Mistrzostwa Podbeskidzia, 2 grudzień 2012, Bielsko-Biała

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Mistrzostwa Podbeskidzia, 2 grudzień 2012, Bielsko-Biała

Post autor: debelial »

Klub Gnom we współpracy z klubem Ósma Bila, ma zaszczyt zaprosić graczy na coroczny turniej pt. Mistrzostwa Podbeskidzia 2012.

Data: 2 grudnia 2012

Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 29 Ul. Czereśniowa 20, Bielsko-Biała

Format: 1800 punktów, prawie open :)

Start: 10:00 (zapisy od 9:30)

Czas na bitwę: 2h10m, 4 bitwy

Stoły: 72x48"

Progi: co 150 punktów. Rzecz jasna liczymy 50% VP za jednostki uciekające i/lub sprowadzone do 25% liczebności początkowej.

Scenariusze (patrz niżej):
1 - Battleline - Assassination
2 - Blood & Glory
3 - Battleline - Take & Hold
4 - Battleline

Wpisowe: 30zł
Nagrody:
1 miejsce, bon 200zł + puchar
2 miejsce, bon 125zł
3 miejsce, bon 75zł
6 nagród losowych po 50zł
1 nagroda dla najmłodszego uczestnika turnieju 50zł

Nauczeni poprzednimi doświadczeniami wynajmujemy osoby do noszenia stołów z klas na salę gimnastyczną :)

Ograniczenia:
VLoS (patrz polskie uściślenia sędziowskie)
Można użyć maksymalnie 12 kości w fazie magii.
Od Dwellers Below, Final Transmutation, Infernal Gateway i Dreader 13th Spell przysługuje Look-out Sir.
Można wygenerować maksymalnie 2 dodatkowe kostki w fazie magii, niezależnie od żródła (czy to channeling, czy dorzucanie kostek przez Slannów czy różne inne przedmioty i zdolności).
Skaven: Warlock Engineer 0-3 w armii
Dark Elves: Hydra 0-1, nie można mieć pendant + crown of command na jednym modelu, można rzucać czary maksymalnie z 6 kostek
Daemons of Chaos: Blue Scribes i Masque są warci dodatkowe 50VP dla przeciwnika
Lizardmen: Tetto'Eko - Herald of Cosmic Events jest jednorazowe i dotyczy tylko czarów rzucanych przez niego samego; Salamanders 0-1
Warriors of Chaos: Jeśli armia zawiera Valkię lub Festusa, warshrine jest 0-1
Vampire Counts: oddziały i/lub modele eteryczne 0-3
Chaos Dwarfs: Chalice of Blood and Darkness nie może być użyty pomiędzy rzuceniem czaru a próbą jego rozproszenia

Dopuszczeni są bohaterowie specjalni. Warunkiem używania takiego bohatera jest posiadanie jego oryginalnego modelu bądź też stosowna, staranna konwersja - w takim wypadku zdjęcie należy przesłać na adres debelial@tlen.pl w celu oceny, czy konwersja zostanie dopuszczona.

SCENARIUSZE:
1. Assassination - Wystawienie i przebieg jak w Battleline. Dodatkowo za zabicie postaci poziomu lord gracz otrzymuje 2VP, a za zabicie herosa 1VP. O różnicę w tych dodatkowych punktach należy zmodyfikować wynik, aż do maksymalnego 20:0.

2. Blood&Glory - liczenie arenowe, zwycięzca otrzymuje 20 punktów, minus 1 za każdy stracony przez siebie punkt. Armie mają punkt złamania 2, zgodnie z RB.

3. Take & Hold. Wystawienie i przebieg jak w Battleline. Dodatkowo po wystawieniu armii na środku stołu należy umieścić znacznik, a gracze rozmieszczają na zmianę jeszcze po 2 znaczniki. Maksymalnie 1 mogą umieścić w swojej strefie wystawienia, żaden nie może być bliżej niż 6" do dowolnej krawędzi ani 12" od innego znacznika. Znaczniki są kontrolowane przez nieuciekające jednostki, która bliższa, ta kontroluje. Są warte po 100VP każdy.

