[Łódź] Macki Wojny 20-21.11.2021

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz

Re: [Łódź] Macki Wojny 20-21.11.2021

Post autor: swieta_barbara »

Adam pisze: 25 lis 2021, o 12:58
Shino pisze: 25 lis 2021, o 12:34 Z kolei mowiac z perspektywy kogos, kto czasem pojawia sie na wyzszych stolach i gra o miejsce w topie, to bezspinkowa gra i ladnie pomalowane armie to nie jest alternatywa rozlaczna
Ja nie mówię że paskudne armie to nie problem, ale moim zdaniem mniejszy niż stallowanie czy inne wałki. Zwłaszcza że ocena z modelarki już przydziela karę za brzydkie modele a w regulaminach nie ma kary dla kogoś kto np. nie dograł żadnej bitwy.
Chyba w innym miejscu widzisz problem niż np. ja. Wiadomo, że najważniejsze jest, żeby mieć równego przeciwnika - nikt tego chyba nie podważa. Ale to nie jest tak, że zajmujesz się jednym problemem naraz, tj. teraz gadamy o zachowaniu przy stole, a jak to będzie [globalnie] idealnie, to dopiero przejdziemy do kwestii śmiecioarmii. Moim zdaniem wszystko powinno iść ze sobą naraz, i najbardziej mnie w tym utwierdza właśnie opinia Łukasza (grał z Kołatą na tych Mackach pierwszy master, początek kariery batlowej w lutym tego roku) czy @Pasiastego kilka stron wcześniej - chłopaki przychodzą na tur, docisnęli softscore za hajs lub za czas, a tu po drugiej stronie mapy trafiają wylew szarości/tandety.

I o ile dla mnie aspekt sportowy (wynik) czy modelarski (wygląd armii) to jest absolutnie sprawa trzeciorzędowa (po melanżu, żeby nie było daleko, żeby było gdzie się położyć i żeby dali mi jeść ciepłe i pod ryj), a sine qua non to żeby przeciwnik nie był kutasem, to zwyczajnie mi głupio i wstyd jako batlowemu boomerowi, gdy słyszę od Łukasza, że nie był w stanie odróżniać oddziałów i czuł się wystrychnięty na dudka, że dociskał Arbitra przez turem, żeby mu to czy tamto skończył.

Przy okazji, to nie wiem czy zauważyliście, ale armia Ziemasa (trochę uzupełniona, ale w tych samych kolorach) znowu była na masterze - ja się jaram :)

edit.
PS. Nie chcę robić sobie sztucznej drabinki, bo jestem starszy i mam pomalowaną armię - chciałbym tylko, żebyśmy się traktowali nawzajem z szacunkiem i nie wykorzystywali cynicznie luk w systemie. Trzeba zobaczyć człowieka w człowieku i np. jeśli się nie ma pomalowanego ID, a ma się pomalowane DE, które są hipotetycznie gorsze na taki czy sraki format, to jednak bierzemy DE, bo zwycięstwo na MW i tak nie daje miejsca w kadrze, a ufam że selekcjonerzy zwracają szczególną uwagę na generałkę, a nie total.

ślivek
Kretozord

Post autor: ślivek »

To ja jeszcze podziękuję wszystkim tym co tak szybko odpowiedzieli na ankietę i zapraszam tych co jeszcze tego nie zrobili do wypełniania:

https://forms.gle/jWqnMAscZz5mmVc99

To naprawdę wpłynie na rozmowy nt. Przyszłorocznych Macek na które już teraz zapraszam.

Pod linkiem do zdjęć pojawiło sie tychże więcej (link ten sam):
https://drive.google.com/drive/mobile/f ... sp=sharing

Co do modelarki w skrócie - tak jak w poprzednich edycjach, tak teraz i pewnie w przyszłości - stosujemy zalecaną przez LL. Ta zaś najwyraźniej ulegnie zmianom co jest dyskutowane w oddzielnym wątku:
viewtopic.php?f=2&t=57181
Ile kto mial jest widoczne na TK:
https://tourneykeeper.net/Singles/TKLea ... px?id=3735
Znaczna liczba graczy miała punkty z przedziału 13-15 i śmiem twierdzić, że nie bezpodstawnie. Nie piszę tego celem umniejszenia ważności dyskusji ale aby jednak oddzielić troche ten temat modelarki od samego turnieju.
Proszę o uszanowanie :)
Obrazek

ODPOWIEDZ