Wielki Dracon, 17-18 lipiec 2010, 2350BP, Wejherowo

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Wielki Dracon, 17-18 lipiec 2010, 2350BP, Wejherowo

Post autor: esgaroth »

wyniki turnieju:
Obrazek

#################################

Kluby gier bitewnych "Draconis" i "BWT" mają zaszczyt zaprosić na turniej Warhammer Fantasy Battle:
Wielki Dracon 2010

Termin i lokalizacja:

17-18 lipiec 2010
Wejherowo, Szkoła Podstawowa nr.6 przy ul. Śmiechowskiej
link do mapki: ► http://members.chello.pl/p.stanik/mapka2010.jpg
mapa Wejherowa: ► http://www.wejherowo.pl/new/index.php?c ... s=mapy&p=0

organizatorzy: Draconis & BWT
sędziowie: Michał "Michał" Salamon kom500329753, Łukasz "Pająk" Frankiweicz kom502316382, Marek "Golus" Golan
sędzia techniczny: Tomasz "esgaroth" Stanik kom661666757


Format turnieju:

Master, 2350 Singiel, Limited, Balancing Patch.
link do uściśleń sędziowskich: ► http://strony.aster.pl/barbaros/uscpl.pdf
link do balancing patch'a: ► http://strony.aster.pl/barbaros/bp_1x6.pdf


Zgłoszenia graczy:

Koszt uczestnictwa w turnieju wynosi 40 PLN.

- Zgłoszenia prosimy przysłać na adres ► kgb_draconis@wp.pl
- Za dołączenie rozpiski (w formacie txt) przewidziane są dodatkowe punkty do klasyfikacji generalnej,
- Rozpiski prosimy przysyłać najlepiej do 11 lipca
- Za dotrzymanie terminu 11 lipca (niedziela do 23:59) gracz otrzyma 5 punktów do klasyfikacji głównej, za późniejsze przysłanie zgłoszenia do 13 lipca (wtorek do 23:59) gracz otrzyma 2 punkty. Zmiany w zgłoszeniach (dosyłanie poprawionych rozpisek) pod względem otrzymywania dodatkowych punktów są traktowane jako nowe zgłoszenie.
- Osoby które wyślą poprawne zgłoszenie do 11 lipca otrzymają przy zapisach wydrukowany imienny identyfikator, kartę gracza i rozpiskę. Osoby zgłoszone po tym terminie otrzymają nie imienny identyfikator i kartę gracza do samodzielnego wypełnienia.

Prosimy o przysyłanie zgłoszeń według schematu przedstawionego poniżej (znacznie ułatwi nam to pracę). Pełne dane potrzebne nam są do sprawnego wprowadzenia wyników turnieju do rankingu polskiej ligi wfb.

1. ID gracza ► http://www.adeon.livenet.pl/players.php
2. Imię
3. Ksywka
4. Nazwisko
5. Armia
6. Klub
7. Miasto
+
Rozpiska (format txt obowiązkowo, dodatkowo można załączyć plik rst)

Jeżeli ktoś zamierza wziąć ze sobą osobę towarzyszącą, to w zgłoszeniu powinien ten fakt zgłosić organizatorowi. Osoby towarzyszące ponoszą tylko koszty noclegu (jeżeli chcą z niego skorzystać) w wysokości XX PLN za nocleg. Osoby towarzyszące powinny się zgłosić podczas zapisów w celu otrzymania identyfikatora.


Harmonogram imprezy:

Sobota - 17 lipiec
8.30-9.45________zapisy
10.00 - 13.00_____I bitwa
13.30 - 16.30_____II bitwa
17.00 - 20.00_____III bitwa
Wieczorem impreza przy ognisku.

Niedziela - 18 lipiec
9.00 - 12.00_____IV bitwa
12.30 - 15.30____V bitwa
16.00___________ogłoszenie wyników


Scenariusze i punktacja z bitew:

Wszystkie bitwy rozegraną zostaną jako Pitched Battle. Rozpiski są jawne.

