Master "Olsztyńskie Rubieże" Olsztyn 29-30.08.2015

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Re: Master "Olsztyńskie Rubieże" Olsztyn 29-30.08.2015

Post autor: Glonojad »

Po co się z nią żegnać?
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Malin
Kretozord
Posty: 1705
Lokalizacja: SNOT Gdynia MANTRA Studio
Kontakt:

Post autor: Malin »

Bo jak z każdą poprzednią edycją, na początku wszyscy będą marudzić, że to bez sensu, że głupi system, itd. itp. 8ma już nie dostanie ani nowych booków ani nowych modeli, gracze będą od niej odchodzić, nowych nie zacznie przybywać. Warhammer to nie Blood Bowl (który dobrze się trzyma - ma swój odpowiednik ETC cały czas), tu bariera wejścia jest dość spora i znalezienie kogoś kto wyda conajmniej kilkaset PLN-ów na grę w której nic się nie zmieni i nie ma totalnie żadnego wsparcia ze strony producenta będzie wysoce nieprawdopodobne.

Także trzeba się pożegnać z WFB i jego 8mym wcieleniem, zanim stanie się totalnym trupem. Dla mnie to będą ostatnie gry w battla w 8mą.

Ale to nie temat na takie dyskusje.

Jak rozumiem danonki z danonkami można łączyć bez problemu? Tak tylko pytam dla podtrzymania wątku ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Królik
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3739

Post autor: Królik »

Jednostki kontygentu moga skorzystac z zasady vanguard?

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

Jaka godzina rozpoczęcia w sobotę i zakońćzenia w niedzielę? Chcę ogarnąć możliwość przyjazdu ciapongiem z jednym noclegiem.
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

lohost pisze:Nie. Chyba ze jednoczesnie maja scouta co pozwoli im byc od poczatku na stole.
Nie dasz pojeździć poza stołem? :D

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

Podbijam pytanie w kwestii godzin, wiecie, jak to jest z kupowaniem biletów na pekape...
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

Ops, potencjalny pociąg mam na 9:30 dopiero :/
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Mapet
Falubaz
Posty: 1177
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński/SNOT Gdynia

Post autor: Mapet »

Glonojad pisze:Ops, potencjalny pociąg mam na 9:30 dopiero :/
ja też jestem za tym by w sobotę zacząć o 10:00 i skończyć 21:15 :wink:
Chyba, że jest jakaś kolacja planowana, to wtedy problem...
Bo tym, że dziewczyny na Kortowie czekają bym się bardzo nie przejmował ;)

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

Aha, no to trudno. Najwyżej zagram od 2 bitwy... albo wyzwe kogos, kto godzinę mniej zgodzi sie grac.
Ostatnio zmieniony 2 sie 2015, o 08:58 przez Glonojad, łącznie zmieniany 1 raz.
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

A jak z hotelami? Uwzględniając, że nie jestem zmotoryzowany, ale nie mysze miec koniecznie najtańszego hotelu w miescie?
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Necromanter
Falubaz
Posty: 1003
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Necromanter »

W temacie organizacyjnym są wstępne propozycje. Wszystko jest relatywnie blisko max. 1,5 km i możliwość podjechania mpkiem 2 przystanki.
PiotrB pisze:Oczami wyobraźni widzę te tłumy i uśmiechniętego Sola podającego kiełbaskę ...eh ...bezcenne :)

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

Tyle to przeczytalem, liczylem na jakies bardziej lokalne info w rodzaju jaka okolica, ile idzie sie piechta na turniej itp.

Wg bokkingu i tripa sensowny wydaje sie np. Kopernik i bodaj Warmiński. Nieźle wydaje sie polozony Best Western ,ale jest troche droższy. Ciekawa omega jest niedaleko ,ale drozej od besta (WTF?).

Z góry dzięki za wskazówki :)
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Necromanter
Falubaz
Posty: 1003
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Necromanter »

Spróbuję odpowiedzieć:

1.Hotel Kopernik istnieje w Olsztynie odkąd pamiętam, nigdy nie byłem nie znam standardu natomiast parę lat temu był gruntownie remontowany. Położony 5 min. piechotą od starego miasta przy głównej drodze wyjazdowej z miasta w kierunku Warszawy. Dotarcie na turniej piechotą powinno zająć 15-20 min idąc piechotą wzdłuż wylotówki z Olsztyna.

2.Hotel Warmiński istnieje też długo. Standard na pewno lepszy niż w Koperniku natomiast dużo dalej od jednostki wojskowej, w której będzie turniej i od starówki (tak z 10 min). Piechotą na turniej stawiam, że 40 min. Kolejna sprawa jest jest on położony przy totalnie rozjebanej ulicy ze względu na tramwaje nasze piękne. Ogólnie odradzam jakiekolwiek podróże samochodem w tamte rejony, bo mieszkańcy miasta się gubią jeśli chodzi o organizacje ruchu, a co dopiero przyjezdni. BTW tramwaje robią nawet w niedzielę więc od rana można się spodziewać jakiegoś młota wyburzeniowego za oknem.

3. Hotel Omega położony nad jeziorem Krzywym piękna okolica i niesamowicie zrobiona plaża miejska w okolicy. Dojście na turniej nie powinno zająć więcej niż 15 min z buta. Do starówki trochę dalej. Standardu nie znam niestety więc w tej kwestii nie pomogę.

4. Hotel Dyplomat zdecydowanie jeden z najlepszych w tym mieście. Jednak okolica nieciekawa, korki niesamowite, bo tramwaje ( utrudniony dojazd chociaż w sobotę wieczorem może nie było by tragedii).

BTW. Olsztyn nie jest jakąś niesamowitą metropolią więc polecam taksówki za 10-15 zł na pewno dostaniecie się gdzie chcecie tzn. jezioro starówka nocleg czy turniej
PiotrB pisze:Oczami wyobraźni widzę te tłumy i uśmiechniętego Sola podającego kiełbaskę ...eh ...bezcenne :)

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

Dzieki piekne, dla mnie akurat budowa tramwaju to zaleta (skrzywienie zawodowe takie) choc ze powoduje utrudnienia, to sie domyslam. Takiej inwestycji tramwajowej nie bylo w Polsce od dekad.
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

JaSzczuras
Chuck Norris
Posty: 484
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: JaSzczuras »

Pytanko co do kompozycji kontyngentu to czy obowiązują go ograniczenia % na lordów, herosów, 25+ na cory itd. Czy ten bohater obowiązkowy to może być tylko z kategorii heroes czy z sekcji lord tez może być?

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

i podłączę się do powyższego, rozumiem, że kontyngent również musi się składać przynajmniej z 3 unitów? :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Orki podchodzą do tego lightowo - morghasty wtedy niepotrzebne :D Niestety egzaminy nie dadzą wyjazdu na mazury :(
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

czy kontyngent musi mieć min. 25% w core?
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Jeżus
Wodzirej
Posty: 693
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru - Warszawa

Post autor: Jeżus »

Polecam przeczytać pierwszy post ;) (Q&A)
Kalesoner pisze:Mi się temat podoba. Nie wiem o co wam chodzi. Poczytalbym co ma jeszcze Glonojad do napisania.

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

czytałem. i gdzie tam jest niby napisane na ten temat?
We can't stop here. This is bat country.

ODPOWIEDZ