Kolejne armie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Kolejne armie

Post autor: JaceK »

W związku z prośbą Assura, proponuję następujące ograniczenia dla nowych armii.
Wszytko jako kontynuacja dyskusji z: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=208&t=44473:

Wood Elves
- jeżeli w armii są zarówno Moonstone oof Hidden Ways, jak i magowie z więcej niż 2 poziomami magii śmierci, armia otrzymuje karę -100 punktów
- można wystawić maksymalnie 60 modeli Glade Guard z Trueflight Arrows / Waywatchers (liczone x2)

Moja logika jest taka, żeby nie ograniczać Waystalkerów - są dość drodzy i da się przed nimi zabezpieczać - widać też, że na ETC nie robią jakiegoś obłędu.
Jest to mniej restrykcyjne niż ETC (Waystalkerzy wypadają z limitu, podobnie jak inne strzały, które okazały się mniej używane).

Dark Elves
- max 20 modeli z zasadą Fast Cavalry / herosów na Dark Pegasus
- za wystawienie Supreme Sorceress z magią śmierci, armia otrzymuje karę -100 punktów
- za wystawienie Crone Hellebron, armia otrzymuje karę -100 punktów

Dwarfs
- bez ograniczeń

Tu zastanowiłbym się nad "max 6 oddziałów z atakiem zasięgowym używającym wzornika (Gyrosy, katapulty, armaty)", ale nie wiem czy nie przesadzam.

Lizardmen
- max 20 modeli z zasadą Flying Cavalry
- za wystawienie Tetto'Eko, armia otrzymuje karę -100 punktów

Tak jak było proponowane wcześniej, lekkie przycięcie cyrku lataczy. Do tego kara za wciąż mocnego i zbyt taniego Tetto'Eko.

Undead Legions
- żaden czarodziej nie może korzystać z bonusów do casting value z więcej niż 1 źródła.
- jeżeli w armii są magowie z więcej niż 2 poziomami magii śmierci, armia otrzymuje karę -100 punktów

Generalnie to zebranie głosów, które są we wcześniejszym temacie - z uzupełnieniami o speców i bardziej aktualnym podejściem do DE (vide wyniki ETC).
Dodałem też Undead Legions, choć w formie absolutnie wstępnej - ciężko coś więcej wymyśleć od ręki, biorąc pod uwagę, że to nowość.
Blokuję tylko najbardziej oczywiste: absurdalne boostowanie magii z 2 źródeł (Mortis+Titan) i kombo D&D+2xSSC+Cascet

Trzeba jeszcze rozważyć spec-herosów w UL i kwestię 50% na lordów - czy to działa tylko na tę armię, czy wszystkie?

Czy czegoś nie przeoczyłem?
Proszę o dyskusję i konstruktywną krytykę.

O dyskusję proszę na tajnym subforum.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

ODPOWIEDZ