Silesian Un-Limited Tournament II, Master 17 - 18 IX, 2600

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Re: Silesian Un-Limited Tournament II, Master 17 - 18 IX, 26

Post autor: Laik »

Dmtrij pisze:i musze powiedziec że działa świetnie:)

WIĘCEJ ZDJĘĆ będzie?
Ja tam uważam że takie komba są słabe – zbyt sytuacyjne

Mój slann może się z tym jednak nie zgadzać:D
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Hej, byłoby miło, jakby te osoby co wrzuciły i będą wrzucać tu relacje, wklejały tego samego POSTA też do tego tematu:
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 10#p812710
W ten sposób podkręcicie licznik postów i zachowacie dla potomności świadectwo waszych osiągnięć. :wink:

POSTAPSOTAPOSTAPSOTAPOSTAPSOTAPOSTAPSOTAPOSTAPSOTAPOSTAPSOTA!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

Kalesoner pisze:Hej, byłoby miło, jakby te osoby co wrzuciły i będą wrzucać tu relacje, wklejały tego samego psota [...]
:mrgreen:
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Żebym Cię nie musiał wyedytować. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

:*
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Biały
Mudżahedin
Posty: 322
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Biały »

Kalesoner pisze:zachowacie dla potomności świadectwo waszych osiągnięć. :wink:
Żeby mnie za x lat wyśmiały :mrgreen:
ID: 2477

Awatar użytkownika
Terror
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 48

Post autor: Terror »

Domin tak na prawde nie miałem pojęcia jak grać z TK i OK i też nie miałem pojęcia o statystykach tych armii, ale jedno co moge powiedzieć to powinien być po każdym masterze ranking the best player ale jako community, bo serio gra z Dominem dała mi tyle że nie potraficie sobie wyobrazić, pozatym to człowiek który mówił uczciwie czego nie robić, co się nie opłaca, przypominał mi lub mówił o zasadach jego armii których nie znałem co sprawiło że nie zrobiłem wielu rzeczy których nie opłacało mi się robić, a tak naprawdę większość graczy wykorzystała by to na swoją korzyść. W dodatku w fajnym stylu zcisł mi armię, jednak kolejny gracz TK po meczu z Dominem już nie miał tak łatwo. Tak, że dzięki Domin za mecz ;) No chlanie w sobote w nocy:D
Producent marki www.KartaPostaci.pl ! Ubieraj się w orginalne t-shirty !

Agencja reklamowa
www.ArsVestis.pl - zapraszamy!

Awatar użytkownika
Szaitis
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: Szaitis »

To może i ja napiszę parę słów – rozpisywać mi się nie chce bo wynik był sporo poniżej oczekiwań. Ale miałem szczęście trafić na te jedne z niewielu mega przegiętych rozpisek na tym turnieju:)

Grałem mniej więcej: czarujący lord z hełmem, mały wampir z deathem, bsb z regenką, 2 wrajty, nekros ze scrollem, 3 oddziały szkieletów, 30 ghuli, 2 x gwardie (flaming i +1 hit), baty

I bitwa – Jankiel – DE

Bitwę opisał już Jankiel, tutaj może i miałem trochę szczęścia, ale bez przesady – generalnie 6 coków (w tym jeden poszedł do czelendżu) – 9 ataków na 4+ z hatem, 5 coldów na 5+, lord 4 ataki 4 ataki 4+ z hatem i smok 5 ataków + thunderstopmp wcale nie muszą zadać jakiejś oszałamiającej ilości ran – mi wychodzi że tych 22 gwardzistów powinno spokojnie ustać, licząc że jeszcze przecież oddam a COKi ranie i przebijam na 2+. Dopiero później doszliśmy do tego że ta szarża i tak była niemożliwa bo w momencie szarży smoka Jankiel nie mógłby się dostawić COKami z overrunu bo smok musiał być zmaksymalizowany, a nie był – de facto Kuba został pokarany za tego całkowicie nieumyślnego wałka:D Zaznaczę jeszcze że wcześniej swój pierwszy sukces odniosły szkielety które w pojedynkę złamały i zagoniły 2 COKi – hydra spadła ze słoneczka – straciłem tylko wspomnianego przez Jankiela BSBka i jakieś śmieci.
13:7

