DMP 2015 - Kraków - 1-2.08.2015

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Re: DMP 2015 - Kraków - 1-2.08.2015

Post autor: Furion »

Pytanie odnośnie terenów.

Tereny ETC mają ustalone rozmiary. Czy gracze mogą przynieść własne (oczywiście na krój szyte) elementy scenerii i zamienić je, jeżeli te znajdujące się na stołach odbiegają od standardu?

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
Aku.
Mudżahedin
Posty: 346
Lokalizacja: Warszawa-Izabelin

Post autor: Aku. »

Witam,
wysłałem do Was maila z bardzo ważną sprawą i proszę o w miarę szybką odpowiedź.
Pozdrawiam
Obrazek

sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Post autor: sYsek »

czy istnieje jakiś wątek dojazdów? szukam miejsca w samochodzie z wawy generalnie ;) bo nie wiem czy hotel brać od piątku czy od soboty...
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

W piatek w poludnie bede jechac z Sochaczewa. ....jak chcesz siw zanrac to zapraszam.przejazd albo w 3 albo 5 osob bo czekam na info od kumpla
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

Furion pisze:Pytanie odnośnie terenów.

Tereny ETC mają ustalone rozmiary. Czy gracze mogą przynieść własne (oczywiście na krój szyte) elementy scenerii i zamienić je, jeżeli te znajdujące się na stołach odbiegają od standardu?

pozdrawiam
Furion
Tereny jakich używamy, mają akceptowane wymiary, jeżeli chodzi o standardy ETC.

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

Poniżej link do rozpisek w wersji, jaka będzie drukowana, z uwagi na liczne braki w zgłoszeniach, oraz cel ujemnych pkt, udzielamy jako organizatorzy amnesti wszystkim teamom.

https://www.dropbox.com/s/8fff06ja595ib ... .docx?dl=0

Awatar użytkownika
lajkonik
Masakrator
Posty: 2622

Post autor: lajkonik »

To znaczy nie będzie ujemnych punktów? Jeśli tak dużo jest błędów w rozpiskach to znaczy, ze format etc chyba nie zdaje egzaminu, a czasu chłonie sporo.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
lajkonik Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

zdaje. rozpy sa dosc przejzyste przy przegladaniu ich. A to glownie o to chodzi.

Bledy sa dlatego, ze nie zawsze ten format jest stosowany.

Awatar użytkownika
X.Maciek
Falubaz
Posty: 1445
Lokalizacja: Lubelskie Stowarzyszenie Gier Bitewnych "Moria"

Post autor: X.Maciek »

Błędy biorą się z lenistwa i z przepisywania rozpisek w ostatniej chwili. Wystarczy otworzyć dowolną rozpę z ETC jako wzorzec, zapisać rozpiskę z AB jako txt, usunąć trochę tekstu i już wszystko gotowe. Potem dobrze jest ze 2 razy sprawdzić.
"Armia baranów dowodzona przez lwa jest silniejsza niż armia lwów dowodzona przez barana"

Obrazek

Awatar użytkownika
RedScorpion
Falubaz
Posty: 1161
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: RedScorpion »

Dydu pisze:Poniżej link do rozpisek w wersji, jaka będzie drukowana, z uwagi na liczne braki w zgłoszeniach, oraz cel ujemnych pkt, udzielamy jako organizatorzy amnesti wszystkim teamom.

https://www.dropbox.com/s/8fff06ja595ib ... .docx?dl=0
Legion II
rozpa DE dalej nielegalna - 6 wyborów

Awatar użytkownika
Big Boss M.
Falubaz
Posty: 1236

Post autor: Big Boss M. »

Dydu pisze:Poniżej link do rozpisek w wersji, jaka będzie drukowana, z uwagi na liczne braki w zgłoszeniach, oraz cel ujemnych pkt, udzielamy jako organizatorzy amnesti wszystkim teamom.

https://www.dropbox.com/s/8fff06ja595ib ... .docx?dl=0
Czyli przy modelarce można spodziewać się podobnej sytuacji? Bo nie wiem czy chce mi się malować brakujące modele;)

