej ujmując symulator stołu bitewnego online, pozwalający grać w różne systemy lecz głównie wykorzystywany przez graczy WFB.

Czy UB jest płatne?

Wersja podstawowa konta jest darmowa i pozwala na granie ale posiada swoje ograniczenia (brak możliwości zapisywania, brak własnych armii).


Jak zacząć:

Nie opiszę tutaj procesu rejestracji bo to chyba każdy potrafi.

Obrazek

Po zalogowaniu się widzimy LOBBY. U góry mamy stoły które są aktywne (żółte - z hasłem, czerwone otwarte). Możemy do nich dołączyć aby zagrać z kimś lub obejrzeć grę. Z prawej strony w górnym rogu widzimy osoby siedzące w Lobby. Pod nim jest czat. Z lewej strony są przyciski do hostowania stołu. Po dołączeniu do stołu/ stworzenia go ujrzymy :

Obrazek

Pojawi nam się okno wyboru armii. Jeżeli nie chcemy grać klikamy krzyżyk i przechodzimy dalej. Chcąc zagrać musimy wybrać armię. Zwykli użytkownicy korzystają z armii które są przygotowane przez twórców w prawym górnym rogu "Premade basic army". Jest to ograniczony wybór tego co pozwala nam konto pro. Po lewej mamy wybór swoich armii jeżeli mamy konto pro na dole w prawym rogu wybór armii graczy którzy zapisali je na serwerze.


Obrazek

Przechodząc do stołu musimy dostać uprawnienia jeżeli go nie stworzyliśmy. Dajemy te uprawnienia poprzez kliknięcie na gracza w prawym górnym rogu i przekazaniu mu uprawnień.


Na dole mamy menu.

Od lewej mamy przyrządy do zaznaczania kilku oddziałów, powiększania/pomniejszania widzenia pola bitwy, usuwania jednostek.

Grid (kratka) - na obrazku drugi od lewej. Tworzy popularne traye o wybranych przez nas wymiarach. Bardzo sensowne jak mamy oddziały do których dołączają bohaterowie z inną podstawką i nie mogą być wewnątrz unitu.

Pen (ołówek) - na samej górze w środku. Pozwala rysować na stole aby coś zaznaczyć/pokazać kto szarżuje itp. (lub jak Barbara pokazywać swoje zdolności artystyczne)

Dice (kostka) - lewy górny róg. Okno w którym mamy do wyboru ilość kości jakimi chcemy rzucić oraz ich rodzaj. Wynik pokazuje się w formie tekstowej w oknie czatu (z prawej strony pod użytkownikami).

Tools - znajdują się tutaj wszelakie narzędzia potrzebne do gry. Od miarek rozwijalnych po templetki różne. Znajdują się tam także znaczniki (różne które można podczas gry wykorzystać).

Map - tereny wszelkiego rodzaju które ustawiamy sobie na stole jeżeli chcemy grać. Znajduje się tam wszystko co jest potrzebne do gry.

Add units - tutaj dodajemy jednostki z armii którą wybraliśmy na początku. Wybieramy jaki model. Możemy dać mu specjalną nazwę (np dla bohaterów). Wybieramy ile ma mieć jednostek w szeregu oraz ile ma być tych szeregów. Wybieramy jego formację (skirmish/klocek) oraz możemy dodać znaczniki Command Group. Przy dodaniu całych oddziałów w ten sposób (np 5x4 chłopa) tray jest dodawany automatycznie i nie trzeba go tworzyć.







Przestawianie oddziałów.

Z początku wydaje się trudne ale po 2/3 grach ogarnia się cały system. Mierzymy wszystko miarkami z zakładki Tools.
Oddziały można obracać przy pomocy wheeli oraz wokół środka. Na zdjęciu pokazane są sposoby. Klikając na oddział pojawi nam się z prawej strony strzałka i z lewej kółeczko. Klikając w kółko zmieniamy sposób obracania oddziału (wheel w lewo/prawo i obrót wokół środka oddziału). Wykonując wheel z lewo/prawo (klikamy strzałkę i ruszamy myszką do góry/na dół) pokazuje nam ile wykonaliśmy cali przy wykonaniu wheela. Gdy chcemy zrobić combat reform dużym oddziałem zamiast mozolnie przestawiać po jednym człowieczku lepiej stworzyć nowy unit i postawić na miejsce starego.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2013, o 21:42 przez Gokish, łącznie zmieniany 5 razy.
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Vampir
Mudżahedin
Posty: 208
Lokalizacja: Bielsko-biała/ Kraków

Post autor: Vampir »

Jak długa bedzie ta chwila? :)

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Vampir pisze:Jak długa bedzie ta chwila? :)
Mam to gotowe tylko fotki obrobić trzeba :P a przy okazji drugi robię o kontach pro :] będzie spokojnie :P
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Bo nas tu zima zastanie...
Obrazek

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Bless, no co ty - chcesz zamienić super figurki i spotkanie z drugim człowiekiem na przesuwanie zbytnio powiększonych pikseli?
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Czy tylko mnie obrazki się nie wyświetlają?
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
jawor
Oszukista
Posty: 866
Lokalizacja: Animosity Szczecin, Poznań

Post autor: jawor »

Arbiter Elegancji pisze:Czy tylko mnie obrazki się nie wyświetlają?
U mnie też nie działają.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shaga
Chuck Norris
Posty: 449
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Shaga »

Czy konto PRO zwiększa ilosc jednostek? Wprost czy w Imperium są demisie?
www.shaga.pl (już nie taki) nowy (ale na pewno najlepszy) sklep Gdynia ul.Morska 173

Awatar użytkownika
jawor
Oszukista
Posty: 866
Lokalizacja: Animosity Szczecin, Poznań

Post autor: jawor »

Nie, ale możesz sam je zrobić, ewentualnie znaleźć w armiach od innych graczy, którzy je udostępniają.
Obrazek

Awatar użytkownika
staszko
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35
Lokalizacja: Poznań

Post autor: staszko »

To jak z tym tutorialem o kontach PRO?
Warhammer 40k - Gwardia Imperialna
LotR - Gondor, Mordor, Isengard
Hail Caesar! - Republika Rzymska

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

Czesc, ktos tego jeszcze uzywa?
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Tak. Zwykle się chyba teraz ub2 używa.

Popularne wśród playtesterów ale i do grania z ziomkami na wyjeździe się nadaje.
Obrazek

ODPOWIEDZ