Pruszków: Galaktyczna liga #8 [1200pkt] 10.09-08.10

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
AdamKoz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129

Re: Pruszków: Galaktyczna liga #8 [1200pkt] 10.09-08.10

Post autor: AdamKoz »

Bearded Unclean 'Un pisze: Postaram się przeanalizować LFP pod kątem zwiększenia pułapu punktowego do 1500.

I to mi się wydaje najlepszym rozwiązaniem.

Z rzeczy pod rozwagę: umożliwienie lordów, ale np. jakiś maksymalny limit przedmiotów magicznych, np. 65 pkt, ewentualnie maks 3 poziom magii na lordzie (3 lvl mag nie deklasuje tak 2 lvl maga jak 4 lvl ;)), albo maks 3 czary na figurkę (bound spelle liczą się do takiego limitu).
Oczywiście, powyższe przy wyższym pułapie punktowym, typu 1500.

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Panowie, sprawa sie wyklarowała.
Niestety nie ma przyzwolenia personelu sklepu na zwiększenie pułapu punktowego ligi, co ma związek z częstym naruszaniem godziny zamknięcia lokalu.

Zatem dyskusja sprowadza się teraz do kwestii "czy chcemy grac bardziej open, czy z większymi ograniczeniami".
Z Waszej entuzjastycznej reakcji na format poznański wnoszę, że open raczej Was nie kręci, a ponieważ LFP i Poznań sa dość zblizone jesli chodzi o ciężar ograniczen, to postanowiłem, ze zostaniemy przy LFP (w którym zajdzie kilka zmian)

Jesli chodzi o Wasze sugestie dotyczące pogrania na większe punkty, to nie pozostaje na nie obojętny, i byc moze juz wkrótce uda sie zorganizować turniej, nad którym patronat objąłby sklep. Generalnie powtórka z turnieju w gimnazjum, tyle ze na wieksze punkty.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Mateo
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Mateo »

LFP jest spoko, serio.

jedyne co troszeczke mnie bolalo to tylko 2 maszyny
reszta jest naprawde w porzadku.
ten zakaz dublowania rarow da sie przezyc w sumie

ironhead
Chuck Norris
Posty: 458

Post autor: ironhead »

Opiszcie co nie co ostatnie bitwy, zwłaszcza na wysokich stołach :)

Awatar użytkownika
Elvis is (un)dead
Oszukista
Posty: 796

Post autor: Elvis is (un)dead »

Krótki raporcik z mojej bitwy z Michałem:

Wygrałem rzuty na stronę i rozstawianie, ale niestety przegrałem na rozpoczęcie :/ Michał wylosował pocisk i podwojenie ruchu z lighta, ja mam kulkę ognia i jakiś inny śmieszny pocisk z fire'a. Rozstawiłem ME i Ironów z bohaterami za murkiem, co okazało się kluczowe dla całej bitwy i ostatecznie przyniosło zwycięstwo ogrom :D

1. Bezbłędny strzał z imperialnego działa eliminuje moje działo (trzeci raz podczas tego turnieju nie udaje mi się nawet raz z niego strzelić, najpierw Adam niszczy je snajperką liderową, a potem Helion w B&G wysadza sobie maga do Warpa w 1 turze... dzięki chłopaki, że daliście mi się pobawić nową zabawką, mam nadzieję, że jesteście z siebie dumni, szczególnie Darek, wiem że zrobiłeś to specjalnie). Kawaleria i Demisie nieuchronnie się zbliżają, by w następnej turze wpadać z szarżą. Mój kotek szykuje się do szarży na działo.

2. Michał wstrzymuje się z szarżą jeszcze jedną kolejkę, żeby zająć dogodniejszą pozycję. Działo zacina się i przez następne dwie kolejki będzie milczeć, Mag wychodzi z oddziału łuczników, a oni szykują się do posłania strzałami kotka na tamten świat. ME z pistoletów wbijają 2 rany na Demisiach, a Firebelly z ifki zabija imperialnego maga (ifka nie wbiła mu nawet jednej rany, niezły fart swoją drogą...) Kotek szarżuje na łuczników i co nie udało im się strzałami, udaje się mieczami i posyłają kiciusia do piachu... życie bywa brutalne...

