Dark Elves

Zablokowany
Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Re: Dark Elves

Post autor: Młody »

No wiem własnie że przeważyłem ;D, docelowo chcę takie ograniczenie, ale można potestowac czy to wgl będzie mialo jakis faktyczny wpływ na monotonię w corach ;). Póki co zmieniam głos na brak ograniczenia ;)
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

No to jeszcze raz:
JaceK pisze:Podsumowując:
- Max 2 dodatkowe PD z Power of darkness lub Sacrificial Dagger na turę
- Max 3 oddziały Harpii
- Dreadlord nie może posiadać jednocześnie Pendant of Kaleth i Crown of Command

Wszyscy spec herosi dopuszczeni.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Wypowiedzcie się jeszcze, proszę, w kwestii Power of Darkness.
Pojawiają się w komentarzach wątpliwości.

Ja osobiście głosowałem za takim dokładnie jak teraz rozwiązaniem, ale być może warto to jeszcze raz przeanalizować.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Sztylet jest najmocniejszym przedmiotem generującym dodatkowe kostki. Mamy rzut:
3-4. Z 2 power of darness, z 2 power od darkness oba z dorżnięciem, więc dispelujesz jeden. DE dostają d3+1 kostkę czyli srednio 3, do tego 3 które już miały, robi się 6-0. Wchodzi słonko/brzytwa +miazma/snajperka LD. Tyle z mojej strony.
Bez dorznięcia też dispelujesz tylko 1 z 2 PD, wtedy dysproporcja jest jeszcze większa. Przy bestiach i heardstonie czy TK mozemy sobie na to pozwolić, przy tak mocnej armii jak DE już nie bardzo.

POK+CoC to zuo - widzą to nawet gracze DE.
Z pomysłu nielimitowanych harpii i temu podobnych unitow GW wycofało si,ę już na etapie bestii, potwierdziło bookiem do demonów.
Z kuszami dobrze że sie młody zdecydowałes - strzelanie z siłą 3 trafiające w praktyce na 6, zasięg 24 cale. Bez przesady.
Ostatnio zmieniony 2 cze 2013, o 15:25 przez Dębek, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Do ograniczeń chiałbym zapis, że poza wiatrami magii i chanelowaniem armia może wygenerować max 2 dodatkowe kostki.
Nie chcę też sytuacji:
kostki+sztylet i przeszło słońce, zabiło pół armii, +5 pd z atrybutu i mielimy całego deatha. Mocna, nielimitowana magia tylko dal najsłabszych armii. DE wystarczy mocna magia.
Obrazek
Obrazek

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Wydaje mi się że sztylet działa tylko na maga, który go używa, więc chyba nie da rady dwa razy PoD z docięciem. Ja proponuje zapis, że w wyniku działań sztyletu i PoD nie można zwiększyć ilości kości o więcej niż dwie. Przykład:
-rzucam PoD z 2, na k3+1 wpada 4 czyli zyskałem 4-2 czyli dwie kostki,
W ten sposób nie zabieram DE tego czaru jak to jest na ETC, aczkolwiek też nie wprowadzamy patologii w fazie magii,

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Najlepiej zrobić tak: sztylet w rozpie = max dwie dodatkowe kostki z poza wiatrów i channelingów.
Nie ma sztyletu = nielimitowane dodatkowe kostki
Wtedy gracz DE albo gra na PoD albo na stylecie. Nie można połączyć o bu tych zródeł dodatkowych PD. Czar będzie grywalny, niewykozystane kostki będą zadawały woundy.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Co robimy z tym PoD?
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

