Wrocław 2500pts Turniej w Pizzerii 12.09.2010.

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bałagan
Chuck Norris
Posty: 507

Wrocław 2500pts Turniej w Pizzerii 12.09.2010.

Post autor: Bałagan »

Termin: 12.09.2010 (niedziela)
Start: godz. 10:00
Miejsce: Wrocław, Grande Pizza w Hali Tęcza na Bajana 1 (kierunek Pilczyce od Legnickiej, za Astrą)
Dojazd z Dworców PKS i PKP tramwajem "22"
Format: 8 edycja, Pitched Battle- 3x Battleline
Punkty: 2500
Wejściówka: 10 PLN od osoby
Organizator: Planszóweczka.pl

Obrazek


Sponsorzy:
http://www.Planszoweczka.pl

Sędzia: Jerzy "Bałagan" Filipek
Stoły: 72x48
Nagrody: Pula z wejściówki + 15% na oferte sklepu (gry planszowe) lub towar z GW wg cen z cennika promocyjnego

10% zniżki na pizzę w dniu turnieju dla graczy na hasło "planszóweczka.pl"
do godziny 13:00 zniżka na pizze 30% :P

REGULAMIN:
-Można grać INDY GT, IronskinTribe, Goblin Ecology
-Nie można wystawiać alternatywnych armii (z końca kodeksów, WD, itp.)
-Nie można wystawiać armii z kampanii SoC poza Errantry War
-Nie można wystawiać specjalnych bohaterów, ani imiennych czempionów itp.
-Obowiązują wszelkie FAQ-i wydane przez GW
-Sędzia ma zawsze rację
-Sędzia ma prawo wlepiać punkty karne za każde 5 minut przekroczonego czasu oddania kart zgłoszeniowych!
- WYMAGANE jest kulturalne zachowanie- za lecące KUR\|/Y podczas turnieju, tudzież inne przekleństwa powyżej linii dobrego smaku (rozumiem, ze komuś wymknie się raz... ale jak używa przekleństw zamiennie z przecinkami... -.-) będą przyznawane karniaki, a w skrajnych przypadkach delikwent będzie proszony o opuszczenie lokalu.
-Proxy nie mogą przekraczać 25% kosztu punktowego armii
-Rozpoczynanie jak RuleBook 8ed.

Thunderstomp rozlosowuje się jak przy strzelaniu pomiędzy modelami w "basekontakt"

Wirtualne pole widzenia - VLoS

Tabela rozmiarów
0: Swarms - modele tego rozmiaru nigdy nie blokują Line of Sight ani nie dają ochrony (Cover)
1: Infantry, War Beasts, War Machines, Wzgórza
2: Cavalry, Monstrous Infantry/Cavalry/Beasts, Chariots, Unique bez zasady Large Target
3: Monsters, wszystkie modele z zasadą Large Target

Obeliski i Budynki - są wysokie "do nieba"

Wielkość oddziałów a pole widzenia:
Równe poziomy zasłaniają sobie widok.
Różnica jednego poziomu oznacza, że większą jednostkę (wyższy poziom) widać (i ona widzi), ale od strzelania ma ona hard cover
Różnica dwóch poziomów oznacza, że większą jednostkę (wyższy poziom) widać (i ona widzi), ale od strzelania ma ona soft cover
Różnica trzech poziomów oznacza, że większą jednostkę (wyższy poziom) widać (i ona widzi) a od strzelania ma ona żadnej dodatkowej osłony.
Jednostka, która jest na Wzgórzu ma swój poziom +1 (max.4)

Magia - modyfikacje zasad
W trakcie fazy magii można użyć do 12 kości power/dispel, bez względu na źródło.


>>UWAGA!<<
-Gramy normalny 7 edycyjny Pitched Battle, czyli 8-mo edycyjny scenariusz Battleline
-Punkty dodatkowe wg RB (generał 100, BSB 100, sztandary 25, Hero zabity w challengu 50)
-Progi punktowe co 250
-Gramy na normalne rulebookowe tereny z podstawowym działaniem bez specjalnych efektów.

