14 Czerwca Nemezis - Wojna Partyjna !!!

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Re: 14 Czerwca Nemezis - Wojna Partyjna !!!

Post autor: Manfred »

Rzućcie okiem czy kogoś nie zdublowałem na liście na 1 stronie :)

Awatar użytkownika
Harry101
Mudżahedin
Posty: 319
Lokalizacja: Nemezis Warszawa

Post autor: Harry101 »

Misza pisze:17) Paweł Wieczorek gra PSLem
Tak to kim gra Michał Wieczorek:)- nie napisaliście kto gra która armią. Że jedna armia to PSL, to się domyśliłem. Poproszę o tą drugą i nie musicie ogłaszać wszystkim jaką gracie partią:) Najlepiej na maila lub moje gg(powinno być w profilu)

Po przemyśleniu, nie wiem, czy się gdzieś nie machnąłem w obliczaniu i proszę Shina i Crussa o wysłanie normalnej rozpy, a nie tego, za przeproszeniem, ścierwa. I trochę więcej szacunku do ludzi. Ot co. Bo za to coś o pkt nie ma cie co marzyć.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Po przemyśleniu, nie wiem, czy się gdzieś nie machnąłem w obliczaniu i proszę Shina i Crussa o wysłanie normalnej rozpy, a nie tego, za przeproszeniem, ścierwa. I trochę więcej szacunku do ludzi. Ot co. Bo za to coś o pkt nie ma cie co marzyć.
ogarnij sie chlopaku... rozpiska juz zostala przyjeta i mam maila z potwirdzeniem tego...

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Może nie jestem najlepszą osobą do mówienia takich tekstów.. ale: chłopaki wyluzujcie. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

hehe spokój mi tu czarnuchy, Szino rozpe ma ok, jak coś zmienią to dostaną karne i tyle ;)

Awatar użytkownika
Harry101
Mudżahedin
Posty: 319
Lokalizacja: Nemezis Warszawa

Post autor: Harry101 »

Osoby które dziś wysłały roster- wsio ok

Jeśli ktoś nie ma zgłoszonego czegoś pokroju bonusu z partii, to zapytam się o to "na stronie" przed turniejem lub podczas walnięcia parafki.

Awatar użytkownika
Emilianek
Chuck Norris
Posty: 513
Lokalizacja: Gołków

Post autor: Emilianek »

Emilianek i Jacuchna to Emil Konikiewicz i Jacek Sienkiewicz. Jedno wykreślcie.

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Nie mogę znaleźć informacji na temat PSL i zamienia na zaorane pola. Chodzi mi czy gracze przynosza ze soba jakies tereny zaoranych pol o takich i takich wymiarach czy beda dostepne na turnieju?

Awatar użytkownika
Possessed
Mudżahedin
Posty: 292
Lokalizacja: WaWa

Post autor: Possessed »

gdzieś tu było to opisanie, ale z tego co pamiętam to po wybraniu terenu trzeba będzie go wyraźnie oznaczyć i traktować ten teren jak pole, jeżeli była wcześniej górką, lasem lub inną płaską powierzchnią. Jeżeli zamieniasz domek lub inne ruiny to najlepiej wyciąć z kartki papieru teren tego samego rozmiaru i podmienić :wink:

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1873
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

Mysle, ze zaoranych pol w Wawie jest na tyle duzo, ze kazdy pslowiec dostanie pod opieke swoje pole na poczatku turnieju :).

Awatar użytkownika
Harry101
Mudżahedin
Posty: 319
Lokalizacja: Nemezis Warszawa

Post autor: Harry101 »

Tak jak napisał Possessed.
W bazie jest tylko 16 zaoranych pól. oznaczałoby, że na żadnym stole nie moglibyśmy postawić zaoranego pola, by PSLowcy mieli takowe. Ponadto by z obelisków nie robiły się pola 8x12" a z dużych domków 2x3" dlatego kartka pod teren, robimy obrys, wycinamy i jest pole:)

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1873
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

16 druzyn wzielo PSL :shock: ?
Nie no dajcie spokoj, kto chce grac na kartkach papieru...

I tak srednio na kazdym stole bedzie pole, skoro polowa druzyn ma PSL :).

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Mnie i JJa niestety nie będzie - proszę o wykreślenie z listy.

Awatar użytkownika
Possessed
Mudżahedin
Posty: 292
Lokalizacja: WaWa

Post autor: Possessed »

ehh, ja też proszę o wykreślenie z listy, czreq'owi się odechciało :roll:

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Possessed pisze:ehh, ja też proszę o wykreślenie z listy, czreq'owi się odechciało :roll:
to powiedz mu, że jak wpadnie na turniej to mu oddam jego figurki.. no chyba ze już mu na nich nie zależy ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
marcus_cheater
Oszukista
Posty: 838
Lokalizacja: Karak Drazh

Post autor: marcus_cheater »

Kotlet przypominam żebyś figurek nie zapomniał dla mnie! :P
"Chcecie ustrzelić na milę goblina, poproście inżyniera o muszkiet, a zapyta, w które oko chcecie trafić."
Kadrin Redmane

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Harry101 pisze:Tak jak napisał Possessed.
W bazie jest tylko 16 zaoranych pól. oznaczałoby, że na żadnym stole nie moglibyśmy postawić zaoranego pola, by PSLowcy mieli takowe. Ponadto by z obelisków nie robiły się pola 8x12" a z dużych domków 2x3" dlatego kartka pod teren, robimy obrys, wycinamy i jest pole:)
Eee...To jakiś yoke?

Rozumiem, że każdy uzbaraja się w kartony papieru i nożyczki i robimy wycinanki? A że PSL'u jest w cholere to na stole będą tereny z wyciętych arkuszy papieru, a reszta terenów to będą bazowe zaorane pola?

Rozumiem, że jest za późno, ale jeśli tak to miało wyglądać to trzeba było zawczasu zmienić zasadę PSL'u na jakąś inną, która do takich cyrków by nie doprowadzała...

O której wpaść by pomóc przy stołach? 8 czy 8.30?

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Ciekawe czy by Ci się podobało, gdybyś grał kawaleryjską rozpiską i przeciwnik mały obelisk stojący na środku stołu zamienił na pole wielkości 12 na 8". Albo inaczej, grasz armią partyzancką, a przeciwko Tobie jest armia na kawalerii, miałeś duży domek w swojej strefie... no teraz masz pole 3na4, które można objechać z każdej strony. Ciekawe czy byś wtedy nie pomyślał, że jednak to nie było takie głupie z tym odrysowywaniem.
Estetycznie ładniej z terenami, ale uczciwiej z kartkami i to używanymi tylko wtedy kiedy trzeba zamienić obelisk czy domek, więc bez przesady.
Obrazek

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1873
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

Ja taka gram i nie mam nic przeciwko :).

Awatar użytkownika
Harry101
Mudżahedin
Posty: 319
Lokalizacja: Nemezis Warszawa

Post autor: Harry101 »

Dla pocieszenia powiem, ze sam gram PSLem i nie robię tego z czystej złośliwości:) Mi też się to nie podoba, ale po rozważaniu wszystkich ZA i PRZECIW jest to najlepsza opcja. jak znajdę to przyniosę żółte kartki dla Ciebie, jeśli doda Ci to otuchy:D

Marku... Nie jesteś dobrym przykładem w tej materii:)

ODPOWIEDZ