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

Big Boss M. pisze:
Dydu pisze:Poniżej link do rozpisek w wersji, jaka będzie drukowana, z uwagi na liczne braki w zgłoszeniach, oraz cel ujemnych pkt, udzielamy jako organizatorzy amnesti wszystkim teamom.

https://www.dropbox.com/s/8fff06ja595ib ... .docx?dl=0
Czyli przy modelarce można spodziewać się podobnej sytuacji? Bo nie wiem czy chce mi się malować brakujące modele;)
Zawsze możesz sprawdzić, tylko nie wiem czy koledzy z Teamu będą zadowoleni ;)
200 podstawek do przenoszenia i zatwierdzenia armi już przyszło.

Co do rozpiski Garga, zapomniałem o tym, jak znajde chwile to podmienie na ta poprawną.

Awatar użytkownika
Milczek
Kradziej
Posty: 898
Lokalizacja: Gorzów Wlkp., "Rogaty Szczur"

Post autor: Milczek »

Dydu pisze:Poniżej link do rozpisek w wersji, jaka będzie drukowana, z uwagi na liczne braki w zgłoszeniach, oraz cel ujemnych pkt, udzielamy jako organizatorzy amnesti wszystkim teamom.
Szkoda. W takiej sytuacji opłacało się zrobić nielegalną rozpiskę licząc, że nikt nie zauważy.

To może chociaż teamy, które NIE zrobiły błędów w rozpiskach (ponieważ poświęciły sporo czasu na sprawdzenie) dostaną 2 DP ?

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Milczek pisze:
Dydu pisze:Poniżej link do rozpisek w wersji, jaka będzie drukowana, z uwagi na liczne braki w zgłoszeniach, oraz cel ujemnych pkt, udzielamy jako organizatorzy amnesti wszystkim teamom.
Szkoda. W takiej sytuacji opłacało się zrobić nielegalną rozpiskę licząc, że nikt nie zauważy.

Jak ty w ogóle możesz tak mówić ? Na pewno nikt nie zrobił tego celowo - jeśli się pomylił tzn ze czegoś pewnie nie zrozumiał . Pisanie o opłacalności celowego nielegalnego działania w grze z plastikowymi ludzikami jest tak niewłaściwe - że powinieneś się wstydzić . Na imprezy typu DMP przyjeżdża masa ludzi którzy normalnie nie grają na turniejach - z stąd te problemy a nie z faktu ,że chcą oszukiwać . Ja osobiście jestem oburzony tą insynuacją . I bardzo dobrze Dydu zrobił ,że przymknął oko - ja bym zrobił to samo.
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Big Boss M.
Falubaz
Posty: 1236

Post autor: Big Boss M. »

Nie o to chodzi, po co wogóle wprowadzać zapis w regulaminie o tym że rozpy będą punktowane, skoro i tak się tego nie trzymamy. Tylko tyle.
chill

Awatar użytkownika
Milczek
Kradziej
Posty: 898
Lokalizacja: Gorzów Wlkp., "Rogaty Szczur"

Post autor: Milczek »

PiotrB pisze:
Jak ty w ogóle możesz tak mówić ? Na pewno nikt nie zrobił tego celowo - jeśli się pomylił tzn ze czegoś pewnie nie zrozumiał . Pisanie o opłacalności celowego nielegalnego działania w grze z plastikowymi ludzikami jest tak niewłaściwe - że powinieneś się wstydzić . Na imprezy typu DMP przyjeżdża masa ludzi którzy normalnie nie grają na turniejach - z stąd te problemy a nie z faktu ,że chcą oszukiwać . Ja osobiście jestem oburzony tą insynuacją . I bardzo dobrze Dydu zrobił ,że przymknął oko - ja bym zrobił to samo.

Nie twierdzę, że ktoś tak celowo zrobił. Chociaż w tej grze nic mnie nie zdziwi.
Jaki w ogóle był sens karnych punktów?