3. FOR THE EMPIRE!!! MAKE THE EMPEROR PROUD!!! Kawaleria szarżuje i traci na niebezpiecznym tereny aż 4 jeźdźców, a ME z kul zadają jeszcze jednego wounda i posyłają jednego Demisia do piachu, a łucznicy po strzelaniu i zabiciu kilku gnoblarów, zmuszają ich do ucieczki... (tchórzliwe badziewie...) Walka nie idzie po myśli imperium, ogry przyjmują pierwsze ciosy na klatę, i odwijają się z pełną siłą, zostaje jeden demisiek i kilku kawalerzystów, ale Ogry już wiedzą, że będą ucztować na ludzkim (i końskim i gryfim) mięsie. Póki co całe siły imperium jeszcze stoją.

4. Druga tura walki nie przynosi ostatecznego rozstrzygnięcia, ostatni ocalały Demiś co prawda ucieka, ale nie udaje się go dogonić, a Ksiądz i BSB pokazują jakość imperialnej stali. Łucznicy dalej męczą Gnoblary. Niestety w turze ogrów koń Księdza potyka się i trafia go Ogrzy topór miażdżąc mu skroń... nastaje cisza...

5. Działo zacina się ostatecznie i nie dane mu będzie wystrzelić, ME nie dają radę ubić ocalałego Demisia, firebelly zionie do Łuczników z dość marnym skutkiem, (Łucznicy dalej męczą Gnoblary) ale na prawym skrzydle Ogrzy BSB rozpałatał BSB imperium, już nic nie zatrzyma Ogrów, zajmują sobie dogodną pozycję i wbijają w Luminark, zjadając go...

6. Łucznicy dalej męczą Gnoblary... ME w końcu dopadają ostatniego Demisia, kule z ich pistoletów ranią ciało i kaleczą duszę, Ogry rozpoczynają ucztę...

Skończyło się 10:0, ale prawdziwym zwycięzcą tej bitwy były murki... Jeszcze raz dzięki za grę Michał, jak Imperium znów zbierze zakutych w zbroję rycerzy Ogry będą czekać... ;)

Ciha1984r
Wałkarz
Posty: 93
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Ciha1984r »

". Bezbłędny strzał z imperialnego działa eliminuje moje działo (trzeci raz podczas tego turnieju nie udaje mi się nawet raz z niego strzelić, najpierw Adam niszczy je snajperką liderową, a potem Helion w B&G wysadza sobie maga do Warpa w 1 turze... dzięki chłopaki, że daliście mi się pobawić nową zabawką, mam nadzieję, że jesteście z siebie dumni, szczególnie Darek, wiem że zrobiłeś to specjalnie). Kawaleria i Demisie nieuchronnie się zbliżają, by w następnej turze wpadać z szarżą. Mój kotek szykuje się do szarży na działo. "
kara za proxowanie!!!!!

Z mojej perspektywy , po pierwszej turze mogłem zacząć się cofać (co powiedziałem i nasz obserwator potem wspomniał reakcje twojej twarzy na to, szkoda , że ja nie wyłapałem tego) wtedy zakładam , że wynik byłby dla mnie 10:0, ale nie było by fajnej walki ,poniosła mnie jeszcze moja ułańska fantazja (cofać się armią na kawalerii - bluźnierstwo), dobrej nauki (się sparzyłem będę bardziej uważał) ale wnioski:
1. nie doceniłem murka , że aż tyle daje + szarża przez las tez nie pomogła (dwa trudne tereny rycerzami)
2. mogłem z działa strzelać w murek, by nie dawał bonusa i kawaleria miała by już szanse ciebie przepchnąć.
3. jak jest szansa na coś złego to pewnie to się stanie. (miałeś 4 kostki na fireballa a ja 7 na zbicie i co - IFC, 6 szustki).
4. za galopowałem się z 6 czarem magi lighta , a wygasł przed walką i w sumie dał mi tylko 14" ruchu
więcej grzechów nie pamiętam z mojej strony.
Ale gra bardzo fajna , fajnie spędzony czas po pracy , trochę śmiechu, itp.
Mam nadzieje , że jeszcze raz się kiedyś zmierzymy.
PS. za zapewnienie pierwszego i drugiego miejsca czekam na piwo przy najbliższej okazji ;)

PS2. co do formatu ten co był mi się najbardziej podobał, z lordami na te pkt, mam mieszane uczucia ;/

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Jak wyjdą grube kwasy, to odejdziemy od lordów, przy czym ja nie spodziewam sie problemów.
Generalnie, niektórzy za bardzo lamentuja na mysl o magach lv4, a ja nie zdziwie sie, jesli lordów nie będzie w większości rozpisek.

