burzliwe dyskusje o hobbystyce

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

burzliwe dyskusje o hobbystyce

Post autor: Druchii »

Grolshek pisze:......I tyle w temacie warlocków...
Jesteś organizatorem?
Jak nie to się nie wypowiadaj w tej kwestii...
Ziemko, super...Mam dwa oddziały DR pomalowane. Mam sobie łamać figurki na 2 tygodnie przed wyjściem warlocków? Tylko dla tego, że jeźdźcy są inni a w rozpie nie mam DR?
Albo kupować nowe modele, przerabiać je, a w listopadzie jeszcze raz wydawać hajs na nowych warlocków?
To na prawdę takie niedopuszczalne skoro nie ma jeszcze OFICJALNYCH modeli na rynku...
Rozumiem jakby byli...
A tu jeszcze taki krzyk...
Really?

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Druchii pisze:
Grolshek pisze:......I tyle w temacie warlocków...
Jesteś organizatorem?
Jak nie to się nie wypowiadaj w tej kwestii...
Ziemko, super...Mam dwa oddziały DR pomalowane. Mam sobie łamać figurki na 2 tygodnie przed wyjściem warlocków? Tylko dla tego, że jeźdźcy są inni a w rozpie nie mam DR?
Albo kupować nowe modele, przerabiać je, a w listopadzie jeszcze raz wydawać hajs na nowych warlocków?
To na prawdę takie niedopuszczalne skoro nie ma jeszcze OFICJALNYCH modeli na rynku...
Rozumiem jakby byli...
A tu jeszcze taki krzyk...
Really?

Druchii oczywiscie, ze Twoja kwestia to co innego niz kwestia pomalowania modeli.
Czytaj ze zrozumieniem, ze chodzilo o kolege, ktory skonwertowal warlocki i chcialby, zeby byly dopuszczone do grania niepomalowane.
Imho Smiechu powinien pozwolic na taki proks, bo niszczenie 2xoddzialow tylko po to, zeby zaraz kupic nowe modele jest bezsensu.

Awatar użytkownika
Crusader
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3109

Post autor: Crusader »

Konwersje to kwestia indywidualna wyglądu. Jak ktoś chce sproxować coś konwersją to powinien wysłać zdjęcia do organizatora i spytać o pozwolenie.
pozdro

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Model Abomki wyszedł dużo później niż pierwszy wave Skavenów a nie przypominam sobie żeby na Masterach dopuszczało się wystawianie Doomwheela zamiast Abomy... Może się coś zmieniło od tamtego czasu ale zapisy w regulaminach Masterów brzmią raczej podobnie
Obrazek

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

bigpasiak pisze:To nie sposób grania a stan umysłu jest tutaj wyznacznikiem takiego a nie innego określenia. Rozumiem iż łapiesz różnice? Bo nikt nie odmawiam komandosowi nr1 dobrej gry i planowania, prawda?
Powiem to tylko raz, mam nadzieje, ze ostatni. O wspomnianej "cotoniejajestowosci" (czy tam sobie kolega wymyslil) swiadczy twoj dystans do top 10, ktora zreszte wiadomo, ze nie jest scisla 10tka, ale kazdy czyta tresci forum, tak jak pozwala mu na to jego "stan umyslu". Wjechalem ci troszczeczke na ambicje, Pasiaczku? "Top 10, pfff, co mnie tu bedzie szczyl obrazal, przeciez jestem od nich lepszy, tylko mam gowniana armie". Nie trolluj i spojrz czasem prawdzie w oczy, dinozaurze.
Grolshek pisze: Bardziej "zszedł na rinsy" \:D/
Seriously? Z twoich ust takie slowa? Grubo.

A, zeby nie bylo offtopu, z tymi warlockami jest troszke inna sytuacja. Modele (zreszta calkiem fest) wychodza tydzien po Bacicach. Kupowanie modeli do konwersji to spory wydatek. Placisz 2 razy za te same figurki, tylko, zeby zagrac nimi na jednym masterze? Troche przesada. Czasem mozna chyba odpuscic. Jesli ktos wystawia innych DRow od tych w corach, to ihmo nie powinno sie z tego robic problemu.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Z drugiej strony - abominacje każdy musiał sobie zrobić i nie było litości. A mozna np podejść trochę delikatniej do teamtyki proxów i dopuscic na jednego mastera wild riderów za warlocków. Albo jakies inne - WYRAŹNIE odrózniające sie modele. jestem pewien ze da sie takie modele pożyczyć