Z pobieżnego przejrzenia kilku rozpisek, już na pierwszy rzut oka widać było, że ich twórcy nie zadali sobie trudu zerknięcia na ETC draft.
Ponadto, dużo osób po prostu z lenistwa lub braku czasu, przepisało rozpiski na ostatnią chwilę i wysłało z błędami.
Natomiast niewielka liczba teamów przyłożyła się do pracy, sprawdziła rozpiski i potraktowała organizatorów (i to co napisali w regulaminie) poważnie.

Obecnie wrzucono wszystkie 3 grupy do jednego worka i to mimo wcześniejszych zapowiedzi dotyczących karniaków. Stąd propozycją DP dla ostatniej grupy.
Zasady są po to aby ich przestrzegać. Nawet jeżeli samemu się je stworzyło.


PiotrB pisze:Pisanie o opłacalności celowego nielegalnego działania w grze z plastikowymi ludzikami jest tak niewłaściwe - że powinieneś się wstydzić
Zabrakło mi słów.
Ostatnio zmieniony 24 lip 2015, o 09:16 przez Milczek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

Big Boss M. pisze:Nie o to chodzi, po co wogóle wprowadzać zapis w regulaminie o tym że rozpy będą punktowane, skoro i tak się tego nie trzymamy. Tylko tyle.
chill
Zapis był własnie po to, żeby uniknąc sytuacji o jakiej pisał Milczek.

Gdybym miał dać karniaki to 90% drużyn powinno je dostać, a przecieżnie o to chodzi.

Awatar użytkownika
Szmajson
Postownik Niepospolity
Posty: 5104
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"
Kontakt:

Post autor: Szmajson »

albo trzymamy się zasad turnieju albo nie.

może od razu ustalmy co jest na niby w nim wpisane.......... co można zlać.
Spokój to kłamstwo, jest tylko pasja. Dzięki pasji, osiągam siłę. Dzięki sile, osiągam potęgę. Dzięki potędze, osiągam zwycięstwo.

Obrazek

Awatar użytkownika
Big Boss M.
Falubaz
Posty: 1236

Post autor: Big Boss M. »

Milczek pisze:
PiotrB pisze:
Jak ty w ogóle możesz tak mówić ? Na pewno nikt nie zrobił tego celowo - jeśli się pomylił tzn ze czegoś pewnie nie zrozumiał . Pisanie o opłacalności celowego nielegalnego działania w grze z plastikowymi ludzikami jest tak niewłaściwe - że powinieneś się wstydzić . Na imprezy typu DMP przyjeżdża masa ludzi którzy normalnie nie grają na turniejach - z stąd te problemy a nie z faktu ,że chcą oszukiwać . Ja osobiście jestem oburzony tą insynuacją . I bardzo dobrze Dydu zrobił ,że przymknął oko - ja bym zrobił to samo.

Nie twierdzę, że ktoś tak celowo zrobił. Chociaż w tej grze nic mnie nie zdziwi.
Jaki w ogóle był sens karnych punktów?

Z pobieżnego przejrzenia kilku rozpisek, już na pierwszy rzut oka widać było, że ich twórcy nie zadali sobie trudu zerknięcia na ETC draft.
Ponadto, dużo osób po prostu z lenistwa lub braku czasu, przepisało rozpiski na ostatnią chwilę i wysłało z błędami.
Natomiast niewielka liczba teamów przyłożyła się do pracy, sprawdziła rozpiski i potraktowała organizatorów (i to co napisali w regulaminie) poważnie.

Obecnie wrzucono wszystkie 3 grupy do jednego worka i to mimo wcześniejszych zapowiedzi dotyczących karniaków. Stąd propozycją DP dla ostatniej grupy.
Zasady są po to aby ich przestrzegać. Nawet jeżeli samemu się je stworzyło.


PiotrB pisze:Pisanie o opłacalności celowego nielegalnego działania w grze z plastikowymi ludzikami jest tak niewłaściwe - że powinieneś się wstydzić
Zabrakło mi słów.
+1, po co karać, lepiej dać bonus tym którzy zrobili rozpiski sumiennie

ODPOWIEDZ