Wielka Inkwizycja - zapowiedz

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dalmar
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Warszawa Inkwizytor

Post autor: Dalmar »

Zbyszek, Robert (jeden i drugi) i Tomek dajcie sobie na wstrzymanie - to nie czas i miejsce żeby takie kwestie roztrząsać - lepiej zawsze osobiście jeśli już się chce. Dla mnie osobiście idea BP+R też jest z czapy (o czym niejednokrotnie pisałem i mówiłem) ale nie jest to powód żeby się na forum brać za łby. Zbyt duże różnice ideologiczne są między Wami żebyście się mogli zgodzić że drugą stroną, a na forumowa "wymiana zdań" i tak do niczego nie doprowadzi poza może tym, że przestaniesie sobie podawać rękę.

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

Mogę tylko powtórzyć za Darkiem, mowiłem Ci Zbyszek wprost co mi sie w bp nie podoba( na przyklad w poznaniu apropo VC i chyba na priv kiedyś ze 2 razy) ale żebym sugerował stronniczość to przesada, daj linka ;)
zresztą mieliśmy spięcie co do sposobu sędziowania jeżeli już, a nie bp+r wiec ja już nie czaje co się dzieje :P

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

W porządku, kończmy temat (znaczy się ad personam).

Co do sugestii Darka odnośnie indywidualnej oceny rozpisek - wolałbym jakieś kryteria mimo wszystko, bo inaczej to będzie mało spójne. Szczególnie, że Sojusz 2200+2200 też można przegiąć, a rozumiem, że weryfikacji byłyby poddawane wyłącznie armie 4400 - więc może się nagle okazać (przykładowo), że drakenhoff + hełm + 2x7 wraithów jest ok w sojuszu z dwoma czołgami, ale nie jest ok w samoistnej armii, gdzie resztę rare stanowią np. warghulfy.

Muszę się przyznać, że wolę wolną amerykankę od uznaniowości. Natomiast jeśli uznaniowości nie chcecie, to naprawdę - jest lista rzeczy, które są "za bardzo" i można spokojnie wprowadzić ograniczenia 0-1, 0-2, 0-3 wedle uznania:

Wraithy
Flamery
Master of sorcery
Forbidden lore
Khornowiec na juggerze
GD (np. tylko jeden w armii 4400)
Drakenhoff i hełm (np jedno z dwojga, ale nie oba)
Latające oddziały 0-3
Psy 0-2

Nie chcę wchodzić w szczegóły, bo to Wasza broszka, ale to naprawdę jest lepsze od systemu uznaniowego, szczególnie, gdyby miał dotyczyć tylko połowy armii (bo po prostu chore comba będą w sojuszach).

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

propozycja

armie na 2222p
14 leveli i bsb tradycja WI
3 same core units/ 2 spec /1 rare
armie na 4444p
4 core/3spec/1 powtorzony rare i co najważniejsze tylko 1 LORD. anty grejterom, vc lordom i slanom! bo smiem twierdzić że obecnie najlepsza armia na 4444 po VC to -> lizzardy.
bless będzie płakał po tym lordzie ale cóż życie ;)

wpadlismy na pomysł, żeby nie ciąć itemów i jednostek bo tego jest za dużo i każdy będzie miał inne odczucie subiektywne, czy jugger jest bardziej przegięty, czy drakenhoff czy pedant... a jak pedant tak to i pupet, a jak pupet to i hotek, sundering... i tak dalej.
dlatego zasugerowałem, aby dac armiom typu bestie/dow/ogry/ opcje na 1 item z dowolnej innej armi ( zaczerpnięte z BP) stare animozje dla orków i mutacje dla bestyjek.
czekam z niecierpliwościa na final V.
I przemyślcie jeszcze wprowadzenie 5 bitew w proponowaniej rpzeze mnie wersji, mało osób się na ten temat wypowiadało, ale większość jak pamiętam była za.
jak przewidywałem jankiel z blessem juz się ustawili na 1 bitwe, więc te kilka osob grających na 4444p nie będzie przszkodą dla tego systemu, a dodatkowo dobry sojusz będzie musiał mieć 2 dobrych graczy a nie 1 dobrego ze statystą do noszenia figórek i jedzenia.
Ostatnio zmieniony 1 mar 2009, o 16:36 przez Robson, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Robson pisze: bless będzie płakał po tym lordzie ale cóż życie ;)
Owszem, zaluje, ale tylko dlatego, ze niie zaryzykuje przy armii na 4444 wystawienia generała na smoku (wystawilbym smoka jako drugiego lorda). Wiec smok nie zagra a szkoda, bo wg wszelkich glosow jakie slysze, jest plewny do bólu. Za to bede mogl dopakowac jednostki. Armia straci na roznorodnosci... na pewno nie bedzie jednak slabsza. Jakos to przezyje.

Choc tak, tak, tak... jest mi przykro, bo uwielbiam swojego plewnego smoczka. :(
Obrazek

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

To tylko była moja propozycja, jednym ścięciem lorda ograniczamy duzo problemow jak: wrona + bloodek, czy 2 bloodki, ale przypominam ze wersja ostateczna należy do chłopaków z " i "

póki co możemy ich tylko przekonywać, ja z chęcią przyjmę calkiem inny lepszy system aby była jak największa różnorodność sojuszy.
szkoda natowmiast, ze raptem kilka osob zabrało głos w dyskusji.