>>WAŻNE<<

Mamy lokal w Pizzerii, proszę o zachowanie kultury osobistej. Jakiekolwiek naginania tych zasad będzie wiązało się z konsekwencjami.

W lokalu do wyboru kilka produktów spożywczych (jeżeli ktoś przyniesie własne jedzenie ze sobą, to będzie wyproszony przez obsługę):
-piwo lane
-pizza (różnego rodzaju, duża, tania i dobra)
-napoje (różne)

Piwo nie jest dofinansowane.
Pizza będzie 10% tańsza dla turniejowiczów w dzień turnieju
i zawsze podczas gry w pizzerii na hasło "planszóweczka.pl"


LISTA ZGŁOSZONYCH:

Zgłoszenia proszę wysyłać na adres mailowy dzurek@2one.pl razem z rozpiskami (w formacie .html lub .txt) i swoimi ID ze strony http://www.adeon.livenet.pl do dnia 11.09.2010 r.
Za przysłanie poprawnej rozpiski w odpowiednim formacie z pełnymi imionami i nazwiskami (oraz ksywką) oraz ID (patrz wyżej) +3 punkty!
Jak ktoś nie posiada ID- to organizator (w tym przypadku ja) stworzy mu ją po turnieju

Wszelkie pytania proszę kierować na GG 2322031

Lista zgłoszonych:
1. Khumanor - DoCh [R]
2. Marcins - Skaven [R]
3. Maciej Marczak - OmG [R]
4. Michał Ritter - Dwarf [R]
5. Thomas - Bretka [R]
6. Bałagan - TK [R]
7. Andrzej - HE [R]
8. Morrok Skaven [R]
9. Maryś - OmG [R]
10. Wojtuś - HE [R]
11. Dymitr - DE -[R]
12. Gniewko - Bretka [R]
13. Kroq-Gar - Liz [R]
14. Grazbird - Dwarf
15. Marek Bąk - Doch [R]
16. Jurak
17. Termi - CHDwarf [R]
18. Koszu
19. Bartek Krawczyk - Woch [R]
20. Koszo
21. Król Goblinów

Limit miejsc 24

Tereny:

- terenów nie losujemy wg. rulebooka - będą rozstawione jak do tej pory

1 bitwa 10:30 - 13:00 (po pierwszej bitwie dłuższa przerwa na pizze do 13:00 zniżka na pizze i makarony 30%)
2 bitwa 13:30 - 16:00
3 bitwa 16:10 - 18:40
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2010, o 22:05 przez Bałagan, łącznie zmieniany 20 razy.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

No, i to mi się podoba! Żadnych dziwnych dodatków, czysta 8 edycja! I jeszcze zniżka na pizze!

Będę :D
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Malal
Kretozord
Posty: 1729

Post autor: Malal »

Jak zwykle nie zamierzam sie pojawic na beznadzieji 8 edycyjnej. Do grania przy piwku sie nadaje. Do turniejow wole zagrac sobie w totolotka. Mniej losowe.
podpis nieregulaminowy - administracja

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Eee, tam mnie losowości w 8 aż tak nie boli. Ty zamiast narzekać, to byś coś pograł. Bo na razie to jesteś w grupie forumowych marud nie potrafiących zrozumieć, że 7 się skończyła i trzeba nauczyć się grać na 8 :D

Polecam lekture tego postu blessa :)

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?p=616073#p616073
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Piękna nauka.
=D>
To ta o rzucaniu IF-ek na likwidacje każdego unitu czy jakaś inna?
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

To ta, że zamiast marudzić, mógłbyś wymyśleć coś równie mocnego. Dimitr się wziął, i wymyślił. Ty nie potrafisz? Myślałem, że jesteś bardziej kreatywny :)

Boisz się ifek na 6 z lifa? To rób małe oddziały, albo takie z dużą siłą i będę mógł Ci skoczyć, bo w magii lifa nie ma innych ofensywnych czarów. Nie chcesz żebym zabił Ci generała z lifa? To zagraj ze mną tak jak Jankiel. On pomimo że miał w jednym oddziale 3 magów DE nie dał mi nawet wejść w zasięg.

