Silesian Un-Limited Tournament, master 20-21.09 Kozłów

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Re: Silesian Un-Limited Tournament, master 20-21.09 Kozłów

Post autor: Asassello »

zaf pisze:
Asassello pisze:
zaf pisze: Szare konie nie przejdą etc.
Fuck! Jakaś dyskryminacja. Bez sensu, moja cała armia HE ma szare konie. :/
a masz same szare ?
Taka stylistyka armii, konie mają po prostu szare umaszczenie. Nie wiem czemu to Ci przeszkadza.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5344

Post autor: Tutajec »

Ale napisane jest ze gramy tak 4 po to aby w finale już musieli ze sobą grać. Chyba ze się myle i faktycznie jest to bez sensu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

Masz gwarancję, że przez 4 rundy na nich nie trafisz. Tyle. Jako team możecie zgarnąć dodatkową nagrodę - fajny dodatek, chociaż mocno ingeruje w kulawego swissa. Może ogarnijcie solidnie czasoramę, i zagramy system Szmyta? Zawsze chciałem go przetestować
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

Tutajec pisze:Ale napisane jest ze gramy tak 4 po to aby w finale już musieli ze sobą grać. Chyba ze się myle i faktycznie jest to bez sensu.
Każdy z tych trzech graczy nie zagra z sobą przez 4 rundy. Nawet jak będą robić po 20-0 , to jedyna opcja jaka ich zatrzyma, to ktoś z poza drużyny. NA koniec okaże się że dwóch z nich gra ze sobą na 1 stole , a trzeci na drugim. Jak sie dogadaja miedzy sobą, to jest duża szansa, że wszyscy trzej wyladują na podium.
Jak chcesz mieć uwzględnione drużyny , to ok. Ale niech mają możliwość grać też wcześniej ze sobą. Blokowanie możliwości rozegrania bitwy między sobą przez trzech graczy przez 4 pierwsze tury jest dla mnie zbytnim kombinowaniem. Równie dobrze możecie dopisać, że gwarantujecie graczom Wochu, że nie zostaną przez 4 tury sparowani z orkami, itp. Tutaj masz gwarancję, że nie zagrasz z dwoma topowymi graczami z którymi jesteś w drużynie, a co zatym idzie, trafiasz na potencjalnie słabszych przeciwników i skaczesz łatwo do góry. System blkowania możliwości zagrania ze sobą bitwy był stosowany tylko w pierwszych turach, aby koledzy z klubu ze sobą nie grali. Stosowanie go w kolejnych turach wypacza paringi .

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

Asassello pisze: Taka stylistyka armii, konie mają po prostu szare umaszczenie. Nie wiem czemu to Ci przeszkadza.
Inaczej jedynym kolorem jaki uzyłes do pomalowania koni był kolor szary?

szare: kopyta, kropierze, grzywy, siodła itp
czy zartujesz i trace czas
takie konie nie przejda:

Obrazek

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Imo na DMP były HE - które miały czarny podkład i drejbrasz szary suchym pędzlem oraz zrobione podstawki - niby też szare ale o dziwo nie kuło mnie to w oczy ...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Nie róbcie z siebie idiotów;p

Wiadomo o co chodzi Zafowi:)
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

PiotrB pisze:Imo na DMP były HE - które miały czarny podkład i drejbrasz szary suchym pędzlem oraz zrobione podstawki - niby też szare ale o dziwo nie kuło mnie to w oczy ...
Widziałem armie, i z całą stanowczościa dopuściłbym taka armie bez zająknięcia
Malarz nie odpierdzielał tandety, ale pomalował tak, ponieważ miał taka artystyczna wizje - to kwestia gustu a nie ...