Jest i druga strona medalu - generalnie wypada się zgodzić z kims, kto napisał, że jak modeli się nie ma to sie nimi nie powinno grać. Bo potem pojawiają się takie piekne i kunsztowne armie jak niektórych mistrzów. I tak ocena hobbystyki zaczyna mocno promować smietnik (na Silesianie między armia Lipka a Golonki był punkt czy 2 różnicy? serio? i nie jest to personalny wjazd, po prostu wszyscy raczej te armie znają i wiedzą jaka jest miedzy nimi różnica). Fajnie że ocena hobby sie rozluźniłą - bo więcej zalezy od skilla - ale efekty tego sa coraz bardziej opłakane estetycznie
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Rince pisze: Troche przesada. Czasem mozna chyba odpuscic. Jesli ktos wystawia innych DRow od tych w corach, to ihmo nie powinno sie z tego robic problemu.
Ktos powinien odpuscic. Z tym, ze ja jestem za tym, zeby to delficcy gracze odpuscili. Nie ma modeli, wiec zagrajcie narazie tym, co macie. Na nastepnym turnieju wezmiecie warlockow. To takie proste rozwiazanie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

QC, wszystko sie zgadza, ale to jest jednorazowa historia. Super modele wychodza tydzien po turnieju i nie beda tanie. Abominacji nie bylo przez dlugi, dlugi czas.

Blessik, szkoda terminu na ogrywanie rozp bez ich podstawowego unitu, tylko dlatego, ze GW wypuszcza modele w 2 falach. To nadal fast, i jesli rozni sie od tych corowych, to taka "konwersje" mozna na jeden turniej dopuscic. Nie badzmy aptekarzami.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

bless pisze:
Rince pisze: Troche przesada. Czasem mozna chyba odpuscic. Jesli ktos wystawia innych DRow od tych w corach, to ihmo nie powinno sie z tego robic problemu.
Ktos powinien odpuscic. Z tym, ze ja jestem za tym, zeby to delficcy gracze odpuscili. Nie ma modeli, wiec zagrajcie narazie tym, co macie. Na nastepnym turnieju wezmiecie warlockow. To takie proste rozwiazanie.
Dokładnie. Będą jeszcze setki turniejów więc można chyba wykazać się odrobiną cierpliwości. Nie jesteście małymi dziećmi, które muszą mieć wszystko od zaraz. :mrgreen:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Bardzo jestem ciekaw, czy jakby Krolik jechal na ten turniej, tez byscie tak psioczyli.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Właśnie nie jednorazowa. Z turnieju na turniej podejście to hobbystyki jest coraz lżejsze i lżejsze, przez co ludzie dbają o to coraz mniej. A taki wyjątek - który de facto jest dopuszczeniem proxów - będzie funkcjonował jako precedens.

Imo odpowiedź Blessa jest racjonalna - albo robić konwersje, albo przeżyć jeden turniej bez warlocków.

Rince - czyzbys widział układ i kolesiostwo... ? Widać koszulka naszego klubu źle na Ciebie wpływa ^^
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Rince pisze:Bardzo jestem ciekaw, czy jakby Krolik jechal na ten turniej, tez byscie tak psioczyli.
Nie mierz mnie swoją miarą misiu. [-X :wink:
U mnie punkt widzenia nie zależy od punktu siedzenia. Z kolei Bless, o ile mnie pamięć nie myli, od zawsze jest konsekwentny w tych sprawach.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Rince pisze:QC, wszystko sie zgadza, ale to jest jednorazowa historia. Super modele wychodza tydzien po turnieju i nie beda tanie. Abominacji nie bylo przez dlugi, dlugi czas.

Blessik, szkoda terminu na ogrywanie rozp bez ich podstawowego unitu, tylko dlatego, ze GW wypuszcza modele w 2 falach. To nadal fast, i jesli rozni sie od tych corowych, to taka "konwersje" mozna na jeden turniej dopuscic. Nie badzmy aptekarzami.

Rince, przeciez jestes Rincem pewnie jestes na 1wszym miejscu w swojej 10tce, wiec na cholere Ci warlocki.
Mysle, ze bez egzekow, bolcow i hydr tez dalbys rade.

Zrob im psikusa i zjedz ich samymi corami i herosami - nie biorac lordow.

Pokaz im gdzie pazie nie mieszczace sie w top 10 zimuja!!

I belive in you 8)

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Dębek pisze:
Rince pisze:Bardzo jestem ciekaw, czy jakby Krolik jechal na ten turniej, tez byscie tak psioczyli.
Nie mierz mnie swoją miarą misiu. [-X :wink:
Dobra, nie chce w to brnac dalej, ale mysle, ze dlugo bys sie zastanawial zanim bys takiego posta napisal.