Ale jasne, łatwiej jest pomarudzić, napisać parę głupot o losowości i wymyślać coraz o nowsze obcięcia. Trochę inwencji twórczej :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Nie boję się.

Ogarnąłem demony i vc na moją armię to i ogarnę te Twoje HE.
Denerwuje mnie tylko hipokryzja i bredzenie że 8 jest tak zajebista bo wykombinowałeś combo zjadające wszystko.
Czym to się różni od klocka gg z regenerką albo tego typu zagrania? Tym że to Twoja armia staje się przegięta i inni propagujący BP, BS tudzież inne ograniczenia są ciemniakami i nie umieją grać dokładnie tak samo jak gracze DoCH, vc i De twierdzili o tych cięciach.

[jeszcze taki szczególik, taki niewielki naprawdę... zauważyłeś jakąś malutką, praktycznie nieistotną różnicę między DE i WE...? jak nie to nawet nie mamy o czym rozmawiać. pa]

Coś jeszcze chcesz napisać?
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

łatwiej płakac niz grać i myśleć prawda?
jak Andzrej przyjedzie to ja bede na 99%:D
i chalange w pierwwszej:D
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Eerion
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 137
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Eerion »

i chalange w pierwwszej:D
A tam, będzie rewanż w challengu.

Nie no żartuje ;p
Co do turnieju - myślę, że będę. Dodatkowe 200 pkt... Jakoś się to ogarnie. Mam nadzieję:D

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

bigpasiak pisze:Denerwuje mnie tylko hipokryzja i bredzenie że 8 jest tak zajebista bo wykombinowałeś combo zjadające wszystko.
Czy ja mówię, że 8 jest zajebista? Nie. Po prostu uważam, że powinniśmy zagrać przez pół roku na 8 i wtedy można stwierdzić, czy jest zajebista. I sorry, ale teraz to Ty bredzisz, bo nawet ze mną nie zagrałeś, a już wiesz że moja rozpiska zjada wszystko. No prosze Cię.

bigpasiak pisze:[jeszcze taki szczególik, taki niewielki naprawdę... zauważyłeś jakąś malutką, praktycznie nieistotną różnicę między DE i WE...? jak nie to nawet nie mamy o czym rozmawiać. pa]Coś jeszcze chcesz napisać?
Tak, chce napisać. Że to już jest płacz nad swoją armią (co zresztą robisz w wielu tematach i chyba każdy to potwierdzi) Ja jakoś nie płakałem w 7, że DE są przerąbane, tylko kminiłem jak je pokonać. Więc zmień armię na DE albo od razu na HE. A jeśli nie chcesz, to przynajmniej przestań narzekać na swoją.

No offence :wink:

Dmtrij pisze:i chalange w pierwwszej:D
Z tą Twoją przegiętą rozpa na 5 LT? Nie no, 8 edycje jest bez sensu, przestaje grać w battla/kupuje imperium/idę płakać pod kołdrę :wink:

Zagram z Tobą bardzo chętnie. Będzie to moja pierwsza bitwa przeciwko armii na 8 :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Andrzej pisze: Tak, chce napisać. Że to już jest płacz nad swoją armią (co zresztą robisz w wielu tematach i chyba każdy to potwierdzi) Ja jakoś nie płakałem w 7, że DE są przerąbane, tylko kminiłem jak je pokonać. Więc zmień armię na DE albo od razu na HE. A jeśli nie chcesz, to przynajmniej przestań narzekać na swoją.
Chyba kpisz.
bigpasiak pisze:Ogarnąłem demony i vc na moją armię to i ogarnę te Twoje HE.
Może tu płacze czy narzekam?