Model ze Sztyletem nie może zagrywać PoD ?
\/\

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

c4h10 pisze:Model ze Sztyletem nie może zagrywać PoD ?
Tylko model ze sztyletem?
Ja dla bezpieczeństwa napisałbym, że armia ze sztyletem nie może zagrywać PoD.
Mamy 4+3 na wiatry.
Może to oznaczać 2 mocne czary z dużej czarki, power of darkness z małej. PoD tworzy zagrożenie 3ciego mocnego czaru w tej turze.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Propozycja Kudłatego póki co najlepsza.
w wyniku działań sztyletu i PoD nie można zwiększyć ilości kości o więcej niż dwie. Przykład:
-rzucam PoD z 2, na k3+1 wpada 4 czyli zyskałem 4-2 czyli dwie kostki,
W ten sposób nie zabieram DE tego czaru jak to jest na ETC, aczkolwiek też nie wprowadzamy patologii w fazie magii,
Oznacza to, że i PoD i sztylet działają na tę samą skalę. i jest to ograniczone.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Niestety nie. Sam się na to wcześniej złapałem.
PoD to 2 kości. Max dorobionych to 4. Użyłeś 2, dorobiłeś 4, wykożystać możesz 2. Jedyne co możesz zyskać na rzucaniu tego czaru to IFKę. :mrgreen: No i oczywiście misdispel ze strony przeciwnika. Zmierzam do tego, że niedispelowany PoD w praktyce nic nie daje.
Jeśli chcemy odblokować PoD to musi być tak jak napisałem:
Armia ze sztyletem nie może zagrywać PoD.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Zapis brzmiałby:
Sztylet max 2 PD na turę, amia ze sztyletem nie może zagrywać PoD.
Harpie 0-3
zakaz łączenia CoC oraz PoK na Dreadlordzie.

Jest ok?
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

OK. I tak lepiej dla DE niż było.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

Wg mnie ok.
\/\

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

@Dębek zanim skrytykujesz propozycję weź ją chociaż przeczytaj. W momencie gdzie w PoD limitujemy zysk netto ten czar naprawdę jest logicznie wyważony. Rzucając go z dwóch kości można nic nie zyskać, jedną lub dwie kostki.

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

kudłaty pisze:@Dębek zanim skrytykujesz propozycję weź ją chociaż przeczytaj. W momencie gdzie w PoD limitujemy zysk netto ten czar naprawdę jest logicznie wyważony. Rzucając go z dwóch kości można nic nie zyskać, jedną lub dwie kostki.
Moglbys dokladnie rozpisac swoja propozycje.
Zrozumialem ja ze mozesz ze sztylecika dorobic 2pd na ture oraz z PoD 2pd na ture (czyli tylko oplaca sie rzucac z jednej kostki abyc miec szanse cos zarobic)
\/\

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Kudeł. Przeczytałem dokładnie i nadal nie czaję jaki sens ma rzucanie PoD z 2 kostek, gdy maksymalny zysk jest równy wkładowi. Kto logicznie myślący będzie to dispelował.
DE ma 7 kostek rzuca z 2 PoD. Dostaje 4 kostki. Dwie trafiają do puli, dwie, jako ponadlimitowe nie trafiają.
Gracz DE po tym zabiegu ma znów 7 kostek, tyle że zaryzykował 2x6 na tych dwóch kostkach ewentualnie 2x1, które też boli.

Mówiąc wprost. Twoje ograniczenie daje mozliwość rzucania PoD z 1 kostki by uzyskać 1 dodatkową (wygenerowałeś 3 lecz 2 możesz użyć, minus ta jedna, którą wykożystałeś do rzucenia czaru). Jaki jest wtedy sens rzucania PoD, skoro ze sztyletu masz stabilne 2, bez ryzykowania na 3+.
Obrazek
Obrazek

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Zysk netto może wynieść 2 kostki:
-wrzuciłeś 2 na czar na k3 + 1 wypadło w sumie 2, czyli masz te dwie kostki, w ograniczenia nie wchodzi nic, bo nie ma zysku,
-wrzuciłeś 2 na czar na k3 + 1 wypadło w sumie 3, czyli masz te trzy kostki, w ograniczenia wchodzi jedna bo taki jest zysk,
-wrzuciłeś 2 na czar na k3 + 1 wypadło w sumie 4, czyli masz te cztery kostki, w ograniczenia wchodzą obie i właśnie wykorzystałeś max dogenerowywania,

To co ty analizujecie to brutto.

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

Ostatnie pytanie do twojej propozycji czy mogę w jednej turze sztyletem wysycić dwie kostki oraz dwie dodatkowe z PoD (netto) ?
\/\

Zablokowany