4. Battleline - zwyczajny, wg RB.

Ocena modelarska (0-10 punktów):
PROXY - gracz posiadający w swojej armii proxy otrzymuje automatycznie '0' punktów z oceny hobbystycznej. Jeśli ktoś ma wątpliwości co do tego co jest proksem, zapytania - najlepiej ze zdjęciem modelu/oddziału - proszę wysyłać na maila debelial@tlen.pl.

Podstawki:
1 punkt - wszystkie podstawki są zrobione
2 punkty - jak wyżej, a dodatkowo są jednolicie zrobione dla całej armii

Malowanie:
1 punkt - przynajmniej połowa figurek jest pomalowana
2 punkty - cała armia pomalowana (minimum 3 poprawnie nałożone kolory na model)
3 punkty - cała armia pomalowana starannie, czyli cieniowanie, rozjaśnienia itp.

Modelarstwo:
1 punkt - armia posiada starannie wykonane konwersje bądź też posiada kolekcjonerskie modele z 5 lub starszej edycji
1 punkt - wszystkie oddziały w armii spełniają założenia WYSIWYG (pojedyncze odstępstwa w regimencie są dopuszczalne)

Przygotowanie:
1 punkty za czytelną rozpiskę
2 punkty za posiadanie kompletu kostki-miarka-wzorniki-podręcznik, brak jednego z tych elementów 1 punkt, brak 2+ 0 punktów.

Prosimy o przesyłanie rozpisek do 28 listopada do godziny 23:59 na email osma.bila@gmail.com. Rozpiski powinny być w formacie html. Zostaną przez nas wydrukowane.
Za przesłanie rozpiski w terminie gracz otrzymuje 3 punkty do klasyfikacji końcowej.


Zapraszamy.

Lista zgłoszonych (pogrubione z gwiazdką to zgłoszeni z poprawną rozpiską):
1. Laik – WE *
2. Debelial – WOC*
3. Kosa – HE*
4. PiotrB – COD*
5. Wojtek Szemik – HE*
6. Butan – VC*
7. Dydu – WE *
8. Qc – BOC *
9. Młynek -DE*
10. Spawn – DOC*
11. Szczur – WOC*
12. Szalone – OK.*
13. Panterq – DF*
14. Solo – DE*
15. Sevi – OK.*
16. Karol "Pixel" Pastuszka – HE*
17. Andrzej "Karpiu" Karpiński – WOCH*
18. Łukasz Nogul Noga – EMP*
19. Michał Słowian Krzysztoń – OG*
20. Quaki – DOC*
21. Nayan - DOC*
22. Bercik – HE*
23. Artur Szymała –OG*
24. Belial - ChD*
25. Duży Paweł - DE*
26. Denis – ChD*
27. Szaitis – VC*
28. Jankiel - DE*
29. Marek Bąk – Liz*
30. Bombay - SK*
31. Rymar – Liz*
32. Król Goblinów – OK.*
33. Krzysztof "Haggis" Kokott – TK*
34. Młody Kocoń – DE*
35. Krzysiek - HE*
36. Tomek Miszta – WE*
37. Wychwa – EMP*
38. Radek Prach – DE*
39. Jędrek Malcherek – DF*
40. Dibo – BRE*

41. Artur Szyndler – TK
42. Brujah - DF


Termin punktowanego przesyłania rozpisek minął.
Ostatnio zmieniony 30 lis 2012, o 09:02 przez debelial, łącznie zmieniany 35 razy.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

2600 4 bitwy hehe ^^

skoro jest to ja wybrałbym mniejsze puntky ale zachował tradycję 4 bitew - to naprawdę było bardzo dobre

1800 4 bitwy - mój głos
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

będę - 1800 - 4 bitwy!
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

4 bitwy byłyby syte :)

Tak więc: 1800 4 bitwy :)

Mam nadzieję że wszystko ułoży się tak że uda mi się do was dotrzeć.
Wisła Kraków.

