DMP 2015 - Kraków - 1-2.08.2015

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Heretic
Falubaz
Posty: 1480
Lokalizacja: Szybki Szpil/Katowice

Re: DMP 2015 - Kraków - 1-2.08.2015

Post autor: Heretic »

Wiara, że is­tnieje bóg i Niebo, że Ma­ria nig­dy nie umarła, że Je­zus nie miał ziem­skiego oj­ca i chodził po wodzie, że mod­litwy zos­tają spełnione, — żad­ne z tych prze­konań nie jest po­par­te do­woda­mi. A jed­nak wierzą w nie mi­liony ludzi. Być może jest tak dla­tego, że po­wie­dziano im, by w to wie­rzy­li, kiedy by­li tak ma­li, że wie­rzy­li we wszys­tko.

- profesor Richard Dawkins

elektron
Pseudoklimaciarz
Posty: 24

Post autor: elektron »

nie wiem dlaczego powinniśmy obchodzić minutą ciszy powstanie, które było błędem, przez które zginęła spora część wykształconych elit, przez które m.in. było łatwiej wprowadzić komunizm w Polsce...

Jestem przeciwnikiem świąt związanych z porażkami, szczególnie tak ważkimi. W Polsce powinny być promowane daty związane ze zwycięstwami, powinny to być daty radosne, typu Bitwa pod Grunwaldem, może Kircholm, może podobne bitwy(a jeśli coś z przegranych to np. Obrona Westerplatte, która pozytywnie wpływała na cały kraj, a nie niosła za sobą hekatomby...). A jedyne radosne święto mamy związane z odzyskaniem niepodległości, które i tak jest świętowane na smutno...

Awatar użytkownika
Heretic
Falubaz
Posty: 1480
Lokalizacja: Szybki Szpil/Katowice

Post autor: Heretic »

elektron pisze:
Jestem przeciwnikiem świąt związanych z porażkami,

A swoje urodziny obchodzisz? Pewnie tak. Co za hipokryzja!!!
Ostatnio zmieniony 19 lip 2015, o 21:09 przez Heretic, łącznie zmieniany 1 raz.
Wiara, że is­tnieje bóg i Niebo, że Ma­ria nig­dy nie umarła, że Je­zus nie miał ziem­skiego oj­ca i chodził po wodzie, że mod­litwy zos­tają spełnione, — żad­ne z tych prze­konań nie jest po­par­te do­woda­mi. A jed­nak wierzą w nie mi­liony ludzi. Być może jest tak dla­tego, że po­wie­dziano im, by w to wie­rzy­li, kiedy by­li tak ma­li, że wie­rzy­li we wszys­tko.

- profesor Richard Dawkins

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

Heretic pisze:
elektron pisze:
Jestem przeciwnikiem świąt związanych z porażkami,

A swoje urodziny obchodzisz? I kim Ty w ogóle jesteś!?
haha :P
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
żuk
Mudżahedin
Posty: 200
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: żuk »

Heretic pisze:
elektron pisze:
Jestem przeciwnikiem świąt związanych z porażkami,

A swoje urodziny obchodzisz? Pewnie tak. Co za hipokryzja!!!
Mistrz :)

Miałem przyjemność rozmowy z Powstańcami. Zapytałem czy z perspektywy czasu poszli by jeszcze raz do Powstania, odpowiedź była twierdząca. To dla mnie najlepsza ocena tego wydarzenia bo dokonana nie przez autora z choinki, ale przez uczestnika który wie jak to się skończyło.
Ostatnio zmieniony 19 lip 2015, o 21:28 przez żuk, łącznie zmieniany 3 razy.
Heretic pisze:
elektron pisze: Jestem przeciwnikiem świąt związanych z porażkami,
A swoje urodziny obchodzisz? Pewnie tak. Co za hipokryzja!!!

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Elektron - o tożsamości narodu swiadczy jego historia. I ta radosna jak rownierz smutna. Jaki sens ma swietowanie grunwaldu skoro za 10 lat zapomnimy albo wyyrzemy z pamieci katym.warszawe 44 lub bitee na psim polu . porażki też sa ważne. Nawet wazniejsze niz zeyciestwa bo to na przegranych się uczymy.
Heretic-trafiasz do podpisu;)
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Lothar
Chuck Norris
Posty: 358
Lokalizacja: Katowice,szybki szpil

Post autor: Lothar »

Heretic pisze:
elektron pisze:
Jestem przeciwnikiem świąt związanych z porażkami,

A swoje urodziny obchodzisz? Pewnie tak. Co za hipokryzja!!!
Śruba atakuje :mrgreen:
Przeze mnie droga w miasto utrapienia,
Przeze mnie droga w wiekuiste męki,
Przeze mnie droga w naród zatracenia.
Jam dzieło wielkiej, sprawiedliwej ręki.
Wzniosła mię z gruntu Potęga wszechwłodna,
Mądrość najwyższa, Miłość pierworodna;
Starsze ode mnie twory nie istnieją.

elektron
Pseudoklimaciarz
Posty: 24

Post autor: elektron »

Heretic pisze:
elektron pisze:
Jestem przeciwnikiem świąt związanych z porażkami,

A swoje urodziny obchodzisz? Pewnie tak. Co za hipokryzja!!!
lepiej wyśmiać, zamiast rzeczowo odpowiedzieć, żałosne.