Robcie co chcecie, tylko info o warlockach mozna bylo dac duzo, duzo wczesniej. Smiechu mial slub, takze wszystko sie kiepsko zazebilo.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Sorry, ale jakiego info oczekiwałeś? Smiechu mógł co najwyżej napisać "na tym turnieju wbrew tradycji dopuszczam proxy". Dopóki tego nie napisał, a nie masz konwersji warlocków zrobionych (ja mam :P) to niczego innego raczej nie powinieneś się spodziewać
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Ja osobiscie mimo, ze jestem figurkowym purysta to dopuscilbym DRow za warlockow ale tylko na tym turnieju, no ale kazdy ma inne podejscie.

Awatar użytkownika
Piotr
Masakrator
Posty: 2186
Lokalizacja: XIII Kohorta Zławieś Mała

Post autor: Piotr »

Rince pisze: Powiem to tylko raz, mam nadzieje, ze ostatni. O wspomnianej "cotoniejajestowosci" (czy tam sobie kolega wymyslil) swiadczy twoj dystans do top 10, ktora zreszte wiadomo, ze nie jest scisla 10tka, ale kazdy czyta tresci forum, tak jak pozwala mu na to jego "stan umyslu". Wjechalem ci troszczeczke na ambicje, Pasiaczku? "Top 10, pfff, co mnie tu bedzie szczyl obrazal, przeciez jestem od nich lepszy, tylko mam gowniana armie". Nie trolluj i spojrz czasem prawdzie w oczy, dinozaurze.
Ah, mam nadzieję, że sparują Was we Włocławku... Tak bardzo chciałbym tę grę zobaczyć. Mógłbym nawet przerwać swoją. Choć pewnie jak skończę, to u Was byłaby 2 tura... :D

Awatar użytkownika
Piotr
Masakrator
Posty: 2186
Lokalizacja: XIII Kohorta Zławieś Mała

Post autor: Piotr »

-Qc- pisze:I tak ocena hobbystyki zaczyna mocno promować smietnik (na Silesianie między armia Lipka a Golonki był punkt czy 2 różnicy? serio? i nie jest to personalny wjazd, po prostu wszyscy raczej te armie znają i wiedzą jaka jest miedzy nimi różnica). Fajnie że ocena hobby sie rozluźniłą - bo więcej zalezy od skilla - ale efekty tego sa coraz bardziej opłakane estetycznie
Chłopie... Między armią Golonki a moją było 0 punktów różnicy... #-o

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Rince rozumiem Twoje stanowisko, ale Ty też zrozum, że nie każdy lobbuje na forum by zaszkodzić potencjalnej konkurencji na masterze. Mało mnie interesuje, w których teamach są DE, a w których ich nie ma. Krzysiu w lizakach wystawi prawdopodobnie stare figsy, bo nie kupił sobie ripperów, więc też nie będzie optymalnie.
Generalnie mój udział w dyskusji to pokłosie tego z czym się stykam nie tylko na lokalach ale nawet na masterach (BTW dla mnie nie ma różnicy turniej to turniej i śmietnik na stole wnerwia mnie tak samo). Notorycznie widzę masę proxów, bo w sumie dla niektórych silverzy i dragoni to jeden ch.., figsy bez rąk, głów, nóg, konie bez jeźdźców, unity bez trayów, 5 sztandarowych i 7 muzyków w jednym klocku bo tak, championa nominowanego przed fazą combatu, same podstawki, bo oczywiście nie można zamocować rydwanu, feniksa czy orła tak, by się nie odklejał, maszyny bez obsługi, bo przecież nie jest konieczna, bez podstawek, bo tak jest sprytniej i trudniej ją trafić. Mógłbym tak wyliczać bez końca.
Reasumując mało mnie obchodzi czy ktoś proksuje bo ma wyje...ne na to czym gra, czy nie wydali mu jeszcze modeli, czy kolega mu ich nie dowiózł. Za każdym razem mnie to irytuje i mam nadzieję, że wreszcie ktoś jeb...e pięścią w stół i pogoni w cholerę to całe towarzystwo. Zapewne odbije się to na frekwencji, bez najmniejszego żalu z mojej strony.
Może warto najpierw zobaczyć co ma sie w domu na półce, a dopiero potem robić rozpę. Z niewiadomych przyczyn w praktyce ta kolejność jest zazwyczaj odwrotna.
pozdr.
Ostatnio zmieniony 11 paź 2013, o 08:36 przez Dębek, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Ziemko pisze:Ja osobiscie mimo, ze jestem figurkowym purysta to dopuscilbym DRow za warlockow ale tylko na tym turnieju, no ale kazdy ma inne podejscie.
A ja zapitoliłbym ci stówę z kieszeni chętnie. Wiem że to nielegalne i zabronione ale tylko ten jeden raz więc powinieneś się zgodzić. Na następnym masterze już będę się do Ciebie uśmiechał jak nigdy nic bo już będę miał kasę na koncie i Twoja stówa będzie mi zbędna.
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

ODPOWIEDZ