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

Kurcze. W ogóle patrząc na ten wagon kawy jeszcze na tle tak fajnych pacyn z tyłu wygląda to co najmniej blado. Z tyłu masz modele które szkoda sciagac jak zgina w walce a na przodzie taka kawaleria ktora powinna byc centerpiecem calej armii.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Dla mnie system Szymta jest kulawy, bo niczym nie rózni sie od ustawiania po rankignu, a to sie skonczy że top będzie się remisował, a wygrywac będzie champion warzywniaka ; /

druzynówka jest spoko, bo dębek gąsior i tutajec (hipotetyczni) będą trafiać na innych rince'ów, furionów, czy itd itp, a potem w piatej - jak cisneli bez litośnie - trafia na siebie. A jak ciśneli róznie to ze soba dalej nie zagraja, bo jeden bedzie 1 drugi 3 trzeci 5 i tyle.

Warto spróbowac jako side event imo
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

System szmyta na tak!
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

Otóż to - to nie jest tak, że jedna silna trójka będzie na turze :)
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

Zwracam tylko grzecznie swoje zastrzeżenia do tego rodzaju parowania.
Tworzy się precedens, bo nie jest to w tedy singiel ani drużynówka. tylko dziwna hybryda, która miesza w paringach.

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Problem w tego typu pairingach jest taki, że można łatwo uniknąć "niekorzystnych" remisowych meczy w 4 bitwach, a w 5 zagrac all in.
Na zasadzie, jakbym grał z Gąską w 2 bitwie, to pewnie żaden z nas by nie zaryzykował wejścia w ryzykowne combaty, możemy tak sobie przeczekać 4 bitwy robiąc lepsze wyniki na innych armiach.
Raz, że w 5 meczu już się opłaca wejśc all in, a dwa że do tego czasu można już uzyskać niezłą przewagę. Nie wiem czy to dobry pomysł.
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

nie lękajcie się
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Dymitr pisze:nie lękajcie się
Ja się nie lękam, bo na 90% mnie nie będzie.
Chyba, że Solo przesunie datę na tydzień do przodu lub do tyłu :D Ile takie coś by kosztowało? :D :D
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Klops
Falubaz
Posty: 1062

Post autor: Klops »

zaf pisze:
Asassello pisze: Taka stylistyka armii, konie mają po prostu szare umaszczenie. Nie wiem czemu to Ci przeszkadza.
Inaczej jedynym kolorem jaki uzyłes do pomalowania koni był kolor szary?

szare: kopyta, kropierze, grzywy, siodła itp
czy zartujesz i trace czas
takie konie nie przejda:

Obrazek
pomalowane czy nie to te konie bardingu nie posiadają ;p

ajt
Kradziej
Posty: 970

Post autor: ajt »

Kiedy można się spodziewać kompletnych ograniczeń? Czy te są już ostateczne - zaklepane? Kwestia malowania już poruszona, więc chciałbym wiedzieć, co trzeba będzie ewentualnie dorobić...
Ostatnio zmieniony 28 sie 2014, o 18:42 przez ajt, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

Kwestia malowania:

Figurki muszą być pomalowane
każda część figurki powinna posiadać nalozoną przynajmniej jedną warstwę farby podstawki musza być wymodelowane
Klejnoty i inne podobne male elementy można ominac

Wyswig nie jest wymagany

Ale proxom wyraźnie mówimy nie
Piszcie maile odpisze szybko rozwiewajac nieścisłości ale powtarzam zeby jnie było lamentow
Będę karał bo sytuacja z DMP mnie wkurzyla ja i kolega z klubu siedzieliśmy przed turniejem i malowalismy figsy zeby miały podstawowe kolory a okazuje się ze można było mieć to w ...
Silesian taki nie będzie

Awatar użytkownika
Denis
Falubaz
Posty: 1351
Lokalizacja: ZKF Zabrze

Post autor: Denis »

Mam nadzieję że będzie to praktykowane po raz 1 tak naprawdę :)
” Rozejrzyj się dookoła. Zobaczysz ludzi, bez których ten świat byłby lepszy.”

Death Note

Galeria :
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=35349
Strona Malarska na Facebooku:
https://www.facebook.com/pages/Fallen-A ... 9393055688

ODPOWIEDZ