II bitwa – Marian – DF

Licząc żyrki Marian miał 11 maszyn + 30 thundów i 20 kusz:D Esencja plutonu egzekucyjnego!
Graliśmy po skosie, wystawiłem się pierwszy, cała armia w kreskach:D No i ruszyłem do przodu – bitwa wyglądała tak że ja szedłem – Marian strzelał. Bardzo ważna była 2 tura – wylazłem 16 gg z domku i z popychaczki miałem zaszarżować na thundów – po ewentualnej wygranej wypadam za poza pole bitwy – niestety ma magię rzuciłem tylko 2+2 no i Marian wykorzystując 2 scrolle nie pozwolił zaszarżować z tej popychaczki – gwardia została rozstrzelana. W tym czasie 2 gwardia w kresce idzie powoli w kierunki maszyn – w 3 turze puszczam słonko na IFce przez całą jedną armię Mariana – giną 4 maszyny – 10 kuszników, 1 inżynier, i 7 kusz z 2 unitu. Niestety reszta maszynek rozstrzeliwuje 2 gwardię – a cannon zabija wampira z deathem.
9:11

III Bitwa – Paulinka – O&G

Kolejna przegięta rozpiska:D 40 czarnuchów, 40 savagy, 17 troli:D, 95 goblinów!, 2 mangelary, 1 troll
Jak przy grze z Marianem raczej mi nie było do śmiechu, tak tutaj uśmiech musiał zagościć na mojej twarzy:D No i w dodatku B&G – scenariusz który bardzo lubię grać. Piękny był efekt curse of years rzucanej na te 95 goblinów:D W momencie w którym szarżowałem na nich ghulami już nie było nawet 40:) Jednego mangera zdjąłem z pocisku, drugiego batami. W końcu gwardia ruszyła na trolle , tym razem to ja miałem regenkę. Efekt wiadomy, po przepchnięciu ich dopchałem się do generała i zabiłem (wcześniej ustrzeliłem bsb ze snajperki) – niestety w tej bohaterskiej walce zginął mój bsb co kosztowało mnie jeden pkt.
19:1

IV Bitwa – Jacek Kaczmarski – DoCh

Przed turniejem zrobiłem sobie mocne postanowienie – nie gram z demonami:D Stąd tylko jeden klocek ghuli które są moją najmocniejszą bronią na demony. Próbowałem jeszcze przekonać Laika że paringi powinny wyglądać inaczej i ja wcale nie powinienem grać z Jackiem ale nie chciał mnie słuchać!:D A podobno gospodarze mają ulgi… ;) Potem wpadłem na genialną taktykę że będę taaak dłuuugo myślał że zagramy 2 tury – ale widać brakuje mi sporo do filozofa bo jednak zagraliśmy całą bitwę:D Wystawiłem całą armię za mega obeliskiem i czekałem na przybycie barwnej ekipy z piekieł (raz jeszcze gratulacje najlepszego hobbysty!). Początek był niezły – ze snajperki spada BSB w BL. Potem już było tylko gorzej, gdyby Jacek był tak miły i nie zdawał wardów na tzeentchowcu byłoby dobrze, niestety zdał wszystkie i było ciężko:D Ostatecznie udało mi się wyciągnąć 6 pkt, 20 coś pkt brakło do 7:)
6:14

V bitwa – Inferno – VC

Armia na eterykach, niby mam dobrze na taką rozpiskę, ale Inferno bezwzględnie mnie gwałcił w magii i ogólnie na kostkach:D Fajnie się wzajemnie ustawiało tyczki:) Ale sam zrobiłem kilka bardzo prostych błędów.
14:6

Ogólnie z wyniku nie jestem zadowolony, niby 17 miejsce, ale liczyłem na dużo więcej. Jacek mi zepsuł turniej:D – ale to był taki rewanż za Arenę, wtedy ja mu spieprzyłem wynik:D

Szczególne podziękowania dla Krzyśka i całej tej masy ludzi która pomogła w organizacji tego mastera!
Dzięki tym wszystkim z którymi miałem okazję i popić i pogadać przez te parę dni.