Przed bitwą gracze rzucają D6, gracz z wyższym wynikiem decyduje, czy chce decydować o tym kto zaczyna, czy o tym kto którą stronę bierze. (Uwaga! Ten zapis zastępuje akapit "Who goes first?" ze strony 3 w Rulebooku), gracz który wygrał rzut wystawia pierwszy jakąś swoją jednostkę

różnica małych pkt.____wynik
0-235______________10-10
236-470____________11-9
471-705____________12-8
706-940____________13-7
941-1175___________14-6
1176-1410__________15-5
1411-1645__________16-4
1646-1880__________17-3
1881-2115__________18-2
2116-2350__________19-1
2351+ _____________20-0

W przypadku nieparzystej liczby graczy na turnieju, osoba pauzująca otrzymuje 15 pkt. dużych i 1176 pkt małych. Pauzować można tylko raz podczas turnieju.


Klasyfikacja główna i hobbystyczna:

W klasyfikacji głównej do zdobycia będzie 105 pkt.:
- Rozegrane Bitwy - 100 pkt (5x20),
- Zgłoszenie udziału w przewidzianym terminie - 5 pkt.

Wyniki klasyfikacji głównej zostaną przesłane do rankingu polskiej ligi wfb.
Ewentualne punkty karne są odejmowanie od klasyfikacji głównej.

Na turnieju obowiązuje wymóg pomalowania armii oraz zakaz proksowania. W przypadku wątpliwości w kwestii dopuszczenia danych modeli należy się przed turniejem skontaktować z organizatorem - określi on czy zostaną one dopuszczone do gry. W pozostałych przypadkach gracz posiadający nieodpowiednie figurki będzie proszony o usunięcie ich ze stołu.

Na turnieju nie zostanie przeprowadzony test wiedzy ani ocena malowania, ale zostanie sprawdzone czy wszystkie armie są pomalowane.


Noclegi:

Poza samym turniejem oferujemy dodatkowo:
- Nocleg z soboty na niedzielę wliczony w opłatę za turniej, w Bazie Harcerskiej "Cedron" ► http://wejherowo.zhp.pl/cedron/
- Nocleg z piątku na sobotę jest możliwy, ale w zakresie indywidualnym. Na nocleg piątkowy i sobotni trzeba zabrać śpiwór.
- Na nocleg zarezerwowaliśmy około 100 miejsc noclegowych. Sugerujemy dobierać się w grupki i wcześniej zgłosić ten fakt organizatorom mailowo lub na forum.
- Z soboty na niedzielę planujemy zabawę przy ognisku; w pewnym zakresie zapewniamy kiełbaski, chleb.
- Na terenie Bazy Harcerskiej "Cedron" będzie można zostawić samochód. Brama będzie zamknięta na noc.


Nagrody i wyróżnienia:

Puchary - otrzymają trzy osoby z największą ilością punktów w klasyfikacji głównej.

Nagrody rzeczowe - otrzymają je trzy osoby z największą ilością punktów w klasyfikacji głównej.

Wyróżnienia w postaci dyplomów otrzymają gracze zajmujący dziesięć pierwszych miejsc w klasyfikacji głównej.


Punkty karne:

Punkty karne będą odejmowane od wyniku w klasyfikacji głównej.

1 pkt: dla obu graczy za oddanie wyników do 10 min po czasie zakończenia bitwy
3 pkt: dla obu graczy za oddanie wyników 10 do 20 min po czasie zakończenia bitwy
5 pkt: dla obu graczy za oddanie wyników 20 min i więcej po czasie zakończenia bitwy
10 pkt: celowe przeciąganie bitwy w celu osiągnięcia remisu
10 pkt: odmowa usunięcia ze stołu jakiegokolwiek niepomalowanego modelu

Pomalowana figurka oznacza model który ma nałożone podstawowe i odpowiednie kolory na każdą rozróżnialna powierzchnię (detale jak kryształki, klamerki, oczy itp. mogą zostać pominięte), nie może na wierzch przebijać podkład.

Gracz lub organizator może zażądać od przeciwnika usunięcia ze stołu nie pomalowanych lub nieodpowiednich figurek.

Gracz któremu do stołu nie zgłosił się przeciwnik może po pół godzinie zażądać od organizatorów przyznania 5 punktów karnych przeciwnikowi.


Regulamin przebywania na turnieju:

Turniej będzie odbywać się w placówce kulturalno-oświatowej jaką jest szkoła, w związku z czym na terenie całej placówki obowiązuje absolutny zakaz spożywania alkoholu i napojów alkoholowych. Przed budynkiem szkoły znajdować się będzie oznaczone miejsce, w którym wolno będzie palić papierosy. Każdy uczestnik jest zobowiązany do dbania o czystość w swoim otoczeniu, dlatego prosimy, by nie śmiecić, a ewentualne śmieci wrzucać do odpowiednich pojemników. Prosimy o kulturalne odnoszenie się do innych graczy, organizatorów jak również pracowników szkoły.

