Chrzanowskie Dni Fantastyki 14.09. 2013

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: Chrzanowskie Dni Fantastyki 14.09. 2013

Post autor: Andrzej »

O co chodzi? Czemu was nie było?
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Ździchu pisze:Solo oszuście oddawaj kase
troche szerzej Zdzichu bo na razie brzmi to niełądnie
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Ździchu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 137
Lokalizacja: ZKF Zabrze
Kontakt:

Post autor: Ździchu »

Nieładne to jest gdy ktoś informuje przed turniejem bo na niego nie dojedzie z przyczyn logistycznych, że go nie będzie a organizator nie chce oddać pieniędzy z przedpłaty.

Awatar użytkownika
Domino
Falubaz
Posty: 1490

Post autor: Domino »

Taka jest idea przedpłaty, nie? Spora część z Was nie dojechała dając znać na ostatni moment i tylko dzięki przedpłacie Solo nie popłynął finansowo.

Awatar użytkownika
Ździchu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 137
Lokalizacja: ZKF Zabrze
Kontakt:

Post autor: Ździchu »

Idea przedpłaty polega na tym że jak dasz znać przed eventem że nie będziesz to dostajesz zwrot tak to działa z wczasami, koncertami i innymi tego typu wydarzeniami.

Nie było informacji że osoby robiące przedpłatę stają się sponsorami turnieju bo już jej nie odzyskają nawet jak na niego nie dojadą.

Także bronienie Sola jest co najmniej nie na miejscu, bo zawsze stara się zrobić na ludziach hajs czytaj autobus, turnieje czy inne tego typu rzeczy.

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Zdzichu 2 strony temu było do czego służy owa przedpłata zapoznaj się z lektura i zamilknij (... na wieki :mrgreen: )
Bo trzeba podkreślić ze to nie koncert wczasy czy inny event tylko turniej battla który robi się nie po to żeby zarobić tylko dobrze się bawić na owym turnieju a zapewniam cie ze solo nie wydaje teraz twoich ciężko zarobionych pieniędzy na dziwki i koks (chociaż znając sola to tego nie można być pewnym :P )
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Ździchu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 137
Lokalizacja: ZKF Zabrze
Kontakt:

Post autor: Ździchu »

2 strony temu żaden z organizatorów nie wypowiedział się co stanie się z przedpłatą w przypadku gdy jedna z drużyn nie dojedzie.

Przedpłata jest formą zaliczki gwarantującej miejsce na turnieju więc zgłaszając że Cie nie będzie powinieneś ją odzyskać i pewnie gadałbyś inaczej gdybyś był na moim miejscu.

A skoro jak twierdzisz miałem bawić się dobrze za te 45 zł to wiedz że nie bawiłem się wcale więc powinny zostać mi zwrócone.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Znaczy na 2 godziny przed turniejem, czyli w momencie kiedy organizator poniósł już wszystkie koszty, poszła informacja że zapiliście i przez to nie będzie frekwencji na turnieju?
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Z tego co słyszałem od ludzi od Was, to po prostu zachlaliście mordy w piątek wieczorem i rano nie byliście w stanie przyjechać na turniej. Co już samo w sobie jest mega nie w porządku wobec innych graczy, bo liczyliśmy, że będziecie. Cała idea przedpłaty polega na tym, że jest ona bezzwrotna, inaczej nie ma ona żadnego sensu. Jeśłi nie byliście pewni, że przyjedziecie, to trzeba było nie wysyłać kasy, tylko zapłacić 3zł więcej na miejscu.

Prawda jest taka, że Zabrze kolejny raz nawaliło i nie przyjechało pomimo wcześniejszych zapowiedzi. Nie wnikam kto konkretnie dał dupy, ale współczuje choćby Irkowi, któremu naprawdę zależało na tym, żeby przyjechać na ten turniej (dzwonił do mnie rano, żeby pomóc mu załatwić transport)

Totalnie rozwala mnie natomiast bezczelna i roszczeniowa postawa Zdzisia wobec Sola. Nie dość, że olałeś ten turniej i pokazałeś, że masz nas wszystkich w dupie, to jeszcze jesteś cały oburzony, że Solo nie chce zwrócić kasy, którą już wydał na salę i nagrody (załatwił bardzo fajne medale i bony o sporej wartości). Do tego jakieś insynuacje co do robienia kasy na ludziach. Nawet jeśli faktycznie wyszedł na tym parę dych do przodu, to należy mu się to za cały trud zorganizowania turnieju, załatwienie blatów, sali i rozmowy z organizatorami.

Więcej odpowiedzialności i taktu na przyszłość.


A co do samych przedpłat, to mamy tu idealny przykład, jak bardzo dobrym są one pomysłem. Mam nadzieję, że przyjmie się to i od teraz będzie to standard na każdym turnieju. Pozwoli to na załatwianie bardzo fajnych nagród rzeczowych i organizowanie turniejów w lepszych warunkach, dzięki gwarancji finansowej, a co za tym idzie, rozwój sceny turniejowej.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Laik pisze:Znaczy na 2 godziny przed turniejem, czyli w momencie kiedy organizator poniósł już wszystkie koszty, poszła informacja że zapiliście i przez to nie będzie frekwencji na turnieju?
Krótko i na temat
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Solo
Falubaz
Posty: 1330

Post autor: Solo »

Przykro mi Zdzisiu że masz do mnie pretensję w sprawie finansowej, ja dzięki przedpłatą nie mam pretensji do ciebie że nie przyjechałeś.
Byłem sceptyczny co do przedpłat przed tym turniejem, uznałem że wszyscy jesteśmy już dorośli i nasze słowo jest coś warte.
Na szczęście dałem się przekonać i nie popłynąłem na te 90 zł.
Przedstawię koszty imprezy :
medale 14,10 zł x 9 = 126,9
bony do barda 150 zł
sala 0 zł
zebrane wpisowe 18 osób x 15zł = 270

Przychód 270
Koszty 276,9zł
suma : -6,90 zł

Jak widać nie zarobiłem na tym turnieju a do tego Grzesiowi poszła opona w aucie i musiał sobie zakupić 2 nowe.
Chciałbym zrozumieć twój żal Zdzisiu o 15 zł ale wydaje mi się że Ty miałbyś w dupie moją stratę w wysokości 90 zł gdybym oddał przedpłatę.