No i na koniec gratulacja dla Kalesona i Golonki! Może w końcu se kupisz te figurki i je pomalujesz Łukasz:D Głupio tak już 2 mastera przegrać przez hobbystkę!:D

Pedros
Oszukista
Posty: 856

Post autor: Pedros »

Mam takie pytanie do organizatorów. Jak widzieliście Skaven Slave'a z tarczą (model z IOB)/spear'em a ktoś nie miał tegoż w rozpie ile dawaliście punktów z WYSIWIG'a?

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

max?
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Andrew jesteś organizatorem....?
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Czas na kilka słów od orga. :)
Cieszę się, że turniej po raz kolejny przypadł graczom do gustu i chciałbym podziękować wszystkim, którzy się do tego przyczynili. Śląskim klubom, wielu osobom (bardzo często nie grającym) które pomogły w organizacji, sponsorom oraz osobom które chętnie pomagały, choć nie miały obowiązku. :) Długo bym musiał wyliczać i miejsca nie starczy, bo zaangażowanych było bahaćko.
Dziękuję graczom za jeszcze liczniejsze przybycie niż w tamtym roku i stworzenie atmosfery naszego turnieju. Podziękowania zarówno dla tych przybyłych z bardzo daleka (często jako jedno- bądź dwu-osobowe delegacje) jak i naszych lokalnych wymiataczy. :)
Dziękuję za wszelkie opinie - uważnie je czytam. :) Te pozytywne utwierdzają mnie w przekonaniu, ze jednak warto było powalczyć z organizacją, te z konstruktywną krytyką posłużą ulepszeniu imprezy za rok, jeśli tylko będzie wolą graczy aby Silesian Master znowu się pojawił.
Przepraszam za wszelkie niedociągnięcia i obiecuję poprawę - wiele rzeczy na jakie zwracaliście uwagę rok temu zostało poprawionych. :) Żeby nie przedłużać (a potrafię, vide podobny post z tamtego roku :P ) publikuję oficjalne wyniki. Poczekam jeszcze chwilę na ew. reklamacje (proszę o pmki jakby co) i wrzucam do ligi. Trochę się różnią od tych podanych wcześniej, z racji poprawek wynikających z kart oraz wpisania punktów graczom którzy się wycofali (nie mają oni oceny hobbystycznej, bo niektórzy uciekli zanim Aga do nich dotarła, więc ciachnęliśmy punkty wszystkim ;) ).
Gratulacje dla zwycięzców, ale również dla wszystkich graczy.

Gratulacje dla hobbysty turnieju, którym w tym roku został Jacek Kaczmarski z armią DoCH.

Wyniki:
Obrazek

Na fotorelację zapraszam do naszej klubowej galerii:
https://picasaweb.google.com/schwarze.p ... sterII2011
Tradycyjnie kilka fotek na zachętę. :)
Pierwsze stoły widziane z góry:
Obrazek
Bufet:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dziękuję również organizatorowi turnieju Warmachine &Hordes - Ice-t za wspólną imprezę. Myślę, ze będziemy częściej takie akcje uskuteczniać. :)

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

HAhahahahah dzięki Krzysiek za tą ostatnią fote - Ziemniaczki (te dopieczone) były OK, ale martwi mnie spojrzenie Bałagana :shock:
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

Dzięki wszystkim za chlańsko. Było przednio.
Laik Szmyt Krzysiek@ było na pełnej kurwie =D>
Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Dibo pisze:HAhahahahah dzięki Krzysiek za tą ostatnią fote - Ziemniaczki (te dopieczone) były OK, ale martwi mnie spojrzenie Bałagana :shock:
Juz chyba wiem, na kogo głosował bałagan w plebistycie infernoi :D
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Dzięki panowie. :) Zapraszam do galerii, jest więcej perełek, trzeba je tylko wyłowić. Przypominam akcję "must be shopped" po ostatnim Silesianie. ;)
W ogóle jeszcze zrobię taki feedback co do poszczególnych postów, bo na kilka chętnie odpowiem bardziej.

