Silesian Un-Limited Tournament, master 20-21.09 Kozłów

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Re: Silesian Un-Limited Tournament, master 20-21.09 Kozłów

Post autor: PiotrB »

Krótko i na temat - rezygnacja z B&G to strzał w stopę Solo :)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Nie ulegaj naciskom Brzeziny i dawaj B&G ;)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Andrzej pisze:Nie ulegaj naciskom Brzeziny i dawaj B&G ;)

lol - w sumie spodziewałem się że ktoś to prędzej czy później powie ale stawiałem na QC-a :mrgreen:
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Mam się czuć obrażony? ;)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

ej ja gram wochem i chce B&G
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

Dymitr pisze:ej ja gram wochem i chce B&G
bo jesteś słaby :mrgreen:

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Andrzej pisze:Mam się czuć obrażony? ;)
lol - nie chciałem nikogo obrazić :)... ale w sumie głupio wyszło :mrgreen:
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Ja jestem przeciwko BnG akurat. Powody:

1) rozstrzał wyników, masa katapult - wystarczy trafić na kogos kto zrobi rozpiskę na 4-5 punktów - niby jego błą ale szwajcar takich rzeczy nie lubi przyjmować. Zwłaszcza w trzeciej bitwie

2) Zakładając, że ktoś już te rozpiski 6-7 punktowe zrobi, i trafią na siebie, wynik znowu jest remisowy praktycznie z definicji - kolejne wypaczenie

3) De facto poza zmianą rozpisek scenariusz promuje kostkologię - chocby pojedyncze snajpery zabijające 3 punkty w postaci BSB i generała

4) Scenariusz poza forumowymi wojownikami mało osób przekonuje, przynajmniej taki jest jego odbiór juz na samym masterze i ewentaulnie w kuluarach "dlaczego nas nie było".

5) Silesian już ma debilny moim zdaniem format - open - który sprawia, że jest to jeden z najrzadziej odwiedzanych masterów w roku - 80 osob frekwencji robi praktycznie 60 osób z lokalnego środowiska, mimo, że przecież np ze stolicy to tylko 3 godziny jazdy w fajnych warunkach, a nawet z białegostoku po remontach tyko 8-9 maksymalnie. Dodawanie do tego dziwacznych scenariuszy to tylk odobijanie już kulejącej frekwencji

Zalety:

1) Trzeba pod niego zmodyfikowac rozpiski, co nieco balansuje rozgrywke. Ale że efekt ten mozna osiagnać dając obligatoryjne 6 (lepsze niż 5 imo) FP w rozpisce to pseudo zaleta

Tyle moim zdaniem. Prawda jest taka, że ciśnie się te open na Kozłowie i ciśnie się te smieszne zasady RB (jak magiczne tereny) na forum sie mówi jak to "potrzeba oddechu po sezonie na ETC" a potem ledwo kto przyjeźdza, a wystarczy walnąć ETC w szczyrku i jest juz pod 100 osób ; /

Ale że mnie nie będzie niezaleznie od BG - jak zwykle uwala mnie to że master jest w sesji wrześniowej - to tylko opinie wrzucam
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8784
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

tldr, zgodnie z postem Sola nie weźmiemy Twojego głosu pod uwagę :wink: .
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

Adam opowiadasz głupoty. Nie premiuje kostkologii, tylko granie z głową. Jak się nie wiesz jak to zrobić, daj znać - wrzucę kilka pro-tipów ;)
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Dymitr pisze:Adam opowiadasz głupoty. Nie premiuje kostkologii, tylko granie z głową. Jak się nie wiesz jak to zrobić, daj znać - wrzucę kilka pro-tipów ;)
Tak, tak - Dymitr 'miszcz' taktyk B&G :wink:
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

mlepkows
Wodzirej
Posty: 732

Post autor: mlepkows »