Prosimy zabrać ze sobą obuwie zamienne (klapki, kapcie).

Osoby niepełnoletnie powinny przedstawić na wejściu zgodę rodziców lub opiekunów prawnych na uczestnictwo w turnieju, a także wskazać osobę pełnoletnią, która pełni nad nimi opiekę podczas turnieju. Opiekun takiej osoby ponosi pełną odpowiedzialność za swego podopiecznego.

W przypadku gdy gracz w rażący sposób będzie oszukiwał swojego przeciwnika, zachowywał się wobec niego wulgarnie, arogancko, to taki fakt powinien zostać niezwłocznie zgłoszony organizatorom - wykroczenia takie będą karane ostrzeżeniem oraz punktami karnymi.

Za szkody i ewentualne zniszczenia na terenie turnieju oraz Bazy Harcerskiej odpowiadają finansowo gracze. Ponadto uprasza się, aby każdy domek (góra + dół) wyznaczył po 1 osobie do porannego sprzątania śmieci.
W niedzielę rano, po noclegu grupy będą zdawać domki i zostanie sprawdzony ich stan - za ewentualne uszkodzenia nocujący z własnej kieszeni pokryją straty. Po zdaniu domku osoba odpowiedzialna za grupę otrzyma potwierdzenie z pieczątką. Jeżeli jakaś grupa nie dostarczy tego potwierdzenia do organizatorów w niedzielę przed 4tą bitwą turnieju (czyli nie rozliczy się z ewentualnych uszkodzeń i zniszczeń), to cała grupa zostanie zdyskwalifikowana.

Każde naruszenie powyższego regulaminu skutkuje ostrzeżeniem i punktami karnymi a w ostateczności może oznaczać usunięcie z turnieju ( w takim przypadku punkty zdobyte przez gracza są anulowane, ale jego wyniki bitew zostają utrzymane).

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany regulaminu. W takim przypadku zmiany zostaną wyraźnie oznaczone.

Warunkiem uczestnictwa w turnieju jest akceptacja powyższego regulaminu.


Patronat medialny:
Obrazek


Lista zgłoszonych graczy:

Obrazek

Obrazek

Zapraszamy, Draconis & BWT
Ostatnio zmieniony 18 lip 2010, o 21:45 przez esgaroth, łącznie zmieniany 13 razy.

Pedros
Oszukista
Posty: 856

Post autor: Pedros »

Pierwszy :)

Kult sie napewno zjawi licznie, pewnie juz wczesniej(sroda/czwartek?).
Rok temu nie moglem byc z przyczyn osobistych, zawitam teraz.

Awatar użytkownika
Michał
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: BWT Klika - Rumia

Post autor: Michał »

Ziemas albo ktoś przyklejcie (czy jak to się tam nazywa) temat. dzięki
AND THEY SHALL KNOW NO FEAR

KOLEJNY PUNKT DLA NAS !!! BWT KOCHANA !!!!
Cosmo pisze: 19 sie 2014, o 20:33 BTW gdzie spia Ci co nie chodza spac przed polnoca? Jakies zwierzeta z Nemezisu, BWT, Front..?

Awatar użytkownika
Lucas
Chuck Norris
Posty: 385
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Lucas »

Animosity Szczecin stawi się licznie :D

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

zgłoszenie poszło :D
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Legion przybędzie w dobrym składzie, myślę że już w piątek. Jesteście kochani z tym 17 :mrgreen:
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Prosze.
Ciesze sie, ze WD wypali oraz z tego, ze zajmujecie nim wy i Esgaroth, a nie ktos inny.