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

Proste.
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

Nie no trza być facetem i ponosić konsekwencje chlania

My z Solem, Paczusiem i Krzeeeemim tez mieliśmy kłopoty logistyczne
Jak chłopaki ustawiali stoły ja biegałem po chrzanowie szukajac wulkanizacji
Ale zagrałem 3 bitwy defacto bez strat minutowych

Jakoś sie dało dojechać, zagrać i nikt nie narzekał strasznie ze organizator przyjechał z kilkominutowym opóźnieniem
bo przyjechał a moglismy sie wypiac stanac na drodze i wypić po piwku na poboczu

Awatar użytkownika
Leoh
Wodzirej
Posty: 723
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Leoh »

mniejsza z 15 zl Zdzislawa, gdzie wyniki ? :)

Awatar użytkownika
Solo
Falubaz
Posty: 1330

Post autor: Solo »

1.Suche Bile
2.SS I
3.SS II
4.RyK

Awatar użytkownika
Ździchu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 137
Lokalizacja: ZKF Zabrze
Kontakt:

Post autor: Ździchu »

Co za problem było wypisać bony do barda już po ustaleniu ile mamy na konto imprezy czyli po jej rozpoczęciu, tak zrobiłby każdy rozsądny organizator, który nie chciał stracić kasy.

Idea gdzie ludzie którzy nie przyjechali fundują Wam nagrody/medale zupełnie do mnie nie trafia i premiowanie przedpłat punktami też.

Tak jak wspomniałem informowałem, że mnie nie będzie i mojej drużyny dlatego oczekuje od $ola zwrotu pieniędzy.

Awatar użytkownika
Solo
Falubaz
Posty: 1330

Post autor: Solo »

Dobre :) widzisz Zdzisiu dobry organizator ma już opłacone bony 2 dni przed turniejem a nie po turnieju :) może jakbym był właścicielem sklepu to miałbym taką moc nadaną przez Jezusa Chrystusa, ale tak to sorry musiałem się podporządkować woli Kierowniczej.

Jakbyś dał mi znać dzień przed turniejem to pewnie dogadał bym się z Arkiem i było by ok, ale 2 h przed turniejem to trochę trudne !!!

przykro mi Zdzisiu, jeśli szukasz winnych i ludzi którzy cie obrabowali z pieniędzy to nie szukaj ich u nas tylko u was :] przecież gdyby ktoś nie zapił to nikomu byś niczego nie sponsorował tylko byś wygrał te medale.

pozdro600
$olo :D

Awatar użytkownika
Ździchu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 137
Lokalizacja: ZKF Zabrze
Kontakt:

Post autor: Ździchu »

Może kiedyś się nauczysz że na kolegach kasy się nie robi w szczególności, gdy bawimy się w to samo hobby.

Myślę, że wyjście na środek i powiedzenie że będzie mniej bonów, bo część drużyn nie dojechała nie było problemem.

Fajnie, że macie kolorowe medale i tylko ich nowi posiadacze wypowiadali się w temacie. Gratuluje zwycięstw powodzenia w przyszłości.

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Ta awantura naprawdę jest o 15 zł?
Wisła Kraków.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

To jest Zdzisiu, on zawsze ma z czymś problem ;)

Najlepsze jest to, że powtarza już drugą stronę to samo, zupełnie nie odwołując się do argumentów i wypowiedzi innych osób. Całkowicie pomija też fakt, że to on nawalił, ale kasę chciałby z powrotem :D

Jasne, można wyjść pod koniec turnieju i powiedzieć: Fajnie że przyjechaliście chłopaki. Poświęciliście cały dzień, żeby tu przyjechać i zagrać w dużym gronie o fajne nagrody. Wydaliście 50-60 zł, żeby móc walczyć o bony, medale i stówe do ligi. Niestety, parę osób dało dupy, ja jako organizator jestem 100zł do tylu za salę, a wy nie dostajecie nagród. Ale fajnie że jesteście, przekażcie kolegom z Zabrza, że są spoko, dotrzymują słowa i można na nich polegać.
Nie mówię tu o całym Zabrzu, na przykład Irek bardzo mi zaimponował telefonem o 7 rano z pytaniem o transport, bo chciał dotrzymać słowa i przyjechać. Kto dał dupy ten wie, my też wiemy, nie trzeba o tym pisać na forum.

Na marginesie Zdzichu, nawet Twoi koledzy z klubu uważają, że to co robisz jest żenujące i jest im głupio z powodu bzdur, które tu wypisujesz. Zawaliłeś sprawę i pogódź się z tym, a kolejnym razem nie pij przed turniejem.

Ale w sumie to jest dobry pomysł, zawsze na silesianie nie mogę wstać na drugi dzień, więc w tym roku zażądam zwrotu połowy kasy :D
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

ODPOWIEDZ