Nie ja narzekam na swoją armię a tym bardziej nie płaczę a pokazuję Tobie panie krótkowzroczny, że WE i DE się różnią pod paroma istotnymi względami. Nie zauważyłeś ich? To nie mamy o czym gadać. Choć nie... podpowiem Tobie: 6ed book do 7 ed w dobie 8 edycji. To ile mam w plecy tych ed. licząc że dostaje księgę w 11 lub 12? Wiem matematyka to zuo, ale postaraj się. [ :-k może tu narzekam lub płaczę? a może stwierdzam niewygodne fakty...? decyduj =P~ ]

Ja stwierdzam fakty. Gdzieś w moim poście się pomyliłem? Chyba nie. Po prostu nadejdzie teraz era HE zamiast DoCH i to He będzie wymagało przycięcia jak wcześniej poprzednie wygięte armie a gracze elficcy będą tak samo narzekać na te cięcia jak to robili danonkowi i wucetowi przecież ich wykminione comba nie były w niczym słabsze od Twojego a im je zabrali... świnie, nie? jak mogli :lol2:

Nie należę do osób zmieniających armię zależnie od potrzeby turnieju czy wiatrów zajebistości nowych comb.
Z chęcią z Tobą zagram na najmocniejszą rozpę jaką będziesz w stanie złożyć na pierwszym turze na jakim się spotkamy bo nie mam zwyczaju unikać ludzi w żadnej sytuacji tylko będzie trzeba parę rzeczy zapisać podczas gry żeby się nie "zapomniały".

Zacytuj jeszcze proszę fragment narzekania na moje WE jakie to słabe, że nie mam z nikim szans i jak w ogóle twierdzę że leśniaki są z doopy.

Jestem cieprpliwy, poczekam.
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

no panowie, osobiste wycieczki i smuty nt 7ed vs 8ed maja osobne watki wiec grzecznie prosze - WYPAD! A jesli chcecie, wpadnijcie na turniej dacie sobie po razie przy stole i bedzie wyjasnione ;)
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Przepraszam.
Zapomniałem że to temat odnośnie turnieju.
Już nie zaśmiecam.
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

spoko w obecnych czasach wojny wielu osob puszczaja nerwy ;P
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

Będę :roll:

przegiętymi demonami.... Khorna albo coś innego..... Khorna :twisted:

no no ale się na robiło chłopaki nie długo się pozagryzają o te zmiany edycyjne masakra... uważam że 8ed. jest najlepsza, fakt można uciąć że słońce 6 lifa zadają 1 ranę z wardem... sniperki 1 albo połowę ran zaokrąglając do góry, czy też dać coś w stylu blesLoS bo z TLoS w Polsce na stole można będzie spotkać dziwne konwersje... ale jak czysto gramy to czysto :)

pozdrawiam :D

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Khumanor pisze:Będę :roll:

przegiętymi demonami.... Khorna albo coś innego..... Khorna :twisted:
krakac nie chce, ale moze Ola ze swoim WoCHem juz sie zjawi ;P no i ja z kurduplami ;P byloby smiesznie ;)
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

ooo... to super :D

będzie miło 8)

pozdrów Ole :)

Awatar użytkownika
maciom
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: wro

Post autor: maciom »

jak los pozwoli to przybęde moimi orkami z 2 hordami nocników 40 orkusami a za nimi niespodziewani ...


... park maszynowy. :D

no i pare nowości wypróbuje
czy jeśli mam przedmiot, który pozwala mi przerzucać każdego warda to, czy mogę też przerzucać ochronę magiczną?

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

smh wreszcie bedziesz turlał ludziki?
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Dmtrij pisze:smh wreszcie bedziesz turlał ludziki?
pisalem i mowilem, ze w koncu do tego dojdzie, 'a czas wojny zbliza sie szybkimi krokami'... ;P
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

ODPOWIEDZ