Master "Olsztyńskie Rubieże" Olsztyn 29-30.08.2015

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Lenczek
Mudżahedin
Posty: 316
Lokalizacja: Giżycko

Re: Master "Olsztyńskie Rubieże" Olsztyn 29-30.08.2015

Post autor: Lenczek »

Ja chętnie po turnieju pogram w nogę, znajdą się chętni poganiać za piłką ? :)

Może zagramy "Referre" vs "Reszta Świata"

Awatar użytkownika
rob
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże
Kontakt:

Post autor: rob »

proszę zapisać mnie na turniej.
Emp/DoCh

"Je­dynym do­wodem na to, że is­tnieje ja­kaś po­zaziem­ska in­te­ligen­cja, jest to, że się z na­mi nie kontaktują" A.E.

Awatar użytkownika
Rilam
Kradziej
Posty: 927
Lokalizacja: Miscast - Tczew

Post autor: Rilam »

Aye! Zjawię się ;)

Awatar użytkownika
Necromanter
Falubaz
Posty: 1003
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Necromanter »

Rilam pisze:Aye! Zjawię się ;)
Reinkarnacja
PiotrB pisze:Oczami wyobraźni widzę te tłumy i uśmiechniętego Sola podającego kiełbaskę ...eh ...bezcenne :)

Awatar użytkownika
Rilam
Kradziej
Posty: 927
Lokalizacja: Miscast - Tczew

Post autor: Rilam »

Necromanter pisze:
Rilam pisze:Aye! Zjawię się ;)
Reinkarnacja
Pewne rzeczy są w stanie poruszyć nawet trupa... I jedną z nich jest master w Olsztynie :D

JaSzczuras
Chuck Norris
Posty: 484
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: JaSzczuras »

Jeżeli w kontyngencie głównym mam Throga pozwalającego przenieść Trole do corów to czy kontyngent sojuszniczy oczywiście chaosowy ronież ma trolle w corach?

Lenczek
Mudżahedin
Posty: 316
Lokalizacja: Giżycko

Post autor: Lenczek »

przecież kontyngent jest traktowany jak kompletnie oddzielna armia...

Awatar użytkownika
Duke
Masakrator
Posty: 2008
Lokalizacja: Cobra Kai Warszawa

Post autor: Duke »

Ktoś jedzie furą z Warszawy i ma kilka wolnych miejsc?
Obrazek

Awatar użytkownika
Mapet
Falubaz
Posty: 1177
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński/SNOT Gdynia

Post autor: Mapet »

należy w zgłoszeniu podać adres zameldowania:
a jak ktoś jest nie zameldowany (taki sobie ja np.)
Wystarczy adres zamieszkania?

i "Po obiedzie w sobote, bedzie mozna zdecydowac czy w niedziele takze zamawiamy jedzenie u tego samego dostawcy."
czyli płacimy za obiad za niedzielę na miejscu?

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5344

Post autor: Tutajec »

Czy podwojne obywatelstwo bedzie problem ?
Obrazek

Awatar użytkownika
malfoj
Falubaz
Posty: 1306
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: malfoj »

Tutajec pisze:Czy podwojne obywatelstwo bedzie problem ?
+1

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Tutajec pisze:Czy podwojne obywatelstwo bedzie problem ?
Szpieg Obamy to nie szpieg. ;)

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Czy jeżeli kontyngent jest z tej samej frakcji co armia główna to sojusz też jest liczony jako suspicious?
I tak właściwie dlaczego dopuszczalne są jedynie kontyngenty określane w podręczniku jako trusted, a traktujemy je jako suspicious? W praktyce skaveny i DE są faworyzowane, bo one zyskuja na zmanie zasad sojuszy, a cała reszta armii traci.
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

ślivek
Kretozord
Posty: 1658

Post autor: ślivek »

GW przy balansowaniu armii (lol) nie brało pod uwagę sojuszy więc prędzej granie na zasady podręcznikowe z pogarszaniem się sojuszy jest dyskryminacją graczy skavenów i DE.
Obrazek

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Można też grać na zasady podręcznikowe, z zastrzeżeniem że DE i skav nie rzucają na pogarszanie sojuszu. I wszystko jest wtedy ok.
Macias pisze:Czy jeżeli kontyngent jest z tej samej frakcji co armia główna to sojusz też jest liczony jako suspicious?
podbijam
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Macias pisze:Można też grać na zasady podręcznikowe, z zastrzeżeniem że DE i skav nie rzucają na pogarszanie sojuszu. I wszystko jest wtedy ok.
Macias pisze:Czy jeżeli kontyngent jest z tej samej frakcji co armia główna to sojusz też jest liczony jako suspicious?
podbijam
Zasady sojuszy między armią główną a kontyngentem zawsze określa akapit "Suspicious Allies" ze 138 str RB. (Tak, DE i SKV, ta relacja nigdy sie nie zmienia).
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

Jesli dana jednostka posiada wlasne zasady wystawiania (scout, ambush, wykopaczki) to sa one nadrzedne do ww zasady i wystawia sie je zgodnie z ich zasadami.
i są wystawiane normalnie w pierwszej turze?
Ostatnio zmieniony 23 sie 2015, o 14:42 przez Robson, łącznie zmieniany 1 raz.
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Robson pisze:
Jesli dana jednostka posiada wlasne zasady wystawiania (scout, ambush, wykopaczki) to sa one nadrzedne do ww zasady i wystawia sie je zgodnie z ich zasadami.
i są wystawiane normalnie w pierwszej turze?
Tak, jeśli chodzi o scoutów. Ciężko wystawić w 1 turze ambush czy wykopywaczkę :wink:
Oddziały te po prostu zachowują swoje zasady i korzystają z nich nadrzędnie wobec zasad wychodzenia kontyngentu. Przykład Gutterów wystawiasz albo jako scoutów od początku, albo ich wykopujesz na ich własnych zasadach, czyli wychodzą z dowolnej krawędzi na 4+ od 2 tury, a nie z bocznych i własnej krawędzi na 3+ i 12" od generała.


Sorry, że się tu wpierdzielam ciągle w kompetencje, ale wszystko jest dość wyraźnie opisane, a Lohost ma co robić.... :roll:
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Awatar użytkownika
rob
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże
Kontakt:

Post autor: rob »

będzie jakaś lista zgłoszonych?
Emp/DoCh

"Je­dynym do­wodem na to, że is­tnieje ja­kaś po­zaziem­ska in­te­ligen­cja, jest to, że się z na­mi nie kontaktują" A.E.

Awatar użytkownika
malfoj
Falubaz
Posty: 1306
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: malfoj »

zgłoszenie poszło. DOZO

ODPOWIEDZ