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Robson pisze:To tylko była moja propozycja, jednym ścięciem lorda ograniczamy duzo problemow jak: worna + blodek, czy 2 blodki, ale przypominam ze wersja ostateczna należy do chłopaków z " i "

póki co możemy ich tylko przekonywać, szkoda natowmiast, ze raptem kilka osob zabrało głos w dyskusji.
W sumie inne armie beda mialy dwoch przegietych lordow...
Obrazek

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

moze i tak. dlatego zapodaj swój pomysł :) może okaże się lepszy.
*dla armi na 4444
*na 2222
*I czy 5 bitew uważasz za dobry pomysł:
( 1 runda single jak na normalnym masterze na 2222p, osoby z armiami na 4444p grają 1 runde tylko między sobą, czyli Ty z Jankielem i tyle :) wynik x2) mozna zrobic ograniczenie ze z 1 rundy sojusz moze miec max ... 34pkt na przykład.

Co zmieni 5 bitew?
-inne rozpy ale to chyba nie problem, zeby kazdy mial na przykald w soju po 3 zwoje a nie tylko 1 z graczy 6sztuk
-lepsze tasowanie przy wiekszej ilości rund.
-oszczędzamy minimum 2godziny, bedzie mozna zrobic test i dokładniejszą ocenę malowania.
- mocny sojusz, będzie musiał mieć 2 dobrych graczy

z technicznegop punktu widzenia też da się to zrobić, 1 runda na stołach 48/48 kolejne na 96/48, więc nic nie trzeba przemeblowywać :)


ja widzę same pozytywy :)

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Problme z dwoma lordami jest taki, że comba się robią trochę miażdżące. W zwykłych HE arcymag z książką na koniu + shadow + stardragon, w VC lord "popychacz" + lord "morderca na smoku", u demonów wrona + blodzio.

W zwykłych sojuszach nie można rzucać czarów jednym lordem na drugiego, więc synergia mniejsza. Stąd jakośtam popieram pomysł, choć może on oznaczać, że się VCtami nie wystawię na 4444 - za dużo punktów.

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

A z tymi Lordami to rozumiem, że masz na myśli brak powtórzeń Lordów ?? Czy tylko 1 slot Lord ??
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

wrona popychająca na ifce bloodka co ture to nie jest fun :P podobnie jak i stardragon + arcy mag.
W moim pomysle jest tylko 1 slot LORD

Awatar użytkownika
b_sk
Kretozord
Posty: 1950
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: b_sk »

Robson pisze:...z technicznegop punktu widzenia też da się to zrobić, 1 runda na stołach 48/48 kolejne na 96/48, więc nic nie trzeba przemeblowywać :)...
Zależy jaką armią. 48/48 na 2222 punktów dla niektórych armii to porażka po całości bo nie mam mowy o taktyce, a o tym żeby jakoś jednostki zmieścić pomiędzy terenami.
A licky boom boom down!!!

Assur
Oszukista
Posty: 781

Post autor: Assur »

Moim zdaniem jeden lord to słaba koncepcja. Na tym polega możliwość połączenia 2 armii na 2222, żeby się wzajemnie uzupełniały i dawało to efekty lepsze niż granie jedną armią. Z kolei współdziałanie arcymaga i stardragona może ten efekt wzajemnego uzupełniania się jakoś zrównoważyć. Poza tym arcymag musi jeszcze popychadło wylosować, wampir popychacz musi rzucić ifkę bo mu nikt rozsądny kluczowego vanhela nie wpuści. Z demonami jest większy problem, bo potencjał mają większy (np. wrona+blodzio). Ale jeśli się ograniczy greatery do max jednego (zachęcam do zwrócenia uwagi na moje propozycje na str piątej bodajże), to wrona popychająca daemon princa już jest dla mnie do zaakceptowania.

Nie należy przesadzać z ograniczeniami bo zrobi się z tego kolejny bpr, a organizatorom nie o to najwyraźniej chodzi.

na bitwy singlowe też nie mam ochoty, to nie ten turniej. Odgórne ograniczenia dla wszystkich są lepsze od uznaniowości.

PiotKęska
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 104
Lokalizacja: http://wfbpaint.bnx.pl/news.php
Kontakt:

Post autor: PiotKęska »

Mam pytanko. Czy mozna wpasc na WI starymi Lizardami??

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

tymi z 5ed. slanem? a proszę bardzo :P

Awatar użytkownika
Dalmar
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Warszawa Inkwizytor

Post autor: Dalmar »

PiotKęska pisze:Mam pytanko. Czy mozna wpasc na WI starymi Lizardami??
Nie - w uściśleniach jest że po 7 dniach od wydania nowego codexu stary idzie w niepamięć i tego się będziemy trzymać.

Awatar użytkownika
Dalmar
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Warszawa Inkwizytor

Post autor: Dalmar »

Panie i Panowie,

Wczoraj (i jeszcze dziś przez tel.) po zajadałej dyskuscji (Shino świadkiem :) ) i wymianie pogladów doszliśmy co consensusu jeśli chodzi o zasady. Ostateczny ich kształt wrzuci Holan najpewniej jutro. Ostatecznie robimy 4 bitwy - wszystkie szczegóły będa w regulaminie.

Dziękuje bardzo za cenne uwagi (jak Marka Golana czy Kacpra B.) - część wzieliśmy pod uwagę i znalazło się to w ostatecznym kształcie zasad.

Holan
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 182

Post autor: Holan »

Witam wszystkich.
Za moment wrzucę gotowy regulamin.
Tym samym chciałbym podziękować wszystkim za pomysły. Z niektórych skorzystaliśmy tworząc regulamin. Dzięki również dla Shino za pomoc merytoryczną przy tworzeniu tego regulaminu.
Pozostaje mi już tylko w imieniu klubu "Inkwizytor" zaprosić Was na turniej, co też z przyjemnością czynię.

Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia na turnieju.
Holan

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

...i :?:

bo jestem bardzo ciekaw tego regulaminu :D
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Ja równiez czekam, czekam i doczekac sie nie moge :P
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

ODPOWIEDZ