Silesian Master 2500 pts. 8 ed. 25-26 września 2010

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Re: Silesian Master 2500 pts. 8 ed. 25-26 września 2010

Post autor: Asassello »

to lepiej go nakłaniaj do większych ograniczeń... a nie do czystej 8 ed.
Obrazek

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Bless juz próbował i został zjechany, ja dzisiaj nie mam czasu na flejma, więc pokazuję tylko dziurę w argumentacji "gramy na czystą 8ed". :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2993
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

Tu nie będzie logiki i sensu, to 8 ed :D

Ja jadę dla tego że mam blisko i z ludźmi się spotkam pogadam, jakies figsy komuś przywiozę, od kogoś odbiore itd ;)

Ludziki to bedzie zło konieczne :wink:

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Bless juz próbował i został zjechany
Bless napisał, że jak nie damy ograniczeń magii, to szkoda mu czasu na przyjazd - trudno. Po prostu rozmawialiśmy w większym gronie i odrzuciliśmy Bastard Sworda, cięcia slotów, zmiany zasad czarów czy ograniczenie kości magii. To, że już na pierwszych lokalach w Warszawie stwierdziliście, że trzeba coś poprawić nie obliguje nas do skopiowania Waszych pomysłów ani uznania waszych obaw za wystarczająco uzasadnione. Na naszych lokalach bez cięć nie dominuje jedna armia ani jeden czar, więc doszliśmy do wniosku, że nic nie będziemy ciąć. Co do specjalnych bohaterów - nie chcieliśmy przedobrzyć z nowościami. Nie rozegraliśmy żadnego turnieju ze specjalami, nie wiemy, jak działają i dlatego żeśmy ich nie dali. Regulami wyszedł kompromisowy i pewnie każdy będzie mógł się do czegoś przyczepić. Jak damy ograniczenia, to się dowiedmy od dwudziestu miejscowych graczy, że daliśmy się zakrzyczeć tym marudom z Border Princes i nie mają ochoty przychodzić na takiego mastera.
ja dzisiaj nie mam czasu na flejma
Ale znajdź jutro, żeby coś się w tym temacie działo :)
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Undead
Falubaz
Posty: 1241
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Undead »

Jankiel ma racje...po kiego grzyba jakieś ograniczenia jak nawet nie wiemy ajk sie ta ed sprawdza przy wiekszej ilosci graczy gdzie skile sa na wysokim poziomie. Niech silesian bedzie królikiem doswiadczalnym. Po turnieju sie wyciągnie wnioski o bedzie wiadomo co i jak sie sprawy mają

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

a my mamy doświadczenie w eksperymentalnych, pierwszych turniejach - jeśli ktoś sobie przypomina challengera 4 lata lemu:)
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

Ale chociaż punkty za połówki powinny być.

SexRocket
Piszczałka
Posty: 2984
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów
Kontakt:

Post autor: SexRocket »

dajcie organizatorom wolna reke. Jak zrobia ograniczenia to czesc bedzie pierdziec, jak nie zrobia to druga czesc bedzie pierdziec.
Skoro grali lokale na 8 ed i maja orientacje to na pewno nie zrobia tak zeby bylo zle, w koncu to debiut silesiana a pewnie za rok beda chcieli go znow zrobic :D
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

No qrcze ale brak pkt za zabicie lorda jak smok na ostatniej ranie to overkill dla mnie...
Piszę dla mnie bo wyrażam swoje zdanie ale pewnie nie tylko jak to odczuję...
No i w związku z tym pytanie:
Czy jak taki lord zginie a smok przetrwa to mam 100 pkt za generała czy nie?
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3350
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

Undead84 pisze:ta ed sprawdza przy wiekszej ilosci graczy gdzie skile sa na wysokim poziomie.
To jest 8ed. Tutaj skill ma akurat niewiele do powiedzenia :)

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Czy jak taki lord zginie a smok przetrwa to mam 100 pkt za generała czy nie?
Tak.
No qrcze ale brak pkt za zabicie lorda jak smok na ostatniej ranie to overkill dla mnie...
Taka jest 8 edycja. Albo wystawiasz duże i drogie oddziały i liczysz się z tym, że przy ich ewentualnej stracie tracisz dużo punktów, albo wystawiasz masę śmieci i zdajesz sobie sprawę z tego, że w kazdej bitwie stracisz kilka oddziałów.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Jankiel pisze:
Czy jak taki lord zginie a smok przetrwa to mam 100 pkt za generała czy nie?
Tak.
jak rozumiem jest wtedy 100 pkt za generala ale za model zupelnie nie ma punktow tak?