@Raptor - wzruszyłeś mnie polerowaniem znaczka plejad. Myślałem, ze wielbiciele europejskiej myśli technicznej w dziedzinie motoryzacji nie tykają dżapańskiego plajstiku. ;)
@ Dibo - fakt, wcześniej nie zwróciłem uwagi. :lol2:

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Dibo pisze:ale martwi mnie spojrzenie Bałagana :shock:
To ja nie pytam co się działo w pokoju w nocy :mrgreen:
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Turniej bardzo fajny, miejscówka doskonała, żarcie najlepsze jakie pamiętam z Masterów. Ogólnie bardzo udany weekend.


Niestety tym razem padło na mnie - czas zacząć pomasterowego flejma.

Chodzi oczywiście o moją bitwę z Morrokiem, której świadkami było wiele osób. Bitwę najbardziej emocjonującą jaką grałem na tym turnieju. Bitwę w całkiem spoko atmosferze, gdzie wszystkie napinki jakoś rozstrzygnęliśmy. Każdy z nas miał rzut na 4+ od którego zależało przełamanie, ale nikt nikogo w końcu nie przełamał. Tylko mi udało się ubić jeden brejkpoint, dzięki czemu wygrałem 11:9.
Uścisnęliśmy z Morrokiem dłonie i...
nagle ktoś się odezwał (chyba chłopaki ze stołu obok, m.in. Andrzej), że jak nie ma przełamania w B&G, to liczy się małe punkty. I że oni tak liczyli - jeden z nich przegrał 12:8, ale policzyli małe i wygrał 12:8 bo nie było przełamania.

Trochę się wkurwiłem, bo całą bitwę graliśmy na innym założeniu. Zaczęła się ostra dyskusja z Morrokiem, który nie chciał ustąpić. Zapytaliśmy Liddera o to jak jest i powiedział, że liczy się małe i Morrok wygrał. Zaproponowałem remis, ale Morrok się nie zgodził. Dyskutowaliśmy dalej, sprawdziliśmy w rulebooku no i uznałem, że nie ma się co dalej kłócić (bo to już trwało dobre pół godziny). Zgłosiliśmy wynik 11:9 dla Morroka.

Chwilę później w dyskusjach z ludźmi dowiedziałem się, że jest liczenie 'Arenowe' B&G. Poszedłem do Krzyśka, poprosiłem o zasady turnieju, sprawdziłem i okazało się, że jednak wygrałem! I że cała bitwa była toczona na słusznych założeniach, tylko koledzy ze stołu obok i Lidder wprowadzili nas w błąd. Pokazałem to Lidderowi, który siedział niedaleko sędziówki. Nie chciałem zgłaszać zmiany wyniku bez Morroka. Zaczekałem aż przyszedł i pokazałem mu wydrukowane zasady turnieju. On się wkurwił, poszedł dyskutować z sędziami (nie wiem o co, skoro sprawa była jasna). W końcu Krzysiek zapytał Liddera co robić, a Lidder powiedział że nie zmieniamy wyniku! Na początku myślałem, że to jakieś nieporozumienie, ale Morrok się szybko zmył, Krzysiek musiał spadać do domu bo już było późno i tak sie skończyła dyskusja...

Niby to tylko 2 pts, ale to zawsze 2 miejsca wyżej na turnieju no i świadomość, że gramy i liczymy pkty wg określonych zasad. Dlatego proszę o zmianę wyniku - odjąć Morrokowi 2 pkty i dodać mi.

Morrok, spoko się z Tobą grało, ale Twoje zachowanie po bitwie było mega słabe. Widziałeś, że ostatecznie miałem rację (zresztą całą bitwę graliśmy jak należało), a jednak nie uznałeś swej porażki. Do tego jeszcze w swoim raporcie piszesz, że ze mną wygrałeś... bez komentarza.

Lidder - why?!
Totalnie nie kapuję Twojej decyzji. Zmiana wyniku tej bitwy to byłby drobiazg w skali całego turnieju. W czym był problem??

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Flame on!

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Biegne, biegne ;)
Po raz kolejny widac, ze Andrzeja trzeba nie sluchac w zadnej kwestii ;)
Moim zdaniem tak jak jest w regulaminie tak powinno sie grac, to ze Lidder nie znal zasad turnieju, no ok moze sie zdarzyc, ale po tym jak wiedzial, ze sie pomylil i nie potrafil ustapic przyznajac sie do bledu - imho slabo.

ODPOWIEDZ