Ja wśród mojej rodziny miałem powstańców, niektórzy przeżyli, mówili że później tego żałowali. Ale owszem, każdy ma swój punkt widzenia na te sprawy, ja jestem temu przeciwny, ktoś może być za, jednakże narzucanie wszystkim tego samego zdania jest słabe.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Stan pisze:https://www.dropbox.com/sh/5pej1z9hoei1 ... n.txt?dl=0

Morghast Harbringers to chyba rare choice?
chyba niekoniecznie. aczkolwiek archai juz sa.

Swoja droga jest sporo bledow, ktore byly wspominane w regu. Tak na oko polowa horrorow nie ma wypisanych lore'ow podobnie jest z szamanami orkowymi/goblinskimi.

Awatar użytkownika
Heretic
Falubaz
Posty: 1480
Lokalizacja: Szybki Szpil/Katowice

Post autor: Heretic »

Powstanie może i było błędem ,ale on nie chciał uczcić sukcesu, dobrych decyzji politycznych czy militarnych, a jedynie zamanifestować żałobę, związaną nie tylko z tymi dwoma miesiącami powstania, ale walki z terrorem i wszystkim co w tym powstaniu było tak tragiczne, a zarazem piękne. . RZECZOWO stwierdzam, że żałosny jesteś sam, bo tego nie rozumiesz. Odpisz sobie coś jeszcze gościu, bo ja już kończę. Nie miejsce na takie dyskusje. Wybacz Dydu, za offtop, ale się zdenerwowałem.
Wiara, że is­tnieje bóg i Niebo, że Ma­ria nig­dy nie umarła, że Je­zus nie miał ziem­skiego oj­ca i chodził po wodzie, że mod­litwy zos­tają spełnione, — żad­ne z tych prze­konań nie jest po­par­te do­woda­mi. A jed­nak wierzą w nie mi­liony ludzi. Być może jest tak dla­tego, że po­wie­dziano im, by w to wie­rzy­li, kiedy by­li tak ma­li, że wie­rzy­li we wszys­tko.

- profesor Richard Dawkins

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

https://www.youtube.com/watch?v=jdLPT8mt6VI

63 dni chwały zamierzam upamiętnić 63 sekundami ciszy.
A jak się naiwnie w pierwszej bitwie niemiecka kadra z piątą kolumną to upamiętnię Powstańców solidną maską :twisted:
I believe in Honour.!

elektron
Pseudoklimaciarz
Posty: 24

Post autor: elektron »

Mam po prostu na to inne spojrzenie. Ale fakt, lepiej zostawić już ten temat, każdy postąpi tak jak będzie chciał.

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

Jako organizatorzy nie mamy zamiaru nikomu narzucać minuty ciszy, ale też nie będziemy nikomu tego zakazywać, więc jeżeli wasz przeciwnik będzie chciał uczcić rocznice powstania, to prosimy o uszanowanie.

Shino co do takich błędów to niema się co rzucać, nie będe dawał za to karniaków.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Dydu pisze:Shino co do takich błędów to niema się co rzucać, nie będe dawał za to karniaków.
to jakiego lore'a maja te oddzialy?

to serio pytanie. Ja wiem,z e rok temu nie przeszkadzaloby to nikomu, ale teraz moga brac undeath. Wychodzi wiec na to, ze jest to doklandie to samo co nie wpisanie lore'a na nekromancie vc.

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

jak nie maja wpisane to, tencza/goblinski itd, jak ktos chce undead to moze zglosic za karniaka

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Ok. Taka odpowiedz mnie satysfakcjunuje.

Nemezis rozumiem, ze mimo wszystko musi okreslic czy diabel ma magie tzeentcha czy metal i jest to. Blad w rozpach?

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

no w opcjach chyba nie ma wyjścia i trzeba podać za punkcik - przy diabłach to czesty błąd, zwłaszcza jak się rozpę przerabia ztxt ABekowego
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Heretic
Falubaz
Posty: 1480
Lokalizacja: Szybki Szpil/Katowice

Post autor: Heretic »

lohost pisze:
tragiczne i piekne? znajdz dobrego psychoterapeute. EOT
Tragiczna decyzja o jego rozpoczęciu, tragizm okupacji, tragizm braku wsparcia ze strony armii czerwonej... Pięknych rzeczy też w nim można by odszukać sporo. Już szukam odpowiedniego specjalisty... Przyda się.
Wiara, że is­tnieje bóg i Niebo, że Ma­ria nig­dy nie umarła, że Je­zus nie miał ziem­skiego oj­ca i chodził po wodzie, że mod­litwy zos­tają spełnione, — żad­ne z tych prze­konań nie jest po­par­te do­woda­mi. A jed­nak wierzą w nie mi­liony ludzi. Być może jest tak dla­tego, że po­wie­dziano im, by w to wie­rzy­li, kiedy by­li tak ma­li, że wie­rzy­li we wszys­tko.

- profesor Richard Dawkins

Awatar użytkownika
Milczek
Kradziej
Posty: 898
Lokalizacja: Gorzów Wlkp., "Rogaty Szczur"

Post autor: Milczek »

Panowie, jedziemy te 550 km pograć w battla a nie stać pod pomnikiem. Jak ktoś chce uczcić powstanie minutą ciszy albo odśpiewaniem hymnu to jego sprawa - zrobi to i nikt mu nie zabroni.
Każde powstanie i pamięć o nim dzieliło, dzieli i będzie dzielić polaków. Dlatego proponuję nie mieszać rozrywki z polityką. To się zawsze kończy niepotrzebną kłótnią.

@Cichy
Mudżahedin
Posty: 289

Post autor: @Cichy »

https://www.youtube.com/watch?v=Ejd2rsXoQSI

Mocne +1 dla upamiętnienia.

ODPOWIEDZ