Niestety wracam koniec lipca, takze ominie mnie ta zajebista impreza, ale na DMP sie widzimy ;)

GoblinNadGobliny
Mudżahedin
Posty: 324

Post autor: GoblinNadGobliny »

esgaroth pisze: Gracz któremu do stołu nie zgłosił się przeciwnik może po pół godzinie zażądać od organizatorów przyznania 5 punktów karnych przeciwnikowi.
nie powinno byc raczej 20:0 wpisywane? co mi z tego ze przeciwnik dostanie 5pkt karnych, skoro przylezie po godzinie, zdazymy zagrac 2 tury i skonczy sie 10:10?
Obrazek

Awatar użytkownika
sebol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 110
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Post autor: sebol »

Chciałbym już zarezerwować 5 miejsc dla Tczewa na nocleg. Lista graczy zostanie zgłoszona w ciągu dwóch dni.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

GoblinNadGobliny pisze:
esgaroth pisze: Gracz któremu do stołu nie zgłosił się przeciwnik może po pół godzinie zażądać od organizatorów przyznania 5 punktów karnych przeciwnikowi.
nie powinno byc raczej 20:0 wpisywane? co mi z tego ze przeciwnik dostanie 5pkt karnych, skoro przylezie po godzinie, zdazymy zagrac 2 tury i skonczy sie 10:10?
+1

Ekipa z XIII Kohorty na pewno się pojawi.
Tradycyjnie trzeba się z BWT zbratać i odnowić więzi coby na cały roczek starczyło :mrgreen: 8)
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: CzarnY »

Super termin - dzieki za zmiane :)

To kto wpada wczesniej? I kiedy, bo rozwazalismy dzis rozne warianty :mrgreen:?

Awatar użytkownika
Niko
Oszukista
Posty: 794
Lokalizacja: Warszawa, Yelonki "GAMONIE"

Post autor: Niko »

teraz pewnie bedzie placz ze w tym terminie jest grunwald :P

GoblinNadGobliny
Mudżahedin
Posty: 324

Post autor: GoblinNadGobliny »

Niko pisze:teraz pewnie bedzie placz ze w tym terminie jest grunwald :P
:| bo pare osob se meczyku w knajpie nie moglo obejrzec. kurde tak przeczuwalem cos takiego; od razu kwestia mojego przyjazdu staje sie mocno niepewna.
Obrazek

Awatar użytkownika
Michał
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: BWT Klika - Rumia

Post autor: Michał »

Termin jest taki a nie inny, ponieważ wtedy wolny był Cedron.
Dementuje pogłoski, żebyśmy brali łapówki albo robili to pod kogoś (pozdro Ksch :) )
Naprawdę nie ma tu żadnego spisku.
AND THEY SHALL KNOW NO FEAR

KOLEJNY PUNKT DLA NAS !!! BWT KOCHANA !!!!
Cosmo pisze: 19 sie 2014, o 20:33 BTW gdzie spia Ci co nie chodza spac przed polnoca? Jakies zwierzeta z Nemezisu, BWT, Front..?

Awatar użytkownika
Kotar
Chuck Norris
Posty: 531
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kotar »

GoblinNadGobliny pisze:
Niko pisze:teraz pewnie bedzie placz ze w tym terminie jest grunwald :P
:| bo pare osob se meczyku w knajpie nie moglo obejrzec. kurde tak przeczuwalem cos takiego; od razu kwestia mojego przyjazdu staje sie mocno niepewna.
Popieram przedmówców. Termin naprawdę kijowy wypadł, bo ja też mam duży dylemat - Grunwald vs. Wielki Dracon.

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

Benek pisze:Popieram przedmówców. Termin naprawdę kijowy wypadł, bo ja też mam duży dylemat - Grunwald vs. Wielki Dracon.
Ja już wybrałem - Wielki Dracon, mimo, że na grunwald jeżdżę od 4 lat.
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

Rezerwujemy wstępnie nocleg ja& Jankiel. Zrobię wszystko, żeby dojechać, biorąc pod uwagę, że Dracon i DMP to moje ostatnie 2 duże turnieje przed conajmniej roczną przerwą.
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

cedron to jest baza harcerska, 11-12 lipca zajęli harcerze którzy mają pierwszeństwo i nie da rady tego przeskoczyć, pozdro

Awatar użytkownika
Kotar
Chuck Norris
Posty: 531
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kotar »

esgaroth pisze:cedron to jest baza harcerska, 11-12 lipca zajęli harcerze którzy mają pierwszeństwo i nie da rady tego przeskoczyć, pozdro
pech :roll:

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Szlag... ja chyba swojej kobiecie obiecałem grunwald w tym roku... niedobrze niedobrze, trzeba bedzie poczarowac :P
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

ODPOWIEDZ