Czekamy na kilka ostatnich wyników.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

W imieniu załogi sklepu proszę nastepujące osoby o uregulowanie wpisowego:


Bartłomiej Lazurek
Jakub Baur
Ostatnio zmieniony 8 paź 2014, o 20:06 przez Bearded Unclean 'Un, łącznie zmieniany 1 raz.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

No i wreszcie najprzyjemniejsza część imprezy- ogłoszenie zwycięzców!

Podium przedstawia sie nastepująco:

1. Bartosz Karwowski VC 38
2. Filip Głowacki OK 32
3. Bogumił Kułakowski OG 30


Gratulacje dla całej, znakomitej trójcy, dla Bartosza za debiut przypominający wejście kibiców Arki Gdynia do "Żabki", a dla Bogusia i Filipa za udowodnienie, że nie liczy się armia i zestaw ograniczeń, tylko skill :)

Po nagrody zgłaszajcie się do obsługi sklepu.

Ok, wystarczy tego gilania, widzimy się w kolejnej edycji, do której nabór juz trwa! :)
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
Bobson
Masakrator
Posty: 2298
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bobson »

Bearded Unclean 'Un pisze:W imieniu załogi sklepu proszę nastepujące osoby o uregulowanie wpisowego:

Bogumił Kułakowski
Bartłomiej Lazurek
Jakub Baur
Przepraszam najmocniej, ale swoje wpisowe wpłaciłem. Za Lazura zapłacę jak tylko się pojawię (miałem być w pon, ale musieliśmy zrezygnować z naszej gry z Tomkiem.

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Zatem Przeor ma najwyraźniej niekompletne dane.
Dzięki i sorki za pomówienie ;)
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

A ja przeprosic chcialem za moja powtarzajaca sie nie dyspozycję. ...taka praca ze jak spokoj jest to mozna po Mazowszu smigac i w pacynki grac a jak zapieprz to....10 edycja ligi bede.. tylko mi lodów prosze nie ciac. Bez slana to nie zabawa:)
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Bartosz
Chuck Norris
Posty: 658

Post autor: Bartosz »

a ja gratuluje Szczepanowi i Obsludze Galaktyki, no i wszystkim graczom;)
Szczepan, naprawde dobra organizacja. Paringi zawsze na czas, szybkie odpowiedzi - nie ma lipy! fajny pomysl z tym plikiem z danymi, mega player-friendly.
poznalem nowych, fajnych ludzi, emocjonujace ale bezspinowe gry, nawet pod koniec, gdy szlo juz o podium;)

ale dobra, koniec tego miziania po kulach, ide z tego wszystkiego do Biedronki po cos do picia... :wink:

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Kup Sarmackie! ;)

Dzięki za miłe słowo!
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
Gopal
Mudżahedin
Posty: 221
Lokalizacja: Warszawa, Ursynów
Kontakt:

Post autor: Gopal »

Gratki dla zwycięzców. Ja zagrałem tylko dwie bitewki jedną przegrałem jedną wygrałem było super.

Dzięki!
Galeria rysunków: kliknij, na pewno Ci się spodoba! :D NSFW
http://jandraws.tumblr.com/

Mateo
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Mateo »

nieeeee mam 4 miejsce :(

Bobson zabrales mi podium :( !!


jak nie TK to orkami, szykujcie sie :>

a na serio, bardzo fajna liga i organizacja, wielki plus za dotrzymywanie terminow przez organizatorw, w sensie o 20 w srode wyniki

no i zawsze sa, bez zadnej obsowki, extra!

AdamKoz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129

Post autor: AdamKoz »

Nom, dzięki Szczepan, Dzięki Galaktyko! *bije wiernopoddańcze pokłony*

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Dawajcie więcej tych pochwał, chcę je pokazać żonie... :P

Tak po prawdzie, to dotrzymywanie terminów przeze mnie było mozliwe tylko dzieki Waszej rzetelności, w zasadzie, poza kilkoma odosobnionymi przypadkami, nie miałem problemu z zebraniem wyników.
Ciesze sie, ze do ligi dołączyło kilka nowych osób, Łukasza G. i jego urodziwa towarzyszkę miałem nawet okazję poznać.

Niestety tutaj grzeczności się kończą, w kolejnej lidze zagram, a przy stole będą już tylko bul i kref... :D
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

gratki Szczepan za organizację, oraz dla zwycięzcy i Topu ;-)
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

ODPOWIEDZ