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

He, chłopaki jadą, a ja miałbym nie jechać? 4 bitwy to spoko pomysł, w sumie nie ma takiego znaczenia czy 2000 czy 1800.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

na boga...
przyjechałbym, ale to jakiś karkołomny wyczyn jest. 4 bitwy w jeden dzień?
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Gremli
Mudżahedin
Posty: 327

Post autor: Gremli »

debelial pisze: A) 2600, 3 bitwy
B) 2400, 3 bitwy
C) 2000, 4 bitwy
D) 1800, 4 bitwy
Weź wylogowuj się z fejsa najpierw, potem czytaj ;)
4 bitwy są w opcji 2000 lub 1800
Ja tu tylko sprzątam.

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

Mozliwe ze wybralbym sie.
4 bitwy na 2K bez problemu do obskoczenia :)

Awatar użytkownika
Młynek
Chuck Norris
Posty: 366
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Post autor: Młynek »

4 bitwy 1800 lub 2000

Awatar użytkownika
Solo
Falubaz
Posty: 1330

Post autor: Solo »

ej chłopy zawsze były 4 bitwy na 2400 wiec co za problem ? coś się zmieniło :D ??
myślę że powinny być 4 bitwy ale jak już to 2000 + no kurde jeden z ważniejszych turniejów w roku a pkt dziwne.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

panterq pisze:He, chłopaki jadą, a ja miałbym nie jechać? 4 bitwy to spoko pomysł, w sumie nie ma takiego znaczenia czy 2000 czy 1800.
na 1800 seer na dzwonie nie ma skalma ^^
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

ej chłopy zawsze były 4 bitwy na 2400 wiec co za problem ? coś się zmieniło ??
Niektórzy nie mają ochoty wracać z lokala o 1 w nocy.

4x1800 brzmi ok, żeby nie był to zwykły lokal 3x2400, jakie są 3 na miesiąc :)
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

ustalcie szybko format to zrobimy w Krakowie w listopadzie lokal na te same punkty - będzie kontynuacja :)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bombaj
Chuck Norris
Posty: 471

Post autor: Bombaj »

tu Bombaj. W zeszłym roku (chyba, albo rok wcześniej) po trzeciej bitwie byłem pierwszy, a w 4 bitwie dostałem żenujący łomot i spadłem na jakieś warzywne miejsce. obiecałem sobie nigdy więcej nie jechać na cztero-bitwowy turniej ;) Ale nawet mimo to wydaje mi się, że 4x2000 jest sycącym formatem.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Info dla głosujacych:

na 2000 wchodza dwie abominacje

na 1800 nie

przemyślcie to glosując ^^
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Mistrzostwa Podbeskidzia zawsze są 4 bitwowe, niech będą mniejsze punkty - głosuje na 2k
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

Jak 4 bitwy to 1,8k

Awatar użytkownika
Bombaj
Chuck Norris
Posty: 471

Post autor: Bombaj »

-Qc- pisze:Info dla głosujacych:

na 2000 wchodza dwie abominacje

na 1800 nie

przemyślcie to glosując ^^
a na 1800 wchodzą dwie hydry, to może zagrajmy 4 x 1399, ale wtedy wejdą i tak dwa tęczowe shrine'y, to może jednak 5 x 1199, ale wtedy wchodzą dwa doomdivery, to może 6 x 639, a najlepiej to 10 x 100 ale wtedy wejdzie klocek slavów i wszystkich zje :P

Awatar użytkownika
syslak
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 155
Lokalizacja: Kraków, AjWajHajm, True Legion

Post autor: syslak »

2k :mrgreen:
General Baga pisze:oftoooooooooooooooooooooopppppppppppppppppppppppp (wybaczcie ale obiecałem chłopakom) :mrgreen: :roll:
TRUE LEGION KRAKÓW

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

4 razy 2000 :wink:

ODPOWIEDZ