-Qc- pisze:1) rozstrzał wyników, masa katapult - wystarczy trafić na kogos kto zrobi rozpiskę na 4-5 punktów - niby jego błą ale szwajcar takich rzeczy nie lubi przyjmować. Zwłaszcza w trzeciej bitwie
Można jeszcze trochę pomerdać przy zasadach BnG, żeby nie było takich jednostronnych wyników. Żadna filozofia.
-Qc- pisze:2) Zakładając, że ktoś już te rozpiski 6-7 punktowe zrobi, i trafią na siebie, wynik znowu jest remisowy praktycznie z definicji - kolejne wypaczenie
Niby czemu? Na obecne zasady to jakieś 17-3 dla wygrywającego.
-Qc- pisze:3) De facto poza zmianą rozpisek scenariusz promuje kostkologię - chocby pojedyncze snajpery zabijające 3 punkty w postaci BSB i generała
Jak mi ktoś snajperą wyjmie generała i BSB to nawet więcej niż 3 punkty tracę bez BnG :? . EDIT: napisałem głupotę ale nadal mam rację, wyciąganie generała i BSB snajperą jest zawsze dobrą metodą i sukces w tej czynności wpływa na wynik podobnie z i bez BnG.
-Qc- pisze:4) Scenariusz poza forumowymi wojownikami mało osób przekonuje, przynajmniej taki jest jego odbiór juz na samym masterze i ewentaulnie w kuluarach "dlaczego nas nie było".
Mnie przekonuje, rzygam trochę battleline i wolę przynajmniej 1/3 bitew grać na coś innego. Podobnie myśli zapewne też część osób nie wypowiadających się tu.
-Qc- pisze:5) Silesian już ma debilny moim zdaniem format - open - który sprawia, że jest to jeden z najrzadziej odwiedzanych masterów w roku - 80 osob frekwencji robi praktycznie 60 osób z lokalnego środowiska, mimo, że przecież np ze stolicy to tylko 3 godziny jazdy w fajnych warunkach, a nawet z białegostoku po remontach tyko 8-9 maksymalnie. Dodawanie do tego dziwacznych scenariuszy to tylk odobijanie już kulejącej frekwencji
Związek BnG z frekwencją jest raczej nie do udowodnienia. Równie dobrze można twierdzić, że podbija frekwencję.

Maciek
Ostatnio zmieniony 29 sie 2014, o 13:31 przez mlepkows, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Dymitr pisze:Adam opowiadasz głupoty. Nie premiuje kostkologii, tylko granie z głową. Jak się nie wiesz jak to zrobić, daj znać - wrzucę kilka pro-tipów ;)
wrzuć tutoriale na YT, twittera i FB ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Czy byłby ktos chętny na gre o tron wieczorem przy piwku?
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Spawn
Chuck Norris
Posty: 476

Post autor: Spawn »

Ja bym chciał żeby było i B&G i meeting. Miting jest spoko fajny. 3 battleline, 1 miting, 1 B&G ew 2,1,2.

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

Można jeszcze trochę pomerdać przy zasadach BnG, żeby nie było takich jednostronnych wyników. Żadna filozofia.
To co już sprawdzone, to osoba która wygrywa poprzez BP dostaje 15 punktów +/- różnica w BP.
Np:
1) Przeciwnik ma 7 BP, ja 6. Zdejmuję mu 4 i wygrywam, ale w walce straciłem sam 2. Wynik 17-3 dla mnie( 15+2 )
2) Ja mam 7 BP, przeciwnik 4. Zdejmuję mu jeden i wygrywam, ale sam staciłem 3, więc wynik 13-7 (15-2)

Lepiej się sprawdza, niż odejmowanie różnicy od 20.

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

Jagal pisze:
Dymitr pisze:Adam opowiadasz głupoty. Nie premiuje kostkologii, tylko granie z głową. Jak się nie wiesz jak to zrobić, daj znać - wrzucę kilka pro-tipów ;)
Tak, tak - Dymitr 'miszcz' taktyk B&G :wink:
zaprzeczysz?
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

Grichalk pisze:
Można jeszcze trochę pomerdać przy zasadach BnG, żeby nie było takich jednostronnych wyników. Żadna filozofia.
To co już sprawdzone, to osoba która wygrywa poprzez BP dostaje 15 punktów +/- różnica w BP.
Np:
1) Przeciwnik ma 7 BP, ja 6. Zdejmuję mu 4 i wygrywam, ale w walce straciłem sam 2. Wynik 17-3 dla mnie( 15+2 )
2) Ja mam 7 BP, przeciwnik 4. Zdejmuję mu jeden i wygrywam, ale sam staciłem 3, więc wynik 13-7 (15-2)

Lepiej się sprawdza, niż odejmowanie różnicy od 20.
Wygląda spoko.
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
RedScorpion
Falubaz
Posty: 1161
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: RedScorpion »

Bez sensu. Gracz robi rozpiskę na 3 punkty. Automatycznie przegrywa i wynik jest 15:5.

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5344

Post autor: Tutajec »

widzisz chodzi o to aby miec taka aby miala np. z 6.
Obrazek

ODPOWIEDZ