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

jak rozumiem jest wtedy 100 pkt za generala ale za model zupelnie nie ma punktow tak?
Dokładnie tak. Może to trafi do uściśleń, a jeśli nie, to będzie taki hose rule na potrzeby tego turnieju.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Przyszło organizatorom do głowy, że 8 ed. jest zupełnie nie przystosowana do turniejowego grania? Zrobienie punktów za połowy oddziałów, ćwiartki, itd. to nie jest jakieś odkrycie koła na nowo tylko zaczerpnięcie starych sprawdzonych sposobów. Jeśli już taki RAW chcecie to nie powinno być w ogóle żadnych przedziałów punktowych tylko proste wygrał-przegrał-zremisował bo tak jest w 8 ed. Ja tam nie skreślam 8ed. w przedbiegach jak robi to obecnie sporo osób ale mam świadomość, że aby gra miała sens trzeba nieco pozmieniać i da się to zrobić nie grzebiąc w zasadach głównych.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

ej a nie potraficie pomyśleć jak zagrać żeby wygrać? słuchać się nie da tego całego pierdzenia...TO JEST NOWA GRA! nie podoba się nie graj, ale jak zostało Ci odrobinę checi do grania to wyobraź sobie że dopiero zaczynasz i ogarnij tę grę! da się to zrobić, te zasady naprawdę dają więcej przyjemności z grania... No, ale musiałoby sie chcieć, prawda? Żenujące podejście a'la "siedzę na ciepłej posadce i zębami będe sie jej trzymał"
Proponuję poćwiczyć...
przepraszam za OT, ale jakoś wszędzie czytam to samo i nie mam już siły słuchać
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Fojtu
Mudżahedin
Posty: 238

Post autor: Fojtu »

przepraszam ze moju podrecznik nie oferuje posiadania 4 monserow, wymaksowanej magii i 50 kusz jednoczesnie. naprawde mi przykro :roll:

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

przepraszam że nie myślisz...
to jeszcze pochwal się jaką armią grasz, że zupełnie nie da się z niej nic wykrzesać?
argument z dupy jak żaden inny...

ale dość offtopów,
czy ktos może mi powiedzieć ile czasu z Wrocławia jedzie sie tam autem?
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Dmtrij pisze:ej a nie potraficie pomyśleć jak zagrać żeby wygrać?
Ja tam gram, żeby mieć radochę z grania. Jakbym chciał wygrywać to bym grał z mamą albo wszedł do tematu Andrzeja i konstruował rozpiskę ctr+c, ctr+v :D
Nie zwracam się do organizatorów whinując żeby przycieli pitkę, brzytwę i inne cuda tylko o zmianę zasad samego turnieju. Wygrać pomoże mi to w taki sam sposób jak innym czyli wcale
Obrazek

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Przyszło organizatorom do głowy, że 8 ed. jest zupełnie nie przystosowana do turniejowego grania? Zrobienie punktów za połowy oddziałów, ćwiartki, itd. to nie jest jakieś odkrycie koła
Przyszło. I odrzuciliśmy taki pogląd. To nie jest edycja 7.1 czy 7.5 - to jet zupełnie nowa gra. Tak samo, jak inną grą jest 40K. Nie wrzuca się organizatorom turniejów 40K, że nie grają samych pitched battle, czy dają punkty za jedną ranę wbitą w herosa. Tak samo potraktujcie 8 edycję.
czy ktos może mi powiedzieć ile czasu z Wrocławia jedzie sie tam autem?
1,5 h
Jakbym chciał wygrywać to bym grał z mamą albo wszedł do tematu Andrzeja i konstruował rozpiskę ctr+c, ctr+v
Musiałbyś być geniuszem, bo Andrzej wcale nie wygrywa wszystkich bitew
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Adamdo
Chuck Norris
Posty: 477
Lokalizacja: Szybki Szpil Tychy filia Kraków

Post autor: Adamdo »

@Lazur
Przeczytaj swój podpis i skończ marudzić.
Obrazek

ODPOWIEDZ